Şimdi Ara

BMW 3 serisi (F30) (294. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
70.299
Cevap
511
Favori
4.415.182
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 292293294295296
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: erciftci

quote:

Orijinalden alıntı: tvshop

Siz neden polis memuru ile muhatap oldunuz onu anlamadım. Aracı sıfır almadınız mı? Ben aracı alırken Borusan'a sordum. GS istiyorum dedim. Muameleciye sordular 1.000 TL dedi. Vazgeçtim sonra sıradaki plakayı aldım.

Bazı ilçelerde illa araç sahibi gelsin diyorlar, özellikle de pahalı araçlar için

1.000 TL'yi kim kaybetmiş...?
  • quote:

Orijinalden alıntı: glocky

3.20i ed icin tek jant secenegi var galiba(Almanyada oyle). bunun sebebi nedir acaba

Borusan o ayarlamıştır hocam jant işini. tahminim yakıtla alakalı bir durum, biri teknik verileri koysa iyi olur ama bu veriler gösteriyorki 320d artık özel siparişle gelir artık tabi 2. eldede alanlar biraz daha fazla düşüşü göze almalılar.
  • 316i sipariş verirken 12 volt güç kaynağı 18 EUR bir fiyat olunca belki ilerde işime yarar diye donanıma eklettirmiştim. güç kaynağı faturada ve bmwvin.com adresinde geçiyor ama ben yerini bulamıyorum kitapcığında bağaj sol taraftadır diyor ama bagajın hiç bir tarafında yok. Satış temsilcisini aradım kol dayamada olabilir dedi ama orada da yok. Güç kaynağı sipariş veren oldu mu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ridleyscott

quote:

Orijinalden alıntı: Hemican

quote:

Orijinalden alıntı: dsg35

quote:

Orijinalden alıntı: diagnotics

quote:

Orijinalden alıntı: Hemican
    Benim tahminim gelirse 45`i gecmez hatta daha 43-44 olur gibi dusunuyorum. Opsiyon ve paket fiyatlari 316i ile birebir ayni olur bence. 320 i zaten su an gereginden pahali fiyata satiliyor sadece 320d nin satislarini artirmak icin fiyat listesinde duruyor bir anlami yok. Eger ed gelirse gercekten satmak amaciyla getireceklerdir, cunku dusuk vergi dilimi sayesinde kar orani yuksek olacak.

Surpriz olarak da 316i nin fiyati biraz asagiya cekilip 310i ed 41-42 gibi bir fiyat olabilir.

ozaman f20 kasa 1 serisini kaca satacaklar 25 bin euroya mı?

arkadaş amma iyi niyetli keşke öyle yazdığı gibi olsa ...

Baya iyi tahmin etmisim
    2012 model yilindaki fiyatlara gore yapmistim bu tahmini. 2012 den 2013e gecerken de bir artis oldu 316i de 800 Euro kadar. Eger o artis da olmasa tam 43-44 arasi olacakmis.

Cok buyuk ihtmalle 320i ed`de ki pazarlik payi 320d den daha fazla olur. Opsiyonlarda daha ucuz. F30 dusuneneler icin guzel bir secenek oldu.

Hızlanma ve son hızı da 320d ile çok yakın , hemen hemen aynı. Fakat dikkatimi elastikiyeti çekti. 80-120 4. Ve 5. Viteslerde 2 -2,5 sn fark var ki bu oldukça büyük fark.

Sanirim az yaksin diye vites oranlari farkli.

• quote:

Orijinalden alıntı: kaya1453

316i sipariş verirken 12 volt güç kaynağı 18 EUR bir fiyat olunca belki ilerde işime yarar diye donanıma eklettirmiştim. güç kaynağı faturada ve bmwvin.com adresinde geçiyor ama ben yerini bulamıyorum kitapcığında bağaj sol taraftadır diyor ama bagajın hiç bir tarafında yok. Satış temsilcisini aradım kol dayamada olabilir dedi ama orada da yok. Güç kaynağı sipariş veren oldu mu.

yolcu tarafinda torpidonun altinda sol tarafta bir tane var bende.
  • Navigasyon paketi olmadan idriver ekranında USB den fotoğraf ve video seyrediliyor mu.

Anahtarda kapatma tuşuna uzun basınca camları kapatıyor ama camlar kapandığında herhangi bir sinyal vermiyor bunun ayarı var mı yani bütün camlar kapanınca dörtlülerin yanıp sönmesi gibi.
  • quote:

316i sipariş verirken 12 volt güç kaynağı 18 EUR bir fiyat olunca belki ilerde işime yarar diye donanıma eklettirmiştim. güç kaynağı faturada ve bmwvin.com adresinde geçiyor ama ben yerini bulamıyorum kitapcığında bağaj sol taraftadır diyor ama bagajın hiç bir tarafında yok. Satış temsilcisini aradım kol dayamada olabilir dedi ama orada da yok. Güç kaynağı sipariş veren oldu mu.

sürücü yanı ayak bölgesine bak (tahmin)..
  • quote:

Orijinalden alıntı: yukib

quote:

Bagajda sol tarafta benimkinde öyle
  • quote:

Navigasyon paketi olmadan idriver ekranında USB den fotoğraf ve video seyrediliyor mu.

Anahtarda kapatma tuşuna uzun basınca camları kapatıyor ama camlar kapandığında herhangi bir sinyal vermiyor bunun ayarı var mı yani bütün camlar kapanınca dörtlülerin yanıp sönmesi gibi.

Bende navi yok idrive ekranında album art gorebiliyorum. Ama video icin herturlu navi gerekiyor diye biliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tekkemal

quote:

quote:

sizin araç F30 mu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaya1453 -- 1 Nisan 2013; 23:01:53 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tekkemal

quote:

quote:

sizin araç F30 mu

ewet F30 3.20D 2012 mart üretimi

• quote:

Orijinalden alıntı: can258

quote:

Navigasyon paketi olmadan idriver ekranında USB den fotoğraf ve video seyrediliyor mu.

Bende navi yok idrive ekranında album art gorebiliyorum. Ama video icin herturlu navi gerekiyor diye biliyorum.

bende navi var iphone 4s den video görüyorum iphone 5 den göremiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: meg2

Borusan o ayarlamıştır hocam jant işini. tahminim yakıtla alakalı bir durum, biri teknik verileri koysa iyi olur ama bu veriler gösteriyorki 320d artık özel siparişle gelir artık tabi 2. eldede alanlar biraz daha fazla düşüşü göze almalılar.

O kadar çabuk silmeyin bence 320d'yi. Çok yol yapan, dizel isteyen müşterileri gözardı edemezler.
    Bir de şehiriçi tüketiminde çok mucize yaratacak gibi değil 320i ed.
  • tek kelimeyle skandal rezalet borusanın el atması laızm o jantlarla kımse bu arabayı almaz
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: meg2

O kadar çabuk silmeyin bence 320d'yi. Çok yol yapan, dizel isteyen müşterileri gözardı edemezler.
    Bir de şehiriçi tüketiminde çok mucize yaratacak gibi değil 320i ed.

320d Bence yılda minimum 30 bin KM yapanlar için hala cazip

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaya1453 -- 1 Nisan 2013; 23:40:44 >
  • 116i 118i ile 316 320ed birbirlerine yakın 136 bg -170 bg 118 piyada da fazla tutulmadı. 320ed aynı akıbeti paylaşabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gs75

116i 118i ile 316 320ed birbirlerine yakın 136 bg -170 bg 118 piyada da fazla tutulmadı. 320ed aynı akıbeti paylaşabilir.

Bende aynı görüşteyim, 316i kadar 320i ed satmaz, 316i nin gücü çoğu kullanıcıya yetecektir sonradan yetmediğini düşünenler de cip tuning yaptırabilir sonuçta aynı motor.
  • 320d özel siparişle gelir diyen arkadaşa iyi güldüm, tamam kardesim...

Benzinli arac almam, 3 serisi alamayacak miyim? 320i ed falan yalan bu trafikte rahat olun, benzin 5tl olmus.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fbmw

quote:

Orijinalden alıntı: tugberk23

quote:

Orijinalden alıntı: fbmw

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kptargan

arkadalar bir noktada deneyim ve tavsiyenize ihtiyacım var. bu aracımda da turbo var. tigu'da aracı çalıştırıp turbo'nun yağlanamsı için 1-2 dakika beklemek gerekiyordu. BMW'da da gerekli midir?

Tam tersine motoru stop etmeden 1-2 dk. beklemek (özellikle araç yorulmuşşa, uzun yol gibi mesela) turbonun sakinleşmesini ve düzgün yağlanmasını sağlar diye biliyorum.
    Forumda turbolu araç kullanımı diye bir konu vardı bir aralar.

Kalkışta ise bütün araçlarda 15-20 saniye bekleyip (kemeri tak, müzik ayarla vb.), motor ısınana kadar devir yükseltmemek yeterlidir diye düşünüyorum.

Bu araçtaki turbo twinpover turba diye geçer yani belirli devirlerin üzerinde dönmeye başlar. Bu yüzden ilk çalıştırmada ve stop ederken klasik turbolu araçlara göre yağlanması için beklemek gerekmez diye düşünüyorum. Zaten kullanma kitabında da öyle bir şey yazmıyor.

TwinPower turbo bmw nin değişken valf zamanlaması ve bir turboya iki egzoz girişi olan sisteme verdiği addır. Turbo egzoz gazı sayesinde döner ve rölantiden itibaren egzoz gazı üretildiği için her devirde turbo döner. Twinpower veya her ne olursa olsun bu turbolu her araç için geçerlidir. Belli bir devirde turbo devreye girmesi yoktur, daima çalışır.
    Faydalı olan da ilk çalışmada düşük hız ve devirlerde motoru ısıtmak, eğer araç sıkıştırılıp yüksek devirlere çıkıldıysa turbo sağşığı açısından stop etmeden önce 30 saniye filan beklemektir.

Turbonun eksoz gazıyla döndüğünü biliyorum demek istediğim BMW deki sistem yaylı bir sistem sayesinde turbo yüksek devirlerde devreye girerek güç artışı sağlar böylece rölantide turbo dönmeyeceği için yağlanması için beklemek gerekmez.

Hocam bu konuda bilgi yanlışınız var. Sizin dediğinize göre motorun alt devirlerde atmosferik gibi tork üretmesi üst devirde de(sizin deyiminizle turbonun açıldığı anda) aniden gelen yüksek tork üretmesi gerekir mantıken ki tork eğrisini incelerseniz öyle olmadığını görürsünüz. Zaten dediğiniz gibi bir sistem de çok mantıklı değil hem alt devirlerdeki gücü kesmekten bahsediyorsunuz hem de maliyeti yükselten daha karmaşık bir sistemden.

• 3.20i ed nin gelmesine çok sevindim hızlanması, gücü,yakıt tüketimi ve en güzeli vergisi düşük olması çok cazip 3.16i ve 3.20d arasında gidip geliyodum 3.20d ayarında 1.6 arac gelmesi bence cok ıyı oldu almayı planlıyorum bu aracı, birkac resim buldum 3.20i ed nin sportline olanı ve jantları cok yakısmıs...

• 
Sayfa: önceki 292293294295296
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.