Şimdi Ara

BMW 3 serisi (F30) (2575. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
70.299
Cevap
511
Favori
4.414.863
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 25732574257525762577
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 3 serisine, mini cooper S teki 1.6 motor 190hp 'nin gelme olasılığı ???

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • elfmariachi E kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim sabah kendi kendine düzeldi bi daha tekrar etmez umarım

• Vergi oranları ile ilgili haberde bugün araçalara bir fiyat sınırından bahsetmiyor..ötv için fiyat sınırı konulması çok saçma.Bu kadar enflasyonun olduğu ve kurların hızla yükseldiği ülkede fiyata göre ötv mi olur.Benim anladığım son bahsedilen oranlarla 1600 cc yi geçmeyen araçlarda ötv de bir değişiklik olmayacak gibi sanki.Düzenleme daha çok hybrıt araçları teşvik için yapılıyor gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JN008 -- 17 Kasım 2016; 11:22:1 >
  • Bu donanim paketlerinin ismi neden degisiyor..
    Bütün markalarda böyle..neden bir standart da gitmiyor anlamıyorum. .
    Şimdi de joy paket çıkmış. .3.18 de vardi..3.20 fiyatlara bakarken gördüm. .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 2018 -- 17 Kasım 2016; 11:22:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: drrad

3 serisine, mini cooper S teki 1.6 motor 190hp 'nin gelme olasılığı ???

Cooper S 1.6 litre değil, BMW'deki 2 litre motoru kullanıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: JN008

Vergi oranları ile ilgili haberde bugün araçalara bir fiyat sınırından bahsetmiyor..ötv için fiyat sınırı konulması çok saçma.Bu kadar enflasyonun olduğu ve kurların hızla yükseldiği ülkede fiyata göre ötv mi olur.Benim anladığım son bahsedilen oranlarla 1600 cc yi geçmeyen araçlarda ötv de bir değişiklik olmayacak gibi sanki.Düzenleme daha çok hybrıt araçları teşvik için yapılıyor gibi.

Kanun ile oran belirlenmedi, yetki verildi, bakanlar kurulunda oran ve düzenleme tarzı (hangi kritere göre olacağı) kararlaştırılıp uygulanacak.

Fiyata göre yıllık artış oranı getirilir hocam. Döviz bazlı olur, enflasyon bazlı olur, bir şekilde olur yani. Mesela gelir vergisi dilimleri her sene nasıl ayarlanıyorsa bu da ayarlanır bir şekilde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erciftci -- 17 Kasım 2016; 12:20:45 >

• Arkadaslar f30 320xd dusuk kmli temiz bir arac buldum, ayni zamanda 2012 e84 kasa x1 2.0d xdrive bir aracta buldum, bu iki arac arasindan hangisini tavsiye edersiniz? Mekanik anlamda soruyorum? Her iki aracta 184hp ve zf8 ileri ama altyapisi konfor farki nasildir? 320xdrive xdrive olmayandan cok yakar mi? Ariza yaparmi bu cekis sistemleri? Tesekkurler...

• quote:

Orijinalden alıntı: erciftci

quote:

Orijinalden alıntı: Dıimam

Vatana millete hayırlı olsun

Daha oranlar belli olmadı, asıl sürpriz orada

Bu artış miktarları döviz kurunun artması sonucu oluşan fiyatlar değil mi? Yani yeni ötv'li fiyatlar daha listelere yansıtılmadı?
  • Arkadaşlar; Maliye Bakanı Naci Ağbal'dan aktarıyorum:
    "Türkiye'de satılan otomobillerin yüzde 96'sı 1600 cc'nün altında. Sırf düşük vergili olması için Türkiye'ye özel üretimler var. Düşünün 1600 cc'den düşük spor arabalar var. Tarabya'da, boğazda yola çıkıyor, herkes ona bakıyor. Benim zavallı yerli otomobilin vergisiyle aynı..."

Şimdi, bu öz-kısa-kestirme tümceden ne anlıyorsunuz?
    Ben ne anladığımı söyleyeyim..Devlet, BMW, Mercedes ve Audi'ye kazığı çakmaya kararlııı. Spekülasyona falan gerek yok, bizzat bakanın söylediği bu! ÖTV devreye girmeden, bir an önce alın arabalarınızı bu yılın fiyatlarına. Lamı cimi yok artık. Ve diyor ki bir de; "cumhurbaşkanı onaylar onaylamaz HEMEN hayata geçireceğiz" Yarınsa yarın, yılbaşıysa yılbaşı artık.

• quote:

Orijinalden alıntı: OyuNKoliX

quote:

Orijinalden alıntı: erciftci

quote:

Orijinalden alıntı: Dıimam

Vatana millete hayırlı olsun

Daha oranlar belli olmadı, asıl sürpriz orada

Bu artış miktarları döviz kurunun artması sonucu oluşan fiyatlar değil mi? Yani yeni ötv'li fiyatlar daha listelere yansıtılmadı?

Fiyatlar dövizden dolayı da arttırılmış olabilir, nasılsa vergi zammı gelecek şimdiden ufaktan arttıralım diye de olabilir. Ötv hala aynı.

• erciftci E kullanıcısına yanıt
    Diyosunn. ..
    mini.com.tr
     BMW 3 serisi (F30)

• quote:

Orijinalden alıntı: drrad

Diyosunn. ..
    mini.com.tr
     BMW 3 serisi (F30)

O zaten 320ied'nin motoru, pejo motoru dediğimiz 170'liğin 190 hp versiyonu. Eski kasa cooper s hatch'te 184 hp idi, hala onun 190'lığını kullanıyorlar.

Cooper S hatch'te 2 litre motora geçildi, diğer kasalarda da geçilecek.

• quote:

Orijinalden alıntı: corova

Arkadaşlar; Maliye Bakanı Naci Ağbal'dan aktarıyorum:
    "Türkiye'de satılan otomobillerin yüzde 96'sı 1600 cc'nün altında. Sırf düşük vergili olması için Türkiye'ye özel üretimler var. Düşünün 1600 cc'den düşük spor arabalar var. Tarabya'da, boğazda yola çıkıyor, herkes ona bakıyor. Benim zavallı yerli otomobilin vergisiyle aynı..."

Şimdi, bu öz-kısa-kestirme tümceden ne anlıyorsunuz?
    Ben ne anladığımı söyleyeyim..Devlet, BMW, Mercedes ve Audi'ye kazığı çakmaya kararlııı. Spekülasyona falan gerek yok, bizzat bakanın söylediği bu! ÖTV devreye girmeden, bir an önce alın arabalarınızı bu yılın fiyatlarına. Lamı cimi yok artık. Ve diyor ki bir de; "cumhurbaşkanı onaylar onaylamaz HEMEN hayata geçireceğiz" Yarınsa yarın, yılbaşıysa yılbaşı artık.

yazılacak o kadar çok şey varki neyse

dediğin gibi bencede biranönce araç alın.

• İstanbul Anadolu yakası trafiği ve birkaç kez izmit gidiş geliş bir depo ile 700 km yol aldım..

Kalkışlarda abanmadan hassas gaz dokunuşları ile , şehir içinde bazen confort mod , geneli eco pro ..

hız olarak 0 - 150 arası ..

Bunların hiçbirini yapmayıp geneli confort mod , arasıra sport modda çok aşırıya kaçmadan, 450 - 500 km yol alıyorum ..

Araç 2015 3.20i ed - 40. yıl
  • quote:

Orijinalden alıntı: IbraKadabrA

40. yıl, Metalik Beyaz/Kahve aracımı bugün teslim aldım.

Kurun yarından itibaren 3.25 ten 3.34'e yükseltildiğini ve fiyatlara 5000 TL zam geldiğini söyledi satış temsilcisi. Zaten BMW sitesinde de 179.300 den 184.300 e çıkmış fiyat.

Hocam hayırlı olsun, tekerinize taş değmesin 👍

• JN008 J kullanıcısına yanıt
    Bakış açısına göre değişir..

Benim bakış açım ..Dünyada bir ticaret anlayışı var . Arz talep var ..

Şimdi tüm dünya genelinde bir otomobilin motorunun uzun süre sağlıklı vs kullanımı için genel olarak 2000 litre üretiliyor.. (eksper felan değilim .. aracın kasmadan çevirmesi vs sürtünmelerden dolayı ortalama 200 - 300 beygire kadar en sağlıklı hacim.. )

Kimi ülkeler vergi oranlarını emisyon hacminden,kimisi beygir gücüne göre alıyor ..Hadi bizde motor hacmine göre yapmışız .. (mantık neyse anlamam.)

Ya arkadaş almana ona buna bak fiyatını zırt pırt artırma diyerekten bize vergi geçirmek düşüncesini inanın anlamadım ..

Üretenin bir endazesi var .. olmalı !!
    3.20 ied diye bir araba yapmış adam ..BMW nin normalde bakarsan en ucuz sedanı .En ucuz !!!

Adam kafa yormuş teknoloji üretmiş ..dizayn yapmış ..kasa yapmış ..Ağırlık ortalamasını bulmuş 50 50 yapmış ..içine uzun yıllar zevkle dinleyeceğin harman kardan koymuş ..deri koymuş vs motor koymuş 170 beygirlik ..navigasyonu, sunroofu led farları, vs donanımları .. ve bunu 27 bin euroya getirmiş sana vermiş .. BMW ne kadar kazanıyor bu araçtan ???? hadi diyelim % 50-60 ki kağıt üzerinde daha düşük olduğunu düşünüyorum ..

Şimdi bu Alman bu arabayı 27 bin euro ya değilde 57 bin euroya getiseydi satabilecekmiyidi ?? hayır .. dolayısı ile bir endaze var hesap yaparken kar hesaplarken .. bir piyasa şartları var ..

Ama biz !! bize bu arabayı hangi endazeyle % 71 vergi ile satarsın (yeni kanunla % 105 )..arabanın baz fiyatından fazla vergi olur mu ??
    benim geçen sene Ekim ayında aldığım araba 40. yıl serisi 166 ya aldım .. o parayla rusyada M3 alıyor artı üzerine param kalıyordu .. (türkiye fiyatı 600 küsür bin ) Ya da moskova da 2 odalı daire satın alınabiliyor ..

Yine mağduruz üretici bizi mağdur ediyor o yüzden vergileri artıralım da fiyatları fazla artırmasınlar mantığını kesinlikle kabul etmiyorum ..Zaten hiçbirşey kabul etmiyorum ..Doğru yapılan birşey yok bu konularda .. Ancak şirket sahibi olmayan standart işinde gücünde olan ..Ve biraz olsun premium zevki almak isteyen vatandaşları söğüşleme sistemidir bunun adı ..Ne vicdana sığar ne ticarete ne ahlaka .. hiçbirşeye sığmaz .. Ayıp denen birşey var .. hiçbirşey yapmadan %105 vergi alacaksın 1600 motor arabadan ..
    Birde özel tüketim vergisi nedir .. nesi özel tüketim .. bu devirde l araba özel tüketim mi ..ailece misafirliğe gideceksin .. sağa sola memlekete .. mezarlık ziyaretine .. bunun neresi özel ..bir ailede bir araç olmalı en azından bunun da özeli mözeli yok .. vergi alınacaksa çok parası olandan alınsın ..

bir vergi hesabında 50 bin liralık araba ile 100 bin liralık arabanın vergisi bir olur mu diyeceğine (ki bir değil .. biri 45 bin verirken diğeri 22 bin veriyor) , yılda 100 bin kazananla 100 milyon kazananın vergileri nasıl aynı olur diye hesap yap ..

• Arkadaşlar 3.20nin servis periyot kmlerini yazmanız mümkün mü acab?30 bine kadar yazmanız yeterli.Teşekkürler.
  • lone_star kullanıcısına yanıt
    Zeki Müren de bizi görecek mi diye sorayım :))) ..

2015 40. yıl için bu güncellemeler yapılabiliyor mu ? ..

Sonucunda ekran dokunmatik olamayacağına göre bu car play in bir esprisi olacak mı ?? Menüler daha mı kullanışlı olur .. ve bunu yetkili serviste bedava felan yaptırma durumu olur mu ?? yoksa öperler mi ?
  • erciftci E kullanıcısına yanıt
    Bmw psa motoru kullanmıycak benim bildiğim kadarıyla. Forumda bahsi geçti. Muhtemelen bu motor şu an bmw 520ide 170 hp olarak kullanılan BMW nin kendi motorunun yeni versiyonu. Zaten bu motor işlerini önce minide kullanıyolar.

• nalsa1 kullanıcısına yanıt
    Sakin borusanin demesiyle lastik degismeyin gidip disarda lastikleri olctrun... bana acil degismesinlazim dediklerinde 5.5 mm lastik vardi arabada

• 
Sayfa: önceki 25732574257525762577
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.