Şimdi Ara

BMW 3 serisi (F30) (2370. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
70.298
Cevap
511
Favori
4.415.225
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23682369237023712372
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Eng.

quote:

Orijinalden alıntı: akrepyusuf

quote:

Orijinalden alıntı: ryangt

configurator'daki araç fiyatından %5-%10 arası daha uyguna geliyor mağazaya gidildiğinde.

bize kışın m paket ama sunroofsuz estoril 318i için 138 bin fiyat vermişlerdi. Sunroof zaten 5-7bin arası farkediyor

ben orada oluşan rakama (47.718€) %8 indirim uyguladım zaten.

47.718x3.14= 149.834 tl %8 indirim = 137.847 tl

Geçen hafta 320i için sport versiyon 136'ya veriliyordu demişti arkadaşlar. 318'de neden kampanya olmuyor acaba?

320i sadece bizde satılıyor muhtemelen. Devamı gelmeyecek mi yoksa? 318 yeni teknoloji motor

Bana daha mantıklı gibi geliyor. Performans olarak 320i yanına yaklaşamaz muhtemelen ama 3 silindir olduğu için V6 tarzı bir ses çıkar mı acaba diye düşünmyor değilim.

tork değerleri arasında fazla fark yok hatta 318 torku daha düşük devirde veriyor.

Ama ilginçtir bu forumda 318 düşünen pek yok galiba. Muhabbet 320 üzerinde geçiyor.

Benim aklıma Passat 100-150k seviyelerine gelmişken 318 almak daha mı mantıklı olur gibi uçuk fikirler geliyor

ben geçtiğimiz 3. ayda 3.20i sportline ile 3.18i m paket kıyaslamasında 3.18i yi tercih ettim.

pejodan çakma 1.6 3.20i motoru sadece bizim ülkemizde kullanılıyor ve f30 başlığının fuat avnisi motorun üretimden kalkacağını açıklamıştı belkide artık üretilmiyor. borusunda 40. yıl ile doldurup stoktakileri temizliyor.

• quote:

quote:

quote:

quote:

configurator'daki araç fiyatından %5-%10 arası daha uyguna geliyor mağazaya gidildiğinde.

bize kışın m paket ama sunroofsuz estoril 318i için 138 bin fiyat vermişlerdi. Sunroof zaten 5-7bin arası farkediyor

Geçen hafta 320i için sport versiyon 136'ya veriliyordu demişti arkadaşlar. 318'de neden kampanya olmuyor acaba?

320i sadece bizde satılıyor muhtemelen. Devamı gelmeyecek mi yoksa? 318 yeni teknoloji motor

Bana daha mantıklı gibi geliyor. Performans olarak 320i yanına yaklaşamaz muhtemelen ama 3 silindir olduğu için V6 tarzı bir ses çıkar mı acaba diye düşünmyor değilim.

tork değerleri arasında fazla fark yok hatta 318 torku daha düşük devirde veriyor.

Ama ilginçtir bu forumda 318 düşünen pek yok galiba. Muhabbet 320 üzerinde geçiyor.

Benim aklıma Passat 100-150k seviyelerine gelmişken 318 almak daha mı mantıklı olur gibi uçuk fikirler geliyor

ben geçtiğimiz 3. ayda 3.20i sportline ile 3.18i m paket kıyaslamasında 3.18i yi tercih ettim.

pejodan çakma 1.6 3.20i motoru sadece bizim ülkemizde kullanılıyor ve f30 başlığının fuat avnisi motorun üretimden kalkacağını açıklamıştı belkide artık üretilmiyor. borusunda 40. yıl ile doldurup stoktakileri temizliyor.

büyük ihtimal öyle

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

büyük ihtimal öyle

buldum o mesajı

quote:

Orijinalden alıntı: BlackyTurtle

Kötü haberim var. 1 Temmuz ve sonrası modellerde 320i ED yok. Bayilerin sipariş sisteminde de yok. PSA motor artık bitmiştir. Borusan 520i de kullanılan motoru 3 e koydurmak için bastırmış fakat sonuç alamamış. Ortaklıktan zaten 31 aralık 2015'de çekilmişti, bu sebepten dolayı artık üretilmeyecek.

İyi haber, 1.5 150kw ( aşağı yukarı 200 küsür beygir yapıyor ) 270nm motor yeni 5 serisi ile birlikte tanıtılıyor. Tabi bunun f30 kasaya uygulanması 2018 model yılı ile olur. ( 1 Temmuz 2017 sonrası ). fakat ben ihtimal vermiyorum ve yeni kasa ile tanıtılacağını düşünüyorum.

Açıkçası f30 yavaştan ömrünü dolduruyor. fiyat/performans canavarı motoruda terk ediyor.

Ayrıca 1.5 üstü motor isteyenler için 320i yerine 330i olarak tekrar satışa çıkıyor. Normalde 320i B48 2.0 motor 181hp 270nm ile çıkacaktı, fakat karar değiştirip aynı motorun modifiyeli hali olan 2.0 249hp 350nm 330i satışa sunacaklar. Sonuçta vergi dilimi olarak değişen birşey yok. Bir yandan da mercedesin 2.0 motorlarda düşürdüğü fiyatlarla rekabet etme çabası.

Tahminimde 200 civarına orta dolulukta 330i alınabilir. 40.yıl taleplerini bir şekilde motor avantajına çevirerek, o modele yönlendirebilirler.

//forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=117230438

• quote:

quote:

quote:

yeni teknoloji motor diyoruz 1.5'e ama şu anki haliyle müthiş bir avantajı yok. Güç olarak zaten geride 1.6'ya göre, çok az yaktığı falan da yok. Neden 1.5 tercih edilsin ki. Gelsin 1.5 190 beygir gücünde, şimdiki 1.6 ile de aynı yaksın, görelim yeni teknoloji farkını, o zaman herkes alır.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Aracı daha yenı servise götürdüm usta ile teste cıktık direksiyon titriyor evet yarın sabah 8 de bırakın iyice kontrol yapalım balans bozuk olabilir jant egri olabilir dedi ya sıfır arabanın her yerini oynayacaklar sırf bu sebebten dolayı sıfır aldım ben aracı ne yapacagımı bilemedim :(
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Forumu uzun süredir takip ediyorum, Peugeot'tan çakma motor muhabbetti bitmedi gitti Koskoca BMW güvenmediği, kendi kontrollerini yapmadığı bir motoru aracına koyar mı? O kadar sayfayı okudum bir kişi de motorun herhangi bir probleminden veryansın etmemiş. Daha ne istiyorsunuz anlamıyorum? Motor artık iyice olgunlaşmış, piyasadaki ustaların da bilgi birikimi oluşmuş. Bunlar kötü şeyler mi?
    valla bu konu ve yakıt tüketimi mevzusu sürekli gündeme geliyor. Lütfen daha faydalı şeyler paylaşalım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: erdknt

quote:

quote:

quote:

quote:

Forumu uzun süredir takip ediyorum, Peugeot'tan çakma motor muhabbetti bitmedi gitti Koskoca BMW güvenmediği, kendi kontrollerini yapmadığı bir motoru aracına koyar mı? O kadar sayfayı okudum bir kişi de motorun herhangi bir probleminden veryansın etmemiş. Daha ne istiyorsunuz anlamıyorum? Motor artık iyice olgunlaşmış, piyasadaki ustaların da bilgi birikimi oluşmuş. Bunlar kötü şeyler mi?
    valla bu konu ve yakıt tüketimi mevzusu sürekli gündeme geliyor. Lütfen daha faydalı şeyler paylaşalım.

ne hikmetse motorun patenti sizinmiş gibi kızıyorsunuz, yorumumu patent sahibi okusa bu kadar kızmaz.

gider ayak fitneyi sokayım bmw 5.20i deki 1.6 motoru niye 3 te kullanmıyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: ulus2102

quote:

Orijinalden alıntı: coolcool

quote:

Orijinalden alıntı: lightnight55

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Elmanders

quote:

quote:

quote:

quote:

330,000 lira verip 3.20d alan yada aldığını iddia eden arkadaş gerçekten çok komik bence
    Büyük ihtimal csbdir ki inşallah öyledir
    Zira yeni kasa e 220 amg alıp Cebinde 40.000 para kalır o paraya
    Bence kolpa yapıyor

iddia etmiyorum aldım diyorum kardeşim ben sana fikrini sormadım ki e serisinden bahsediyosun o senin düşüncen bu benim burda kimseye de yalan borcum yok ki fotolarıda attım ama sen o gözleri baktır bi

Yok abicim birak bu işleri :)) 320d 330.000 vermiş mis muş da bilmem ne:) millette inanıyor buna valla pes
    Git kumda oyna abicim.

gel kardeşim gösteriyim o zaman

Çoluk cocuk ruhlu insanlarla muhattap olma kardeşim , sen boşver keyfini sür.
    Bende 40.yıl 320i sahibiyim ve en pahalı alanlardanım, para benim tercih benim, üzülürüm sevinirim bu kimseyi ilgilendirmez. Zaten bu forumda millet kaç parayla ne almış derdinde, o fındık kadar beyinleriyle ekonomi uzmanlığı yapıyor hepsi burada. Adam olsalardı en basında Borusana veya arabaya kızıp bu neden bu kadar yakıyor diyeceğine benzin mazot fiyatlarına , ÖTV oranlarına karşı cıkabilirlerdi.

Forum erkeği selam olsun sana
    Fındık beyin falan yazmissin. Hakaret etmeni gerektirecek bir durum yok. Karşımda konusamazsin bundan eminim
    3.20d 330.000 verdim diyen cocuga uyup abuk yorumlar yapma bir daha. Keyfimizi kaçırma saygısızlik ve tabiri caizse itlik yapma

300 bine 5 alacigima gereksiz buyukluk, dolu ozel bi 3 alirim, tabi 10 kurus tasarruf için traktör motoru degil. bunu dememe karsin isin asli bugun 330 bine 3 satildigini, alindigini ben de hiç zannetmiyorum. bole terbiyesiz yazilar yazilacagina 10 sn de cikarilacak bi teklif formundan daha detayli foto bilgi paylasilsin bakalim, biz de 330 binlik 3 goruruz :)

Usta bende bir terbiyesizlik yok
    yazdıklarım ortada ve benim cizgim bellidir her zaman
    Tekrar söylüyorum 3.20 d ye 330.000 verdiğini söyleyen adam yalan söylüyordur ve ağır troldur ama buna destek verdiğini soykeyenler var ve bunlara saygı duymak zorunda değilim kaldı ki hakarete vardiriyorlar işi

hala yalan söylüyor diyor yaa sen ne çeşit birisin çözemedim :) kimsenin destek verdiği de yok herkes istedği para istediği arabayı alabilir bunu söylüyorlar sadece ama ben sana fotoları atıyım tekrar belki tatmin olursun olmasan da önemli değil benim için zaten kardeş istersen gel bi tur bindirem  BMW 3 serisi (F30)

BMW 3 serisi (F30)
     BMW 3 serisi (F30)
     BMW 3 serisi (F30)
     BMW 3 serisi (F30)

Hala trolluge devam ediyorsun :)) sen bu arabaya 330.000 falan vermedin ve hala hala yalandolan yapıyorsun. Gerek var mı? Yahu 1milyonda verirsin ama buna değil yani
    Bu olacak iş değil yani:)))
    Bindiğin araba 3 verdiğin para 2013 model panemera parası
    Komediye bak
    Birde inananlar var buna
    Not:evet banane

• akrepyusuf kullanıcısına yanıt
    Valla çözmüş deyilim 1.5 olunca ne oluyo bağırıyomu yolda 1.5 şimdiye yoksa 136 bg araç 1.5 de 200 bg lik performansmı yapıyo şahsi fikrim kimseyi bağlamaz ferrari motoru olsa çekilmez arkadaşın 4 18 aracını test yaptık bi kullan bi dene hiçte sevmem ama yok arkadaş comforta ver yok sporta ta ver yok baba bağırıyo gitmiyo zevk meseledi tabi bilemiyorum belki çok sağlamdır tecrübem yok motor yeni ama bu güçte bu motor bana göre tırt çakmaya razıyım gerçi insanlara bişi diyemiycem bi ata sözü vardır Kargaya yavrusu şahin gözükür derler iyi forumlar

• quote:

Orijinalden alıntı: Dıimam

Valla çözmüş deyilim 1.5 olunca ne oluyo bağırıyomu yolda 1.5 şimdiye yoksa 136 bg araç 1.5 de 200 bg lik performansmı yapıyo şahsi fikrim kimseyi bağlamaz ferrari motoru olsa çekilmez arkadaşın 4 18 aracını test yaptık bi kullan bi dene hiçte sevmem ama yok arkadaş comforta ver yok sporta ta ver yok baba bağırıyo gitmiyo zevk meseledi tabi bilemiyorum belki çok sağlamdır tecrübem yok motor yeni ama bu güçte bu motor bana göre tırt çakmaya razıyım gerçi insanlara bişi diyemiycem bi ata sözü vardır Kargaya yavrusu şahin gözükür derler iyi forumlar

yeni 3 silindir motorda alt yapı var bir yazılıma bakıyor iş araç zorlamadan 180hp oluyor, tabi tercih meselesi ama ben safkancıyım bmw alıyorum üstünde pejo motoru var ben sindiremiyorum bunu, merso da aynı onuda alıyorsun reno motoru koymuşlar.

şunuda belirteyim makyaj dan sonra yeni 3 silindirin şanzımanıda değişti (3.20i aynı şanzıman) zf nin tork u 500nm ye kadar destekleyen bir şanzıman kullanılmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akrepyusuf -- 1 Ağustos 2016; 17:32:25 >

• PSa kurucuları zaten BMW'dir ve eski motor olan N57 temeli üzerine motor üretiyorlar

bu motoru mini cooper - pejo - citroen kullanıyor olması bmw'nin kullanmayacağı anlamına gelmezki :)

3'te kullanılan motor kodu n13 - 1592 cc ve 170hp psa motor, 5'te kullanılan motor kodu n20 - 1598 cc ve 170 hp, tork değerleri vs herşeyi aynıyken ne diye bu kadar veryansın edilmiş ben çözemiyorum şahsen :)

cla'da ki 109 hp'lik reno motoru olsa neyse derdim gücü düşük, ancak 170 hp kapı gibi motor
  • quote:

ben size soyleyeyim, araci bi takim indirimlerle zorlaya zorlaya alan alt sinif araba konusunda daha takiktir, bmw yi mercedesi kafasinda ulvilestirir. gelişmemiş ülke marka takintisi yuzunden bunun bi muhendislik urunu oldugunu, ustune marka basilmasinin bişi degiştirmedigini anlamaz.
    okudukça gulme tutuyor safkan bmw motoruymus, sanki 1500 3 silindir degil 3000 luk efsane 6 silindirlerden falan bahsediyor :)) safkan haa :))
    bunu yazmalarinin sebebi 3 silindir bu kasaya cok gucsuz, bi yandan nerde yazilim yapsak gitmiyor diye aglarlarken diğer yandan safkan diyorlar :)) 50 binlik seattaki safkan tsi bile sollar gecer, disardan m gibi gorunsun diye 130 beygirlik araba tepinirler ama gitmyor işte. arabayı almalarıyla ayni kompleksten 1.6 bmw ye de pejo diye saldirirlar. otv indirimli olmasa o paraya anca pejo alirdi belki, bole kpmpleksler once kendi yer aldigi toplulugu asailayarak ezilen egosunu gidermeye calişir

• quote:

Orijinalden alıntı: lightnight55

quote:

ben size soyleyeyim, araci bi takim indirimlerle zorlaya zorlaya alan alt sinif araba konusunda daha takiktir, bmw yi mercedesi kafasinda ulvilestirir. gelişmemiş ülke marka takintisi yuzunden bunun bi muhendislik urunu oldugunu, ustune marka basilmasinin bişi degiştirmedigini anlamaz.
    okudukça gulme tutuyor safkan bmw motoruymus, sanki 1500 3 silindir degil 3000 luk efsane 6 silindirlerden falan bahsediyor :)) safkan haa :))
    bunu yazmalarinin sebebi 3 silindir bu kasaya cok gucsuz, bi yandan nerde yazilim yapsak gitmiyor diye aglarlarken diğer yandan safkan diyorlar :)) 50 binlik seattaki safkan tsi bile sollar gecer, disardan m gibi gorunsun diye 130 beygirlik araba tepinirler ama gitmyor işte. arabayı almalarıyla ayni kompleksten 1.6 bmw ye de pejo diye saldirirlar. otv indirimli olmasa o paraya anca pejo alirdi belki, bole kpmpleksler once kendi yer aldigi toplulugu asailayarak ezilen egosunu gidermeye calişir

akşam akşam iyi güldüm, ALLAH ta seni güldürsün.

• soykan_soyak S kullanıcısına yanıt
    Yeni Audi a4 gercekten cok basarisiz oldu. Ve gayet normal karsiliyorum bu durumu. Zira eski kasadan ayirt etmek imkansiz, hicbir tasarimsal yenilik yok, eski kasaya gore daha cirkin olan ön ve arka farlar haric tabii. Fiyatini vs arastirmadim bilmiyorum ama motor gucu daha dusuk f30 320i'ye gore, motor hacmi 1.4 lt gereksiz kucuk, ve en onemlisi arkadan itis degil, arkadan itis olmayan araba almak demek bye bye heyecan demek bana gore. Bunlar benim sahsi fikirlerim, kimse ayni sekilde dusunmek zorunda degil. Ve tabii ki sunu soylemeden gecemeyecegim, dsg pismanliktir.

Bmw de dizelde indirime gitmez cunku 1.6 lt benzinlileri iyi bir karla satiyor vergi avantaji sayesinde, simdi tutup da daha az kar edecegi motoru, gozde motoruyla rekabete sokturmaz diye dusunuyorum.
  • bu arada 1.5 3 silindirli motor evet safkan bmw motorudur, çünkü M3 ve M4'teki motorun ortadan ikiye bölünmüş halidir

şu doblocular ve 'amcamda da var güzel değil'ciler bi çıksada forum seviyesi az biraz yükselse tekrar keşke

418i ya da 318i kullanıcısı birisine, vw pejo reno vb selektör atınca kapışma hissiyatına kapılmazki, ya da 320i kullanıcısı birisi 'arabamda pejo ile aynı motor var nolcak şimdi' gibi şeyler düşünmez, o hissiyat bu başlığa toplanan dobloculara mahsus haberiniz olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VieraGT -- 1 Ağustos 2016; 18:25:14 >

• 1 den 8 e kadar olan radyo tuslarina arama kaydetmeyi bilen varmi? ornegin 4 numaraya basinca esimi arayacak gibi..
  • bi motorun yarim olmasiyla nasi bi zeka ovunur cok ilginç 😂😂

forumca anlasalim, 100 bin euroya falan bi ferrari alalim, 4 e boler safkan ceyrek ferrari sureriz 😂😂

1, 2 için 4/4 luk motor, hem bmw karakteri var hem de yeterli ama dunyada 3 u hele ki 4 u o motorla alip da safkan bmw m var diyen yoktur heralde 😂 mubarek yariş arabasi, safkan 😂😂😂😂

vw ciler bile bizim 1.0 polo 2.0 passatin tam yarisi diye ovunmek gibi dahilik icat etmemişti, o zaman arabanin gitmesi için 2 tane 3.18 alip motorlari mi birleştirek

neyse ya, onemli olan kazasiz belasiz rahat surus. seattan yavas araca sirf bmw ye biniyorum demek için alip sonra bi de bizimki safkan diğerleri b.ktan denince bu kompleksleri cok iyi bildigim için eglence cikti işte

• size bi tavsiye
    trolleri onlemenin en guzel yolu ne yazarlarsa yazsinlar kaale alip cevap vermemek. 2-3 kere kendi kendine yazar ve gider. zaten isimler belli. 2-3 trol var. hic ilgilenmeyin cevap vermeyin alinti yapmayin

deneyin gorun
  • dumankara D kullanıcısına yanıt
    sen bana at ben cevap yazarim
  • troll zatın önceki yorum yazdığı ve açtığı konulara şöyle bir baktımda f30 f32 ve c sınıfı konularda 2-3 aydır insanların araçlarına sürekli bir 'aptalsınız' 'sizi vw geçer' tarzında yorumlar yapmış.hatta üşenmemiş sanırım alkollüyken şu başlığı açmışhttps://forum.donanimhaber.com/m_118682787//tm.htm#118682787

anldığım şu ki bu arkadaşın platonik aşkını bmwcinin biri sabah akşam pompalıyor bu da 'belki pompacı burayı okuyodur,ben mümkün olduğunda çamur atayım,bende onun moralini bozayım' kafasında

dediğim gibi 'do not feed the troll' o da artık amcasının doblosu ile mahalledeki kapıcının kızlarına hallenmeye devam

başlıktaki değerli bilgileri kafa karıştırmadan takip etmek istiyorsanız bu ve bunun gibi trolleri benim yaptığım gibi engelleyin, hiç bir mesajı gözükmeyeceğinden dolayı forumu maksadında kullanmaya devam ederiz,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VieraGT -- 1 Ağustos 2016; 18:47:39 >

• 
Sayfa: önceki 23682369237023712372
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.