Şimdi Ara

BMW 3 serisi (F30) (2609. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
10 Misafir (1 Mobil) - 9 Masaüstü1 Mobil
5 sn
70.298
Cevap
511
Favori
4.414.810
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 26072608260926102611
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sürekli ayni tekerlekten ikaz veriyor ve ekranda ilgili lastikte basinc kaybi görünüyor ama benzin istasyonunda olctugunuzde sorun yoksa o tekerlege ait sensorde ariza ihtimali akla yatkin görünüyor.Diger yandan gece ve gunduz sicaklik farkinin cok olduğu mevsim gecislerinde yanlis alarm verebiliyor tekerlekler.Ideal basincta sisirip tekrar resetleyip bir daha bakin öncelikle.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyler herkeze iyi pazarlar aracımı satmayı düşünü yorum malum siteden 2015 makyajsız 40 yıl beyaz içi siyah 5100 km de garajda yatan araç hafta sonları kullanıldı fiyat 165 170 arası düşünüyorum fırsatçılardan olmıyim bende kendi aracınız gibi düşünün he birde 20 tl yakın masraf yapıldı araca ekstra

• Dıimam D kullanıcısına yanıt
    Makyajsiz 40.yil icin 170.000 isteyerek firsatci olmadığınızı gostermissiniz zaten.Umarim satis sureci istediginiz gibi sonuclanir.

• quote:

Orijinalden alıntı: serquantes

ötv zammı yansıtmadan kuru 3.49 hesaplayıp vericekler araçları ay sonuna kadar.

ötv zammını yansıtmamak diye bir şey söz konusu olamaz. vergi dairesi kanunun çıktığı günden itibaren alır o vergiyi. istersen arabayı çekilişle bedava hediye etsin ama o vergiyi verecek vergi dairesine.
    faturası kesilmiş arabalar yırtar, ama fatura kesilmediyse yeni kanuna göre işlem yapılır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isimbulunamadı -- 27 Kasım 2016; 11:11:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bigtiger1

quote:

Orijinalden alıntı: IbraKadabrA

Arkadaşlar bir soru da navigasyonla ilgili sorayım. Sıfır aldığım 40. yıl aracımın navigasyonu NBT'mi oluyor? Bunu güncellemesini servise bedavaya yaptıramaz mıyız? Sanki "2019'a kadar satın alındı" gibi bir ibare vardı aracın Connected Drive menüsünde..

Makyajla birlikte NBT Evo kullanilmaya baslandi, normalde harita guncellemesi connected driveda yayinlaniyordu fakat 2016-2 guncellemesini yayinlamadilar, suanda 2015-2 var. Aracindan versiyonunu kontrol edip 2016-2 degilse serviste ucretsiz yaptirabilirsin. (40.yilla 3 sene ucretsiz guncelleme veriyorlar sonrasinda parali olacak ama ne kadar alirlar bilmiyorum)

Hocam navigasyon sürümüne nereden bakabilirim. Aradım aradım bir türlü bulamıyorum. (2016-1 vs formatında bişe göremedim)

• 2015 40. yıllarda far yıkama olmasına rağmen, bizim 2016'larda neden yok acaba

Bir de 40. yıllarda sesli komut yok mu arkadaşlar, bir türlü etkinleştiremedim ben.
  • quote:

Orijinalden alıntı: IbraKadabrA

2015 40. yıllarda far yıkama olmasına rağmen, bizim 2016'larda neden yok acaba

Bir de 40. yıllarda sesli komut yok mu arkadaşlar, bir türlü etkinleştiremedim ben.

Makyajsızlar xenon far, makyajlılar led far oldugu için. Led farlarda yıkama zorunluluğu yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dıimam

Beyler herkeze iyi pazarlar aracımı satmayı düşünü yorum malum siteden 2015 makyajsız 40 yıl beyaz içi siyah 5100 km de garajda yatan araç hafta sonları kullanıldı fiyat 165 170 arası düşünüyorum fırsatçılardan olmıyim bende kendi aracınız gibi düşünün he birde 20 tl yakın masraf yapıldı araca ekstra

140-145 edecek araca 165-170 istemişsiniz. Borusan bile sizin kadar zam yapmadı. Gerçekten fırsattan istifade etmemişsiniz.

• elfmariachi E kullanıcısına yanıt
    O arkadaşı geçelim şimdi aracımın sıfırı 217 bin türk lirası ama deri konsol ve kapı panelleri var onuda eklersek 221bin türk lirası. 2016 0km.
    Benim aracımda 2015 25 binde tertemiz araba. Şimdi benim bu aracı 190 cıvarina mı vermem lazım. Yoksa ötv vermedim ben diyip 165 e (60 bin türk lirası) farkla mı vermem lazım. Eğer 165 diyorsanız araba sahibi falan değilsiniz sadece piyasayı burdan aklınızca artmasını engellemeye çalışan birisisiniz. Arkadaşın aracının sıfırda 200bini geçmiş. Dediği fiyat gayet normal bir sorun yok piyasa durgunlasır ama satabilir yani anormal değil fiyat.

• elfmariachi E kullanıcısına yanıt
    Hocam tamam 170 etmeyebilit belki ama 155-165 arası aracın durumuna göre ben hakettiğini düşünüyorum. (Ötv zammını hiç hesaba katmadan söylüyorum)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elano68 -- 27 Kasım 2016; 11:42:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: elfmariachi

quote:

Beyler herkeze iyi pazarlar aracımı satmayı düşünü yorum malum siteden 2015 makyajsız 40 yıl beyaz içi siyah 5100 km de garajda yatan araç hafta sonları kullanıldı fiyat 165 170 arası düşünüyorum fırsatçılardan olmıyim bende kendi aracınız gibi düşünün he birde 20 tl yakın masraf yapıldı araca ekstra

140-145 edecek araca 165-170 istemişsiniz. Borusan bile sizin kadar zam yapmadı. Gerçekten fırsattan istifade etmemişsiniz.

Eyvallah üstad sizinkide bir görüş bişi diyemem varsa bırak 145 şi 155 tl bu temizlikde bu şekilde araç tabi ekstralarıyla hemen müşterisi var borusan deyilim ama ben sizde sanki mezarcı fiyatı vermişsiniz ağır hasarlı araçlara 130 140 isteniyo tabi sizede saygı duyarım ama araçta 20 bin tl lik ekstra var hepsi yetkili serviste yapılmış kosifler faturalı tabiki bende bu aracın en fazla ederi 155 160 olduğunu biliyorum ama bende jetta nın bile 100 tl ye satıldığı bir dönemde istediyim fiyat fazla deyil yine de teşekkürler

• quote:

quote:

Saçmalamışsınız. Ben bile makyajsız 2015 Sportline+ 16 bin km'deki aracımı satmaya kalksam şu saatten sonra 145'in altına vermem.

• Ekstra yapılan larıda yazayım camlar 1 numara filim ön kafa yani kaput tampon sağ ve sol çamurluk şeffaf kaplama filim arka tampon komple filim sis farları makyajlı kasadaki led sis farlarından arka stoplar komple makyajlı kasadaki stoplar (hatta bigün biri durdurup arka makyajlı led stop ön zenon adam ışık görmüş tavşan gibi baktı anlattım zenonu çık beyeniyorum led stoplarda efsane aracımda ikisinide yaptım )kapı eşikleri M performance ışıklı logo sade ce ön lerde arkalara olmuyomuş kapı altı deyil eşik lerdeki karbon fiber ayna kapakları bagaj üstü spoyler m performance siyah alt şeritler m firen kaliper kapakları m pedal seti aklıma gelen bunlar ve hepsi yetkili serviste yapılmıştır

• Birde ön böbrekler siyah m böbrek

• quote:

Orijinalden alıntı: BlackyTurtle

quote:

Orijinalden alıntı: BlackyTurtle

neyi tartışıyoruz işte ocaktan sonra 320d ve 330i geliyor türkiye ye 318i ve 320i ed eldeki stoklar bittikten sonra gelmeyecek. hadi varsa 318i ve 320i ed özel sipariş geçebilen geçsin, sonra tartışalım konuyu. JN008'in dediğine ufak eklemeler yapayım;

330i biraz daha dolu tr paket ile şimdiki 320d fiyatından satışa çıkıyor. dizel benzinli farkını korumak için 320d şimdiki fiyatından 15/20 daha zamlı çıkar satışa. planlarınızı buna göre yapın şimdiden araç almayı düşünen, bekleyen falan varsa.

ayrıca böylesi daha iyi oldu. 1.6 motor iyi hoş güzel ama 3,5,C ve E serilerine yakışmıyor. 250hp olsada yine olmuyor. herşey güçten torktan ibaret değil. benim gibi 2.0 motor bekleyip, distribütörlerin 1.6 satma hevesinden dolayı aracı dolduramayıp, doldursada deli gibi rakamlar çıkartıldığı için bir üst segmentle aynı fiyata gelen araçları almak zorunda bırakılanlar için iyi uygulama oldu bu. şimdi o 2.0 motorları seve seve kabul edilebilir fiyatlardan doldurup satacaklar. şahsi fikrim 40. yıl ayarında dolu bir 330i 240 seviyesini geçemez, geçmeyecektir de. göreceksiniz.

yaklaşık 1 ay önce bunları yazdım. ötv de ters köşe oldu herkes fakat birşey değişmedi. 40 yıl ile 320d arasındaki makas azaldı. 212.000 verip 40 yıl mı? 232.500 verip baz 320d mi? yoksa 2.0 motorlu 215/220 aralığında çıkması beklenen 330i mi? ( 2.0 benzinli doğal olarak 2.0 dizelden ucuza satışa çıkacaktır. 212 den 40. yıl bekleyenlere önerim az daha bekleyin stoklar bitti gibi. 320i ed bitip, 330i geldiğinde, kurda toparlandığında ve f30 un son yılına girilecek olduğu için dolu dolu araçlar taş çatlasın 240 civarında alırsınız 2.0 motorlu.

Hocam bilgileriniz herzaman bizim için deyerli teşekkürler 240 bin civarı demişsiniz acaba yeni 5 kasaya geçmek bu fiyatlarla oda 2000 motor geliyo ne dersiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: OyuNKoliX

quote:

quote:

Saçmalamışsınız. Ben bile makyajsız 2015 Sportline+ 16 bin km'deki aracımı satmaya kalksam şu saatten sonra 145'in altına vermem.

Neyi saçmalamışım acaba ??? 140 a mı satsın demişim arkadaşa? Ötvden önceki piyasası o civarda olan araca ötvden sonra aynı oranda zam yapılmaz demişim. 160 ile 170 arasında 10.000 tl fark oldugunu ve bu paranın çok büyük para oldugunu, çoğu insan için ulaşılamaz oldugunu bilin.

• Arkadaşlar Bmw yi prim yapsın satarım diye almıştım ,yaptı da fakat satmayıp kullanmayı düşünüyorum.
    Benim araç estoril mavi 40.yıl paket.
    Müsadenizle birkaç şey danışayım,

Rodaj yapmak gerçekten önemli mi ? Ne kadar km ve özellikle neye dikkat etmek gerekiyor.

Egzozu çift çıkış yapıp , biraz daha ses almak istesek üst devirlerde neler yapmak lazım ? İstanbulda önereceğiniz yerler var mı ?
    Bu durumda garanti etkilenir mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: mertbess

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cancan_burak

quote:

Orijinalden alıntı: mertbess

Bu kadar emin konuşmayın benim aracım makyajlı kasa 3.20i ed eco pro modunda yelken var diğer modlarda çalışmıyor sadece birde eco proda deneyin modu

Yelken modu geçtiğimiz sayfalarda tartışıldı. Olmadığına kanaat getirildi.

Bu modu kodlama ile mi açtırdınız?
    Aracınız 3.20i ed modeli mi?
    Bunu video ile gösterebilirmisiniz?

Gerçekten mod aktifse birçok kişi bunu açtırmak istiyor. Teşekkürler

Arkadaş bizim için ''deneyin'' dediğine göre modla falan açtırma durumu söz konusu değil demek ki. Buradan da yelken modunu yanlış anladığını düşünebiliriz mertbess'in. Yelken modunda sadece orta çizgide kalması gerekmiyor. O çizginin belirginleşip yanması gerekiyor. Kodlama ile de açılacağını sanmıyorum. Motorla alakalı bir durum diye biliyorum. Bizim motorumuz yelken modunu desteklemiyor. Pazartesi günü fitiller için Avcılar Borusan'a gideceğim. Servis danışmanıma bunu sorarım yine bir etraflıca konuşuruz.

Burda siz ekranda belirgileşme ve orta noktada takılı kalmışsınız ama ecopro moda alın ayağınızı gazdan çekin aracın kompresyonu nasıl engellediğini aracın boşta gibi aktığını görün birde aynı işlemi konfor modunda yapın kompresyonu nasıl hissettiğinizi görün, ecopro modda araç bildiğiniz boşta gidiyor bu değilmidir yelken modu değilse yanlış anlamışım diyebiliriz

sen çok yanlış gelmişin, pardon yanlış anlamışsın kardeş. . şimdi elindeki yelken modunu sakince yere bırak ve forumda bi kaç sayfa geriye git .

kompresyon olayını ele almışsın. iki satır onla ilgili söyliyim. araç rampa aşağı giderken gazdan ayağını çek, eco pro da olsa, başka mod da olsa, motor devrinin 2 binlerde olduğunu görürsün, sportta olsa 3 bine kadar çıkar vites atmadığı için. eco pro da daha sık vites değiştiği için yüksek vites kompresyonu fazla belirgin hale getirmediği için, sen boşa attı sanıyorsun.
    eğer ramba aşağı giderken, sen manuel vitesi boşa almıyorsan, motor devri, rölanti ye düşüyorsa, heh o yelken modu...

• quote:

Orijinalden alıntı: Donanımcı Aras

quote:

Ortalamam 110 civarıydı tabi altında gittiğim de oldu 140 150 ile gittiğim de. 200 üzerine çıktığım da olmuştu birkaç sefer. Direksiyon standart servo. Titreme mevzusunu soracaksanız yaşamadım şimdiden söyleyeyim. :))

yok titreme sorunu değil de servo iş görüyor mu onu merak ettim. yüksek hızda direksiyon sertleşmesi yani.. onun bir limiti var mı? uzun yolda keyifli olsa gerek

Ben bu Servotronic direksiyondan hiç hazmetmiyorum
    Yüksek hızlarda çok oynak, ve dolayısı ile araç geziniyor, bana güven vermiyor yüksek hızlarda,

4 serisindeki değişken spor direksiyon çok daha iyi,
    4 sahipleri yüksek hızlarda aracın çok stabil olduğunu söylüyorlar, bizim F30 lar bu konuda biraz sorunlu.

Yüksek hızlarda direksiyon taş gibi olmalı,
    Kuzende 2016 C var direksiyon taş gibi yüksek hızda.
    ve bu yüzden araç çok iyi bir yüksek hız stabilitesine sahip.

• 
Sayfa: önceki 26072608260926102611
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.