Şimdi Ara

BMW 3 serisi (F30) (2377. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
70.299
Cevap
511
Favori
4.415.104
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23752376237723782379
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: dryavuzaydin

Selam arkadaşlar, Aracım 2014 model 320d ve premium selectıon garantisi devam ediyor. Aracımdaki problem resmini eklediğim orta konsolda bulunan sağlı sollu havalandırma ızgaralarındaki metal aksamda deformasyon oluştu. Kosifler oto Antalya'ya götürüp bu kısımların değiştirilmesini talep ettim. Onlar da premium selectıon garantisinin sadece motor ve şanzımanı kapsadığını, iyi niyet garantisi kapsamında değişip değişmeyecegini sormak üzere, BMW 3 serisi (F30)
    borusan otoya ilgili kısmın fotograflarını çekerek yazı yazdılar. Üç hafta bekleyiş sürecinden sonra olumsuz cevap geldi ve 250 euro değişim bedeli istediler. Ne yapılabilir? Başına böyle bir olay gelen arkadaş ya da fikri olan arkadaş varsa cevaplarınızı bekliyorum.[simage]https://store.donanimhaber.com/0f/cb/7e/0fcb7e7a02d1552a215a357e0c32d516.jpg

metal parça ezilmiş veya yamulnuş gibi duruyor. kaplama boya kalkması olsa malzeme hatası olabilir de, deformasyona garanti ne yapabilir?

metal sonuçta. dış etken gibi görünüyor fotodan

• Biraz hukuku ve uygulamayı bilen araba iadesi alamayacağını bilir böyle bir nedenden dolayı, insanları yanlış yönlendirmeyelim, gereksiz yere konu uzamaması için bu konuyla ilgili yorum yazmayacağım,

Arkadaşımız iade almayı başarırsa burada paylaşacaktır, hep beraber göreceğiz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • helpgod kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle durduk yerde oluştu. Her iki havalandırma ızgarasında da var. Aracı 10000 km de borusan oto bodrum 2. el departmanından almıştım. Aracı yalnız ben kullanıyorum o metal parçalara dokunmadım bile:))
  • Arkadaslar f30 una 45 bin bakimi yaptiran oldu mu ? 30 bini yaptirdim hafta sonu cuzzi bir ucrete ama bir dahakine frenler ve diskler de degisecek dendi.. bir arkadas ozel fiyatini soylemisti ama merak ettim serviste 4 balata-disk degistiren var mi ? Ne kadar tutuyor ? Bana tuhaf diskle birlikte degismesi..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: selcuk_3277

Arkadaşlar mrb, bende yarın hayırlısıyla sportline plus alarak aranıza katılıyorum. Cam filmi, boya koruma, kauçuk paspas vs. hediye ettiler sağolsunlar. Bende ön tampon, kaput ve farlara şeffaf folyo yaptırıcam ilaveten. Yılda 6-8k arası km yaptığım için memnun kalırım diye düşünüyorum. Benim sizlere sorum şu; boya korumayı bugün yaptılar, yarın folyo kaplama yaptırsam sıkıntı olurmu, yoksa 2-3 gün bekliyimmi, birde uygun lastik basınçlarını yazarsınız sevinirim. Herkese iyi geceler.

Hayirli olsun oncelikle sormasi ayip kaca aldiniz ? Arkadasim 1 ay once 4 bin kmde 135 bine aldi su ara 9 fiyati oyle diyorlar.. onunki plus degil diye hatirliyorum

• dryavuzaydin kullanıcısına yanıt
    Belki havalandırma çalıştığında ısı değişikliğine bağlı malzeme hatası nedeniyle kalkmıştır bence değiştirmeleri gerek.
    Malesef olumsuz cevap verdiler. Tuketeci mahkemesine başvurmayı deneyeceğim. Umarım oradan bir sonuç çıkar.
  • TEST ARABASINA BİNDİRDİLER SONUÇ ONDADA TİTREME VAR BANA NORMAL OLDUGUNU HER ARAÇDA OLDUGUNU SÖYLEDİ KAFANIZA TAKILACAK PROBLEM YOK HER ARAÇTA OLAN BİR TİTREME DEDİ BU NASIL NORMAL BİRŞEY ANLAMIS DEGİLİM ARAÇDAN BENI SOGUTTUNUZ YA. NE YAPACAGIMI BİLEMEDIM.
    BU SEBEBDEN DOLAYI ARACI DEGİSİM YAPAMAYIZ DEDİ.
  • soykan_soyak S kullanıcısına yanıt
    Merhabalar,
    aracımda Adaptif suspansiyon yok Jantları sonradan alabiliyorsunuz sanırım.
  • guleryuz042 G kullanıcısına yanıt
    Ayni problem cogu aracta oldugu gibi bende de var, hatta araci almadan once forumlardan okumustum bu konu hakkinda bilgim vardi, 80-100 arasi direksiyonun titreme problemi olacagini bilerek gidip aldim. Kullanip baktim evet var, su an rahatsiz edici bir duzeyde degil, hicbir zaman da olmadi, belli belirsiz bir seviyede. Cok da rahatsiz ettigini soyleyemem yani. Nazar boncugu diye elletmiyorum, onun pesinden kosacak vaktim ve enerjim yok. Garanti suresinin sonuna kadar gozlemleyecegim, artmazsa hic elletmem. Maalesef bu durum boyle, aracinizi degistirseler bile yeni gelecek aracta da muhtemelen titreme olacak. Yine de siz bilirsiniz. Bu konunun tam bir eşşeklik oldugunu, f30'un piyasaya cikmasindan bu yana 4 yil gectigini ve makyak yedigi halde sorunun duzeltilmedigini onceki sayfalarda yazdim. Tam bir skandal.

teşekkürler helpgod
  • yankımido kullanıcısına yanıt
    3.18 de sıkıntı yok, makyaj dan önceki 3.16 lar da da sıkıntı yok diye biliyorum ben.
  • Bence cok rahatsız etmiyorsa ben burdayım diye inanin sıkıntı yok. Tek kusuru bu diyebiliriz. Ama takıntılı biriyseniz Allah yardım etsin geceleri uyutmaz

• Kabullenmek zorundayım sanırım bende bu titremeyi neyse yapacak birsey yok sanırım yardımlarınız ıcın tesekur ederım genede lastik hava olayını bugun deneyecegım ama bakalım fark edecek mı
  • Ben burada okuduktan sonra denedim hiç bir hızda titreme yok.
    Aracım f30 ve 2 ay önce almıştım

• AkifKarabulut A kullanıcısına yanıt
    Bende son indirimli malum fiyattan aldım. Fren fonksiyonlu hız sabitlemede benim için süper oldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selcuk_3277 -- 3 Ağustos 2016; 18:20:38 >
  • Bende alalı 1 hafta oldum bende de titreme hiçbir hızda yok şükürler olsun arkadaşlar adınada çok uzuldum gerçekten...
    Yalnız bende de şoför tarafı ayna katlanirken değil ama açılırken Sürtünme sesi yapıyor daha öncede yazdım yarın gidip baktircam servisi aradım getir bakarız dediler...
    Birde sorum olcak telefonumuza birisi adres konum attığında navigasyona adresi elle girmek yerine telefondan konumu navigasyona aktarma şansımız varmi teşekkür ederim..

• quote:

Orijinalden alıntı: se777en

Arkadaşlar yakıt muhabbetine
    bozuluyosunuz biliyorum ama sormak istiyorum araçim 320 km de hepsi şehiriçi sayilir ortalama hız 23 km ortalama yakıt 12.7 litre bu normal mi biraz yüksek geldi de küçük bir ilçedeyim trafik az yalnız klima hep açık düşer mi bu yakıt kaç km den sonra düşüyor bilgi verirmisiniz ???

ben de rodajdayim. 600 km de arac. istanbul ici tuketim 8.7-9 civarinda geziyor

agirlik eco, klima hep acik. sizinki biraz yuksek geldi bana da
  • cseyfe kullanıcısına yanıt
    Valla bilmiyorum çokmu agresifim diycem ama nadiren agresif takılıyorum genelde Eco-proda kullandım zaten umarım biraz düşer 10 litreye raziyim zaten :)

• Arkadaslar merhaba, aracimin on tampon sol alt kismini yola surttum sonuc bu sekilde oldu. İlk cizigim oldugu icin cok uzgunum

Mini onarim vs ne yapabilirim? Rütüş mu yoksa lokal boya mi ne yapicaz hic anlamiyorum bu islerden
    Bu mesaja eklenen görseller:

BMW 3 serisi (F30)

• 
Sayfa: önceki 23752376237723782379
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.