Şimdi Ara

BMW 3 serisi (F30) (2858. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
70.295
Cevap
511
Favori
4.414.306
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
36 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 28562857285828592860
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Buyuk ihtimal Bagajdan gelen ses bagajin icinde bulunan zemin kapagindan geliyor. Sag kapidan gelen ses ise kapi kilit cubugundandir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • irfanmuratsrr İ kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam sağolun.Bir göz atarım.Çözümü nedir bu arada bagajdaki sesin?
    Kilitten gelmiyor hocam ses.Daha önce kilitten geliyordu ama serviste çözmüşlerdi onu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elano68 -- 8 Mart 2017; 17:35:56 >
  • elano68 kullanıcısına yanıt
    Kilitten degilse de buyuk ihtimal hoparlor muhafazasinin rezonans sesi de olabilir. Onun disinda zirilti ne yapar bilmiyorum acikcasi

• irfanmuratsrr İ kullanıcısına yanıt
    Kapı fitillerinden olabilir mi diyeceğim ama
  • Merhaba arkadaşlar. Araç geri vitesteyken sağ ayna aşağıya iniyor ama sol ayna yani şöför tarafında ki ayna ne yaptıysam aşağı inmiyor. Ayna ayarı sağdayken sol ayna aşağı iniyor ( buda bana biraz ters geldi ayna ayarı hangi taraftayken o aynanın aşağı inmesi daha mantıklı geliyor :) ) ama ayna ayarı ne sağdayken nede soldayken ayna aşağıya inmiyor bilgisi olan arkadaş yardımcı olabilirse çok sevinirim.

• deadboy1903 D kullanıcısına yanıt
    Hicbir aracta sol ayna asagi inmez, gerekte yok zaten surucu tarafindan asagi gorebiliyorsunuz, sag tarafin asagi inmesinin esprisi de surucu tarafindan sag asagi gorememeniz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • lone_star kullanıcısına yanıt
    yeni honda civic de her ikisi de iniyor hocam.
  • firatciftci2008 kullanıcısına yanıt
    hocam bende adıyamandayım görüşelim
  • quote:

Orijinalden alıntı: helpgod

yeni honda civic de her ikisi de iniyor hocam.

isterse uçsun o araba, yıl olmuş 2065 hala kararan dikiz aynası yok.

• serquantes S kullanıcısına yanıt
    Haklisin ama yil 2065 olmus F30 ve F32 lerde kararan dis ayna opsiyonu aliyorsun sol ayna karariyor sag ayna kararmiyor, bunu napcaz? :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Ama 100 km hiza 8 saniyede cikiyor.

Bu da mi olmadi?

• Klima olayını çözdüm arkadaşlar.

Burada hiç konuşuldu mu evvel bilmiyorum.

F serisi BMW lerde araç ilk çalıştırmada klima kompresörü devrede oluyor.Bununla ilgili bimmerpost ta onlarca konu bulabilirsiniz.Bu benim aracımda da vardı.Hatta forumdan bir kaç kişiyle paylaştım servise de gösterdim.

Sabah ilk çalıştırmada devreye giriyor ve AC tuşu yeşil yanmıyor.Zaten kullanıcıların büyük çoğunluğu devrede olduğu halde AC tuşunun yanmamasına kızıyor.Belirli bir süre buna AC tuşu ile müdahale edemiyorsunuz.AC tuşunda yeşil yaksanız da söndürseniz de kompresör belirli bir süre devreden çıkmıyor.

Bimmerpost'ta genelde ilk seri F ler başta olmak üzere 1'den 6 serisine kadar her türlü araçta bu durum görülmüş.BMW mühendisleri ile temas kurmuşlar.Alınan cevap araçların kodlaması o şekilde değiştiremeyiz olmuş.

Tabi buna takmayın diyen de çok insan var.

Ayrıca AC 'nin yeşil yanması her zaman kompresörün devrede olduğu manasına da gelmiyor.Aynı evlerdeki gibi kompresör kendi kendine devreye girip çıkıyor ihtiyaç halinde.Yani buradan şunu anlıyoruz AC tuşundaki yeşil lamba bize bilgi vermiyor.Ancak içerideki havanın nem oranını ve istenilen sıcaklığı garanti ediyor diyebiliriz.

Ben genelde sabah kısa mesafelerde AC kapayamama sorunu yaşadım ama og ünlerde bile bir süre sonra kapandığını biliyordum.Bunun için ise servise gittiğimde (servis 120km) elbette sabah illk çalıştırmada yaptığı şeyleri yapmıyordu.Dolayısıyla servisten kayda değer bir bilgi alamadım.

Sorunun çözümü her araçta olmasa da var.Eğer kompresör açıksa kapalı hale getirdikten sonra(kapalı olduğunu motor devrinden ya da soğuk üflememesinden teyit etmeniz lazım) sürücü koltuk ayarı ile oynayıp profili 2'ye kaydetmeniz lazım.(1'e kayıt edildiğinde sorunu bazen çözmeyebiliyormuş-aynı anahtar olmalı) Benim araçta klimanın son hafızayı hatırlaması kodlanmış şekilde.Ben bunu da fanlar kapalı şekilde hatırlattım.Hem araç çalıştırmadan sinir olduğum fan sesinden kurtuldum hem de kompresörün gereksiz yere devreye girmesini çözmüş oldum.Fakat eğer ilk çalıştırmada kompresör devreye giren aracınız varsa benim gibi fanlar kapalı başlatsanız da fanlar açıldığında kompresör devreye girecektir.

Hadi yine iyisiniz 15-20 ingilizce forum konusu ve benim yaklaşık 1 senelik tecrübem tek mesajda:)

Şimdi mümkünse ilk çalıştırmada kompresörün kimlerde devrede olup olmadığına bakabilirseniz çok güzel olur.(3.20i eD için comfort modda ara. 2 dk çalıştıktan sonra devir 800lerde ise kompresör devrededir 600 lerde ise devrede değildir veya düşük hızlarda yürüyüp motor sesini dinleyebilirsiniz)

• quote:

Orijinalden alıntı: lone_star

Haklisin ama yil 2065 olmus F30 ve F32 lerde kararan dis ayna opsiyonu aliyorsun sol ayna karariyor sag ayna kararmiyor, bunu napcaz? :)

:)) dur şöyle söyliym " kararan dikiz aynasını opsiyonla bile alamıyorsun". ayrıca d segmentinde kararan dış aynası olan nadir araçtır bmw. diğer markalarda da opsiyon listesinde dahi yoktur

• quote:

Orijinalden alıntı: helpgod

Ama 100 km hiza 8 saniyede cikiyor.

Bu da mi olmadi?

ben önce dalga geçiyorlar zannettim. nedenini de bilmiyorlar ve açıklamaları yok. dışarıda isterseniz taktırabiliriz diyorlar.

Cseyfe ve ben geçtiğimiz günlerde civic rs testi yaptik. Fiyat sabit 110bin.lastik basınçlari gostergede görünmüyormus. Ve sensor yok, tekerlek devrine göre basinc kaybini anlıyor aynı e90 kasadaki gibi.

• lone_star kullanıcısına yanıt
    Çok sağol hocam teşekkürler bilgilendirme için.

• Merhaba,

Meşhur kapı fitili sesi için fitil değişimi önerildi, ben de arabamı söktürmek, kurcalatmak istemedim. Sonuçta işçiliklerine, titizliklerine güvenmiyorum. Uzun zamandır bu sesin nasıl kesilebileceğini araştırıyordum. Silikon spreyden kapı fitil kremine kadar her şeyi denedim. Kendimce bulduğum en kalıcı çözümü sizinle de paylaşayım dedim.

Öncelikle ses nereden geliyor bilmeyenler için açıklayayım? Arka kapı kelebek camının tavana yakın kısmına, ön kapı camının da üst kısmına kapı kapalıyken güçlü bir şekilde bastırdığınızda gıcırdamaları duyabiliyorsunuz. Kapı fitilinin üst dış kısmındaki siyah fırçalı kısım var ya, bu fırçalar pianoblack çıtaya sürtünce gıcırdıyor. Bu fırçalı kısma ve pianoblack çıtanın fırça ile temas eden kısımlarına bir kez kaliteli ve renksiz bir araba cilası uygulayın. 2 sefer yaparsanız ömürlük oluyor. Ses tamamen kaybolduğu gibi araba yıkansa da tekrar ortaya çıkmıyor. Forumda belki yazılmıştır bilemiyorum ama ben bu sorunu kalıcı olarak çözdüm, bu dertten muzdarip aradaşlara selam olsun ;)

• Arkadaşlar f30 40.yıl aracımı 3.5 ay önce aldım 3700 km de servis yağ değişimi yazıyor. Fikri olan varmı

• Aracima m bodykit akrapovic uc taktiricam sportline tamponlar satilir mi ederi nedir? Ucuza gidecekse 500e yaptirdigim yere birakicam

• quote:

Orijinalden alıntı: Gus Fring

Merhaba hocam, çapraz esneme sonucu pandizottan gelen ses sanırım bende de var. Tak tuk diye geliyor. En son çare koltukları sökmeyi deneyecektim ama boşver diyordum kendi kendime. Mesajınızı gördükten sonra tekrar sökmeyi düşünüyorum. Yalnız koltuğu altlı üstlü söktükten sonra pandizota ne gibi bi işlem yaptınız?

Teşekkkür ederim şimdiden.

merhabalar,

arka koltukların bağlantı demirlerinden geliyor ses, ister serviste yaptırın isterseniz kendiniz bagajın içinden sökün vidaları ve keçe sarın, ses tamamen kesilecektir. aynı sorun bende de vardı ve servis bu şekilde çözdü. araçtaki kronik sorun

• 
Sayfa: önceki 28562857285828592860
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.