Şimdi Ara

BMW 3 serisi (F30) (2761. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
70.299
Cevap
511
Favori
4.415.165
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 27592760276127622763
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: elfmariachi

quote:

Orijinalden alıntı: BlackyTurtle

şu an fiyatı 375.000 tl çıkıyor. tabi geldiğinde kur ne olur bilinmez. nisan sonu mayıs başı burada olacak. bu fiyat indirimler vs yansıtılmamış hali. 4. bmw aracım olacak. dedikleri 320 / 330 seviyesine çekeriz fiyatı. tabi kur inerse daha inme ihtimali olur. ama şu anki duruma göre en kötü 330 seviyelerinden teslim alacağım.

Hayırlı olsun kazasız belasız inş... ultimate m sportta neler var acaba var mı herhangi bir form felan?

3 serisi 40. Yıl pakette olan herşeye ek olarak + headup + kablosuz şarj + hayalet ekran var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

bugün bmw f36lci 430i xdrive ultimate m sport siparişimi geçtim. nisan sonu gelecek ilk lci araçlar ile teslim edilecek yüksek ihtimalle. bu sebeple mevcut 40.yıl f30lci aracımı satışa çıkarıyorum bilginize.

Daha once yabanci forumlarda okuduklarina kendinde katarak insanlara iyi sekilde sattin ve inandirdin. Dediklerin cikmayinca kazı cevirdin ve yakmadin.

Simdi de son numaran bu demek.

Sen o arabayi teslim aldigina dair done leri sun foruma ispat et ben daha bu foruma girmeyecegim umuma duyrulur !!

• Hyskuzpoy1 H kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. 430ix leri 2017 ile birlikte kaldırmışlardı. LCI için siparişler yeni açıldı. Ama 430ix özel sipariş oldu 2017 ile birlikte.

5 serisi giriş aracı olarak 530i ile gelecekti. Yani benim sipariş ettiğim 4 serisinde yer alan 2.0 252hp motor. xdrive olmayacaktı. Bunun yanında, sipariş ettiğim 4 serisinde adaptif süspansiyon ve şerit takip hariç tüm donanımlar var. 5 i bu şekilde doldurup sipariş etseydim 400.000 seviyesini zorlardım. Ayrıca aracı sportif kullanıyorum. 5 ağır kaçacaktı açıkçası. ( fakat halen daha siparişimi değiştirebilirim, sebebi aşağıda; )

-1.6 dan haber şöyle var; ağustos sonu eylül başı 5 serisini BMW 1.6 motor 170hp ile tr ye sunacak. Bunu borusan ve kosiflerde zaten belirtiyor. ( motor psa değil bmw nin n20b16 )

-yeni kasa 5 satışları mecburen 530i ile başlayacak.

-520i ile satışa çıkamadıkları için çok büyük indirimden bahsediliyor ( aslında bu zaten normal olması gereken rakam ama 1.6 motor distribütörler için bulunmaz nimet )

- 530i nin mayıs temmuz aralığında 290 dan satışa çıkartılacağı konuşuluyor. 1.6 e180 i mercedes piyasaya sürünce kaptırmamak için.

Benim 1.6/2.0 motor ötv ayağına bu distribütörlerin milleti nasıl silkelediğini mercedes de görebilirsiniz. E200 2.0 motor AMG Ağustos ayında 220.000₺ idi. ( çünkü piyasadaki 520i 1.6 araçla rekabet etmesi gerekiyordu ) şu an E180 1.6 motor AMG 280.000₺. ( çünkü 5 tarafında rakibi kalmadı ). Bana bunu kimse ÖTV zammı ile kur farkı ile açıklayamaz. 1.6 motor dan deli karlar söz konusu. Sıkıştımı 2.0 motor aracın fiyatını gayet indirebiliyorlar.

- konuya dönelim. E180 1.6 nın karşısına ilk başta 530 ile çıkacağı için BMW; E180 seviyesinde fiyatlama bekleniyor ilk 3/4 ay. Yani 2.0 motorlu 5 düşünenler ilk çıktığında aldı aldı alamazsa 4 ay sonra 1.6 motorlu araçları, 2.0 motorun çıktığı fiyattan satarlar.

İşte bu sebeple siparişi verdik, fakat fiyat stratejisi dedikleri gibi olursa anında 530 a çeviririm

• quote:

bugün bmw f36lci 430i xdrive ultimate m sport siparişimi geçtim. nisan sonu gelecek ilk lci araçlar ile teslim edilecek yüksek ihtimalle. bu sebeple mevcut 40.yıl f30lci aracımı satışa çıkarıyorum bilginize.

Merhaba

Bende geçen sene bu zamanlar 428i siparişi vermiştim, ultimate m sport paketinde neler var, türkiye paketinde değişiklik var mı? Mümkünse satış teklifini buraya koyabilir misiniz? Teşekkürler.
  • autolover A kullanıcısına yanıt
    Ziebart diğer aracımda var ama gece arkadaki aracın farları aynadan çift (gölge/hayalet) imaj görünüyor. Başımı çevirip arka camdan bakınca da aynı. Sizde de benzer durum var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: hacidayi

Ziebart diğer aracımda var ama gece arkadaki aracın farları aynadan çift (gölge/hayalet) imaj görünüyor. Başımı çevirip arka camdan bakınca da aynı. Sizde de benzer durum var mı?

Bende yok gayet net.

• hacidayi H kullanıcısına yanıt
    Daha önce ziebart filmde benzerini yaşadım. Arka cam sedan araçta direkt tepeden güneş alınca (en azından ben bu gerekçe ile olduğunu düşünüyorum) daha çabuk bozuluyor, şekerlenmiş gibi oluyor 4-5 sene civarında. Yan camlar açılıp kapanmasına rağmen onlarda sıkıntı yoktu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • F30 3.30i steptronic 463 cm, 1495 kg

G30 5.30i steptronic 493 cm, 1540 kg

F10 5.28i steptronic 489 cm, 1685 kg

Bu verileri kiyasladigimizda goruyoruz ki g30 muhtesem bir gelistirmenin urunu. Ama umarim yeni e serisindeki gibi yalitimdan calinmamistir hafifletirilirken. G20 3 serisi icin de ayni hafifletme yapilabilirse g20 3.30i 1400 kg ya da daha altinda olarak uretilebilirse muhtesem bir makine olur, 252 hp ile 0-100'u 5.5 sn altinda gerceklesir garanti. Ama kim bilir 2018'de kac para olur yeni kasa geldiginde :)

• Bugun arkadas icin arac baktik highline dizel otomatik passat icin 170bin 1.4 motor benzinli a5 icin 212bin lira istediler fiyatlar gercekten şaka gibi cunku ehonomi coğ eyi.

• dream of ice D kullanıcısına yanıt
    Tabi ki hocam ekonomimiz eyiye gediy.

• Passat 170bin peugeot 3008 icin 160bin fiyat ne demek alim gucunun dusmesini birakin tepetaklak olmus resmen bu fiyatlarla kime araba satacaklar? Nasil bir ekonomik krizin icindeyiz ki 1 araba alandan 1 araba parasi harac kesiliyor Allah sonumuzu hayir etsin . Bu isin sonu singabur gibi olur gerci orada sebep farkli ama 10senelik vergiler aliniyor aractan aracin 2 3 misli vergi verip 10 yil sonra tekrar ayni vergiyi veriyorsunuz. Teknolojiyi gectim bugdayi ,samani bile ithal ediyoruz . Vergilerle bu iş ne kadar devam edecek tasima suyla degirmen dönmez acilen bir egitim reformu yapmamiz nitelikli , kaliteli insanlar yetistirmemiz gerekiyor maalesef cagi yine yakaliyamiyoruz ve bedeli gecmisteki gibi agir olacak. Adam cikmis tvye: fen liseleri acacagiz bilimle ugrasan ogrenciler yetistirecegiz teknoloji uretecegiz demek yerine cok iyi yaptik malum okullardan daha cok acacagiz diyor. Bu milletin zekasina potansiyeline yazik oluyor yillardir harcanip duruyoruz boş yere neyse konu biraz siyasete kaydi yine bu fiyatlarla arac almak zor artik ben f30umu bir 7 sene falan kullanirim artik.

• Dediklerinde haklısın hocam. Ben de konuşmak istemiyorum, söylenecek daha çok şey var da..

• ksk_1982 K kullanıcısına yanıt
    M süspansiyonda varsa süper kombine olmuş. Maalesef titreme olayının çözümü yok, servise bırakın farklı bir balans işlemi yapıyorlarmış.

• selamlar.
    4 gun icin munihteydim. arabalarimizin dogdugu sehri ve yapildigi fabrikayi gezdim. cok etkileyici, cok guzel bir geziydi. firsati olan herkesin yapmasini tavsiye ederim.
  • Merhaba,
    Bu sıfır araçların ötv artışlarından sonra 2. el fiyatları sizce orantısız olmadı mı?
    Yani kendi aracımdan örnek vereyim. Sıfır ve türkiye pakedinin fiyatı 182.200 TL. Benim aracım 2015 Aralık çıkışı 6000 km de. Normalde sıfır km ye göre mantıken min 150-160 bin TL olması gerekirken. Benim aracın muadili 125-130 bin TL arası satılıyor.
    2.elde tam fiyatlar oturmadı galiba.
  • quote:

Orijinalden alıntı: autolover

quote:

Daha once yabanci forumlarda okuduklarina kendinde katarak insanlara iyi sekilde sattin ve inandirdin. Dediklerin cikmayinca kazı cevirdin ve yakmadin.

Sen o arabayi teslim aldigina dair done leri sun foruma ispat et ben daha bu foruma girmeyecegim umuma duyrulur !!

izninizle altına imza atıyorum.

bu şahısa özel mesaj attım mübarek sen necisin diye adam tenezzül edip cevap yazmadı. biz hayat hikayesini, bu paraları nasıl kazındığını sormadık! en azından ben satış temsilcisiyim veya müdürüm diyebilirdi.

• erciftci E kullanıcısına yanıt
    Benimki ilk günden vardı. Yanlarda olmayıp sadece arka camda olunca muhtemelen cam ve film katmanlarındaki geçişte oluşan kırılma neticesindeki gölge imaj diye düşünüp çok kafaya takmamıştım. Yine de gece sürüşünde özellikle arkadan gelen aracın farlarını çift görmek güvenli değil. Araç 2013 W212, hala film duruyor. Filmde bir bozulma olabileceğini hiç düşünmemiştim doğrusu, sorduğumda arkada olur gibi bir şeyler söylemişlerdi. Belki de W212 lerin arka cam laminasyon tabakası biraz farklıdır ve film ile aynı yoğunlukta olmayabilir.
  • Marmaratic M kullanıcısına yanıt
    m süspansiyon var
    Pazartesi için servise @Marmaratic randevu aldım götürücem inşallah
    Teşekkürler

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: akrepyusuf

quote:

quote:

bu şahısa özel mesaj attım mübarek sen necisin diye adam tenezzül edip cevap yazmadı. biz hayat hikayesini, bu paraları nasıl kazındığını sormadık! en azından ben satış temsilcisiyim veya müdürüm diyebilirdi.

Zaten sonraki msg da kivirmis. Yok 530 a donermis .Tam kolpaci aşikar.

430i siparişi vermismis.

Tuttum borusani aradim boyle bor arabanin henuz esamesi olmadigi gibi sipariş miparisi de yok isteyen arayip sorabilir.

Bu forumda malesef bu tiplerden dolayı ben gercekleri soyleyince sivri klavyeli oluyorum.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: akrepyusuf

quote:

quote:

Zaten sonraki msg da kivirmis. Yok 530 a donermis .Tam kolpaci aşikar.

430i siparişi vermismis.

Tuttum borusani aradim boyle bor arabanin henuz esamesi olmadigi gibi sipariş miparisi de yok isteyen arayip sorabilir.

Bu forumda malesef bu tiplerden dolayı ben gercekleri soyleyince sivri klavyeli oluyorum.

akrepyusuf kusura bakma gördüysemde birşey olmuş cevap verememişimdir.

gelelim autolover denen cahil cüheyla arkadaşa;

işsiz işsiz borusanı aramışsın, böyle bir arabanın esamesi yokmuş. aa pardon sen 320d ile 330i farklı hacimlerde diye inat eden arkadaştın. neyse son kez cehaletini düzeltiyorum. 430i geçen sene satılıyordu. özel sipariş değildi. bmw nin sitesinden gir bak 2016 fiyat listesine hala duruyor orada. 2017'de yok özel sipariş olarak verebiliyorsun.

http://www.bmw.com.tr/tr/fastlane/bmw-fiyat-listesi-2016-my.html#bookmark=aHR0cDovL3d3dy5ib3J1c2Fub3RvbW90aXYuY29tL2Jtdy9zdGFnZTIvZml5YXQtbGlzdGVzaS9zdGF0aWMtZml5YXQtbGlzdGVzaS12Mi0yMDE2LW15LmFzcHg/dXRtX3NvdXJjZT0ke3VybFBhcmFtZXRlci51dG1fc291cmNlfSZ1dG1fbWVkaXVtPSR7dXJsUGFyYW1ldGVyLnV0bV9tZWRpdW19JnV0bV9jYW1wYWlnbj0ke3VybFBhcmFtZXRlci51dG1fY2FtcGFpZ259JnNlcmk9JHt1cmxQYXJhbWV0ZXIuc2VyaX0=

2017'de özel sipariş olarak alınmaya başladı. yüksek ihtimal borusandaki kızcağız başından savdı seni. %15 - %20 kapora verirsen değil 430i ( hani şu haberin olmayan model ) 760 bile getirirler.

gerçekleri söyleyip sivri klavyeli olduğunu belirtiyorsun fakat başka birşey oluyorsunda neyse. bu kafayla da öyle çok devam edersin.

bu sana ve bu foruma son yazdığım post. eskiden buralarda daha çok bilgi paylaşılırdı. şimdi boş muhabbetlerde senin gibiler. senin gibilere cevap yetiştirdikçe bu forumda daha fazla kirlilik yaratmak istemiyorum. hepiniz sağlıcakla kalın.

• 
Sayfa: önceki 27592760276127622763
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.