Şimdi Ara

BMW 3 serisi (F30)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir Kullanıcı, 10 Masaüstü Kullanıcı
67.840
Cevap
514
Favori
3.803.990
Tıklama
Giriş
    115 Mesaj
    arkadaşlar yakıt konusunda şu söyleyebilirim ; bu aracın yakıtında bence problem yok , sonuçta (316İ F30) 1500 kg ağırlıkta otomatik vites benzinli bir araç... bırakın da İst trafiğinde 9 litre yaksın bence çok normal ve hatta düşük bir tüketim... benzer segmentte ve ağırlıkta bundan daha fazla yakıt tüketen dizel araçlar var ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hector_34 -- 22 Mart 2013; 11:57:52 >
    Az önce satış temsilcim aradı ve aracımın Pazartesi günü gümrüğe geleceğini söyledi. Allah'ın izniyle haftaya bugün aracı teslim alıyorum, nisan sonu denmişti mart sonu teslim alıyorum çok sevindirici bir haber oldu benim için. Cumanız mübarek olsun güzel günler..

Orijinalden alıntı: eemirr

Az önce satış temsilcim aradı ve aracımın Pazartesi günü gümrüğe geleceğini söyledi. Allah'ın izniyle haftaya bugün aracı teslim alıyorum, nisan sonu denmişti mart sonu teslim alıyorum çok sevindirici bir haber oldu benim için. Cumanız mübarek olsun güzel günler..

Hayırlı olsun, kazasız günlerde kullanın..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Hayırlı olsun, kazasız belasız iyi günlerde kullanın. bende siparişi şubat sonu vermiştim beni de aradılar gümrükte sorun çıkmazsa haftaya perşembe veya cuma teslim edebiliriz dediler. Nisan sonu beklerken erken gelmesi çok güzel oldu.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    585 Mesaj
    quote:

hayırlı olsun sıfır araç heyecanı nefistir, ben 2000 km de ikinci el aldım ama insallah seneye ben de tadarım
    |
    |

Hayırlı olsun. Allah kazasız,belasız, keyifle kullanmayı nasip etsin.
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: hector_34

arkadaşlar yakıt konusunda şu söyleyebilirim ; bu aracın yakıtında bence problem yok , sonuçta (316İ F30) 1500 kg ağırlıkta otomatik vites benzinli bir araç... bırakın da İst trafiğinde 9 litre yaksın bence çok normal ve hatta düşük bir tüketim... benzer segmentte ve ağırlıkta bundan daha fazla yakıt tüketen dizel araçlar var ...

Çok güzel söylüyorsunuz, haklısınız da. Ama bayilerde falan olmayacak şeyler söyleniyor insanlara, sonra aracı alıp o rakamları göremeyince sıkıntı oluyor.
    Yoksa 1500 kg, otomatik ve benzinli bir araç tabii ki tüketecek biraz.
    Sonuç olarak beklenti meselesi. 7 litre yakar diye alıp da 10 litre görünce insanlar (örnek olarak söylüyorum, herhangi bir araç için değil), pek hoşlarına gitmiyor. Göz göre göre yalan söyleyen bir sürü temsilci var galerilerde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erciftci -- 22 Mart 2013; 15:28:11 >
    |
    |

• Teğmen
    245 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Uluj333

quote:

Orijinalden alıntı: omerenzo

quote:

Orijinalden alıntı: tr_marduk

320d için m power kit farkı:

http://www.youtube.com/watch?v=YgIOtEVSOqo

Bugun RaceChip Ultimate takılı f30 316i aracımı dyno ölçümüne götürdüm. 178HP güç 260nm tork üretip beni sevindirdi. Yanlız eğri ye baktığımda max gücün 5000 devirden sonra düşme eğiliminde olduğu görülüyor, ölçen arkadaş fanın yetersiz kalmış olabileceğini söyledi. Ama diğer bir kaç aracın Dyno sonuçlarına bakıp daha da keyiflendim diyebilirim :)

Aracınızın hızlanması 320i gibi olmuştur diye düşünüyorum. F30 320i için 5000 devirden sonra güç düşme eğiliminde oluyor. Grafik aşağıdaki linkteki grafiğe benziyor olmalı...
    http://www.hartge.de/UploadPDF/F30%20Limousine/E%20-%2011202184.pdf

Merhaba,

Yine 320i 5000 devirden sonra biraz düz gidebilmiş, 316i direk düşme eğiliminde. Dün akşam bir arkadaş ile android telefondaki bir uygulama ile turbo basıncına baktık 3500 - 4000 de 10psi iken 5000 devirin üzerinde 4,4 e kadar düşüyor. Bunu yorumlayabilecek bir arkadaş varsa memnun olurum. Benim elde ettiğim izlenim 5500 devirin üzeri çok gereksiz ee o zaman bu araç niye kendi halinde kıck down yapınca 6000 devire gidiyor???

• Teğmen
    217 Mesaj
    ben de kısmetse 2 nisan da teslim alıcam aracı.
    |
    |

|
    |
    |
    |

Orijinalden alıntı: sepulturgay

Gayet yeterlidir. E90 SP Msport araclarimizin fabrikasyon M janti bile 17 idi. Daha buyuk jantlar gorsellikten baska arti getirmez araca.

17-18 diye bakmak yerine aslinda yanak yuksekligine bakmak lazim. F30da toplam lastik capi buyumus durumda. Bu yuzden F30daki 18 jant ile E90daki 17 jantta kullanilan lastiklerin yanak yukseklikleri ayni.

Edit: gerekli midir denirse gerekli degildir tabiiki ama yakisiyor:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hemican -- 22 Mart 2013; 22:16:52 >
    485 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: fscelik

quote:

Orijinalden alıntı: mathayus

Arkadaslar merhaba birşey sormak istiyorum hgs etiketini nereye yapistiriyoruz ben ayna arkasında ki tarali bölgeye yapistirdim fakat okumuyor .

Aynanin yapistigi yerde, camda o kucuk kucuk siyah noktaciklarin oldugu yere (tam oranin uzerine) yapistirdim. Okuyor. Gayet iyi. svg

cevap için çok teşekkür ederim
    |
    |

quote:

Orijinalden alıntı: Uluj333

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tr_marduk

320d için m power kit farkı:

http://www.youtube.com/watch?v=YgIOtEVSOqo

Bugun RaceChip Ultimate takılı f30 316i aracımı dyno ölçümüne götürdüm. 178HP güç 260nm tork üretip beni sevindirdi. Yanlız eğri ye baktığımda max gücün 5000 devirden sonra düşme eğiliminde olduğu görülüyor, ölçen arkadaş fanın yetersiz kalmış olabileceğini söyledi. Ama diğer bir kaç aracın Dyno sonuçlarına bakıp daha da keyiflendim diyebilirim :)

Aracınızın hızlanması 320i gibi olmuştur diye düşünüyorum. F30 320i için 5000 devirden sonra güç düşme eğiliminde oluyor. Grafik aşağıdaki linkteki grafiğe benziyor olmalı...
    http://www.hartge.de/UploadPDF/F30%20Limousine/E%20-%2011202184.pdf

Merhaba,

Yine 320i 5000 devirden sonra biraz düz gidebilmiş, 316i direk düşme eğiliminde. Dün akşam bir arkadaş ile android telefondaki bir uygulama ile turbo basıncına baktık 3500 - 4000 de 10psi iken 5000 devirin üzerinde 4,4 e kadar düşüyor. Bunu yorumlayabilecek bir arkadaş varsa memnun olurum. Benim elde ettiğim izlenim 5500 devirin üzeri çok gereksiz ee o zaman bu araç niye kendi halinde kıck down yapınca 6000 devire gidiyor???

Araç max gücünü 5000 devirde veriyor. 5000 devirde vites değiştirirseniz bir sonraki vitese 3500 civarı devirlerde geçecektir. 5000 devire kadar tırmanacaktır. 6000-6500 devirde vites değiştirirseniz 4800-5000 devirde max güçle hızlanırsınız. Ben böyle biliyorum. 0-200 değeriniz DS modda 29-30 sn civarı olmalı.

• Yüzbaşı
    610 Mesaj
    İyi dilekleriniz için herkes e teşekkür ederim =)

|
    |

Orijinalden alıntı: mcfreakky

trafikte ceza yazmamaları için kaç numara film yaptırmak gerekiyor acaba

Filmin garantisi yok. Belli olmaz, kac numara olursa olsun. Ama en dusuk risk 1 numara. En acik. Tamamen seffaf degil. Bi kararma veriyor ve cevirmede sorun cikma ihtimali cok dusuk. Ben 7 senedir kullaniyorum. svg

|
    |
SEO
Bey Azura
üniversite
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,359
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.