Şimdi Ara

BMW 3 serisi (F30) (2666. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
70.299
Cevap
511
Favori
4.414.955
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 26642665266626672668
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bir de şu var en çok beğenilen ayar bu olmuş;

Logic 7 surround : ON

100Hz: 0
    200Hz: -1
    500Hz: -2
    1KHz: -3
    2KHz: -2
    5KHz: -1
    10KHz: 0

İnşallah bundan memnun kalırsınız

Keyifli sürüşler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: serquantes

quote:

Orijinalden alıntı: cancan_burak

quote:

Orijinalden alıntı: croucer

Yok hocam kafaya takılacak bir arıza olsaydı check kontrolde çıkardı. Zaten kapı açıkken gözüküyor sadece :)

Kapı açıkken uyarı çıkıyor ve kapıyı kapatınca sönüyorsa kapı açık uyarısıdır. Neyini soruyorsunuz?

selamlar tekrardan,
    aracın 2nci bakımı 22300 km de yapıldı,castrol marka yağ konulmuştu 5w30, arac su an araca shell eklendi 5w30 (ultra helix) ve aracın km si 30xxx ve servise 7bin km var.
    filtreleri orjinal logolu olarak topkapı sağlam otomotivden aldım, hava filtresi 60 tl polen filtresi 80 tl

Selamlar Hocam,

Polen filtresini nasıl değiştiğinizi basitçe anlatırmısnız, bilmeyenler aydınlanmış olur. Yeri tam olaran nerede torpidonun altındanmı?

• araştırma ve paylaşımların için teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: kanu55

quote:

quote:

quote:

Yok hocam kafaya takılacak bir arıza olsaydı check kontrolde çıkardı. Zaten kapı açıkken gözüküyor sadece :)

Kapı açıkken uyarı çıkıyor ve kapıyı kapatınca sönüyorsa kapı açık uyarısıdır. Neyini soruyorsunuz?

selamlar tekrardan,
    aracın 2nci bakımı 22300 km de yapıldı,castrol marka yağ konulmuştu 5w30, arac su an araca shell eklendi 5w30 (ultra helix) ve aracın km si 30xxx ve servise 7bin km var.
    filtreleri orjinal logolu olarak topkapı sağlam otomotivden aldım, hava filtresi 60 tl polen filtresi 80 tl

Selamlar Hocam,

Polen filtresini nasıl değiştiğinizi basitçe anlatırmısnız, bilmeyenler aydınlanmış olur. Yeri tam olaran nerede torpidonun altındanmı?

merhabalar,
    arkadaslar daha oncede sormusları fakat resim ekleme sıkıntısı yüzünden dönemedim, ürün kodları alttaki gibidir
    13 71 8 507 320 hava filtresi
    64 11 9 237 555 polen filtresi

hava filtresi için akışmetreyi felan sökmeyin, tırnakları cıkartın ve kaucuk takozları esnetin üste cekerek, direk aşağı doğru düşüyor.

polen filtresi ise torpido altında, 10-12 lokma anahtar ile alt kapağı açın, torpido ile alt birleşim yerinden aşağı çekin, aydınlatma soketini de sökün, sonrasında torx tornavida ile arka tarafta eğri bi plastik kapak var, onu açın direk filtre önünüzde. yenisine bi miktar parfüm de sıkın, miss gibi olur bi süre. bu arada fitreyi takmadan tam güc acın havalandırmayı, toz pislik varsa atsın

iyi günler

• hxngzl H kullanıcısına yanıt
    Rica ederim.

• Arkadaşlar Dr.ecu yazılım hakkında bilgi ve tecrübesi olan var mı ?
  • Luxury line aracında sensatec koltuk mevcut olan arkadaşımız var mı ? Ben hep Dakota biliyordum ama geçen gün sensatecli gördüm sanki.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ömer_

Arkadaşlar Dr.ecu yazılım hakkında bilgi ve tecrübesi olan var mı ?

Kendileri ecufast denen bi firmanın eski ortağı.
    Yazilim yapiyolar dyno ölçümü hicbirsey vermiyorlar.
    Ben 1.6 tdi vw yaptirdim bana rapor verin dedim araba 140hp oldu rapor veremeyiz dediler ve kullaninca anlarsın gibi ukala bi cevap. Benide tifil zannettiler ortaligi baya karistirdim tam odemedim.
    Sonra arabada kisa bir sure icinde gaza dokununca yigilma basladi ehe uhe gecistirdiler.
    Yazilim hiçbirinden yana degilim.
    Power box belki denenebilir.

• bmw genius lazım bizim foruma
  • quote:

Orijinalden alıntı: kanu55

quote:

quote:

quote:

selamlar tekrardan,

Selamlar Hocam,

anlatma ile pek yapamazsınız you tube da videosu var..f30 cabin filter yazın çıkar..https://www.youtube.com/watch?v=j8NfmJFzVZ4

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JN008 -- 17 Aralık 2016; 16:48:0 >

• Arkadaşlar bugün 320i ed aracıma 7600 km'de ilk bakımını yaptırdım. Yalnızca yağ ve yağ filitresi değişti, 550 tl tuttu. Bakım yaptıracaklara belki lazım olur.

• quote:

belli başlı mekanik ürünler disk, balata vb. türkiye ile neredeyse aynı. örneğin orjinal hella disk ortalama 90 euro civarında ve bu paraya buradan çok rahat alırsınız.

diğer ürünleri inceleme fırsatım olmadı.

artık bir çok üründe tr ile avrupa arasında fiyat farkı kalmadı malesef

Bu siteden oem ürünleri borusanın sattığı fiyatın hemen hemen yarı fiyatına alabilirsiniz. Hella disk vs aftermarket parçalara distiribütör kazığı eklenmediği için tabiki Türkiyedekiyle aynı fiyat.
  • quote:

Orijinalden alıntı: temurcan

Arkadaşlar bugün 320i ed aracıma 7600 km'de ilk bakımını yaptırdım. Yalnızca yağ ve yağ filitresi değişti, 550 tl tuttu. Bakım yaptıracaklara belki lazım olur.

Bakıma 2000 km kaldı yazısı çıkar çıkmaz mı götürdünüz acaba? Benim aracımda 7000 bin de 2000 km kaldı diye uyarı vermeye başladı.
  • d4ng3r kullanıcısına yanıt
    Benimkinin daha 6000 km'si vardı, bir seneyi doldurduğundan yıldan dolayı bakıma girdi. Borusan'la ocak ayında yaptırsam olur mu diye görüştüm, kabul etmediler. Bir sorun olursa garanti dışı kalacağını, sorumluluk almayacaklarını söylediler. Mecburiyetten şimdi yaptırdım.

• quote:

Orijinalden alıntı: d4ng3r

quote:

belli başlı mekanik ürünler disk, balata vb. türkiye ile neredeyse aynı. örneğin orjinal hella disk ortalama 90 euro civarında ve bu paraya buradan çok rahat alırsınız.

diğer ürünleri inceleme fırsatım olmadı.

artık bir çok üründe tr ile avrupa arasında fiyat farkı kalmadı malesef

Bu siteden oem ürünleri borusanın sattığı fiyatın hemen hemen yarı fiyatına alabilirsiniz. Hella disk vs aftermarket parçalara distiribütör kazığı eklenmediği için tabiki Türkiyedekiyle aynı fiyat.

borusan ın sattığı fiyatlarla kıyasladığımı düşündünüz sanırım. o sitede bir aracın genel bakımı için gerekli olan tüm ürünleri orjinal kutusunda oem olarak yüzde 90 oranında aynı bedelle topkapı dan alabilirsiniz

kaldı ki yurtdışından bu araç ile ilgili bi ürün alınacaksa usa menşei sitelere bakılmasını öneririm, avrupadan da ucuza bulursunuz

• Arkadaslar merhaba, bizim 3.20ied motorlarin tork ve beygir haritasina ulasamadim internette, nereden ulasabilirim? Elinde olan var mi?
  • aracımın arka yan camlarının ve kelebeklerin ön camlardan farklı markalar olduğunu gördüm. Bir araçta 3 farklı marka cam kullanılması normal mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yankımido

Arkadaslar merhaba, bizim 3.20ied motorlarin tork ve beygir haritasina ulasamadim internette, nereden ulasabilirim? Elinde olan var mi?

bu yardımcı olabilir.
    http://www.cpa-chiptuning.de/images/diagramm_f/en/2427_2.png

bir de bunlar var.
    http://www.hartge.de/UploadPDF/F20%20F21/E%20-%2011180170.pdf
    http://preisliste.ac-schnitzer.de/acs_kpl/hp_kpl/bmw_dt/preisliste_ausgabe_motor_daten.php?Modell=1er-F20/F21&Teile_Nr=110082370&ID_NR=9694

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erciftci -- 18 Aralık 2016; 3:3:0 >

• quote:

Orijinalden alıntı: synweap

aracımın arka yan camlarının ve kelebeklerin ön camlardan farklı markalar olduğunu gördüm. Bir araçta 3 farklı marka cam kullanılması normal mi?

Hocam bu konudan en muzdarip olan bemimdir. Şu an ki aracım 3.20ied sportline ama araç araştırırken 2015 model M paket 3.18i bulmuştum fiyatta uygundu,pırıl pırıl araç ancak arabayı gördük baktık değişen kaza yok minik lokal boya var tramer kaydı yok,sonra bir baktık yan camlar çin malı arka cam Türk malı ön cam alman malı olunca biz toplumsal olaya maruz kalıp kırıldığını düşünüp aracı almadık aynı gün bir başkası almış zaten.Sonradan avm otoparkında birkaç f30 makyajlı kasaya bakınca anladım ki nırmali böyle ve çok ilginç geldi.Tüm camlar çin malı olsa şaşırmazdım sonuçta maliyet azaltma çabası diye ama 3 farklı marka hoş olmamış bence.Ön camı optik sorunlar nedeniyle pilkington harici marka pek takmıyorlar. Kırılırsa da kimseye önermem farklı marka ön camları.

• erciftci E kullanıcısına yanıt
    Cok tesekkur ederim, torku hangi devirlerde ne kadar sagladigini merak ediyordum, uzun ve duz bir tork grafigi varmis aracimizin, bu kaliteyi isaret ediyor.

• 
Sayfa: önceki 26642665266626672668
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.