Şimdi Ara

BMW 3 serisi (F30) (3182. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
70.299
Cevap
511
Favori
4.414.861
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 31803181318231833184
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: klaudio

led hariç 118i nin ne üstünlüğü varvki?

hayalet ekran var sanırım, birde 2 sene makyajlanmaz diye düşünüyorum.. bildiğim kadarıyla bu sene 3 serisi makyajlanacak birde ordan kayıp yaşarmıyım bilemiyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Luuca

quote:

hayalet ekran var sanırım, birde 2 sene makyajlanmaz diye düşünüyorum.. bildiğim kadarıyla bu sene 3 serisi makyajlanacak birde ordan kayıp yaşarmıyım bilemiyorum

3 serisi 2015 yazında makyajlandı. Bu sene veya gelecek sene makyaj değil kasa yenileme olacak, tam tarihini bilmiyorum ama sanırım 2019'u bulur.

• quote:

Orijinalden alıntı: isimbulunamadı

quote:

quote:

3 serisi 2015 yazında makyajlandı. Bu sene veya gelecek sene makyaj değil kasa yenileme olacak, tam tarihini bilmiyorum ama sanırım 2019'u bulur.

https://www.otopark.com/2017/06/yeni-bmw-3-serisi-geliyor/

• quote:

Orijinalden alıntı: isimbulunamadı

quote:

quote:

evet araştırdım da 2019 görünüyormuş, çok şükür ki 320ied 170 hp tekrar geliyor .. piyasada 318i fiyatları nerdeyse 320ied fiyatlarını yakaladı.. İnsanlar sıfırı olmayan araca neden se şüpheyle bakıyorlar, illaki sıfırı şu kadarmış diyecekler.. Bilgi için tşkler

• Luuca L kullanıcısına yanıt
    1 serisinde hayalet ekran yok. Gösterge paneli yenilendi sadece.
    Hayalet ekranı gözünüzde fazla büyütmeyin derim. O kadar para verilecek bir özellik değil bence.
    3 sene F20 kullandım, şuan F48 X1 kullanıyorum. Ara ara 3.20i kullanmışlığım var. 1.6lt 170bg motor çok keyifli. Kesinlikle 3.20i derim ben. M sport makyajsız yerine makyajlı Sportline alabilirsiniz. Makyaj sonrası arka far grubu çok değişti ve güzelleşti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdknt -- 11 Mart 2018; 12:4:42 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aracının aküsünü değiştiren var mı? Yetkili servis 2.200 TL istiyor. Oysa Bosch ve Varta'nın AGM aküleri 650-750 TL civarında. Alıp kendim dahi değiştiririm ama şu akü kayıt olayı can sıkıcı görünüyor. Kayıt işlemi yapılmazsa akünün ömrü kısalıyor deniliyor. Yetkili servis harici akü değiştirip kayıt işini halledenlerden bilgi almak isterim.

• Luuca L kullanıcısına yanıt
    imkan varsa makyajlı m 320ied alman 170hp çok zevkli 3.18 de bulunan 1.5 3 silindir 136hp bence 3 serisin motoru değil benim bildiğim hayalet ekran 3 serisinde yok

• quote:

Orijinalden alıntı: civcivx

Aracının aküsünü değiştiren var mı? Yetkili servis 2.200 TL istiyor. Oysa Bosch ve Varta'nın AGM aküleri 650-750 TL civarında. Alıp kendim dahi değiştiririm ama şu akü kayıt olayı can sıkıcı görünüyor. Kayıt işlemi yapılmazsa akünün ömrü kısalıyor deniliyor. Yetkili servis harici akü değiştirip kayıt işini halledenlerden bilgi almak isterim.

ilk defa duydum. akü nereye kayıt ediliyormuş? aracınız kaç yaş ve kmde merak ettim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HantV -- 11 Mart 2018; 23:7:55 >
  • HantV H kullanıcısına yanıt
    BMW'nin ISTA/P yazılımı ile aracın kendisine kayıt yapılıyor. Aracınızdaki akünün negatif kablosunda IBS (Intelligent Battery Sensor) varsa, ki güncel araçların hemen hepsinde varmış, bunun yapılması lazım. Yazılım aracılığı ile akünün montaj tarihi, amper değeri vb. giriliyor. Araç buna göre akünün zamanla yipranmasini hesaplayıp şarj durumunu ayarlıyor. Bunu yapmazsanız akü çok daha önce ömrünü tamamlıyor diyorlar. BMW battery registration diye aratırsanız bununla ilgili birçok sayfa bulabilirsiniz.

Benim araba 2 yaşında ama nedense akü voltajı akşamdan sabaha 11.8 volta düşüyor. Marş esnasında 9V civarına kadar iniyor. (Fazla km yapmadığım için akü yeterince şarj olmuyor sanırım) Şu anda araç idrive.da uyarı vermiyor ama en bariz uyarı olarak start/stop devreye girmiyor. Bunun için servise gittim ve anahtar akü problemini işaret etti. Şimdilik akü değişimi lazım değil ama servisteki değişim ücretini öğrenince bir ön bilgi alayım dedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi civcivx -- 12 Mart 2018; 7:56:42 >

• hsnynr kullanıcısına yanıt
    Son birkaç aydır hayalet ekran diye halk arasında tabir edilen 6WB kodlu Çok İşlevli Gösterge Ekranı opsiyonu sunuluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: hsnynr

imkan varsa makyajlı m 320ied alman 170hp çok zevkli 3.18 de bulunan 1.5 3 silindir 136hp bence 3 serisin motoru değil benim bildiğim hayalet ekran 3 serisinde yok

318i kullandınız mı, motorun performansı ve karakteri ile ilgili biraz detay bilgi verebilir misiniz?

• Oz80 O kullanıcısına yanıt
    Ben 3.18i kullandım, şuanki aracım X1de de aynı motor var. 170bglik motora göre güçsüz tabi ki de. 10 yıl önce olsa performans açısından kötü demezdim ama günümüz için az kalıyor. ZF ile uyumu da çok başarılı.

1,5lik Motorun tek güzel tarafı hırıltılı sesi. Temel olarak anlatmak gerekirse 1,5ltlik bu motor, BMWnin 6 silindirli 3ltlik motor bloğunun ikiye bölünmesi ile ortaya çıkmıştır. Şuanki 136bglik gücünün daha yukarı çıkarılma potansiyeli olduğu forumlarda bahsediliyor. Zaten i8de de aynı motor vardır ama biraz daha güçlendirilmiş halidir.

Her ne kadar üretimden kalksa da 3.20i almanızı öneririm.

• quote:

Orijinalden alıntı: civcivx

Aracının aküsünü değiştiren var mı? Yetkili servis 2.200 TL istiyor. Oysa Bosch ve Varta'nın AGM aküleri 650-750 TL civarında. Alıp kendim dahi değiştiririm ama şu akü kayıt olayı can sıkıcı görünüyor. Kayıt işlemi yapılmazsa akünün ömrü kısalıyor deniliyor. Yetkili servis harici akü değiştirip kayıt işini halledenlerden bilgi almak isterim.

Akünün mutlaka tanıtılması gerekli.Yoksa ömrü kısa olur.E90 serilerinde sırf bu yüzden yanma tehlikesi geçiren araçlar var.E serilerinde zor bir işlem tekil kullanıcı için ben E87 aracım için 100TL ye yaptırmıştım.Ancak F30 için araştırmasam da E ye göre kolay yöntemi olmalı.Kayıt olayını çözebilirseniz akü değişimi kolay. Araç çalışırken değiştirirler hiç bir sorun olmaz ancak tanıtmak kaydıyla.

• MERHABA BMW SEVERLER..

PRINS LPG OLARAK YİNE BİR İLKLERİ SİZLERLE PAYLAŞMANIN GURURUNU YAŞIYORUZ.
    BMW F10- F30 - E84 MODELLERİNDE GEÇEN HAFTA İTİBARİYLE PRINS VSI2 DI İLE LPG'Lİ OLDU.

GELİŞMELERDEN, HABERDAR EDECEĞİMİZİ BİLDİRMEK İSTERİZ.

SAYGILARIMLA , BURHAN TUNCA.  BMW 3 serisi (F30)

• ecay kullanıcısına yanıt
    Ne zaman ve nerede yaptırmıştınız acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi civcivx -- 12 Mart 2018; 14:14:53 >
  • aşağıdaki uygulama ve cihaz aracılığı ile yapılabiliyor akü kaydı
    Carly for BMW
    Battery Registration – Change and register your car battery by yourself!

Register battery by yourself and save money
    Choose any battery and do without manufacturers’ battery obligation
    Select from different battery types

• quote:

Orijinalden alıntı: Prins Lpg Türkiye

MERHABA BMW SEVERLER..

BMW F10- F30 - E84 MODELLERİNDE GEÇEN HAFTA İTİBARİYLE PRINS VSI2 DI İLE LPG'Lİ OLDU.

Hayırlı olsun ama belli bir süre uygulama yapılmış araçları gözlemek lazım. Uzun vadede turbo etkisi gibi. Birde uygulama öncesi ve sonrası aynı aracın aynı yerde yapılmış dyno testlerini görmek isteriz.

Birde f30 için ücret ne kadar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coolman06 -- 12 Mart 2018; 15:14:8 >

• mrvolkan kullanıcısına yanıt
    320 d daha çabuk satılır..
    320 ied de çabuk satılır sadece d daha çabuk satılır.
    ben araç alırken şöyle denmişti
    320 d 1 haftada satılır
    320iED 1 ayda satılır
    316i 33 ayda satılır demişti bir abimiz.

• Bu prince vsi2 ile ilgili 5000 tl civarında fiyat vermişlerdi güncel ne kadar oldu bilmlyorum ama yaygınlaşırsa en azından insanların kafasında soru işaretleride azalmış olur

• quote:

Orijinalden alıntı: coolman06

quote:

Orijinalden alıntı: Prins Lpg Türkiye

MERHABA BMW SEVERLER..

Hayırlı olsun ama belli bir süre uygulama yapılmış araçları gözlemek lazım. Uzun vadede turbo etkisi gibi. Birde uygulama öncesi ve sonrası aynı aracın aynı yerde yapılmış dyno testlerini görmek isteriz.

Birde f30 için ücret ne kadar.

merhaba,

Turbo için şunu söylemek gerekir. Turbo tamamen yakıt dan bağımsız bir parçadır.
    Dyno testleri Türkiye de ki cihazlar da tamamen cevap veremez. İTÜ hariç hiç bir alanda gerçek anlamda Dyno yok.

• 
Sayfa: önceki 31803181318231833184
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.