Şimdi Ara

BMW 3 serisi (F30) (3096. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
70.286
Cevap
511
Favori
4.411.389
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
36 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 30943095309630973098
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mdurna

malum sitede 174 bin TL ye 1.6 tdı GOLF ilanı gördüm , 2016 mdl 8 bin deki 40.yılımla takasa girsem galeri üste para ister mi acaba ???

Bahsettiğiniz ilan sanırım 481788299 nolu ilan, detaylara bakacak olursak hayalet göstergeli, cam tavanlı, dizel, 2017 model, ısıtmalı koltuklu vs. vs. gibi 40. yılda olmayan birçok özelliği barındırıyor. Tamam, bence de Golf e o kadar para verilmez pekiii benim sormak istediğim soru şu : 40. yıla o kadar para verilir mi? Bence verilmez hatta daha sert söyleyeyim, bence herhangi bir benzinli araca, eğer araç 300-400 beygir değilse 150.000 TL den fazla verilmez.

Bakın ben de bir BMW ve F30 aşığıyım ama her şeye bu kadar duygusal bakmayın. Hiçbir araba mükemmel değildir kaldı ki forumda F30 kullanıcılarının şikayet ettiği bir sürü kronik problemi okuyoruz.

Sonuç olarak bence Türkiye de sıfır ve 2. el araç çok ama çok pahalı satılıyor. Bahsi geçen 2 araç da o para etmez, Golf hiç etmez, boş verin. Zaten mantıklı kimse o fiyata o Golf ü almayacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tolgauslu06 -- 21 Eylül 2017; 23:53:7 >
  • DarbeLeeMatkap kullanıcısına yanıt
    2018 Sonbahar lansman tarihi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serquantes

merhabalar,

bugun borusan daki müdür arkadasımla görüstüm ve yeni 3 için 2018 ekim-kasım tanıtımı olur, 2019 mart da satışı başlar dedi. ilgilenenlere

ben bu mesajı yazdıgımda linc edilmiştim. çok bilen bi toplumumuz var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

merhabalar,

bugun borusan daki müdür arkadasımla görüstüm ve yeni 3 için 2018 ekim-kasım tanıtımı olur, 2019 mart da satışı başlar dedi. ilgilenenlere

ben bu mesajı yazdıgımda linc edilmiştim. çok bilen bi toplumumuz var.

bence de çok mantıklı
  • Arkadaşlar merhaba. 2016 40.yıl araçlarda nbt evo var bildiğim. connecteddrive bmw online a girdiğinizde aldığınız internet hızı 3g mi 4g mi

• Sormak istediğim bir diğer husus, genellikle kısa mesafeli güzergahta kullanımlarda bu arabanın en az yakıt yakacağı sürüş biçimi nedir? Soruyu genelleştirebiliriz de, yani bu araba ile makul ölçülerde (100 km de 10 litreye seve seve razıyım) yakıt kullanımı için tavsiyelerinizi öğrenebilir miyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rekorel

Sormak istediğim bir diğer husus, genellikle kısa mesafeli güzergahta kullanımlarda bu arabanın en az yakıt yakacağı sürüş biçimi nedir? Soruyu genelleştirebiliriz de, yani bu araba ile makul ölçülerde (100 km de 10 litreye seve seve razıyım) yakıt kullanımı için tavsiyelerinizi öğrenebilir miyim?

Maalesef öyle bir sürüş biçimi yok.Bu turbo benzinli motorların şehiriçi tüketimleri yüksek.Burada paylaşılan tüketimlerin çoğu cevre yolları kullanımıda olan paylaşımlar,bu motorlar sadece şehiriçi dur kalk trafikte 12 lt altına düşmez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JN008 -- 24 Eylül 2017; 7:53:21 >
  • croucer C kullanıcısına yanıt
    3g
  • JN008 J kullanıcısına yanıt
    Bu tarz soruların cevapları kullanıcı özelinde farklılaşmasına rağmen ilk farkın İstanbul ve diğer iller diye yapılması gerekiyor ki sağlıklı bilgiler edinilebilsin.
    Ankara da şehiriçi trafiği sabah 7.30-9.30 akşam 17.30-19.30 arası en yoğundur ama buna rağmen bile ana alterlerde min 30-40 km/h ile trafik akar. 30 dk yolun 5 dk sında dur kalk olur(tabi semt içindeki trafik ışığı ve sıkışıklıktan kaynaklı dur kalklar hariç). Söylediğim saat aralıkları dışında ise 70 üstü hızlarla seyahat edilir. Genelde çok fazla yokuş inip çıkılmaz ana yollar düzdür. Eğer şoförde sakin kullanıyorsa aracı 8 lt civarı Ankara için normal değerlerdir bence (320ied için).
    Şahsen de 45bin km genel ortalamam 7.3 lt, kışın kış lastikli ve yoğun trafik saatlerinde 5bin km de yakıt tüketimim 7.6 lt idi (ort hız 46 km), yaz döneminde şehrin boşalmasıyla belirttiğim yoğun saatteki ama normale göre rahat trafikte sakin kullanımda 5bin km de yakıt tüketimim 6.4 lt idi. (bu ve diğer tüketim değerlerinin resimlerini daha önce paylaşmıştım.)
  • pckomando P kullanıcısına yanıt
    320i ed ile 6.4 yakıyorsanız, siz dizelle 3.5 4 lt felan yakarsınız mantıken. Güzel hayaller

• Selam F30 severler

2016 10 bin km de sport okyanus aracın 2. El değeri ne olmalıdır sizce?

• Yakıt konusunda bence herkesin yasadiği şehir ,trafik yoğunlugu,ortalama hız gibi bilgilerle açıklama yapması gerekir.

Örnegin; İzmir de yaşıyorum ve hafta ici her sabah dur kalk sayilabilecek trafikte haftanin 5 günü sabah trafigine girip yaklasik 40-50 dk da işime gidiyorum. Haftasonlari ise 30 ya da 40 km cevre yolu ya da otoyol kullanimim oluyor. Ortalama hızım 30-34km lerde. Hiçbir zamanda az yaksın diye hususi bir çaba harcamadım. Malum İzmir klima hep acik ve araçta iki kişiyiz.

Bu kullanim durumuyla aylardır yakit tuketimim 8.4 literinin üzerine hiçbir zaman çikmadi. Genelde ortalama tüketimim 8.0-8.2 olarak devam ediyor.

320ied 2014 luxery aracim. 62000 km de.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brksvr -- 24 Eylül 2017; 20:7:53 >
  • Guncel harcamam istanbul içi 29.7 otm hız ile 9.5 lt

Dogal olarak hız artınca tüketim azalacaktır.

Hız 30 dan 33 e cıktıgında tuketimde 10 dan 9 a iner. Düz mantıkla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jonywayt -- 24 Eylül 2017; 23:21:54 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Cevaplayan arkadaşlara teşekkür ederim. Evet şehir içinde sürekli dur kalk yapıyor ve haliyle hız yapamıyoruz. Araba tam devrini alırken durmamız gerekiyor. Sonra tekrar gaza basınca yakıyor haliyle.

Ekonomi kasayım dediğin zaman zaten bu arabayı almış olmanın pek bir anlamı kalmıyor açıkçası. O nedenle 15 lt de yaksa severek kullanıyorum şimdilik. (zaten şehir içinde yaklaşık bu kadar yakıyor) Bugün biraz şehir dışına çıkar gibi oldum, ara sıra sport'u açtım ve 140 km yol ortalaması 9.8 lere düştü. Benim için ideal rakam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rekorel

Cevaplayan arkadaşlara teşekkür ederim. Evet şehir içinde sürekli dur kalk yapıyor ve haliyle hız yapamıyoruz. Araba tam devrini alırken durmamız gerekiyor. Sonra tekrar gaza basınca yakıyor haliyle.

Ekonomi kasayım dediğin zaman zaten bu arabayı almış olmanın pek bir anlamı kalmıyor açıkçası. O nedenle 15 lt de yaksa severek kullanıyorum şimdilik. (zaten şehir içinde yaklaşık bu kadar yakıyor) Bugün biraz şehir dışına çıkar gibi oldum, ara sıra sport'u açtım ve 140 km yol ortalaması 9.8 lere düştü. Benim için ideal rakam.

Aynı durumdayız hocam araba dur kalk trafikte yakıyor ama biraz akan trafikte çok iyi.Mesela Beylikdüzü Çorlu arası çevreyolunda 4 5 sefer ışıklarda durmama ara sıra sıkışıklık olmasına rağmen genelde 80 90 km hızlarda (radar olduğu için fazla basamadım) 6 litreyi geçmedi

BMW 3 serisi (F30)
  • Merhaba Arkadaşlar,

Aracım satılıktır. ilgilenenler malum sitede 485270394 nolu ilan numarasından inceleyebilirler.

Saygılar.
  • merhabalar;

bugun 43000 km de ön balatalarımı ve fren hidroligini degistirdim. balata olarak ate aldım ve gayet yumuşak, iyi frenleme yapıyor. tavsiye ederim. disklerinde ağzında oluşan tırnagı aldırdım, ses titreme vs su ana kadar olmadı. tavsiye ederim.

• Merhaba arkadaşlar 2016 40. Yıl sahibiyim

Tekerleklerde jant içerisinde diski çevreleyen yuvarlak blok üzerindeki paslanmayı nasıl temizleyebilirim. Daha önce başına gelen veya ürün tavsiyesi olan arkadaş var mı teşekkür ederim..

• serquantes S kullanıcısına yanıt
    Serviste(borusan) mi yoksa dışarıda mı yaptırdınız işlemleri? Ne kadar tuttu fiyat?
  • different_elite D kullanıcısına yanıt
    Aracınızın garantisi devam ediyor, Borusan'a giderseniz garanti dahilinde boyarlar, siz uğraşmayın.
  • 
Sayfa: önceki 30943095309630973098
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.