Şimdi Ara

BMW 3 serisi (F30) (3000. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
70.299
Cevap
511
Favori
4.415.176
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 29982999300030013002
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bianconera

quote:

Orijinalden alıntı: tnr001

quote:

quote:

quote:

3.20ied tekerlekten gücü 145 hp sanıyorsan konu hiç uzamasın zaten:)

Dostum bmw'nin motoru bildiğin gibi öndedir.çekiş ise arkadandır sence fizik kanunlarına göre motordan çıkan 170 hp güç arka tekerleklere ulaşana kadar kayıp yaşamazmı?yada dynoların hepsi yalanmı söylüyor?siz şaka amaçlımı bu yazıları yazıyorsunuz yoksa ramazanda insanı günahamı sokmaya uğraşıyorsunuz?

arkadaşım sen iyi msn 3.20ied hangi dyno ya sokarsan sok 145 hp cıkmaz verisi.Gelip 3.20d uzunda kısada herşeyde önde olur dedin aksini ispatladım daha neyin tartışmasındasın ? 145 hp araç 30 sn de 0-200 ü nasıl bulucak 1.5 ton ağırlıgıyla senin mantıgın alıyor mu bunu..

Arkadaş siz bu araçlara sahipmisiniz değilmisiniz önce onu söyle sen bana.sen hiç hayatında bir aracı dynoya sokmadınmı yada bu araçlarla ne kadar uğraştın?yeter artık alıntıda yapmayın cvp ta yazmayın tartışmanında bir anlamı yok.işiniz gücünüz yok can sıkıntısından yazıyorsunuz. bir önceki msjında zenonmu ledmi diye soruyorsun sonra kalkıp bana motor dersi veriyorsun 0-100 anlatıyorsun hadi işine bak mübarek ramazanda.

Merakını gidereyim bir müddet 3.20ied kullandım şimdi de satın alma aşamasındayım.. Bilmiş havaların gereği yok. 3.20d uzunda da yer dedin 3.20ied yi orda gördüm üstün motor bilgini zaten

https://www.otopark.com/2016/01/far-teknolojilerinin-savasi/ şurayı okursan led in şimdilik halojen ile bi-xenon arasında aydınlatma sağladıgını görebilirsin.Opel veya audi'deki gibi led matris farlar ise baska bişey.

led den memnun msnz diye niye sordum çünkü birkaç kişiden kısaların yetersiz olduguna dair yorum gördüm kullanıcılarından yukardaki yazıda bunu teyit eder şekilde zaten..

Arkadaşım ben ortaya iddia falan atmadım! Ortaya iddia atan arkadaşın msjına istinaden görüşümü yazdım günlük kullanımda,ara hızlanmada,son hızda vs de dizelin üstün olduğunu herkes biliyor birtek 0-200 mi takıldın?ben geçer görüşündeyim benim fikrim bu sana zararı varmı seninle alakası ney?benim yüzümden aracı almaktan vazmı geçtin takılma işine bak sen.bana laf yetiştireceğine zahmet et bir araştır aracın motor gücü ne demek tekerleklere ilettiği güç ne demek..önden çekişli arkadan çekişli, otomatik manuel arasın ne kadar kayıp olur bir bak.bi bitmediniz şu forumdan insanı soğuttunuz yok bir müddet kullandım yok şirket verdi beğenmedim yok alıyorum dün sattım yok doblo yok ferrari.bilmediğin bir şeyi halen iddia ediyorsun.ben ikisinide kullandım görüşüm bu yönde doğrudur yanlıştır kimseyi bağlamaz.neden sen olayı şahsileştiriyorsun?burda gerçekten aracın sahibi olanlar zaten konuya hakim bir çoğu benim i ed yi karalamayacağımı iyi biliyor çünkü ikiside sevdiğim araç..insana saygınız yok bilgiye saygınız yok tecrübeye saygınız yok.o aracı gerçekten alacaksan (ki) (şüpheli sen forumda eğleniyorsun sadece) ikinci el alma durumun olursa aracıda teste soktuğunda herşeyi görürsün zaten.ortada olmayan bir araba için benide kendinide yorma konuyuda daha fazla kirletip insanlara saygısızlık yapmayalım........

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• tnr001 kullanıcısına yanıt
    Ledlerin tepki süresinden ziyade uzunların (kasti olduğunu düşünüyorum) yavaş yavaş yandığını görebilirsiniz. Mesela mini de mercek içine led farların uzunu çok şiddetli oluyor. Ayrıca stoplarda led kullanılma sebebi ledlerin tepki sürelerinin çok kısa olmasıdır. Böylelikle frene bastığınız andan itibaren arkadaki araç sizin fren yaptığınızı daha çabuk algılıyor.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

3.20ied tekerlekten gücü 145 hp sanıyorsan konu hiç uzamasın zaten:)

Dostum bmw'nin motoru bildiğin gibi öndedir.çekiş ise arkadandır sence fizik kanunlarına göre motordan çıkan 170 hp güç arka tekerleklere ulaşana kadar kayıp yaşamazmı?yada dynoların hepsi yalanmı söylüyor?siz şaka amaçlımı bu yazıları yazıyorsunuz yoksa ramazanda insanı günahamı sokmaya uğraşıyorsunuz?

arkadaşım sen iyi msn 3.20ied hangi dyno ya sokarsan sok 145 hp cıkmaz verisi.Gelip 3.20d uzunda kısada herşeyde önde olur dedin aksini ispatladım daha neyin tartışmasındasın ? 145 hp araç 30 sn de 0-200 ü nasıl bulucak 1.5 ton ağırlıgıyla senin mantıgın alıyor mu bunu..

Arkadaş siz bu araçlara sahipmisiniz değilmisiniz önce onu söyle sen bana.sen hiç hayatında bir aracı dynoya sokmadınmı yada bu araçlarla ne kadar uğraştın?yeter artık alıntıda yapmayın cvp ta yazmayın tartışmanında bir anlamı yok.işiniz gücünüz yok can sıkıntısından yazıyorsunuz. bir önceki msjında zenonmu ledmi diye soruyorsun sonra kalkıp bana motor dersi veriyorsun 0-100 anlatıyorsun hadi işine bak mübarek ramazanda.

Merakını gidereyim bir müddet 3.20ied kullandım şimdi de satın alma aşamasındayım.. Bilmiş havaların gereği yok. 3.20d uzunda da yer dedin 3.20ied yi orda gördüm üstün motor bilgini zaten

https://www.otopark.com/2016/01/far-teknolojilerinin-savasi/ şurayı okursan led in şimdilik halojen ile bi-xenon arasında aydınlatma sağladıgını görebilirsin.Opel veya audi'deki gibi led matris farlar ise baska bişey.

led den memnun msnz diye niye sordum çünkü birkaç kişiden kısaların yetersiz olduguna dair yorum gördüm kullanıcılarından yukardaki yazıda bunu teyit eder şekilde zaten..

Arkadaşım ben ortaya iddia falan atmadım! Ortaya iddia atan arkadaşın msjına istinaden görüşümü yazdım günlük kullanımda,ara hızlanmada,son hızda vs de dizelin üstün olduğunu herkes biliyor birtek 0-200 mi takıldın?ben geçer görüşündeyim benim fikrim bu sana zararı varmı seninle alakası ney?benim yüzümden aracı almaktan vazmı geçtin takılma işine bak sen.bana laf yetiştireceğine zahmet et bir araştır aracın motor gücü ne demek tekerleklere ilettiği güç ne demek..önden çekişli arkadan çekişli, otomatik manuel arasın ne kadar kayıp olur bir bak.bi bitmediniz şu forumdan insanı soğuttunuz yok bir müddet kullandım yok şirket verdi beğenmedim yok alıyorum dün sattım yok doblo yok ferrari.bilmediğin bir şeyi halen iddia ediyorsun.ben ikisinide kullandım görüşüm bu yönde doğrudur yanlıştır kimseyi bağlamaz.neden sen olayı şahsileştiriyorsun?burda gerçekten aracın sahibi olanlar zaten konuya hakim bir çoğu benim i ed yi karalamayacağımı iyi biliyor çünkü ikiside sevdiğim araç..insana saygınız yok bilgiye saygınız yok tecrübeye saygınız yok.o aracı gerçekten alacaksan (ki) (şüpheli sen forumda eğleniyorsun sadece) ikinci el alma durumun olursa aracıda teste soktuğunda herşeyi görürsün zaten.ortada olmayan bir araba için benide kendinide yorma konuyuda daha fazla kirletip insanlara saygısızlık yapmayalım........

Son hızda dizelin üstün olduğunu diyorsun !!! ve doğru bildiğini sanıyorsun ısrarla!!! 0-200 den ibaret mi sandın mevzuyu bu aracların son hızları neyse benzinlide 239 kmh limitör var sanırım o hızlara 3.20ied erken cıkar.. neyse o kadar video attık link verdik hala benim dediğim doğru diyosun bu bilgiye mi saygı duyalım.Eski mesajlarda da benim dediğimi doğrulayan arkadaşlar vardı onlarda mı bilmiyor tek sen biliyorsun zaten.

Ben senin fikirlerinle araç alımımı şekillendirmiyorum zaten sıkıntı yok o konuda. 1 ay kullandım ied yi potansiyelini gayet iyi biliyorum.Zaten boş donanımda 3.20d yerine benzer fiyata 40.yıl 3.20ied alma arifesindeyim.

• Beyler mrb kolay gelsin yazma ihtiyacında bulundum arakdaşlara belki yardımım olur benım yorumum, öncelikle bixenon-led karşılaştırması için her ikisinide kullanarak söylüyorum ki net bir şekilde bi-xenon kısa far hüzmesi ışığı gece açık alana vermesi ve özellikle uzun selektör durumunda şimşek efekti vererek inanılmaz görüş sağlamakta yani bunu kendım gördüm tabiki led aydınlatmalar kötü değil yeni ve güncel teknoloji aydınlatması cogu aracın farından ıyı fakat hala aralarında şuan gerek kısa farlarda gerekse uzunlar selektör olayın da buyuk farkla bixenon daha önde oldugu sadece benım yorumum da degıl bır cok kısının gozlemıyle soyluyorum. ve ozellikle şunu da söyleyeyim kendı yorumum angel eye ların görünümü olsun bana daha şık gelmekte 2014 f30 için diyorum, uzun yol da bil hassa neredeyse selektör yapmadan cogu kısı zatn yolun sağ tarafına geçmiş oluyor ve gerçekten bmw sürüş ayrıcalığını hissedebiliyorsunuz..

• bianconera kullanıcısına yanıt
    aracını aldıktan sonra konuşalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tnr001 -- 8 Haziran 2017; 13:36:33 >
    Linki görüpte yaptığım açıklamayı görmediysen en yakın zamanda bi randevu al sen göz doktorundan
  • quote:

Orijinalden alıntı: elano68

Linki görüpte yaptığım açıklamayı görmediysen en yakın zamanda bi randevu al sen göz doktorundan

hocam anlatamassın ne desen boş.Bu da benim kendi çekimim yeni yükledim. 215 kmh hıza şu sürede dizel ancak chip ile ulaşabilir..

bu arada aksaraylı msn ?

https://www.youtube.com/watch?v=ZOpAPmx1GsY&feature=youtube

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bianconera -- 9 Haziran 2017; 11:58:43 >

Aynen memleket aksaray, ankara'da oturuyorum hocam. Siz?

Edit:Fazla mesaj olmasın, vay forumda hemşerimiz varmış.:D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elano68 -- 8 Haziran 2017; 14:0:1 >
  • elano68 kullanıcısına yanıt
    aksaraylıyım bende
  • hacidayi H kullanıcısına yanıt
    Bir kavga çıktı, bizim Bosch 929S silecek mesajı araya kaynadı. İhtiyacı olan varsa PM atsın, karşımda duruyor öyle.

@hacidayi
    El Frenini bıraksanız daha rahat hızlanacak gibi sanki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi helpgod -- 8 Haziran 2017; 16:18:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: helpgod

El Frenini bıraksanız daha hızlanacak gibi sanki

ince olmuş :P
  • helpgod kullanıcısına yanıt
    hocam araç kiralıktı elfreni tutmuyordu nerdeyse artık nasıl yanladılarsa garibim arabayla
  • Arkadadlar 2013 3.16i aracimin anahtarini kaybettim yedegi mevcut sizce nasil bir yol izlemeliyim ?

• helpgod kullanıcısına yanıt
    fren hidroliği seviyesi uyarısında da aynısı yanar ancak el freniyse bu ied M3 le gider
    Aracimi iki kez dynoya sokmustum ikisinde de 180hp civari guc cikmisti. 3.20ied.

• quote:

Orijinalden alıntı: AkifKarabulut

Arkadadlar 2013 3.16i aracimin anahtarini kaybettim yedegi mevcut sizce nasil bir yol izlemeliyim ?

Kesin kaybettiyseniz servise götürüp yeni kodlama yaptırın bir an önce. Bunu yapana kadar da direksiyon kilidi takmanız faydalı olur. Anahtarı bulan kişi arabayı alıp gidebilir. Servis sonrası da anahtarı kaybedip serviste yeni kodlama yaptırdığınızı ve/veya yeni anahtar aldığınızı kaskoyu yaptırdığınız sigorta şirketinize bildirmeniz gerekiyor olabilir, aksi takdirde çalınma vb durumlarında ödeme yapmayı reddedebilirler. Sigortacı varsa daha detaylı bilgi verebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Oz80

quote:

Arkadadlar 2013 3.16i aracimin anahtarini kaybettim yedegi mevcut sizce nasil bir yol izlemeliyim ?

Kesin kaybettiyseniz servise götürüp yeni kodlama yaptırın bir an önce. Bunu yapana kadar da direksiyon kilidi takmanız faydalı olur. Anahtarı bulan kişi arabayı alıp gidebilir. Servis sonrası da anahtarı kaybedip serviste yeni kodlama yaptırdığınızı ve/veya yeni anahtar aldığınızı kaskoyu yaptırdığınız sigorta şirketinize bildirmeniz gerekiyor olabilir, aksi takdirde çalınma vb durumlarında ödeme yapmayı reddedebilirler. Sigortacı varsa daha detaylı bilgi verebilir.

Oncelikle tesekkurler..Kaskoyla ilgili dediginiz kisimlari soracagim .. direksiyon kilidini iyi soylediniz aslinda oldugum bolge cok guvenilir gece eski aracimin camini acik unutmustum hicbirsey olmadi tabi asla olmaz diye birsey de yok..

bir de hocam servis 2bin tl istiyor dalga gecer gibi.. bayramda ankaraya geliyorum orada birini bulduk 650tlye sorunsuz hallederim diyor... disrda yaptiranlar oldu mu acaba anahtarini ?

• Arkadaşlar merhaba, aracımı bu kış sattım ama alıcı üzerindeki kış lastikleri ile aldı yaz lastiklerini istemedi, halen bayide duruyor, 4 adet 225/50/17 continental contisport rft lastik 2015 üretimi maksimum 13-15 bin km arası kullanılmıştır, yama balon patlak yoktur, düşünen varsa yardımcı olabilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Oz80

quote:

Hocam anahtar bulundu sagolun ilginiz icin

• 
Sayfa: önceki 29982999300030013002
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.