Şimdi Ara

BMW 3 serisi (F30)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
16 Misafir Kullanıcı, 16 Masaüstü Kullanıcı
67.873
Cevap
513
Favori
3.808.328
Tıklama
Giriş
    4252 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: TuzluSoğan

Sevgili f30 sahipleri,

Bu saatten sonra f30 40.yıl almak mantıklı mıdır? 196 bin tl fiyat verdiler onay bekliyorlar benden. Çok zarar eder miyim bu fiyata alırsam? Araba zaten üretimden kaldırılmış. Audi a5 sportback 220-230 arası fiyat veriyorlar o daha yeni ve araba yolda kendini belli ediyor. Sizce hangisini almalıyım ? Ayrıca 4 serisi grandcoupe de aklımı karıştırıyor ama motor gücü biraz düşük. Onun dışında Audi alırsam yanlama vs. gibi atraksiyonlara giremeyeceğim sakince yol alacağım ama bmw'da her şey mümkün olacak. Fiyat açısından 2. elde 40. yılı 3 sene sonra 190'a satabilir miyim sizce?

Saygılar.

3 sene sonra 190'a satarsınız belkide 3 sene sonraki 190 şimdiki kaç liraya tekamül eder orası önemli :)

Türkiye gibi bir ülkede 3 sene sonrayı kestirmek imkansız, bugün alsam yarın satsam ne kadar zarar ederim diye bakın bence. 4 ve A5'in daha çok değer kaybedeceğini düşünüyorum ayrıca.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

• Yüzbaşı
    529 Mesaj

Bence yeni 318 d yi ve makyajlı 4 bekleyin fiyat ve özelliklerini görün derim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    TuzluSoğan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Boyle kullansak yol tutus acisindan problem olur mu? Arkaya yeni alsam bu sefer arka onlerden iyi olacak:) biraz boyle kullanip sonra 4 tane yeni alayim diorm. Bu arada gecen jantlarin fiyatini sordum borusan 7300 fiyat verdi:)

|
    |
    helpgod kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

İzmit öztorundan da fiyat alın bence. Geçen ay İstanbuldakilerden 193600 fiyat alırken ordan 190.000 liraya aldık. Eğer ellerinde kalmışsa o fiyat farkına izmite gidip gelmeye değer bence.

|
    |

F20 BMW 116d ED
  • Binbaşı
    1120 Mesaj

Görüşünüz için teşekkür ederim. İkiz bebeklerimiz var ve eşyaları oldukça fazla yer kaplıyor. F20'nin bagajı az geliyor maalesef. Aracımdan yana hiçbir sorunum yok. Hatta 1.16i'nin performansı 3.18i'den bana göre daha iyi. Ama arabayı büyütmem lazım.

Aracıma biçtikleri takas değeri makul geldi. Kendim satmaya kalksam ben de o kadara satarım gibi görünüyor. Sıfır faiz kampanyası da cazip gibi. Ancak araba TR standartlarında boş olarak kabul edilebilir. Temel donanımlar var sadece.

İstemeye istemeye iç hacim ve bagaj büyüklüğünden dolayı VW passat'a yöneleceğim yoksa.

Görüşleriniz benim için değerli. Özellikle F20'den F30'a geçen arkadaşlardan yorum rica ediyorum. @Marmaratic

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdknt -- 6 Mart 2017; 10:42:49 >
    |
    |
    Bahsedilenler: Mutluthegreat , Marmaratic kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Teşekkürler arkadaşlar

|
    |
    Bahsedilenler: melihcelik , freestyle_ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Öztorundan şu m plus ı kaçırmayın duruyorsa.

|
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: Marmaratic

Öztorundan şu m plus ı kaçırmayın duruyorsa.

Herhangi bir satış danışmanından bu listeyi istesek mail atıyorlarmı yoksa başka bir yöntem mi var ?

Performans beklentin yoksa 3.18i alabilirsin . Ic mekan genisligi yeterli ben de 2 cocuk var f20den sonra oldukca genis. Bagaji ve ic hacmi c serisinden daha genis. Benim tercih sebebim performansiydi f20ye gore daha oturakli bunun uzerine de performansi eklenince 3.20ied f30 icin cok daha dogru bir tercih olur. Passatin ici genis ama onu alacagima suberp alirim, ya da soyle soyleyeyim surus keyfi ve performans senin icin geri plandaysa f30a o kadar para vermene gerek yok superb'nin ici yayla gibi.

@Marmaratic 172 olan m plusa siyah sensatec deri demis bir yanlislik olmasin?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dream of ice -- 6 Mart 2017; 11:37:47 >
    |
    |
    erdknt kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

O yüzden ucuz zaten, yanlışlık yok.
    |
    |
    dream of ice kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: Hyskuzpoy1

Bence yeni 318 d yi ve makyajlı 4 bekleyin fiyat ve özelliklerini görün derim

3.18d zaten bayilerde var fiyatı 240 falan. Yeni 4'tede aynı motor olucakmış 4.18i'deki.

Olabilir neden olmasın. Elinizde kalan araçların listesini alabilir miyim diye bir sorun isterseniz.
    |
    |
    tolgauslu06 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Neden x1 bakmıyorsun hocam. Tam senin kalemin aslında.
    |
    |

Ben de F30 almasaydım SuberB'ye yönelecektim. Nedense Passat'tan daha karizmatik duruyor. Bahsettiğin gibi iç mekan genişliği de takdire şayan bir araç.
    |
    |
    dream of ice kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Hw Specs; Intel i7-2600K @5.0 GHz / Asus P8Z68 Deluxe / 24GB Corsair-G.Skill DDR3 2133 MHz / Asus Strix GTX 1080 O.C 11Gbps / Eizo Foris FG2421 120Hz-240Hz & Samsung SA550 / 2x Intel DC S3700 100GB SSD - OCZ Vertex4 120GB SSD – 2x WD Green-Black 1TB HDD / Razer Blackwidow Chroma v1 / James Donkey 007 / CM Cosmos 1000 / Logitech C920 Fhd Webcam
  • Yüzbaşı
    520 Mesaj

F20 tek çocuk için yeterli ama ikiz bebekse bence sedan bakmayın. F30 da alsanız, c180 de alsanız işin içine bebek arabaları, pusetler, oto koltukları, ıvır zıvır girince iş değişiyor. Arkada iki cocuk oto koltugu varken başka kimse arkaya binemez- mesela bakıcı. Biz cocugun birtanesini bile alıp koyarken belimiz agrıyordu eğilip uzanmaktan. İleride kilolarının artacağını da düşünürseniz ciddi eziyet. Mumkunse x1 yada diğer suv araçlara bakın.

|
    |

Baktım hocam. X1 benim aradığım özelliklere sahip bir araç. Ancak fiyatı yüksek geldi. 178bin tl fiyat çıktı ve 70bine 24 ay %1 faizle kredi veriyorlar. 11bintl faize ödemiş olacağım. Hiç mantıklı değil. Zaten 178bin yüksek bir rakam benim için.

|
    |
    Marmaratic kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

X1 ekonomik olarak benim için mantıklı bir seçim olmayacak. O yüzden eliyorum. Peugeot 3008 tasarım ve donanım olarak oldukça iyi bir seçenek ama bagaj hacmi cüssesine göre büyük değil. Fiyat olarak 140bin gibi rakamlar verildi bana. Çok uygun bir seçenek değil gibi.

SUVların çoğu iri duruyor ancak bagaj hacmi görüntüsüne göre az kalıyor. Baş mesafesi konusunda fark ettiriyor en çok.

Superb iyi bir alternatif gibi. Forum konusunun dışına çıkmak istemem ama önereceğiniz başka modelleri de değerlendirmek isterim. Yardımcı olursanız sevinirim

|
    |
    Mutluthegreat kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

ben de x3'e geçmeyi düşünüyorum, benzinli olanı 12 lt yakıyormuş, o yüzden 2012 dizel bakıyorum, 100bin km altı olanlar 150-175bin tl arası.
    |
    |

x1 in fiyatı çok balonmuş. İkizleri Allah analı babalı büyütsün, vatanına milletine hayırlı evlatlar olurlar inşallah. Ben sizin yerinizde olsam istisnalar hariç sedan kesinlikle bakmazdım. İstisna dediğim superb tabiki. İçi cidden yayla gibi, bagajınında arka camla beraber açılması çok rahat ettirir.

Neden sedan almayın dediğime gelirsem, bir kere ikizler arabadayken hızlı kullanmanız, viraja hızlı girmeniz falan mümkün değil. O yüzden yere yakın bir araba ihtiyacınız yok. Ayrıyeten bagaja pusetti, çantasıydı falan sadece bebekler için koyacaklarınız bile çok yer kaplayacak. Birde kendi eşyalarınız olacak ve bunları sürekli koyup çıkarmanız gerekecek. O yüzden bagajın camla açılması çok büyük kolaylık.

Artı olarak sedan arabalarda çok ciddi şaft tüneli var. İkizlerden biri sol diğeri sağ koltuğa oturduğunda anne, bakıcı veya validelerden biri ortaya oturmak zorunda olacak. 3 serisinde falan kaya kaya ortaya geçmek zaten ölüm. İniş binişler sıkıntı. Arabaya binmiyorsunuz, iniyorsunuz resmen. Üstelik bebekleri koltuklarına koyarkende zorlanacaksınız.

Birde bunun 3-5 yaş dönemi varki sormayın. En basitinden bir suv alırsanız yolculuğa çıkacağınız zaman arkasını yatak yaparsınız, vakizleri ve bavullarıda ön koltukların arkasına yerleştirirsiniz çocuklar yolculuktan keyif alır.

x1 için o paralar verilmez. Hakeza 318i içinde söylediğiniz fiyat çok. Sıfır faiz dışında bir esprisi yok. Bu durumda maalesef bmw den vazgeçmeniz gerekebilir.

Son olarak aracınıza verdikleri fiyata çok takılmışsınız anladığım kadarıyla. Sahibindene basit bir ilan açın 89 binden. Muhtemelen 1 hafta içerisinde 85-86 ya satarsınız. Aracınızında sıfır fiyatları çok arttı.
    |
    |

• Yüzbaşı
    436 Mesaj
    İlandaki araç nasıl duruyor?Makyajlı 2015 luxury plus beyaz içi taba. İlan no: 402095438

Canlı Tv izle
Bey Azura
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,453
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.