Şimdi Ara

BMW 3 serisi (F30) (2420. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
9 Misafir (2 Mobil) - 7 Masaüstü2 Mobil
5 sn
70.298
Cevap
511
Favori
4.415.201
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 24182419242024212422
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hakikatten inanılmaz daha önce hiç izlememiştim teşekkürler paylaşım için ... Replika jant düşününler izlemeli kesinlikle...
  • bmw nin sitesinde donanımlar tek tek fiyatına göre düzenlenmiş güzel olmuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erotomaniac

Line yok derken baz donanım mı yani? Passat Trendline gibi?

Biraz saçma bir soru olabilir ancak, 320i ED bakarken hangi opsiyonlara ya da özelliklere dikkat etmek gerek? Şu an dikkat ettiğim şeyler değişensiz, en fazla 1-2 parça lokal boya olması, mümkünse tampon-kaputta hasar olmaması, yılda 25-30binden fazla km yapmış olmaması. Başka neye bakacağımı bilmiyorum çünkü. C180 bakıyor olsam cam tavan - 7ileri vites olmasına dikkat ederdim mesela. Burada hangi opsiyonların çok tercih edildiğini - olmazsa olmaz olduğunu (yani, kişiye göre değişir ancak, çok tercih edilen, kullanışlı opsiyonlardan bahsediyorum) bilmiyorum.

Yönlendirirseniz çok makbule geçer hocam.

Bmw'de olmazsa olmaz Xenon, sunroof ve deridir. Gerisi paranıza ve keyfinize kalmış. Ben dışı koyu içi açık Luxury line araçları şık buluyorum, ama onu da temiz tutmak ve bakmak zor. Daha spor görüntü isteyenler sportline ya da M paket tercih ediyorlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 3.20i ED line'lar arasındaki standard donanım farklarını görebileceğimiz bir tablo var mıdır acaba?
  • Mustang dynoda arac 171 hp 275 tork verdi. Bana soylenen 200 hpydi. Dynoyu yapan Utku bey aracin valfinde bir sorun olabilecegini soyledi. Yazilimi yapan firmayi aradim kendisi de suan wastegatei degistiriyormus f30 larda bu kronik sorun 45k kmden sonra ortaya cikabiliyormus bazi araclarda. Bu parca yuzunden performans eksikligi yasaniyormus. Dyno yapan Utku bu 30 hplik guc kaybinin buradan olabilecegini soyledi. bilgisi olan var mi bu konuda ?

Bu mesaja eklenen görseller:

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: dodiko

3.20i ED line'lar arasındaki standard donanım farklarını görebileceğimiz bir tablo var mıdır acaba?

Line'lar aslında direkt olarak donanım farkı demek değil. Şu line'da sunroof vardır ama diğerinde kesin yoktur diyemeyiz mesela. Atıyorum vw'deki Trend-Comfort-High gibi düşünmeyin. Benim aracımda line olmayabilir ama başka hiçbir araçta olmayan güzel opsiyonları tek tek almış olabilirim (tr'de bayağı az ihtimaldir bu). İlla genelleme yapacaksak; mesela luxury'lerin neredeyse hepsi deri koltuktur (hem de sensatec değil gerçek deridir), sportline'da spor koltuk standarttır. Aynı line'da da biri 17 diğeri 18 jant olabilir. Mesela benim arkadaşımda 18 jantlı ama sunroof olmayan sportline var. Birbirleri arasında alt-üst donanım değil de tarz farkı var daha çok. Zaten her line'a bir baksanız araçlara, kafanıza netleşir, biri daha çok hoşunuza gidecektir.

En güzeli Tr sitesindeki konfigüratöre bakın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• evet arkadaşlar malum kış geliyor önerdiğiniz ve kullandığınız kış lastikleri neler? ve birde 18 jantta kış lastiği oluyor mu
  • Arkadaşlar f30 2016 40. yıl dolayısıyla 18 m jant aracın lastiklere kaç psi hava basmam gerekiyor, lastikçi 4üne de 34 psi bastı sizce doğru mu ne dersiniz
  • mcanerg M kullanıcısına yanıt
    En doğrusu kapı kenarında yazar sunu tecrübe ettım hepsıne aynı değer basınç uygulandığında sert vırajlarda yada anı dönüşlerde kafadan kopma yapıyor

• Sökmedim ama ısıtılıp sökülür sorun olmaz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • arabayi stop edip içinde 3-5 dakka bekleyince çıkan garip garip sesler neden oluyor sanki bişeyler daha çalışıyor hala gibi

• smurats kullanıcısına yanıt
    Fan.
  • çok memnumum aracımdan da ya bu ses sistemi nedir ya ne kadar kötü
    ucuz yükseltme şansın yokmu acaba harman kardon alsaydım keşke
  • Merhaba arkadaşlar size haberim var abd de ilk gerçekleşecek ama bizim ülkemizd gelmesi birkaç yıl sürer ve 300 dolar bir fiyatı var 300 dolar az bence bmw tr onu 700-800 dolar yapar 😄😄http://shiftdelete.net/apple-carplay-bmw-araclarinda-74980 (Bir önceki link açılmadı buyrun burdan bakın)

• arkadaşlar harman kardon ses siteminde ekolayzır ayarlarını nasıl yapıyorsunuz.resmini atabilirmisiniz?en ideali hangisi
  • Dallas1907 D kullanıcısına yanıt
    CarPlay bağlantısını uzun süredir bekliyorum ama BMW en son ekleyen marka oldu ne yazık ki. Ağustos üretimi belli modellerde opsiyon olarak sunulacağı yurtdışı forumlarda paylaşılıyordu. Yavaş yavaş yaygınlaşır ve ABDden sonra bize de gelir umarım.
    Youtube'da dolanırken aşağıda linkini verdiğim videoya rastladım. Anlaşılan o ki sonradan yapılacak çelitli kodlama çalışmaları ile NBT EVO sahipleri de idrive 5 güncellemesinden sonra Apple Carplay'i kullanabilecek.

https://youtu.be/8sYmji6nuZg

• quote:

Orijinalden alıntı: erdknt

CarPlay bağlantısını uzun süredir bekliyorum ama BMW en son ekleyen marka oldu ne yazık ki. Ağustos üretimi belli modellerde opsiyon olarak sunulacağı yurtdışı forumlarda paylaşılıyordu. Yavaş yavaş yaygınlaşır ve ABDden sonra bize de gelir umarım.
    Youtube'da dolanırken aşağıda linkini verdiğim videoya rastladım. Anlaşılan o ki sonradan yapılacak çelitli kodlama çalışmaları ile NBT EVO sahipleri de idrive 5 güncellemesinden sonra Apple Carplay'i kullanabilecek.

https://youtu.be/8sYmji6nuZg

Ekranin yarisini kullanmasi disinda guzel gorunuyor, kodlamayla hallolur umarim, gecen gun yazmayi unuttum sanirim, iDrive5 guncellemesini Genius'a sormustum, Temmuz sonrasi uretilen arac gelmedi henuz o yuzden onlarda iDrive5 gelecek mi bilmiyorum fakat 2017 muhtemelen Mart gibi eski araclari da kapsayacak sekilde iD5 guncellemesi gelmesini bekliyoruz dedi. Apple Car acik olur mu bilmiyorum ama olmazsa ve kodlamayla acilabilirse kodlama yaptirmak icin bir sebebim daha olacak.
    Apple Car da bekledigim sekilde gitmiyor bu arada daha fazla gelismesi lazim.

• erdknt E kullanıcısına yanıt
    Evet malesef öyle bizde 4 çeker e250 var babam kullanıyor malesef ben kullanamıyorum bazı özel sebeplerden dolayı. benim çok hoşuma gidiyor bende kendime araba alma arefesindeyimde bakalım.Benim aracım bmw olacak babam beni mercedese ikna etmeye çalışıyor da istemiyorum bunu sana vereyim ben başka alayım diyor yok baba ben f30 istiyorum dedim :))

• quote:

Orijinalden alıntı: mcanerg

Arkadaşlar f30 2016 40. yıl dolayısıyla 18 m jant aracın lastiklere kaç psi hava basmam gerekiyor, lastikçi 4üne de 34 psi bastı sizce doğru mu ne dersiniz

Ön ve arka lastik boyutları farklı olduğu için önler 32 arkalar 35 psi olmalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dodiko

3.20i ED line'lar arasındaki standard donanım farklarını görebileceğimiz bir tablo var mıdır acaba?

Aşağıdaki link fikir verir.

https://www.kosifleroto.com.tr/model.aspx?marka=1&seri=2&tip=10&model=93&pg=3&lang=TR
  • 
Sayfa: önceki 24182419242024212422
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.