Şimdi Ara

BMW 3 serisi (F30) (3174. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (2 Mobil) - 4 Masaüstü2 Mobil
5 sn
70.299
Cevap
511
Favori
4.414.875
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 31723173317431753176
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hocam aracınız bence şuan f/p açısından alınabilecek en iyi premium araçlardan birisi, bence değiştirmenize gerek yok, bende m paket yada 40.yıl almayı düşünüyorum.
  • Arkadaşlar Geçen hafta 3.18 aracımı 2.bakım (20.000 KM)servise verdim,orda bekleyen 2018 modelin yenilenen ve güncellenen i-drive ekrana bayıldım mutlaka benimkinede güncellerler diye ümitlendim fakat heyhat Almanya bunu sırayla gönderecekmiş ve bu senede şüpheliymiş dedi servs müdürü,vay arkadaş sanırsın Samsung ve İos'un güncellemelerini bekleyen ergenler gibi hissettim kendimi..
  • quote:

Orijinalden alıntı: tunlab

hocam aracınız bence şuan f/p açısından alınabilecek en iyi premium araçlardan birisi, bence değiştirmenize gerek yok, bende m paket yada 40.yıl almayı düşünüyorum.

Cok tesekkur ederim binmeye karar verdim sayenizde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: deren05

Arkadaşlar Geçen hafta 3.18 aracımı 2.bakım (20.000 KM)servise verdim,orda bekleyen 2018 modelin yenilenen ve güncellenen i-drive ekrana bayıldım mutlaka benimkinede güncellerler diye ümitlendim fakat heyhat Almanya bunu sırayla gönderecekmiş ve bu senede şüpheliymiş dedi servs müdürü,vay arkadaş sanırsın Samsung ve İos'un güncellemelerini bekleyen ergenler gibi hissettim kendimi..

Şimdi benim arabam 2016 3.20 i 40. yıl benimki de güncellenecek mi
  • Arkadaşlar belkide 100 bin kez soruldu ama ben başka bir açıdan sormak istiyorum 320d ile 320ed arasındayım 2015 yada 2016 model civarı

Aracın km yakıt vergi gibi durumlarını kıyasladım Tabi dizel keyfi torku başka ama yakıtta önemli

Konunun özü şu

Hangisi 2. Elde çabuk satılır ve en az değer kaybı yaşatır

• mrvolkan kullanıcısına yanıt
    az km li temiz 320d bulmak zor, o yüzden böyle bir aracın 2. eli iyi olur, az km li 320ied bulman ise çok olası, yani alirken kazanma ihtimalin daha yüksek, ayrıca 40. yıl donanımlı bir 320d bulmanda hemen hemen mümkün değil bu açıdan da 320ied avantajlı, ama ben 180 altı hızla gitmem, yılda 40 bin km yaparım diyorsan o zaman 320ied nin yüzüne bakma 320d kovala derim.

• quote:

Orijinalden alıntı: klaudio

az km li temiz 320d bulmak zor, o yüzden böyle bir aracın 2. eli iyi olur, az km li 320ied bulman ise çok olası, yani alirken kazanma ihtimalin daha yüksek, ayrıca 40. yıl donanımlı bir 320d bulmanda hemen hemen mümkün değil bu açıdan da 320ied avantajlı, ama ben 180 altı hızla gitmem, yılda 40 bin km yaparım diyorsan o zaman 320ied nin yüzüne bakma 320d kovala derim.

şöyle bir baktıgımızda 320d sport yada luxury donanım bikaçtane 160 bin civarında var
    ama 320ed 40.yıl olursa yine o civarlara yaklasıyor

yılda maksimum 20 bin km yaparım ve nadir 180-200 basarım oda çok acelem olursa
    genelde uzun yol 140-160 civarı

önce atlatmam gereken audi bmw ikilemi var sanırım çunku araştırıken farkettim aynı paralara çok güncel a4 ler alınabiliyor

ya nasip....

• hocam ikisini de sür test et, ikisi de güzel.

• quote:

Orijinalden alıntı: staroftheskies

quote:

Orijinalden alıntı: NsNx

quote:

Orijinalden alıntı: coskunabi1

quote:

Orijinalden alıntı: JN008

quote:

Orijinalden alıntı: drolgu

Şu 3 serisinde sağ taraftan gelen cızırtı sesini kökten çözebilen biri var mı ? Aracı alalı daha 2 ay oldu. Vakit yokluğundan servise de gidemiyorum. Ama radyoyu kapatıp sağ ön ve arka kapıdan gelen sesleri dinler hale geldim. Konuyla ilgili önerisi olan ?

Sağ kapı kilit mandalından geliyor o ses.Garantisi varsa ramdevu alıp götürün yapsınlar,ben garantiden sonra söyledim,para istediler.Mandalın çevresindeki siyah plastik değişecek.Tanesine 150 tl istediler.

Bunun parça numarası felan varmı acaba. Benimkide çok rahatsız ediyor. 150 TL vermek de pek istemiyorum açıkcası.

Arkadaşlar, bunun için sizden ücret talep edeceklerini sanmıyorum. Aynısı bana da oldu ve ücretsiz tüm yalıtımı yenilediler. O gevşek kıpır-kıpır olan mandalı da düzelttiler. Premium bir araba kıkır-kıkır yapamaz. Herşey para değil.

Hangi serviste yaptırdınız?

Ataşehir Etkin Servis.
    Yine aynı sorun için götürdüm ve yine benzer şekilde müdahale edilecek. Tabi aracı servise de bırakıyorum aynı zamanda...

• quote:

Orijinalden alıntı: mcanerg

quote:

Orijinalden alıntı: deren05

Arkadaşlar Geçen hafta 3.18 aracımı 2.bakım (20.000 KM)servise verdim,orda bekleyen 2018 modelin yenilenen ve güncellenen i-drive ekrana bayıldım mutlaka benimkinede güncellerler diye ümitlendim fakat heyhat Almanya bunu sırayla gönderecekmiş ve bu senede şüpheliymiş dedi servs müdürü,vay arkadaş sanırsın Samsung ve İos'un güncellemelerini bekleyen ergenler gibi hissettim kendimi..

Şimdi benim arabam 2016 3.20 i 40. yıl benimki de güncellenecek mi

Bunu ben de merak ediyorum

• staroftheskies S kullanıcısına yanıt
    cevap vereyim

hayir
  • quote:

Orijinalden alıntı: cseyfe

cevap vereyim

hayir

olay nasıl işliyor peki
  • mcanerg M kullanıcısına yanıt
    konu id degisikligi ise disarida yaptirabilirsin
    id4 u 5 veya 6 yapiyorlar parayla
  • quote:

Orijinalden alıntı: VoLTySoN

Bugun 5 serisi test ettim asik oldum elimdeki 40.yili satip almayi dusunuyorum arabamda bin km’de ici kirmizi.sizce degermi?

f30 dan g30 a geçen biri olarak söylüyorum. beklentiniz nedir?. sanırım siz 5 e yakınsınız. imkanınız varsa geçin. benim arkadaşta 40. yıl paketi var, benim arabaya hasta oluyor. çünkü o na hitap ediyor. başka arkadaşta sportline var, benim 5 serisini beğenmiyor. tercih bu. ama burda biraz boş muhabbet yapılmış , kimse alınmasın. yani kime sorarsan sor, 3 kasa mı 5 kasa mı diye. herkes 5 kasa der. ben 3 kasadan 5 kasaya geçtim. memnunum...şimdi buralarda yazsam, 7 kasa çok gereksiz, çok hantal hissiz cart curt filan. ne olur durum?. komik duruma düşerim. aynı hesap...batman dan biri arasa beni gel kardeşim 7 kasa sıfır var elimde, getir 5 kasanı kafa kafaya değişelim. yalın ayak giderim. . 3 kasa 5 kasa atışması da bu hesap. birine teklif etsinler bakalım şu forumda g30 u, kim yok ben aracımdan memnunum dicek, kaç kişi kalcak bi görelim.

• beyoglubeyy B kullanıcısına yanıt
    bedava veriyorlarsa alırız tabi ki, ama g30 f10 kadar tutmadı fiyat farkı çok olduğundan dolayı, ben bir tane 530i gördüm yeni kasa onun dışında gördüklerim hep f10 520i, 520d vs, ben mesela bagajını hiç kullanışlı bulmadım g30 un o her iki yandaki tümsekten dolayı onu belirteyim, e segmentinde daha iyi bir bagaj hacmi olmalıydı, 520 d 500 bin verilmez bu ne ya ev mi alıyoruz, 520 i de çok yakıyor, 10 lt nin altı hayal, ama 530i ye lafım yok en azından hakkını veriyor performans olarak, sizin ki hangisi?

• klaudio K kullanıcısına yanıt
    Ben de 520i gördüğüm kadar 530i de gördüm çift egzozlusundan hatta 520d bile görmüştüm bir kere, kim ne kadara aldı acaba 😳

• Arkadaşlar aracımın sağ ön yolcu koltuğundan gıcırdama sesi geliyor ne yapabilirim ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi msb_bjk -- 23 Şubat 2018; 10:19:48 >
  • beyoglubeyy B kullanıcısına yanıt
    Güzel acikladiniz hocam cogu kisi g30 konforlu surus isteyenler icin diyor ama ben kullandigimda sportiflikte hissettim sadece tek sorun aradaki fiyat farkina degermi oldu ama imkan varsa bence deger gibi.

• Merhaba. Bayilerin sıfır 1 ve 2 serilerine verdiği fahiş fiyatlardan sonra Premium kullanılmış 2. el 3 serilerine kaydım. 318i M Sport düşünüyorum. Neredeyse her gün yeni bir ilan düşüyor Borusan 2. el sayfalarına. Sorum şöyle; İstanbul içi kullanan değerli forum üyelerimizin ortalamaları nedir? "Kasayı bu güç taşımıyor", "İmkan varsa 320i bakın" gibi yorumlar görüyorum ne düşünüyorsunuz? Ve son olarak M Joy paketler biraz daha uygun. M Joy ve M sport arasında ne gibi farklar var? Çok teşekkür eder, iyi forumlar dilerim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Losgalacticos

Merhaba. Bayilerin sıfır 1 ve 2 serilerine verdiği fahiş fiyatlardan sonra Premium kullanılmış 2. el 3 serilerine kaydım. 318i M Sport düşünüyorum. Neredeyse her gün yeni bir ilan düşüyor Borusan 2. el sayfalarına. Sorum şöyle; İstanbul içi kullanan değerli forum üyelerimizin ortalamaları nedir? "Kasayı bu güç taşımıyor", "İmkan varsa 320i bakın" gibi yorumlar görüyorum ne düşünüyorsunuz? Ve son olarak M Joy paketler biraz daha uygun. M Joy ve M sport arasında ne gibi farklar var? Çok teşekkür eder, iyi forumlar dilerim.

Madem ikinci el düşünüyorsunuz 3.20i ed'den şaşmayın.
  • 
Sayfa: önceki 31723173317431753176
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.