Şimdi Ara

BMW 3 serisi (F30) (2416. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
13 Misafir - 13 Masaüstü
5 sn
70.298
Cevap
511
Favori
4.414.815
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 24142415241624172418
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Konu dışı BOŞ ve GEREKSİZ mesajlar silinmiş, bu mesajları yazan üyeler hakkında işlem yapılmıştır......

Diğer üyelerimize saygı gösterme kapsamında konu dışı yazışmalarınızı pm den yapınız....
  • Daywalkerr kullanıcısına yanıt
    hafta sonu kırmızı 40.yıl aldım 3 bayiye sordum 163 e anlaştık.
  • robomatt R kullanıcısına yanıt
    kim 155 e almış bilemiyorum ama ben adamlarla sıkı pazarlık yaptığım halde tek kuruş inmediler.
    ayın 31 inde gidip almayı planlıyorum. fiyatı eylülde değiştirecekler diye biliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • emrebzc E kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun güle güle kullanın

• Erotomaniac kullanıcısına yanıt
    gorur surpriz yasatabilir. net soyluyorum.
    Ankara'da belirttiğiniz güzergahta 7,5-8 lt ortalama yakalarsınız. Biraz trafiğe kalırsanız 8,5-9lt'ye çıkar. Ankara'da 10lt göreceğinizi sanmıyorum. Ankara trafiği sıkışsa da akıcılığını çok yitirmiyor. Tam dur-kalk araç çok yakmaya başlıyor.

Hocam hergün çukurambar merkez istikamet eskişehir yolunda evime dönüyorum...
    Eco pro kullanıyorum ama çok sakin kullanmıyorum. 9.5 Lt tükelimim var. İş çıkışı merkez istikamet trafiğini biliyorsunuzdur.

Aynı yolu trafik olmadan ve çok ciddi şekilde konstantre az tüketim yaparak denedim 7lt gördüm.
  • emrebzc E kullanıcısına yanıt
    Nereden aldınız bu fiyatı? Bende 40. yıl alma arifesindeyim.
  • hxngzl H kullanıcısına yanıt
    Ne kadar düşecekler bilginiz var mı?
  • Arkadaşlar makyajlı veya makyazsız F30'larda kumandadan kilit düğmesine basınca aynı anda yan aynaların katlanması için kodlama yapılabiliyor mu, maliyeti nedir?

Benim çok sevdiğim bir özellik. Mercedes ve yeni Peugeot'larda bile standart.

• robomatt R kullanıcısına yanıt
    Konya köprülülerden aldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrebzc -- 29 Ağustos 2016; 20:25:00 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Arkadaşlar makyajlı veya makyazsız F30'larda kumandadan kilit düğmesine basınca aynı anda yan aynaların katlanması için kodlama yapılabiliyor mu, maliyeti nedir?

Benim çok sevdiğim bir özellik. Mercedes ve yeni Peugeot'larda bile standart.

Yapılıyor hocam f30 kodlama yazarsanız sahibindende ilanları görürsünüz aynı ücreti alırlar. Size önerim viraj aydınlatması olarakmsis farlarının kodlanması ve yelken modunun kodlamasını yaptırın bursadaki gürkan kardeş yapıyor bunları

• hburak kullanıcısına yanıt
    merhaba ampulleri nereden temin ettiniz montajı sizmi yaptınız acaba? teşekkürlet

• Yakit tuketimi konusunda sunu eklemek istiyorum musaadenizle, her seyden once herkesin kendine gore bir guzergahi ve otomobil kullanim aliskanligi var. Tuketimi belirleyen en buyuk sey bu ikisi. Bunun haricinde m paket ya da 40. Yil araclardaki lastik olculerinin hatiri satilir bir tuketim artisina yol actigini dusunuyorum, baz aracin lastiklerine gore m jantlardaki lastikler onlerde neredeyse yuzde 15 ve arkada yuzde 25 daha fazla yuzey alanina ve dolayisiyla suruklenmeye sahip. Bu 10-11 litre ortalamalar ekseriyetle bu lastik olculerine sahip arkadaslardan geliyor diye dusunuyorum yoksa benim 205mm tabanli lastiklerimle istanbul trafiginde uzun donemli ortalamam 8.2 lt. Bu farkin hepsi lastikten geliyor demiyorum elbette ama etkisi baya var.

• quote:

Orijinalden alıntı: yankımido

Yakit tuketimi konusunda sunu eklemek istiyorum musaadenizle, her seyden once herkesin kendine gore bir guzergahi ve otomobil kullanim aliskanligi var. Tuketimi belirleyen en buyuk sey bu ikisi. Bunun haricinde m paket ya da 40. Yil araclardaki lastik olculerinin hatiri satilir bir tuketim artisina yol actigini dusunuyorum, baz aracin lastiklerine gore m jantlardaki lastikler onlerde neredeyse yuzde 15 ve arkada yuzde 25 daha fazla yuzey alanina ve dolayisiyla suruklenmeye sahip. Bu 10-11 litre ortalamalar ekseriyetle bu lastik olculerine sahip arkadaslardan geliyor diye dusunuyorum yoksa benim 205mm tabanli lastiklerimle istanbul trafiginde uzun donemli ortalamam 8.2 lt. Bu farkin hepsi lastikten geliyor demiyorum elbette ama etkisi baya var.

BMW için bir veri yok bu konuda benim bildiğim ama İngiltere sitesindeki Mercedes C serisi kataloğu bu konuda fikir verebilir. Orada biliyorsunuz karbon salınımına göre vergi alınıyor, bu yüzden de aynı aracın farklı jant ölçüleri için bu değeri ayrı ayrı vermişler katalogda. Karbon salınımı değeri de yakıt tüketimi ile doğru orantılı. C serisi için 16 ile 19 jant arasında %10 gibi bir fark görünüyor örneğin.

• VBaranX kullanıcısına yanıt
    robomatt R kullanıcısına yanıt
    Bilgi için teşekkürler. İnsanların paylaştığı yakıt tüketimleriuzun vadeli yakıt tüketimleri mi yoksa her 300-500km'de bir sıfırlıyorlar mı? Biz hesaplarken 10bin-15bin devirip, şehir içi, şehirlerarası hepsi bir hesap ediyoruz. 1.6TDI Passatla 5.2L çıkmıştı. Şehiriçi belki 6 yakıyordur, şehirlerarası 4'e, 3.8'e falan düşüyordur. Zaten 120-130'u geçmeyiz, çok sakin kullanırız. Ben kullanırken devirin 3000'i geçtiğini pek hatırlamam, babam benden bile daha sakin kullanıyor.
  • Fikir vermesi açısıdan yakıt tüketim verisi paylaşıyorum izmir -bodrum arası uzunyol ecoproda kullanılmıştır klima ilk kademedehep açık sakin kullanımdır. Araç 2015 318i lci. Karma tüketim şuan 8.1lt arac 10k km biraz geçmiş durumda. 318 ile ilgili soruları cevaplayabilirim BMW 3 serisi (F30)

Not: son kez deniyorum birden fazla kez aynı mesajım çıkarsa kusura bakmayın

• quote:

Orijinalden alıntı: Musyaz

merhaba ampulleri nereden temin ettiniz montajı sizmi yaptınız acaba? teşekkürlet

Kısa-Uzun-Sis leri aksesuarcıdan aldım ve onlar taktı. İnternette çok daha ucuz ,
    şimdiki aklım olsa internetten sipariş verir , ben takmasam bile 10-20 tl ye herkes takar.

Gündüz led ve park led lambaları internetten sipariş verdim ve kendim taktım.

Ayrıca benim internetten aldığım led lambalar arıza lambası yakmıyor , aksesuarcının daha pahalıya temin edeceği
    led lambalar arıza lambası yaktığı için , internetten sipariş geçtim.

Kısa
    http://urun.n11.com/ampul/h7-12v-55w-philips-diamond-vision-5000k-12972dvs2-ampul-P68219402

Gündüz ve Park
    http://urun.n11.com/led-far/pw24w-bmw-f30-3-serisi-gunduz-fari-P111764654
    http://urun.n11.com/projektor-ve-spot-lambasi/can-bus-ba9s-led-lamba-ampul-h6w-ampul-P93436167

• erciftci E kullanıcısına yanıt
    Evet guzel bilgi, tesekkur ederim ben de o civarda bir fark oldugunu dusunmekteyim.

• Bu ulkede insanlar neden isini bu kadar ozensiz ve dandik yapar anlamiyorum. Standart bakima biraktim istinyeye teslim alirken bi baktim ogs bardaklikta duruyor, takma aparatini kirmislar tenuzzul edip soylemiyorlar ve sorup bi sekilde takmayi da akil edemiyorlar!! Farketmeyecegim sanki!
    Ufak bisey ama ozensizligin net ornegi!

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 24142415241624172418
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.