Şimdi Ara

BMW 3 serisi (F30) (2418. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
70.299
Cevap
511
Favori
4.415.176
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 24162417241824192420
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: se777en

Bende 1100 km deyim 1 ay oldum alalı ortalama hızim 27.7 sizden daha iyi yaklaşık ayında denebilir ama tüketim 11.3 lt bende acaba klima farkımı nerde kullanıyorsunuz benim klima sürekli açık antalya malum..

Bendede neredeyse sürekli klima açık. Gaziantepte kullanıyorum, sıcaklık olarak pek farkımız yok :)

Genelde sakin kullandım. Yani sanmıyorum ki şehir içinde bunun altı bir ortalama yapabileyim. Özellikle az yaksın diye dikkat etmedim asla ama ilk 1000 km diye sakin kullandım.
  • Arkadaşlar herkese merhaba,

Geçen hafta içi 2016 model (Nisan çıkışlı) 3.20i ED LCI M paket satın alarak aranıza katıldım. Sıcağı sıcağına bir sorum olsun, bir de bilgi vereyim.

Bu araçta soğutmalı torpido var mı? Yok ise taktırma imkanımız var mı?

Hafta sonu 1 full depo benzin ile (253 TL) 766 km yol yaptım. Klima her an açıktı. Yakıt ortalaması 6.5 LT idi. Ortalama hızım 89 km/h şeklinde ölçüldü. Şehir dışında sanırım aşağı yukarı bu ortalamalar tutuyor. Veri yoğunluğundan dolayı ortalamaya etkisi çok küçük oluyor diye 3 kez sayaç sıfırlarım, 3ünde 6.4,6.7, 6,5 ölçüldü. Şehir içi (istanbul içi) henüz denemedim. Ne ile karşılaşacağımı tam kestiremiyorum.
  • Herkese merhaba. 3.20i ED 40. yıl alma arefesinde yaklaşık 3 haftadır başlığı yakın takip ediyorum. Bu geçen hafta cuma günü aracımı alarak aranıza katılmış bulunuyorum.
    Daha önce BMW hiç kullanmamış biri olarak söyleyebilirim ki mükemmel motor mükemmel donanım bi otomobilmiş gerçekten. Buradan edindiğim bilgilerin çok faydası oldu. Daha arabaya binmeden arabayı tanıma fırsatım oldu. Tabi hala bilmediğim çok şey var buradan arada bi sorarım onları da bilgi paylaşan herkese teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dr.md D kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun kardesım.
  • EmirogluBilal kullanıcısına yanıt
    Aracınız hayırlı olsun.
    Şehir içi tüketim çok değişken benim izmirde 7.8 iken istanbulda çokdaha yüksek çıkabiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yankımido

Arkadaslar merhaba, carsamba aksami istanbul'da tatli bir yagmur yagdi, o siralarda bende e5'in kucuk tepeciklerini inip cikiyordum, trafigin olmadigi birkac yerde dsc off yapip 80-90 km/s, 4-5. Vites, 2500-3000 devir civarinda gaza tam abanmasam bile arka taraf cildiriyor. Yeter ki cok hafif bir kivrim olsun yolda. İnanilmaz gercekten. Arac hala tahmin edilebilirlik ozelligini koruyor ve kontralara makul cevaplar veriyor, direksiyondan neler olup bittigini anliyorsunuz o sartlarda da ama arka taraf o kadar sinirli oluyor ki devri daha da yukseltip yani vites kucultup gaza basmaya korktum yani o derece, duzenli olarak bildigim guvenli virajlarda 2. Viteste yanlayan biri olmama ragmen.

Ozellikle islak zeminde, isi bilmeyen birinin dsc off yapmasi halinde yuzde 80 kaza garantisi veriyorum. Herkese dikkatli ve keyifli surusler dilerim...

benim lastikler eskimişti biraz. bi anda dip gaz yaparsam dsc açıkken bile çıldırıyordu arka taraf.
    hele yağmur varsa ani sollama yaparsam şeride dönmek için baya sağlam sürüş gerekiyordu. (184hp benimki)

şimdi ıslak yol tutuşu yüksek olsun diye continental sport 5 rft lere geçtim.
    yağmurda cidden çok iyi. tamamen bitti diyebilirim dip gazlardaki olaylar.

düz kalkışlarda da patinaj sıfıra yaklaştı. tam kalkarken çukura girersem vs. sıkıntı oluyor.
    tavsiye ederim.

not:
    bu arada akan trafikte yanlamaya karşıyım =) bi de arabaya yazık ya. f30 ile yanlamaya kıyamam.

• Selamlar herkese,

Elinde 3.16i icin ultimate racechip olan arkadas varsa satin alabilirim. Ankaradayim tesekkurler..

Bu arada ankara sasmaz bayisi ile konustum ultimate icin 2 model var dedi birinde app ile baglanti ozelligi varmis telefondan acip kapatip, ayar degisikligi yapiliyormus. Bilen kullanan var mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: dr.trust

quote:

Orijinalden alıntı: yankımido

Arkadaslar merhaba, carsamba aksami istanbul'da tatli bir yagmur yagdi, o siralarda bende e5'in kucuk tepeciklerini inip cikiyordum, trafigin olmadigi birkac yerde dsc off yapip 80-90 km/s, 4-5. Vites, 2500-3000 devir civarinda gaza tam abanmasam bile arka taraf cildiriyor. Yeter ki cok hafif bir kivrim olsun yolda. İnanilmaz gercekten. Arac hala tahmin edilebilirlik ozelligini koruyor ve kontralara makul cevaplar veriyor, direksiyondan neler olup bittigini anliyorsunuz o sartlarda da ama arka taraf o kadar sinirli oluyor ki devri daha da yukseltip yani vites kucultup gaza basmaya korktum yani o derece, duzenli olarak bildigim guvenli virajlarda 2. Viteste yanlayan biri olmama ragmen.

Ozellikle islak zeminde, isi bilmeyen birinin dsc off yapmasi halinde yuzde 80 kaza garantisi veriyorum. Herkese dikkatli ve keyifli surusler dilerim...

benim lastikler eskimişti biraz. bi anda dip gaz yaparsam dsc açıkken bile çıldırıyordu arka taraf.
    hele yağmur varsa ani sollama yaparsam şeride dönmek için baya sağlam sürüş gerekiyordu. (184hp benimki)

şimdi ıslak yol tutuşu yüksek olsun diye continental sport 5 rft lere geçtim.
    yağmurda cidden çok iyi. tamamen bitti diyebilirim dip gazlardaki olaylar.

düz kalkışlarda da patinaj sıfıra yaklaştı. tam kalkarken çukura girersem vs. sıkıntı oluyor.
    tavsiye ederim.

not:
    bu arada akan trafikte yanlamaya karşıyım =) bi de arabaya yazık ya. f30 ile yanlamaya kıyamam.

Benim lastikler henuz 7 bin km'de pirelli p7 cincirato, bunlar bi de 25 bin km'den sonra ne olacak bilmiyorum :) ama lastiklerden memnunum sikintim yok. Dsc araci belli durumlara kadar toplayabilir, fizik kanunlarini cok hizli veya ani bir sekilde asarsaniz toplayamayabilir tabii dsc Allah degil neticede :)

Bir de yanlis anlasilmasin akan trafikte yapmiyorum, önüm arkam sagim solum her taraf bos oldugunda yapiyorum, bu da cok rastlanilan bir durum olamiyor zaten

• Bmwdaşlar Kışık lastik -jant önerileriniz varsa Ankara içinde paylaşabilirseniz sevinirim.

Evlilik arifesindeyim ama ayarlayabilirsem jant-lastik kışıl takım almayı düşünüyorum... Replica jantlar için neler düşünüyorusunuz bu arada?..
  • VBaranX kullanıcısına yanıt
    Kislik lastik olarak michelin alpin zp5 runflat lastiklerini kullaniyorum. Cok memnunum tavsiye ederim. Replika olayina gelince ben sahsen orjinalden yanayim. Jant onemli bir konu. Borusanin kampanyalarini takip ederseniz kislik jant lastik takimlari kampanyaya giriyor bazen. Uygun fiyata alabilirsiniz

düşünürseniz sadece 3 ay kullanılmış, orjinal takım var bende, aldım ama istanbul da çok lazım olmadı.
  • Arkadaşlar merhaba,

2. f30 aracımı 3 ay önce aldım. İlki 3.16i comforttu. Bu aldığım Sportline Techno Premium 3.20i ed. Araç full. Koltuk ısıtma var, dacato deri koltuk var vs vs özellikleri yazmıyım. Araca üzerindeki direksiyonun M olan modelini aldım, f1 şanjuman ve CC de direksiyon üzerinde var. Orjinalliği bozmamak için normal M direksiyon almadım.
    Şuan NBT taktırmayı düşünüyorum.

NBT sonradan taktıran ya da ilk başta aldığından bu yana NBT li olarak kullanan arkadaşların; iyiki taktırmışım ya da iyi ki bu NBT araçta varmış, ya da taktırdım ama değişen şeyler bunlar ve gerekte yokmuş aslında dediği noktaları sizlerden dinlemek istedim.

Şimdiden teşekkürler
  • wapcep_scrol W kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim bilgilendirme için. Michelin takıntılı biriyim olumlu yorum almak rahatlattı açıkcası.Lastik kesinlikle michelin o konu tamam :)

Aracım 40.yıl m jantlı bildiğiniz gibi. Kışlık için farklı bir jant modeli seçmeyi düşünüyorum.

Jant konusu detaylı düşünüldüğünde replika alınmayacak kadar tehlikeli bir konu ama replika jant nedeniyle yaşanmış kötü bir tecrübe pekde duymadım açıkcası.

Acaba biz mi çok korkutuyoruz kendimizi. Ayrıca ben nişanlımla beraber kullanıyorum. Onun için ayrıca pimpirikleniyorum. Ama dediğim gibi kötü tecrübe bilgisi olanlar aktarırsa hepimizi bilgilendirir.

Bu arada dipnot replikanın takım fiyatı orjinalin 1 adeti ... Aradaki bu uçurum korkutucu geliyor.

Aradaki uçurum Bmw mühendisliğinin farkı mı ?... Yoksa Borusanın bmw kullanıcılarına takdiri mi?..
  • guleryuz042 G kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim

• dr.md D kullanıcısına yanıt
    Hocam bu arada hayırlı olsun..
    Başta biraz fazla yakar endişe etmeyin :))
    ilk3000 kmde sporta almayın demişlerdi bana...
    Belki söylenmemiştir size kazasız, belasız sürüşler.
  • Araç 650 km de ilk çalışma ve start stopda titreşim biraz fazla gibi geldi fren yapıp durunca sallanma var servis normal dedi ama kullanıcıya sormakta fayda var (araç 40.yıl)

Borusan kışlık jant-lastik takımında kampanya yapıyor sonbaharda. Normal fiyatına göre uyguna geldiğini düşünüyorum. Lastikler Run on flat olduğu için pahalı. Jant lastik takımı ile jantlar 1000-1500 TL civarına geliyor lastik maliyetini düşünce. Orijinal jant için süper fiyat. (16" 17" ebat için bahsediyorum. Daha büyük ebatta fiyat daha fazla artıyor.)
    Onun ilanları 1 ay sonra sitesinde yayınlanmaya başlar. Takip edin sayfayı.

• erdknt E kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim takip ederim ... Yine buradan da haberleşiriz sanırım
    Haftasonu bakima gittigimde baktim, 18' sotto zerolu sportline jantli set 1400euro + kdvydi (gecen seneyle ayni fiyat) 17' set henuz yoktu gecen sene 1100euro +kdvydi dunlop veya bridge stonelu set, bunlar suanda stokta olanlar asil kisa dogru kampanya baslayinca 17ler ve diger modeller de stoga girecek dediler. İki senedir pas geciyordum surekli kullanmadigim ve esimin aracinda kis lastigi oldugu icin, bu sene ben de alacagim.
    Zam yaparlar mi bilmiyorum ama euro da yuksek gecen seneye gore

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bigtiger1

Haftasonu bakima gittigimde baktim, 18' sotto zerolu sportline jantli set 1400euro + kdvydi (gecen seneyle ayni fiyat) 17' set henuz yoktu gecen sene 1100euro +kdvydi dunlop veya bridge stonelu set, bunlar suanda stokta olanlar asil kisa dogru kampanya baslayinca 17ler ve diger modeller de stoga girecek dediler. İki senedir pas geciyordum surekli kullanmadigim ve esimin aracinda kis lastigi oldugu icin, bu sene ben de alacagim.
    Zam yaparlar mi bilmiyorum ama euro da yuksek gecen seneye gore

18 inç Sportline jantları 4.18i Sportline'daki jantlar mı üstad?
  • 
Sayfa: önceki 24162417241824192420
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.