Şimdi Ara

BMW 3 serisi (F30) (2750. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
70.286
Cevap
511
Favori
4.411.424
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
36 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 27482749275027512752
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tamam hocam, mecburen servise bant çektireceğim garantisi Nisan'da bitiyor.

@Ali® hocam öyle yapacağım bant çektireceğim. Servis danışmanına bantla ilgili söylemem gereken başka birşey var mı? Çektikleri bant marka olarak standart mıdır acaba?
  • Aracı taşrada kullanıyorum. Delik deşik yollarda. Maşallah hiçbir yerinde en ufak bir trim sesi yok hala..
  • IbraKadabrA kullanıcısına yanıt
    Bozuk yollardan giderken radyo panelinden de mi ses gelmiyor?
  • Gus Fring kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam. En iyisi bant çektirmek gibi görünüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OyuNKoliX

Tamam hocam, mecburen servise bant çektireceğim garantisi Nisan'da bitiyor.

@Ali® hocam öyle yapacağım bant çektireceğim. Servis danışmanına bantla ilgili söylemem gereken başka birşey var mı? Çektikleri bant marka olarak standart mıdır acaba?

Arka kapının ust arka tarafına dogru sıyah bır bant cektıler. bant yaklasık 30 cm uzunlugunda.
    Bende sımdılık sorun duzeldı. Anadolu yakasındakı etkılı servısın bu konuda bılgısı var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OyuNKoliX

Tamam hocam, mecburen servise bant çektireceğim garantisi Nisan'da bitiyor.

Borusan tamir talimatını BMW yönlendirmesi altında yapıyor, muhtemelen bu kalite veya daha iyi kalitede bant kullanıyorlardır... Dikkat etmeniz gereken bir husus olacağını sanmıyorum, gözleri kapalı yapıyorlar, sadece iş bitince bir inceleyin baloncuk kaldıysa bant içerisinde bildirirsiniz.
  • exenjiu kullanıcısına yanıt
    Ali® kullanıcısına yanıt
    Cevap için teşekkür ederim.

@Ali® hocam size de teşekkürler. Aracım 2015 Nisan çıkışlı, o sebeple yakın zamanda zaten seneden dolayı servise sokacağım. O arada onu da hallettiririm artık.
  • aynen benimde nisan 2015 şu joy kart indirimini de dikkate almak lazım. 2. yıldan sonra doneme gore ındırım yapıyorlar.
  • exenjiu kullanıcısına yanıt
    Bunu sizden duyuyorum ilk defa. Bi araştırayım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eski aracim 2 yil bantli kaldi herhangi bir sekilde deforme olmadi, 3m'in seffaf bandini alip kendiniz uygulayin ses tamamen kesiliyor.

• Hava filtremi degistirmeyi dusunuyorum youtubedan baktim cikarip takmasi oldukca kolay asagidaki urunler arasinda kaldim yalniz f20 f22 f30un hava filtresi ayni gorunuyor tavsiyesi olan var mi?

https://www.aloparca.com/yedek-parca/HENGST/Hava-filtresi/E1079L/80048553

https://www.aloparca.com/yedek-parca/MANN/HAVA-FILTRESI/C24025/80185796

• dream of ice D kullanıcısına yanıt
    Aracım 2 ay içerisinde bakıma girecek hocam. O arada servise yaptırmak daha mantıklı değil mi?

• Bu tür forumlarda yıllardır yetkili bayii ve servislerle ilgili bir yığın şey yazılır çizilir ama
    hiç bir zaman bir yetkili çıkıp adam gibi şunu şunun için böyle yapıyoruz gibi basitte olsa bir
    açıklama yapmaz.Forumları okumuyorlar herhalde.
    örneğin üretim yerinde 30 binde bakıma alınan aracı Türkiye de neden 10 binde alırlar ben hala tam olarak bilemiyorum.
    Kendi tecrübemden gördüğüm kadarıyla BMW fabrika çıkışı üzerinde MANN filtre ile geliyor fakat Hengst de köklü bir Alman markası ve sanıyorum birinin diğerine bir üstünlüğü yoktur bu anlamda. Ben olsam herhangi birini gönül rahatlığıyla kullanırdım.
  • Benim eski aractan mahle cikmisti ikisini de kullaniyor demek ki bmw.

Garantin varsa servis cekiyor zaten daha iyi olur

• sordum ama fikir yürüten olmadı..tartışma sırasında gözden kaçmış olabilir..
    havalandırmadan gelen üfleme şiddeti azaldı?en sona getirince biraz hava üflediği belli oluyor..
    bir iki çizgdeyken nerdeyse hiç üflemiyor.ortayı geçmesi lazım.
    neden olabilir.
    yeni bakımdan çıktı polen filtresine gerek yok dediler.
    sadece hava filtresi değişti..
    Benim araçtan da hava mahle polen mann çıktı forumdaşların bilgisine.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 2018

sordum ama fikir yürüten olmadı..tartışma sırasında gözden kaçmış olabilir..
    havalandırmadan gelen üfleme şiddeti azaldı?en sona getirince biraz hava üflediği belli oluyor..
    neden olabilir.

Motor ısınmadan sıcak üfletmeye çalışıyor olabilir misiniz ?
    Sürekli Avcılar Borusan'a gittim. Sırf bu işlem için Etkili Servis'i mi tercih etsem acaba diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 2018

sordum ama fikir yürüten olmadı..tartışma sırasında gözden kaçmış olabilir..
    neden olabilir.

motor ısınmadan şiddetli üflemiyor..
  • 
Sayfa: önceki 27482749275027512752
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.