Şimdi Ara

BMW 3 serisi (F30) (274. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
12 Misafir (1 Mobil) - 11 Masaüstü1 Mobil
5 sn
70.299
Cevap
511
Favori
4.415.187
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 272273274275276
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: glocky

Aracimi alinca cam filmi yaptirmayi dusunuyorum.2 numara film geceleri gorusu cok kisitliyormu?

Sonax 1 numara yaptırdım. Sorunsuz kullanıyorum. 2 numara gece gorusu kisitlayabilir. 1 bile biraz etkiliyor. Gerci polis derdi olmasa acikcasi 2 yaptirirdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eemirr

İyi dilekleriniz için herkes e teşekkür ederim =)

Simdiden hayirlisi olsun iyi gunlerde kazasiz belasiz kullan insallah Son bir hafta gecmek bilmiyor yanlız, teslim alinca fotograflari bekliyoruz
  • yahu çarşamba parayı yatırdık araç gümrükteydi ne zman teslim ederler valla geçmior zaman :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: can258

quote:

İyi dilekleriniz için herkes e teşekkür ederim =)

Simdiden hayirlisi olsun iyi gunlerde kazasiz belasiz kullan insallah Son bir hafta gecmek bilmiyor yanlız, teslim alinca fotograflari bekliyoruz

Teşekkür ederim can, aldığım gün ekleyeceğim resim =)
  • Arkadaşlar elimde hiç kullanılmamış F30 siyah lastik paspas mevcut. İsteyen olursa yardımcı olabilirim. İsteyenler bana PM atsın ve telefonunu bildirsin. Muhtemelen ilk isteyen alır.
    Saygılar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Uluj333

quote:

Orijinalden alıntı: omerenzo

quote:

Orijinalden alıntı: Uluj333

quote:

Orijinalden alıntı: omerenzo

quote:

Orijinalden alıntı: tr_marduk

320d için m power kit farkı:

http://www.youtube.com/watch?v=YgIOtEVSOqo

Bugun RaceChip Ultimate takılı f30 316i aracımı dyno ölçümüne götürdüm. 178HP güç 260nm tork üretip beni sevindirdi. Yanlız eğri ye baktığımda max gücün 5000 devirden sonra düşme eğiliminde olduğu görülüyor, ölçen arkadaş fanın yetersiz kalmış olabileceğini söyledi. Ama diğer bir kaç aracın Dyno sonuçlarına bakıp daha da keyiflendim diyebilirim :)

Aracınızın hızlanması 320i gibi olmuştur diye düşünüyorum. F30 320i için 5000 devirden sonra güç düşme eğiliminde oluyor. Grafik aşağıdaki linkteki grafiğe benziyor olmalı...
    http://www.hartge.de/UploadPDF/F30%20Limousine/E%20-%2011202184.pdf

Merhaba,

Yine 320i 5000 devirden sonra biraz düz gidebilmiş, 316i direk düşme eğiliminde. Dün akşam bir arkadaş ile android telefondaki bir uygulama ile turbo basıncına baktık 3500 - 4000 de 10psi iken 5000 devirin üzerinde 4,4 e kadar düşüyor. Bunu yorumlayabilecek bir arkadaş varsa memnun olurum. Benim elde ettiğim izlenim 5500 devirin üzeri çok gereksiz ee o zaman bu araç niye kendi halinde kıck down yapınca 6000 devire gidiyor???

Araç max gücünü 5000 devirde veriyor. 5000 devirde vites değiştirirseniz bir sonraki vitese 3500 civarı devirlerde geçecektir. 5000 devire kadar tırmanacaktır. 6000-6500 devirde vites değiştirirseniz 4800-5000 devirde max güçle hızlanırsınız. Ben böyle biliyorum. 0-200 değeriniz DS modda 29-30 sn civarı olmalı.

Evet mantıklı bir yaklaşım ama 8 ileri olduğu için vites aralarında 500 - 750 devir filen oynuyor. Dün Almanya forumlarından baktım Dynolarda bu N13 motor 5 devirin üzerinde düşme eğilimdeyken, normal yolda yeterli hava aldığından 6 devire kadar aynı beygirle gidebilmekteymiş deniyor... Bence bu makinada müthiş bir potansiyel var RaceChip le bayağı farketti ama bence ileride bu motorları 250 hp lerle yürürken görebiliriz gibime geliyor.

• Onler 1 arkalar 2 olsa ton farki siritirmi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Onler 1 arkalar 2 olsa ton farki siritirmi?

Kapı camlarına 1 (ön ve arka), en arka cama da 2 bence uygun olur. Benim tercihim bu yönde en azından.
    Aslında en çok ön cama lazım güneş yüzünden, ama sıkıntısı var işte.

Ön kapı 1 arka kapı 2 yaparsanız, arkaya zaten daha az ışık gittiğinden, arkalar iyice koyu gözüküyor öne göre, tercih meselesi.
  • Suanki arabamda yan on 1, yan arka camlar ve arka cam 2 numara iç döşeme de siyah.

Tekrar yaptıracak olsam yanlar komple 2 arka cami da 3 yapardım

Ben koyu seviyorum 1 numara cok açık geliyor bana yani içeride görünüyorsunuz net sekilde.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar 2008 model c220 cdi vs f30 320d hangisi alır sizce,?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcfreakky

arkadaşlar 2008 model c220 cdi vs f30 320d hangisi alır sizce,?

F30 320d yer onu

• quote:

Orijinalden alıntı: mcfreakky

arkadaşlar 2008 model c220 cdi vs f30 320d hangisi alır sizce,?

İnternette izlemiştim türkiyede çekmişler e90 kasa vs c220 cdı e90 lı arkadaş hayli dalga geçmiş. Sanırım f30 plakasını okutmaz
  • quote:

Paylaşmak istedim bende komple 2 numara yaptırcam. ( ÖN CAM HARİÇ ) Ön cama yaptırırsanız hepsini sökerler ilk çevirmede yanlar sorun olmuyor. Aracınız kırmızı beyaz yada maviyse 2 numara çok değiştiriyor aracı.
  • quote:

quote:

Paylaşmak istedim bende komple 2 numara yaptırcam. ( ÖN CAM HARİÇ ) Ön cama yaptırırsanız hepsini sökerler ilk çevirmede yanlar sorun olmuyor. Aracınız kırmızı beyaz yada maviyse 2 numara çok değiştiriyor aracı.

araç mavi.bende komple 2 numara istiyorum ama hem polis hem geceleri görüş açısından ön yan camları 1 numara düşünüyorum.bazıları da 1 numarada hiç belli olmuyor diyor.kararsız kaldım.
  • Camlari araba alinca apaci mod: ON olmamak icin en fazla 1 yaptircam :)

Chip konusuna gelince benim soyle bir dusuncem var: onemli olan aracin ne kadar bg gucu oldugu degil ne kadar gucu tekerlere aktarabildigidir bence. Arac 300bg olup 0-100u 10sn olursa ben o 300 beygiri oldururum

• quote:

quote:

quote:

araç mavi.bende komple 2 numara istiyorum ama hem polis hem geceleri görüş açısından ön yan camları 1 numara düşünüyorum.bazıları da 1 numarada hiç belli olmuyor diyor.kararsız kaldım.

Numara olayini 1-2-3 demek esasinda baya yaniltici olabilir. Her markanin isik gecirgenlik oranlari farkli sonucta..

Lumar bu konuda en iyi markalardan bir tanesi.. 4 adet cam filmi var. %5, 26, 38 ve 55 olmak uzere. 5 en koyu olani. Ben 26 yaptirdim her yere, aracin ici acik renk oldugu icin gayet guzel oldu. Aracin ici koyu olsa 38 yaptirirdim herhalde.. Bu arada Bu isik oranlari modellerin isminde biraz farkli yaziliyor. Sirasiyla, 5, 20, 35, 50 doye geciyor model numaralari.. Yani %38 isik gecirgenligi istiyorsaniz gidip 35lumar istemeniz gerekiyor.. Bu iste en iyi istanbulda lumar ahmet denilebilir. Bende orada yaptirdim baya memnunum.. Fiyatida bircok yere cok uygun.. Internette arastirirsaniz herkesin lumar ahmeti onerdigini gorebilirsiniz..

Bu arada birde yeni bir lumar cam filmi gelmis, kristal.. Isi gecirgenligi inanilmaz iyi. Ahmet usta ufo nun onune koydu filmi, bana gostermek icin.. Ufonun cayir cayir rezistanslarini gormeme ragmen yuzumun 60-70 cm onunde.. Isisini hic hissetmiyordum.. Yaklasaik 2 kat daha pahali o film ama.. Ben onu yaptirmadim ama simdi sadece on caman %80 isik gecirgenligi olan o filmi yaptirmayi dusunuyorum. Sonucta yazin en rahatsiz edici isik on camdan gelen.. Hem %80 oldugu icin gourusude hic kisitlamaz..

• geri gorus kamerasinin comfort pakete dahil olmasi bekleniyordu durum nedir bilgisi olan var mi? birde etraftan myfestte techno yada comfort paketin hediye olacagini duydum dogruluk olabilir mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: meph

geri gorus kamerasinin comfort pakete dahil olmasi bekleniyordu durum nedir bilgisi olan var mi? birde etraftan myfestte techno yada comfort paketin hediye olacagini duydum dogruluk olabilir mi?

Birincisi dogru. Mart2013 ve sonrasi uretimlerde bu gecerli olacak, en azindan 320d icin boyle oldugunu biliyorum.

İkincisinin dogru olup olmadigini bilmek su an icin zor. Nisan ayinin sonuna dogru belli olabilir diye dusunuyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: ehazneci

quote:

quote:

quote:

Numara olayini 1-2-3 demek esasinda baya yaniltici olabilir. Her markanin isik gecirgenlik oranlari farkli sonucta..

Lumar bu konuda en iyi markalardan bir tanesi.. 4 adet cam filmi var. %5, 26, 38 ve 55 olmak uzere. 5 en koyu olani. Ben 26 yaptirdim her yere, aracin ici acik renk oldugu icin gayet guzel oldu. Aracin ici koyu olsa 38 yaptirirdim herhalde.. Bu arada Bu isik oranlari modellerin isminde biraz farkli yaziliyor. Sirasiyla, 5, 20, 35, 50 doye geciyor model numaralari.. Yani %38 isik gecirgenligi istiyorsaniz gidip 35lumar istemeniz gerekiyor.. Bu iste en iyi istanbulda lumar ahmet denilebilir. Bende orada yaptirdim baya memnunum.. Fiyatida bircok yere cok uygun.. Internette arastirirsaniz herkesin lumar ahmeti onerdigini gorebilirsiniz..

Bu arada birde yeni bir lumar cam filmi gelmis, kristal.. Isi gecirgenligi inanilmaz iyi. Ahmet usta ufo nun onune koydu filmi, bana gostermek icin.. Ufonun cayir cayir rezistanslarini gormeme ragmen yuzumun 60-70 cm onunde.. Isisini hic hissetmiyordum.. Yaklasaik 2 kat daha pahali o film ama.. Ben onu yaptirmadim ama simdi sadece on caman %80 isik gecirgenligi olan o filmi yaptirmayi dusunuyorum. Sonucta yazin en rahatsiz edici isik on camdan gelen.. Hem %80 oldugu icin gourusude hic kisitlamaz..

Hocam fiyat nedir merak ettim

• Arkadaslar benim araçta da ön camlar 1 arkalar 2 no ama bazen keske önleri de 2 yaptirsaydim diyorum.

• 
Sayfa: önceki 272273274275276
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.