Şimdi Ara

BMW 3 serisi (F30) (277. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
70.299
Cevap
511
Favori
4.415.134
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 275276277278279
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sürekli takip ettiğim ve testlerini izlediğim bir grup bu otomobil dünyam. Daha önce 3.16i ve 3.20d testide yapmışlardı şimdide 3.28 testi yapmışlar neredeyse tüm testlerini izledim her araçta ama bu araçtan oldukça etkilenmiş gibi gözüküyor. F30 un 3 motorunuda test ettiler üçüde modern line dı keşke farklı yapsalarmış. Her neyse buyrunuz efenim ;http://www.youtube.com/watch?v=PKzjUzvR76Y
  • quote:

Orijinalden alıntı: eemirr

quote:

Orijinalden alıntı: redkid778

Arabama aldığım arkadaşımın dikkatini fren ve gaz pedallarından gelen aşırı sesler çekti.Daha önce fark edememişim. Ayağınız fren ve gaz arasında gezinirken hızlı çektiğinizde tak tak sesler geliyor. Bana da fazla gibi geldi. BMW nin bu sesi giderecek çözümleri olması gerekirdi diye düşünüyorum.

Sizce normal mi?

Pedal aşşağıdan yukarı doğru gittiği için öyle şuan ki araçların çoğu öyle ve o ses hızlı çekmelerde yapıyor dediğiniz gibi. Benim eski aracım tiguandada o vardı normal karşılıyorum o durumu.

Aynen öyle ama bu sesi minimuma çekebilirlerdi diye düşünmeden edemiyorum. Acaba diğer modellerde de aynı mı? Umarım takıntı yapmam.

• quote:

Orijinalden alıntı: tekkemal

Cam filmi yaptıracak arkadaşlar göze batmayan tonda yaptırın zira ben geçen c.tesi FSM köprüde ceza yedim ...........................

Geçmiş olsun.
    Bir an önce bu işin bir standart ve kanuna uydurulması lazım.

Satılması serbest ama kullanılması yasak, başka bir örneği daha yoktur heralde.
  • quote:

Resim linkte ;http://a1303.hizliresim.com/17/s/lf6ft.jpg

Araç forumdan ve okuldan arkadaşım Ahmetin 2 hafta önce aldığı f30 3.20d aracıdır. Bir depo benzinle 550 km yol yapmış ve çeyrek depo daha duruyor.. Gittiği güzergah ise Her gün tam trafik saatlerinde çamlıcadan Bahçeşehir üniversitesi beşiktaş kampüsüne bunu köprünün en ağır trafik olduğu sabah ve akşam saatleri dur kalk modu ve akşam saatlerinde kitlenmiş yıldız yokuşunuda hesaba katarsak inanılmaz bir rakam. Ayrıca bana belirtti rodajı beklememiş ve bu depo ile bir iki kere sport moda alıp kökledim dedi ona rağmen benzin ibresinin durduğu yer oldukça başarılı.. Ben aynı yolu 280 liraya dolan deposu ile 1.4 tsi 4 motion tiguan aracım ile bu şartlarda max 400 km yaparım hatta şuan abarttığımı düşünerek 350 380 arası demek istiyorum. Sağolsun iyi insan Ahmet kardeşim yıllarca benzinden çok çektiğim için oldukça endişeliydim ve bu forumdada 3.20d için oldukça yakıyor 3.16 ile hemen hemen aynı muhabbetleri geçmişti, içimi rahatlatma adına beni düşünüp resim çekip atmış kendisi forumu pek aktif kullanmıyor onun adına resmi paylaşmış olayım bende. Neyse ki bu benzin illetinden cuma günü Allah'ın izniyle bir aksilik çıkmazsa kurtuluyorum..

Ben forumda 3,16 ile 320d aynı yakıyor gibi bir yazı okumadım, benim 316 tüketim değerim sabit 100-120 km hız 4 kişi klima kapalı 6 lt, 140-200 km/h hız 9,9 lt, şehir içi değişken , araç 500 km de, bana tüketim mantıklı grldi, 1.6 lt C sınıf otomatikler daha fazla yakıyor + olarak performans gayet yeterli, ancak şu var araç resmen daha hızlı kullanın, daha hızlı viraja gir diyor ben bunu tehlikeli buluyorum sürücüyü biraz gaza getiriyor, bu aracı sorun olmadan 5-7 yıl kullanıp nasipse şu anda 328 in muadilini o zaman almayı planlıyorum

• Erenköy - Beşiktaş
    Sabah akşam köprü dahil yoğun trafik,
    6.9 litre.

Bizde şirketin işleri için kullanılan 2011 75 Hp multijet dizel manuel punto var,
    Aynı güzergah 7.0 litre

Düşünün 3.20d nin tüketim üstünlüğünü..
  • Dün öğlen civarı tem üzerinden ataşehir'den kurtköy'e gittim. Aracı hiç zorlamadan eco pro modda ve 100-110 arası süratte kullandım. Aracı Ataşehir'den çıkarken sıfırladım ve viaport'un önünde yol bilgisayarına tekrar baktığımda araç 4.9 lt/100km. yakmış görünüyordu. Bana göre gerçekten çok iyi bir değer. Araç henüz 1000 km.de, 316i
  • quote:

Hafta içi öğlen Avrupa'dan Anadolu'ya dönüş:

• Evet çok iyi değerler. Bizde hemen hemen aynı tüketime sahip C180 CGI ile 170 km hızla ilerlerken yol bilgisayarı 8,3 gösteriyordu 450 km lık yol gittik sonunda ise 7.9 litre yaktığını göstersede benzin ibresi o şekilde göstermiyordu. Ya mercedes c serisinin deposu 40 litre yada o yol bilgisayarlarını Türkiyeye gelirken aynı 3.20d in 240 ta limitöre takılıp sabitlenmesi gibi sabitliyorlar. Şahsen benim kıstasım benzin ibresidir zira şuan kullandığım aracım vw tiguan da 7.9 litre yakıyor göstersede benzin ibresi söylediklerinin tam tersi şekilde hareket ediyor. Ahmet in güzergahından biraz farklı olarak bostancı - bahçeşehir üniversitesi sabah köprü trafiği ve akşam dönüşü köprü trafiğiyle (1. köprü) gidiş gelişte aracımın (tiguan) ortalama yakıt göstergesinde 8 litre yazsada benzin ibresine bakıyorum 50 liralık benzin harcamışım. Şimdi o yol bilgisayarına mı inanıyım yoksa benzin ibresine mi ?

• Foto çıkmamış yalnız araba 1.16i yani benzinli F20

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar;
    Aranızda hiç aşağıdaki ürünü alıp kullanan oldu mu? Önceki aracımda bu perdeyi kullanmıştım. Cam Filmi kadar etkili olmasa da, yeterli korumaya sahipti. Bu ürünü kullanan varsa yorumları aydınlatıcı olacaktır.

http://www.otoaksesuarci.com/urun/bod-bmw-f30-araca-zel-takmatik-perde/q?urunid=651
  • quote:

Orijinalden alıntı: pinkfloyd1

Erenköy - Beşiktaş
    Sabah akşam köprü dahil yoğun trafik,
    6.9 litre.

Bizde şirketin işleri için kullanılan 2011 75 Hp multijet dizel manuel punto var,
    Aynı güzergah 7.0 litre

Düşünün 3.20d nin tüketim üstünlüğünü..

FSM mi?

6.9 değeri için ortalama hız kaç?
  • quote:

Evet çok iyi değerler. Bizde hemen hemen aynı tüketime sahip C180 CGI ile 170 km hızla ilerlerken yol bilgisayarı 8,3 gösteriyordu 450 km lık yol gittik sonunda ise 7.9 litre yaktığını göstersede benzin ibresi o şekilde göstermiyordu. Ya mercedes c serisinin deposu 40 litre yada o yol bilgisayarlarını Türkiyeye gelirken aynı 3.20d in 240 ta limitöre takılıp sabitlenmesi gibi sabitliyorlar. Şahsen benim kıstasım benzin ibresidir zira şuan kullandığım aracım vw tiguan da 7.9 litre yakıyor göstersede benzin ibresi söylediklerinin tam tersi şekilde hareket ediyor. Ahmet in güzergahından biraz farklı olarak bostancı - bahçeşehir üniversitesi sabah köprü trafiği ve akşam dönüşü köprü trafiğiyle (1. köprü) gidiş gelişte aracımın (tiguan) ortalama yakıt göstergesinde 8 litre yazsada benzin ibresine bakıyorum 50 liralık benzin harcamışım. Şimdi o yol bilgisayarına mı inanıyım yoksa benzin ibresine mi ?

Depo doldurup, bilgisayarı sıfırlayıp, 200 km yol yapıp tekrar doldurulacak o zaman. Klasik tüketim bulma yöntemi.
    İşi abartıp benzini iki kez de aynı pompadan alabilirsiniz.

• Boğaziçi,
    Şu andada tam üstündeyim

Şu anki değerler 7.1
    Hız 23 km..

• Bugün 0.2 artış oldu,
    Ortaköye gittim trafik çıldırmış gibiydi ..

• quote:

Orijinalden alıntı: erciftci

quote:

Evet çok iyi değerler. Bizde hemen hemen aynı tüketime sahip C180 CGI ile 170 km hızla ilerlerken yol bilgisayarı 8,3 gösteriyordu 450 km lık yol gittik sonunda ise 7.9 litre yaktığını göstersede benzin ibresi o şekilde göstermiyordu. Ya mercedes c serisinin deposu 40 litre yada o yol bilgisayarlarını Türkiyeye gelirken aynı 3.20d in 240 ta limitöre takılıp sabitlenmesi gibi sabitliyorlar. Şahsen benim kıstasım benzin ibresidir zira şuan kullandığım aracım vw tiguan da 7.9 litre yakıyor göstersede benzin ibresi söylediklerinin tam tersi şekilde hareket ediyor. Ahmet in güzergahından biraz farklı olarak bostancı - bahçeşehir üniversitesi sabah köprü trafiği ve akşam dönüşü köprü trafiğiyle (1. köprü) gidiş gelişte aracımın (tiguan) ortalama yakıt göstergesinde 8 litre yazsada benzin ibresine bakıyorum 50 liralık benzin harcamışım. Şimdi o yol bilgisayarına mı inanıyım yoksa benzin ibresine mi ?

Depo doldurup, bilgisayarı sıfırlayıp, 200 km yol yapıp tekrar doldurulacak o zaman. Klasik tüketim bulma yöntemi.
    İşi abartıp benzini iki kez de aynı pompadan alabilirsiniz.

en doğru tespit bu şekilde oluyor. Yol bilgisayarı yanıltabilir çünkü. Genelde sürüş hep değişken oluyor, bazen trafik kilit olduğu gibi bazen de 50-60 km boyunca hiç ışık görmeden sabit kullanmak mümkün.

Mesela benim son depomda gösterge 6,1 gösteriyordu. Depoda kalan menzil 70 km idi ve ben mavişehir-hava alanı gidip döndüm ( yaklaşık 100 km) ve döndüğümde gösterge halen 50 km gidersin diyordu ve 6 litreye düşmüştü. Bunun gibi yani , uzun süre süratli veya sıkışık trafikte kullanıp sonra bir süre yavaş gidince göstergeler de sapıtıyor. Bunun tam tersinde de 5,5 litre gösteren araçla roll yapıp bitirince 5,6 göstermesi gibi. İkisi de hatalı.

• 3.16 sahibi arkadaslar kasko fiyatini paylasabilirmi acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: glocky

3.16 sahibi arkadaslar kasko fiyatini paylasabilirmi acaba?

2-3 sayfa önce konuşulmuştu bu konu oradan da bakabilirsiniz.
    %60 indirimle 1100 tl ye yaptırdım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar merhaba, 225/50r17 rft lastikler için uygun hava basncı (ön-arka) kaç psi?
  • F30 paspaslarımı sanal pazarda ilan verdim.
    Saygılar...

http://www.sanalpazar.com/Bmw-F30-Paspasi__isp6893176
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemkalici

merhaba arkadaşlar
    316 sportline+comfort+techno+sunroof+sensatec deri döşeme fiyatı alan oldumu yakın zamanda
    birde 316 nın 170 hp olarak gelmesi yakında zamanda mümkün mü haberi olan var mı acaba?
    almanya sitesinde 320i efficient dynamics edition 1,6 motor 170 hp olarak satışta görünüyor

Yaklaşık 2 ay önce Eskişehir Teknik Oto 3 adet 1.6 170 hp 3 serisi sipariş ettiğini söylemişti. Ya gelmiştir, ya da gelmek üzeredir. Donanımlarını bilmiyorum.
    Üzülerek artık F30 sahibi olmadığımı belirtmek istiyorum. Motor-şanjuman ve aktarma olarak kullandığım en iyi araçtı. 1.6 litre 170 hp yoldayken ve sonrasında 1.5 litre hem dizel hem de benzinli motorlar gelirse mevcut vergi sistemi ve 2.0 litre benzinli araca bakış açısı yüzünden uzun vadede aşırı değer kaybı ile beraber elime yapışırdı. Zarar büyümeden yol yakınken kaçtık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oto_sever -- 26 Mart 2013; 0:00:05 >

• 
Sayfa: önceki 275276277278279
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.