Şimdi Ara

BMW 3 serisi (F30)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: bjkahmet Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 14 Misafir Kullanıcı, 7 Masaüstü Kullanıcı, 8 Mobil Kullanıcı ( 8 Mobil Cihaz )
67.877
Cevap
513
Favori
3.809.708
Tıklama
Giriş
    407 Mesaj
    3.20i ED

Modelde 1.6 litrelik turbo beslemeli bir motora yer verilmiş. Bu motor 4800 d/d’de 170 Bg güç, 1500 d/d’de 250 Nm tork değeri sağlıyor. 1485 Kg ağırlığındaki modele 7,6 saniyelik hızlanma değeri sağlayan motor ile aracın maksimum hızı 230 Km/s. Modelin karma tüketim değeri ise 5.4 litre olarak kayıtlara geçmiş. Modelde sürüş modlarına yer verilmiş. 1.6 litrelik ünite Eco Pro, Comfort ve Sport modlara sahip.

3.16i

Yeni BMW 316i’de kullanılan 1.6 litrelik turbo beslemeli üniteyi ilk olarak 1 serisinde görmüştük. 4350 d/d’de 136 hp güç üreten ünite 1350 d/d gibi çok düşük bir devirden itibaren de maksimum torku olan 220 Nm’yi kullanıcısının hizmetine sunmayı başarıyor. 3 serisi gibi büyük bir otomobile bu motorun yetersiz geleceğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. 316i, 9.2 saniyede 0-100 km/s hızlanmasını tamamlıyor ve sportif homurtular eşliğinde 210 km/s hıza rahatlıkla ulaşıyor.

demiş bir değerlendirmede..
    |
    |

• Yüzbaşı
    632 Mesaj
    arkadaşlar bayadır eco pro bakım muhabbeti olmuş ben sizlere bi konuda danışıp muhabbete limon sıkacağım izninizle:
    arabayı tam 1 ay önce teslim aldık şimdiye kadar 4 defa yıkadım hepsinde de çift kova yöntemini uyguladım.
    arabanın üzerindeki transport yapışkanlarının izleri %90 gitti, ön cam köşesinde ve ön amblemde hala lekeler duruyor. ne yaptıysam gitmedi bezle iyice ovalayıp hareli çizik meydana getirmek istemiyorum.. zaten amblemde silmek için uğraşmaktan kılcal çizik oldu bile :S

amblemde gördüğünüz üzere bu yapışkan lekelerinden kurtulmam için nasıl bir madde kullanmam gerekli bir fikriniz var mı acaba?
    gözüme fena takılıyor sanki zımparalanmış gibi.. ön camın köşesinde de var bu izlerden.. o da bir türlü gitmek bilmedi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi firatciftci2008 -- 16 Ocak 2017; 19:29:10 >
    Uplay : Euphrates86

• Yüzbaşı
    866 Mesaj

Aslında tam tersi olunca anlıyorsunuz. Ben 3.20 ied kullanırken 2 hafta 3.16 kullandım geçici araç olarak. Daha çok gitmeden dedim bu araçta bir tuhaflık var.Vites geçişlerinde kararsızlık ve ivmelenmede haliyle yavaşlık hissettim. Ruhsata bakınca aracın 136 bg olduğunu gördüm ve açıkçası bu kadar fark beklemezken iyi ki 3.20 almışım dedim kendi kendime. Ardından 2-3 hafta sonra tekrar başka 3.20 sportline aracı 3 hafta kullanma şansım oldu ve benim aracımla arasında bir fark görmedim. Tek fark forumda bahsedilen ama bende olmadığı için anlam veremediğim kapı lastik gıcırtısı sesiydi. 2015 model araçta bu ses gerçekten çok rahatsız edici ve bmw ye hiç yakıştırmadım. Benim araç 2014 ve bende yoktu bu ses .Bugün en ucuz araçta olmayan bu sorunun bu araçta olmasını kabullenmek zor ve forumda yazan arkadaşları o zaman anlamış oldum. Yeri gelmişken 2015 modellerde fark ettiğim bir kusur geri görüş kamerasındaki gecikme ve park çizgi kalibrasyonunun kötülüğü. Kendi aracıma dönünce bunların olmaması beni çok sevindirmişti.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    remziadnan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    3655 Mesaj
    [03 Mayıs 2020 18:36:18 tarihine dek bölüme mesaj atamaz]

donanim farki da var
    |
    |
    helpgod kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Arkadaşlar önceki mesajlar gördüm okudum ve yazayım dedim.
    Öncelikle ben kendimi övmeyeceğim ama az da olsa araçlardan anlayan biriyimdir diyelim.
    Uzun süredir (yıllardır) araba markalarını modellerini araştıran inceleyen test eden biriyim..
    Bu kadar araştırma sonucu (özellikle audi, mercedes vb) gidip 320i ed aldım.
    Araç alırken bir kaç kriterim var. Öncelikle kesinlikle beğenmem gerek..Yani ruhuma hitap etmeli. kısaca Tasarım çok önemli. bir diğeri teknoloji..Şanzıman, motor vb. Bir diğer faktör elbette kalite. Ondan sonra imaj vb geliyor.
    Son yıllar için benim fikrim audi ile BMW yi kıyaslamak çok mantıksız. Her açıdan (motor, şanzıman, kalite, tasarım vb) audi geride kaldı arkadaşlar. Zaten hep geriden geliyordu ama neyse. Bu arada ben bir zamanlar inanılmaz AUDİ fanatiğiydim öyle söyleyim isterseniz inanmayın. Bizim F30 serisi araç bir çok yabancı review sitesinde en yüksek puanları almış bir araçtır (bkz http://www.topgear.com/car-reviews/bmw/3-series, http://www.carbuyer.co.uk/reviews_archive/62799/bmw/series-3/saloon/16-320i-efficientdynamics_7104012/review)
    DAha 2011 de bu araç tanıdıldığında, bu testler yapılmadan bile vay be demiştim. İnşallah bir gün bende alırım demiştim. NEyse kısaca şunu söylemek istedim. F30 serisi 320i ed sınıfında oldukça iyi lider bir araç. Bunu araç sahipleri kullanırken anlar zaten. Aslında anlamak için bu araçtan inip hemen diğer araçlara binmeniz gerek. O zaman aradaki farkı daha iyi anlıyorsunuz. Audi A4, mercedes c serileri falan hikaye arkadaşlar.. mercedes E serisine birşey diyemem ama onuda 5 serisi ile karşılaştırmak lazım zaten. Asıl soru şu olmalı..İlerde bu aracı değiştirmek istediğimizde yerine daha iyi ne alacağız. Çünkü digipte audi A4 almayacaz herhalde. Hatta BMW den bile aynı sınıf 3 serisi aracı almaya kalksak aynı güçte motor yok..2000 motor dizelde bu vergiler ile hayal.)) Bu arada 318i/316i ile de 320i ed yi kıyaslamayalım lütfen..Evet hepsi 3 serisi ama motor önemli arkadaşlar..320i ed hepsinden iyidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alperxxxxx -- 16 Ocak 2017; 20:58:16 >
    |
    |

• Onbaşı
    27 Mesaj

Merhaba,
    WD40 tüm sorunu çözüyor. Pamuğa biraz sıkın. Bastırmadan uygulayın. Temiz bir pamukla silin. Hepsi bu. Aracınızı güle güle kullanın.
    |
    |
    firatciftci2008 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Katanova

Merhaba,
    WD40 tüm sorunu çözüyor. Pamuğa biraz sıkın. Bastırmadan uygulayın. Temiz bir pamukla silin. Hepsi bu. Aracınızı güle güle kullanın.

wd 40 sigara içen birinin yanında bulundurması gereken çakmak gibi bişey benim için, hiç bu yönde kullanımını düşünmemiştim. evde de mevcut şükür..
    yarın bunu deneyeceğim cevap ve iyi dilekleriniz için teşekkür ederim
    |
    |
    Uplay : Euphrates86
  • Teğmen
    153 Mesaj
    Gazyağı en iyi çözüm olur

|
    |
    Herkese merhaba, eco pro mevzusunu deşip polemik çıkarmak istemem fakat bunu yazmam gerektiğini düşünüyorum. Eco pro'nun bakım periyodunu kısalttığı, yağ kalitesini düşürdüğü söylenmiş. Ben arabamı Nisan ayında 14000 km'de aldım, hiç bakım yapılmamıştı. Alır almaz ilk bakımını ben yaptırdım. Şuan 23900 kilometredeyim. Yuvarlayarak 24000 dersek 10000 km kullanmışım. Sportif, sert, yanlamalı bi kullanım söz konusu değil. 1 kere bile yanlamadım. Bu 10000 km'nin 1000 km'si bile comfort değil. %90dan fazla oranda eco pro ile kullandım. Bugün itibariyle bakıma kalan kilometrem 6000.

Arkadaşlar bu arabaların bakım periyotları, sarf malzemelerini eksiltme süreleri %100 olarak kullanım tarzıyla alakalı. Sakin kullanımda eco pro'nun ne yağı kirlettiğini ne de bakım süresini kısalttığını düşünüyorum keza yaşadığım da bu şekilde. Yağ kalitesi düştüğü zaman da iDrive sürücüye mesaj veriyor. Viskozite sensörü olduğunu duydum arabada.

Bilgi mahiyetinde yazmış olayım; herkese iyi forumlar, sevgiler.
    |
    |

• Yüzbaşı
    343 Mesaj
    Zift lekeleri için gaz yağı nasıl olur?🤔

Bu arada yarın 17 ocakta sanırım 4 serisinin makyajın lansmanı var meraklılara duyurulur.

Merhaba, gazyağı zifti eriterek, kahve rengi hareler yayarak temizliyor. Sonax jant temizleme spreyini sıkıp 15 dakika beklerseniz dağılmadan, leke bırakmadan çıktığını göreceksiniz. Kazasız günler dilerim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Kastvehicle kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

4 serisi tanıtımı bilgisini nereden aldınız? Kaynak var mı?

Biraz aradım ama bulamadım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Kastvehicle kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Renk sedef beyaz sıkıntı olmaz değil mi jant temizleyici 🤔Gerçi gaz yağı da çok güvenilir durmuyor ama ne bileyim?

|
    |
    Katanova kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Wait 4 more!!!

Yanlış anlamayın sloganı bubmw instagram sayfasında gördüm

|
    |
    graphys kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

WD40'ı doğrudan kapı fitilinden gelen sesi kesmek için de kullanabilir miyiz?
    |
    |
    Katanova kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Hw Specs; Intel i7-2600K @5.0 GHz / Asus P8Z68 Deluxe / 24GB Corsair-G.Skill DDR3 2133 MHz / Asus Strix GTX 1080 O.C 11Gbps / Eizo Foris FG2421 120Hz-240Hz & Samsung SA550 / 2x Intel DC S3700 100GB SSD - OCZ Vertex4 120GB SSD – 2x WD Green-Black 1TB HDD / Razer Blackwidow Chroma v1 / James Donkey 007 / CM Cosmos 1000 / Logitech C920 Fhd Webcam
  • Yarbay
    6273 Mesaj

Würth veya sonax Gummi pflege kullanın, yazıp ne olduğuna bakabilirsiniz.

Veya servise gidebilirsiniz, onların bazen teflon bant gibi bir çözümleri olabiliyor.

|
    |
    OyuNKoliX kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Inceleme: Zalman ZM-NC1000 Laptop Sogutucusu
    Inceleme: ORJİNAL TEYBE USB SD AUX Digital Music Changer
    Apple Watch Sport Uzay Grisi
    iPhone 6 Uzay Grisi 16 GB
    Samsung 55H6470 - PS4 500Gb
    || HP Dv5 || C2D P8400 @ 2,26 1066 || 4 GB DDR2 800 || 120 GB Sandisk Extreme SSD || 15.4" WSXGA+ Infinity (1680 x 1050) ||
    || N wifi+Bluetooth || 512 MB 9600M GT || HDMI & eSATA & Altec Lansing || High Capacity Battery || Win10 Pro x64 ||
  • Yarbay
    6273 Mesaj
    Arkadaşlar 316 ve 320 konusunu ben açtım bugünki mesajımla.

Ancak hala tam da bahsettiğim gibi herkes yine 320 320 320 diyor :)

Neyse

Inceleme: Zalman ZM-NC1000 Laptop Sogutucusu
    Inceleme: ORJİNAL TEYBE USB SD AUX Digital Music Changer
    Apple Watch Sport Uzay Grisi
    iPhone 6 Uzay Grisi 16 GB
    Samsung 55H6470 - PS4 500Gb
    || HP Dv5 || C2D P8400 @ 2,26 1066 || 4 GB DDR2 800 || 120 GB Sandisk Extreme SSD || 15.4" WSXGA+ Infinity (1680 x 1050) ||
    || N wifi+Bluetooth || 512 MB 9600M GT || HDMI & eSATA & Altec Lansing || High Capacity Battery || Win10 Pro x64 ||
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.

3.20 ile 3.16 arasinda 30 40bin fark yok ayni donanimlarda 10bin civari bir fark var bu da motorun daha performansli olmasindan kaynaklaniyor bmw alan insanlar daha cok surus keyfi ve performansin pesinde oldugu icin 3.20 tercih ediyor. Pahali olan 40.yil o da donanimindan dolayi bu kadar pahali 3.16 ya da 3.18de bu donanim yok. Motorlar ayni dense de yag sogutucu dp ve yazilim farki var maalesef 3.16ya yazilim atilsa da sorun yasama ihtimaliniz yuksek. 136 hp f20de yeterli fakar 3 ve 4 serisilerinde istenilen performansi vermiyor , 3.20 ile 0 100de 1.5 saniyelik bir fark var.

|
    |
    Onur__ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    İdrive düğmesinin bulunduğu zeminde ki kaplamada yalnışlıkla çizikler oluştu. Değiştirmek istiyorum. Araç 40.yıl makyajlı. Servise mi başvurmalıyım yoksa internette parçayı satan yerler mevcut mudur? Teşekkürler.

|
    |

Sizin bahsettiğiniz gibi üfleme hattı üzerinde heater olabilir zaten bazı araçlarda olan bir sistem. Benim bahsettiğim ev tipi klimalardaki gibi heat pump tarzı klima gazıyla ısıtma olayını araçlarda hiç duymadım.

|
    |
    mdcagil kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
son dakika
Mobilya Takımları
haberler
Canlı Tv izle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,609
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.