Şimdi Ara

BMW 3 serisi (F30) (2571. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
9 Misafir (1 Mobil) - 8 Masaüstü1 Mobil
5 sn
70.296
Cevap
511
Favori
4.414.445
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
36 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 25692570257125722573
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    40.yil veya diğer line olanlarda yedek parcalar ayni sadece ic donanım ve dis görünüm farkları var.bakimda 40.yil veya sportline olmasi farketmez ayni parcalar kullanilacak ve fiyat ayni olacak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: intikam91

quote:

Orijinalden alıntı: beyoglubeyy

yağ değişimi sonrası sarfiyat arttı. kabaca aynı yol aynı güzergahta, eskiyle yeni arası 1-2 litre oynama oluyor. soru:
    1- yağ yeni diye mi sizce?. bu durumu yaşayan oldu mu. yağ değişiminden sonra
    2- konan yağ, 5w -30 shell. oran doğru mu. shell markayı kullanan var mı?
    iyi forumlar.

Sadece yagdan okadar artmasi mumkun degil. Ya kullanim stiliniz ve trafik degisti. Yada kisaesafe kullaniyorsunuz diye havalarin sogumasindan dolayi cok yakmaya basladi

teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: JN008

quote:

Orijinalden alıntı: beyoglubeyy

yağ değişimi sonrası sarfiyat arttı. kabaca aynı yol aynı güzergahta, eskiyle yeni arası 1-2 litre oynama oluyor. soru:
    1- yağ yeni diye mi sizce?. bu durumu yaşayan oldu mu. yağ değişiminden sonra
    2- konan yağ, 5w -30 shell. oran doğru mu. shell markayı kullanan var mı?
    iyi forumlar.

Kış lastiği taktıysanız artar..Havaların soğumasıda artışta etken..Bir de şahsi gözlemim yıllar geçtikçe motor verimleri az da olsa düşüyor ve yakıt tüketimi artıyor.Motor hafiften kurum bağlıyor sanırım.Arada bir özellikle dizelleri yüksek devirde kullanmak lazım..

kış lastiği takılı değil.
    araç dizel değil.
    yağ mı uygun değil acaba

• Anadolu yakasi iyi eksozcu tavsiye edecek var mi?
    Bizzat yaptiranlar yorum yaparsa sevinirim.

• Nemésis N kullanıcısına yanıt
    Adam bunu özel sipariş etmiş sanki ama dediğin gibi çapraz düşen bir çok şey var. Yada 40.YIL paket almadı ama paket içindekileri tek tek ekletti.
  • helpgod kullanıcısına yanıt
    Değer kaybı ödemesi dediğin süreç nasıl çalışıyor? Kim nasıl neye istinaden ödüyor?
  • hosscakallll kullanıcısına yanıt
    Emin ol sürtme değildir. Sürtme olaydı plakayı gizlemezdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nemésis

Şu araç sanırım sipariş hatası, çok ilginç.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-idda-ediyorum-turkiyede-tek-borusan-cikisli-255315190/detay

Arkadaşı tanıyorum komple başka araçtan yetkili serviste parçaları değiştirdi. Bayağı para harcadı güvenilir biri

• burakdemirci80 B kullanıcısına yanıt
    Kısmen benim tahminim doğru çıktı.
  • tsp7 kullanıcısına yanıt
    Evet sureden gitmeniz gerekiyor, en gec kasim sonu yaptirasaniz iyi olur, aralik 15e de takilacaklarini sanmiyorum ama 15 gun gec goturmenin size ne faydasi olacak.. ileride killik yapmak isterlerse koz vermemis olursunuz.. 40.yil bakim fiyatinda fark yok 20i,18i veya 20d arasinda farklar olabilir. Bakim paketim oldugu icin fiyati bilmiyorum fakat ilk bakim araci kullandiginiz surece yaptiracaginiz en ucuz bakiminiz olacak onu bilin, onceki aractan hatirladigim cok uzmemisti ilk bakim :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • nalsa1 kullanıcısına yanıt
    Cok uzaga gitmeyip sadece bu sayfayi okusaniz balata fiyatini gorebilirsiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: lone_star

Torpidodan olduguna emin misiniz? benim 418i aracımda da benzer durum vardı bende torpidodan geliyor sanıyordum ama dikkatlice dinleyince yolcu tarafında ayak bölümünde bulunan polen filitresininde degistiği bir kapak var, bu kapak ses yapıyordu elimle kapagı tutunca ses gidiyordu hatta kapaga hafif vurunca belli oluyordu yerinde olmadıgı ve ses yaptıgı, servise götürdüm 5-10 dakikada hallettiler ama ne yaptılar bilmiyorum 1 ay kadar oldu ses yok kapaga dokununcada tok hissi veriyor sanırım ya yerine taktılar yada araya dolgu malzemesi gibi birşey koydular... Sizde de belki aynı yerdir diye yazıyorum tabi sizin gercekten de torpido olabilir ama bende uzun süre torpido sanmıştım

Eminim çünkü torpidoyu kapatınca da aynı ses geliyor kapaktan, normal kapatsam da geliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: bigtiger1

Evet sureden gitmeniz gerekiyor, en gec kasim sonu yaptirasaniz iyi olur, aralik 15e de takilacaklarini sanmiyorum ama 15 gun gec goturmenin size ne faydasi olacak.. ileride killik yapmak isterlerse koz vermemis olursunuz.. 40.yil bakim fiyatinda fark yok 20i,18i veya 20d arasinda farklar olabilir. Bakim paketim oldugu icin fiyati bilmiyorum fakat ilk bakim araci kullandiginiz surece yaptiracaginiz en ucuz bakiminiz olacak onu bilin, onceki aractan hatirladigim cok uzmemisti ilk bakim :)

ben 550 km gecince yaptırdım. bir sıkıntı olmadı.

sorun degil dedi servis teknisyen arkadaş
  • quote:

Orijinalden alıntı: jonywayt

quote:

Bir miktar km ve sure gecmesini sorun etmiyorlar fakat genel olarak soyledikleri ozel bir durum olmadikca gecirmeyin yonunde, 15 gun veya 500km gec gitti diye garanti disi birakacak halleri yok ama burasi Turkiye bazi seyler icin koz vermemek gerekiyor malesef...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: jonywayt

quote:

Bir miktar km ve sure gecmesini sorun etmiyorlar fakat genel olarak soyledikleri ozel bir durum olmadikca gecirmeyin yonunde, 15 gun veya 500km gec gitti diye garanti disi birakacak halleri yok ama burasi Turkiye bazi seyler icin koz vermemek gerekiyor malesef...

Tabi tabi,

Borusan affetmez. Abartıya kaçmadan halletmek lazım

• Bu forumu uzun süre takip ettikten sonra nihayet üye olduk:)
    Bmw 320i (40. Yıl paketi) ile Mercedes C180 (AMG)arasında uzun süre gidip geldim, forumdaki bu konuda çok sayıda yazı okudum. Birkaç kez araçları incelemek ve test için bayilere gittim. Aracı test etmeden önce her iki araçta birbirine yakın gibi duruyor.

Bmw 320i'nin, C180'e göre avantajlı olduğu durumlar,
    -Donanım olarak daha zengin,
    -Arka koltuk diz mesafesi daha geniş, (verilerin aksine arkaya oturunca bariz hissediliyor)
    -Ses sistemindeki fark kendini hissetiriyor,
    -Elektrikli, ısıtmalı ve hafızalı ön koltuk olması,
    -Nbt ekranı daha geniş, daha hızlı ve özellikle daha şık duruyor.
    (C180'de ekran üçüncü sınıf ve düşecek gibi duran tablet gibi)
    -Türkçe navigasyon

C180'nin daha avantajlı olduğu durumlar ise;
    -90.000 TL'ye 0 faiz olayı ve biraz daha ucuz olması
    -ikinci ele takas desteği sunması
    -cam tavan (aracın içi çok daha ferah)
    -kokpiti daha gösterişli duruyor
    -320'ye göre daha yeni kasa olması

Birde söylemeden geçmeyeyim, C180'nin torpido kapağı çook kötü dizayn edilmiş.
    Muhtemelen ön koltuktaki yolcunun daha rahat etmesi istenmiş ancak torpidodan
    Bir şey almak çok zor. Kapak çok az açılıyor..

Her iki aracı da birkaç kez test ettikten sonra ise, 320'nin direksiyonu, sürüş zevki, aracın performansı, hızlanması vs. açısından bariz fark var. Şahsın test sürüşü tercihimin 320'ye kaymasında çok etkili oldu. Neticesinde metalik beyaz, içi taba, 40. Yıl paket arabamı birkaç gün önce aldım...

• Arkadaşlar size bir fikir danışmak istiyorum...

E90 kasa 3.20d kullanıyorum, araç hatasız ve tertemiz, zincirine kadar değiştirdim.

Araçta sunroof, dijital klima ve xenon yok... Xenon'u led sistemiyle çözdüm, eksikliğini hissetmiyorum, dij. klima ve sunroof a da pek ihtiyaç duymuyorum.

E90'dan kasadan oldukça memnun olan biriyim, araca aşağıdaki harcamaları yapmayı düşünüyorum, sizce değer mi yoksa bu paranın üstüne 30-40bin tl daha koyup F30 3.20d mi almak daha mantıklı? Bu işlemleri yaptığımda araç bambaşka bir görüntüye kavuşacak ve E90 kasadan aldığım keyfi almaya devam edeceğim.

Harcama toplamı 17.000 TL olacak.
    - IDrive (7000 TL)
    - M3 Yan Aynalar (2500TL)
    - M Direksiyon (500 TL)
    - 400m 18' Jant-Lastik (3000 TL)
    - M Arka Tampon ( 800 TL )
    - 3.35 Difüzör ve egzoz çıkışı (500 TL)
    - Shark Anten, Bagaj Spoiler, M Led Yan Sinyal: 450 TL.
    - M Perf. Intercooler ve Soft Yazılım ( 2000 TL )

• quote:

Orijinalden alıntı: Ali®

Arkadaşlar size bir fikir danışmak istiyorum...

E90 kasa 3.20d kullanıyorum, araç hatasız ve tertemiz, zincirine kadar değiştirdim.

Araçta sunroof, dijital klima ve xenon yok... Xenon'u led sistemiyle çözdüm, eksikliğini hissetmiyorum, dij. klima ve sunroof a da pek ihtiyaç duymuyorum.

E90'dan kasadan oldukça memnun olan biriyim, araca aşağıdaki harcamaları yapmayı düşünüyorum, sizce değer mi yoksa bu paranın üstüne 30-40bin tl daha koyup F30 3.20d mi almak daha mantıklı? Bu işlemleri yaptığımda araç bambaşka bir görüntüye kavuşacak ve E90 kasadan aldığım keyfi almaya devam edeceğim.

Harcama toplamı 17.000 TL olacak.
    - IDrive (7000 TL)
    - M3 Yan Aynalar (2500TL)
    - M Direksiyon (500 TL)
    - 400m 18' Jant-Lastik (3000 TL)
    - M Arka Tampon ( 800 TL )
    - 3.35 Difüzör ve egzoz çıkışı (500 TL)
    - Shark Anten, Bagaj Spoiler, M Led Yan Sinyal: 450 TL.
    - M Perf. Intercooler ve Soft Yazılım ( 2000 TL )

yılda kac k yol yapıyorsun ?

20k uzeriyse bulaşma ied ye bence

• Caner026 C kullanıcısına yanıt
    hayırlı uğurlu olsun..
    kazasız belasız iyi günlerdekullanın..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Caner026

Bu forumu uzun süre takip ettikten sonra nihayet üye olduk:)
    Bmw 320i (40. Yıl paketi) ile Mercedes C180 (AMG)arasında uzun süre gidip geldim, forumdaki bu konuda çok sayıda yazı okudum. Birkaç kez araçları incelemek ve test için bayilere gittim. Aracı test etmeden önce her iki araçta birbirine yakın gibi duruyor.

Bmw 320i'nin, C180'e göre avantajlı olduğu durumlar,
    -Donanım olarak daha zengin,
    -Arka koltuk diz mesafesi daha geniş, (verilerin aksine arkaya oturunca bariz hissediliyor)
    -Ses sistemindeki fark kendini hissetiriyor,
    -Elektrikli, ısıtmalı ve hafızalı ön koltuk olması,
    -Nbt ekranı daha geniş, daha hızlı ve özellikle daha şık duruyor.
    (C180'de ekran üçüncü sınıf ve düşecek gibi duran tablet gibi)
    -Türkçe navigasyon

C180'nin daha avantajlı olduğu durumlar ise;
    -90.000 TL'ye 0 faiz olayı ve biraz daha ucuz olması
    -ikinci ele takas desteği sunması
    -cam tavan (aracın içi çok daha ferah)
    -kokpiti daha gösterişli duruyor
    -320'ye göre daha yeni kasa olması

Birde söylemeden geçmeyeyim, C180'nin torpido kapağı çook kötü dizayn edilmiş.
    Muhtemelen ön koltuktaki yolcunun daha rahat etmesi istenmiş ancak torpidodan
    Bir şey almak çok zor. Kapak çok az açılıyor..

Her iki aracı da birkaç kez test ettikten sonra ise, 320'nin direksiyonu, sürüş zevki, aracın performansı, hızlanması vs. açısından bariz fark var. Şahsın test sürüşü tercihimin 320'ye kaymasında çok etkili oldu. Neticesinde metalik beyaz, içi taba, 40. Yıl paket arabamı birkaç gün önce aldım...

Doğru tespitler...Sonuçta Doğru Tercih...hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin...

• 
Sayfa: önceki 25692570257125722573
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.