Şimdi Ara

BMW 3 serisi (F30) (2663. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
10 Misafir - 10 Masaüstü
5 sn
70.295
Cevap
511
Favori
4.414.292
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
36 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 26612662266326642665
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Izmit istanbul otobaninda arkamdan gelen siyah passatin panjurun içinde kirmizi mavi isiklar vardi ve surekli yakmiyordu.bana selektor yapiyor yol vermeyince flaşör yakiyor sonra sonduruyordu. bu lambayi takmaya izni olan arac olsa hep yakar diye dusunup 155 aradim gişelerden cikarken elamani enselediler. Polisler belki baska suclara yönelik ihbarların pesinde kosmuyorlar ama bu cakar lambaya adamlar takik.Kendi ayricaliklarini baskalarinin taklit etmesine acayip bozuluyorlar ve islem yapmak icin caba sarfediyorlar benim gördüğüm kadariyla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi helpgod -- 18 Aralık 2016; 19:13:42 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • fenerlijackal F kullanıcısına yanıt
    Modernline jantları güzel fakat nedense dikkatimi çekti ; bmw luxery, mercedes exclusive gibi modellerde hatta diğer markaların özel donanımlı modellerinde 3 serisi luxery de kullanılan jant modellerine çok benzer modeller kullanıyor.
    Örneğin benim aracım luxeryline plus ve sedefli beyaz. Bazen bmw ye çok aşina olmayanlar jantlardan ve renkten dolayı 5 serisine benzetiyor. Heralde firmaların yapmak istedikleri algı tam da bu.

• quote:

Orijinalden alıntı: dream of ice

Egzoz yaptiracaksaniz iskendere gidin ya da cok taninmasa da davut usta var maslakta, emil benim egzosu mahvetmisti sonra telefonlarima da cikmadi yaptigi isin arkasinda durmayan adamla isininiz olmasin . Şu egzoz kendisinin isidir.

Bu hakikaten yapilmaz
    Bende Emil hakkinda yazilanlar bazi duyumlar vs yüzünden Bostancı sanayi de yaptırdım.

• Türkiye'de arabasına ışık taktı diye adamı hapse atacak hukuk mu var, komik olmayın. Arabanın haftalık benzin masrafı kadar bir ceza keserler anca, o da arkadaşın yaptığı gibi ihbar olup da yakalarsa. Foto ile falan ceza yazmazlar.

Bilgi olarak ekleyelim, bu çakar işine çok taktıkları zaman baro başkanının bile çakarla gezdiği ortaya çıkmıştı. Güler misin ağlar mısın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • M performans eksoz benim aracımda var, 2 lt ve 3 lt benzinli motorların eksozlarında valf ler modlara göre açılıp kapanıyor, eksoz sesi artıp azalıyor. Bu valf olayı 320i lerde yok o yüzden bu özelliği aktif olmayacaktır. Ayrıca bu eksoz 2 lt benzinli motor için tasarlanmış 1.6 ya uydururlar bir şekilde ama bence değmez. Performansa bir katkısı yok sadece 5-10 kilo ağırlık tasarufu var normal eksoza göre.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi d4ng3r -- 14 Aralık 2016; 0:29:19 >

• Nemésis N kullanıcısına yanıt
    O araca bu giydirmeye bence mecbur kalınmış.Kaputa dikkatli bakarsanız araçta önden bir hasar var....
  • Etrafta bu şekilde modifiye çok fazla f30 var standart arçlar daha nadir ; eskiden gözüme hoş geliyordu şimdi itici geliyor çünkü herkes aynısını yaptırıyor bence bir espirisi kalmadı.

• Ust hizlarda (150-230 arasi) F30, E60 a kiyasla nasildir ?

E60 daha mi stabildir yoksa F30 daha mi iyidir ?

E60 kullanicisiyim ve bir sonraki hedef olarak F30 a gecme dusuncesi var.

Sadece surus dinamikleri acisindan kiyas yapabilecek olan var midir ?

Su anki aracim M paket degil, E60 a kiyasla daha iyi bir stabilite ve yol tutus için F30 M paket mi tavsiye edilir.
  • acc04 kullanıcısına yanıt
    Benim babamda e60 var.

F30dan sonra bir passat kadar yumuşak geliyor bana..
    Benim aracımda adaptif süspansiyon var gerçi ama standart amortisöre göre de daha yumuşak olacağını düşünüyorum..
    (aracın 12 yaşında olmasının da etkisi olabilir tabiki..)
  • quote:

Orijinalden alıntı: MercuryRising

Benim babamda e60 var.

F30dan sonra bir passat kadar yumuşak geliyor bana..
    Benim aracımda adaptif süspansiyon var gerçi ama standart amortisöre göre de daha yumuşak olacağını düşünüyorum..
    (aracın 12 yaşında olmasının da etkisi olabilir tabiki..)

Peki ruzgarli bir havada, otoban surusunde, yuksek hizda seyrederken hangisinin icinde olmayi tercih ederdin ve neden ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acc04 -- 14 Aralık 2016; 17:07:21 >
  • ince11c İ kullanıcısına yanıt
    Hocam benim aracim 22 bin km oldu, malum direksiyon titreme olayi 14-15 bin km civarinda kayboldu yani artik titreme hissetmiyorum hicbir hizda ama o zamana kadar vardi. Forumda bunu birkac ay once yazmistim, bana cevap olarak bir arkadas bunun bircok kisinin genel gozlemi oldugunu soyledi. Simdi size de aynisi olmus olabilir yani, dtc off konumunda gezmenin buna bir etkisi var mi bilemiyorum ama ben de dtc off modunu baya kullaniyorum bunu soyleyebilirim. Ama dtc off modunun titremeyi cozmesi hicbir sekilde mantikli gelmiyor yani nasil bir illiyet bagi kurulabilir ki? Bence sizin durumunuzda olay tamamen belli bir kilometre surusten sonra sorunun kendiliginden duzelmesi, saniyorum cogu kiside ya da herkeste boyle oluyor

• Herkese merhaba,

40.yil aracta bulunan harman kardon ses sisteminden en iyi ve kaliteli sesi almak icin ayarlarini nasil yapmak gerekir? Yardimci olabilecek arkadaslar ekran goruntulerini paylasabilirler mi?
    E60 kullanmadım bilemiyorum ama yola daha güvenle basması yönünden kıyaslarsak E90 kasanın F30 kasadan bir tık önde olduğunu söyleyebilirim.Bunda F30 da yumuşatılan amörtisör aksamının mutlaka etkisi var ek olarak F30 da arttırılan lastik yanak yüksekliğinin de etkisi var.
    F30 kasada M paket olması sadece dış görünüm ve jant-lastiklerin ebadı 18 e çıkıyor,arka lastik tabanı genişliyor hepsi bu. Bunların yol tutuşa etkisi sınırlıdır.F30 M paketi tercih edenler görünüm için tercih ediyor.(iç döşeme farklarından bahsetmiyorum konumuzla alakası olmadığı için) yol tutuşu daha iyi diye düşünüp fazladan para verip almak gereksiz.Esas yol tutuşa etkisi olan M adaptif süspansiyon ama onu da özel sipariş geçmek gerek, standart M pakete dahil değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: helpgod

E60 kullanmadım bilemiyorum ama yola daha güvenle basması yönünden kıyaslarsak E90 kasanın F30 kasadan bir tık önde olduğunu söyleyebilirim.Bunda F30 da yumuşatılan amörtisör aksamının mutlaka etkisi var ek olarak F30 da arttırılan lastik yanak yüksekliğinin de etkisi var.
    F30 kasada M paket olması sadece dış görünüm ve jant-lastiklerin ebadı 18 e çıkıyor,arka lastik tabanı genişliyor hepsi bu. Bunların yol tutuşa etkisi sınırlıdır.F30 M paketi tercih edenler görünüm için tercih ediyor.(iç döşeme farklarından bahsetmiyorum konumuzla alakası olmadığı için) yol tutuşu daha iyi diye düşünüp fazladan para verip almak gereksiz.Esas yol tutuşa etkisi olan M adaptif süspansiyon ama onu da özel sipariş geçmek gerek, standart M pakete dahil değil.

tesekkurler.
    Ben M pakette suspansiyonlarindan normalden sert tutulugunu dusunmustum.

E60'la çok kivrak olamiyorsun.
    Yoksa E60 ust hizlarda (200 den sonra) guven veriyor. Bir taraftan bu artisini da kaybetmek istemiyorum.

F30'da 328i performans olarak hosuma gidiyor. Ayrica dis cizgileri de hosuma gidiyor.

Benzer performansta E90 330i belki olabilir. Ancak artik turbolu arac ozlemim de var.

Bakalim artik. Zaman gosterecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acc04 -- 14 Aralık 2016; 22:04:45 >

• gecenlerde balata konusu gecmıstı bugun kosıflerden fıyat aldım arkalar için 840tl diyorlar ön-arka komple değişime ise 1850tl, ufak bi indirimle de son fiyat 1760tl diyorlar balata degısım zamanı yaklasanların aklında bulunsun saygılar
  • Dark.Knight D kullanıcısına yanıt
    Treble: +4
    Surround: OFF
    100Hz: -2
    200Hz: -1
    500Hz: 0
    1KHz: +2
    2KHz: -3
    5KHz: +4
    10KHz: +6

Ses mühendisi tarafından yapılan bir ayar, denemenizi ve sonucu paylaşmanızı öneririm.

Keyifli sürüşler.

Yüksek hızda hertürlü kendi aracımda olmak isterim. Dediğim gibi adaptif süspansiyon olduğu için yere vakumlu gibi gidiyor..

Ancak normal süspansiyonlu f30'ların, standart e60'lardan da e39'lardan da daha iyi yolu tuttuğunu düşünüyorum
    Çok yakın arkadaşımda 5.30i vardı, e39.
    edit; önceki mesajları nedense e39 diye okumuşum ancak e90 yazıyormuş :). E90 kullanmışlığım da var, onun da en az f30 kadar iyi olduğunu düşünüyorum ben de..

3 kasanın 5 kasadan daha sportif bir yapıda olması gayet normal kanımca..

Buna ek olarak BMW amblemi taşıyan her araç yüksek hızda yeterli güveni zaten verecektir..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MercuryRising -- 15 Aralık 2016; 17:16:30 >
  • Ses sistemi bir bas bir tiz gosteriyor. Bu detaylara nasil ulasabiliriz degistirmek icin
  • ARKADAŞLAR F30 SPORTLİNE ARACIMA UYGUN KIŞLIK LASTİK VE JANT TAKIMI ALMAK İSTİYORUM SİZCE UYGUN NERDEN TEMİN EDERİM?
  • Arkadaşlar NBT ekrana android ile spotify nasıl bağlanabiliriz, Her hangi bir aparat ile bunu gerçekleştirmek mümkün mü? IOS gibi.
    Deneyen tecrube edeniniz var mı?
  • 
Sayfa: önceki 26612662266326642665
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.