Şimdi Ara

BMW 3 serisi (F30)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir (5 Mobil) - 4 Masaüstü5 Mobil
5 sn
68.768
Cevap
512
Favori
3.993.803
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 1 sa.
  • Cevaplayan Üyeler 2602
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 14
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 saat 6 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 6
  • Favoriye Eklediklerim 512
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • helpgod (1163 mesaj) jonywayt (1132 mesaj) erciftci (1036 mesaj) kkurt2002 (997 mesaj) JN008 (976 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (21532 mesaj) Mobil (23944 mesaj) Tablet (4511 mesaj) (10 mesaj) Mini (952 mesaj) Uygulama (1198 mesaj)
  • @
23 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Markalar >> Bmw >> BMW 3 serisi (F30)
Giriş
    663 Mesaj
    Arkadaslar bugun izmirden kocaeline geldim. Arabada 3 kisiydik bavullar da vardi. 230 tl ye depoyu doldurdum. 992 km menzil verdi ekranda.

3.20ied
    Sehir ici sehir disi
    Ortalama hiz 101 km .
    ortalama yakit tuketimi 5.5 lt / 100km
    503 km toplam

Ara ara spor moda alip 150 ye kadar ciktigim oldu. Ama sehir icine girince ortalama hiz cok dustu yogun trafikte.

Hedefe varinca degerlerin fotosunu cekecektim unutmusum. Arabaya sonra bindigimde ekrandaki veriler sifirlanmis foto koyamadim.

Tesekkurler Iyi forumlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ccolt -- 31 Temmuz 2016; 0:05:25 >
    |
    |

3 serisi satış rakamlari da ortada, euro kuru artmasina ragmen yapilan 15 bin tl indirim de ortada.tepki koyulursa her firma tipis tipis indirim yapar.vw passatta tek kurus indirim yapmiyor.halkimiz anlamsiz tutkudan vazgecse bak bakalim passati kaca verirler.herkes istedigi fiyata araba alir ama 330 bin lirayi 3 serisine vermek mantikli degil.hayirli olsun derim para kisinin parasi isterse 400e alir.ama ülke sartlarinda 3 serisine 330 bin lira vermek cok mantikli degil.heleki yakittan dolayi bu fark veriliyorsa daha vahim.araba zaten 2 sene sonra km 70 bine gelecek max satis fiyati 180 bin bile olmayacak.200 bine 525 xdrive varken kimse o parayla 320x drive almaz. 320i 40. Yil bir de honda crv 1.6 dizel 4x4 alinir para bile artar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetkry -- 31 Temmuz 2016; 0:37:18 >
    |
    |
    se777en kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Tamamen aynı şekilde, aynı yerde bende de sorun var. Hep aynı taraf olması bir soru işareti.
    Borusan'a götürecek vaktim de yok. Vay ki ne vay...
    |
    |
    AkifKarabulut kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: giziroglu

40.yıl arac . İlk harwket ettiktwn sonra kus sesi gibi cık cık diye bir ses geliyo arabadan . Ne sesi nereden geliyor bilen var mi

Konsol plastiginden kaynaklaniyor.. bazi araclarda var maalesef (ben de dahil).. parcalar birbirine gecmeli oldugundan plastik gicirtisi oluyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

|
    |
    2012 320d Sport Plus-Siyah Sensatec-Piano black, 2016 Peugeot 2008 1,6 eHdi manuel Classic Edition, 2008 Peugeot 308 1,6 Hdi Stil Paket, 2020 Volvo V60 cross country Pebble gri-Kehribar döşeme lim230km/sa
  • Binbaşı
    1998 Mesaj

Adam, malını kime nasıl satacağını biliyor... Alan razı olduktan sonra, niye umurunda olsun ? 340 M' in ederi 60.000 $...
    3 silindir' e bu parayı verip mutlu olanlara, hayatta mutluluklar dilerim

https://youtu.be/iaodPtMkTSY

|
    |
    se777en kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Çavuş
    63 Mesaj
    40.yılda indirim devam ediyor mu?

Orijinalden alıntı: mehmetkry

3 serisi satış rakamlari da ortada, euro kuru artmasina ragmen yapilan 15 bin tl indirim de ortada.tepki koyulursa her firma tipis tipis indirim yapar.vw passatta tek kurus indirim yapmiyor.halkimiz anlamsiz tutkudan vazgecse bak bakalim passati kaca verirler.herkes istedigi fiyata araba alir ama 330 bin lirayi 3 serisine vermek mantikli degil.hayirli olsun derim para kisinin parasi isterse 400e alir.ama ülke sartlarinda 3 serisine 330 bin lira vermek cok mantikli degil.heleki yakittan dolayi bu fark veriliyorsa daha vahim.araba zaten 2 sene sonra km 70 bine gelecek max satis fiyati 180 bin bile olmayacak.200 bine 525 xdrive varken kimse o parayla 320x drive almaz. 320i 40. Yil bir de honda crv 1.6 dizel 4x4 alinir para bile artar

Hocam 200 bine 525 var derken?

cok fazla fiyat ve yakıt konusu yapilıyo. Onun yerine kullabulan özellikleri faydali bilgileri falan paylassak daha güzel olur kanaatindeyim. Artik almisiz aracımızı ucuz pahalı . Keyf alacagımız seyler paylasilmasi yanlısıyım. Fiyat ucuzlarsa o zaman alinmaz beklenir , pahalanirsa alanlar enavi geyikleri dısında cok paylasim yapılmıyo. Arada da yakıt muhabbetti . Her gün yeni birsey yazan olur mu aracla ilg fiye bakiyorum ama nafile. Tek sıkılan ben miyim gercekten bu sobbetlerden.

|
    |

Orijinalden alıntı: Keyif,yalnız gitmez

quote:

Orijinalden alıntı: mehmetkry

Hocam 200 bine 525 var derken?

2. elden bahsediliyor muhtemelen. Araçları çok doldurduğunuz zaman ikinci elde onun karşılığını almanız çok zor. Çünkü üst segmentlerin fiyatına çıkmış oluyorsunuz o zaman.

• Çavuş
    88 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: coolcool

330,000 lira verip 3.20d alan yada aldığını iddia eden arkadaş gerçekten çok komik bence
    Büyük ihtimal csbdir ki inşallah öyledir
    Zira yeni kasa e 220 amg alıp Cebinde 40.000 para kalır o paraya
    Bence kolpa yapıyor

iddia etmiyorum aldım diyorum kardeşim ben sana fikrini sormadım ki e serisinden bahsediyosun o senin düşüncen bu benim burda kimseye de yalan borcum yok ki fotolarıda attım ama sen o gözleri baktır bi

Orijinalden alıntı: soykan_soyak

Bayideki araç buydu. Bunun aynısından konfig yapılırsa 3 ay beklersin diyor st. Hocam sence adaptif için bekleyeyim mi?

bence bekleyin derim
    |
    |

yine de 3 guzel bi arac, 3.20 d değil de 3.30 a o paraları verseler kesinlikle anlarım, cunku ufak kasa ayı motor, inanılmaz zevklidir, ama yakıttan 3-5 kurus tasarruf yapmak için tonla para verip sonra dizel araba çekmek.. dizel dediğin zaten hacim olarak benzinliye göre verimsiz, yavastır., o yuzden luks araca cok samna. 3.20 d anca 3.20 i kadar gidiyor

bu paraya 5 alınmalı mantıgına ise katılmıyorum. cogu yol sehir içi, tek kişi yapılıyor. d segment araclar her kasa çıkışında buyuye buyuye boyutları gayet yeterli, 5 dediğin hem agır, hem buyuk. surus zevki aynı motorla geride olur.

bizim insanımızda cinslik var, 3 silindirli motor alacak, hadi 1 ufak diyelim, 3 aile diyelim yok yetmiyor daha da gosterişli olsun diye 4 istiyor, yaw o kadar gösteriş neye yarıyacak, kaputu acsan skodaya gecilecek makine var içinde, 1 serisi için 4 /4 lük motor ona bişi demiyorum da 4 e o motor nedir?

bmw yi çok sevmeme ragmen yuzu eskimiş 3 u yeni c den yuksek fiyatlara iteliyorlardı, o dönem düşündüm fiyat mantıgı eşleşmiyordu, şu kampanya fiyatları genele yayılırsa ama rekabetçi, guzel fiyatlar olmuş. bu fiyatlarda yuzu eskidiydi, yeniydi mesele degil, gönül rahatlığıyla denk gelen alsın.

• Yarbay
    2884 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Viper74

340 M' in ederi 60.000 $...

Aracın ABD'deki ederi o kadar, ya gidip orada kullanacaksınız, ya da aracı alıp buraya getireceksiniz. Borusan kazıkçı diyorsanız bireysel ithalat yapar getirirsiniz, devlet bizi çok vergiliyor derseniz de o zaman ABD'ye gitmeniz lazım. Çözümler bunlar, hangisini beğenirseniz
    |
    |

Orijinalden alıntı: ulus2102

quote:

Orijinalden alıntı: coolcool

330,000 lira verip 3.20d alan yada aldığını iddia eden arkadaş gerçekten çok komik bence
    Büyük ihtimal csbdir ki inşallah öyledir
    Zira yeni kasa e 220 amg alıp Cebinde 40.000 para kalır o paraya
    Bence kolpa yapıyor

iddia etmiyorum aldım diyorum kardeşim ben sana fikrini sormadım ki e serisinden bahsediyosun o senin düşüncen bu benim burda kimseye de yalan borcum yok ki fotolarıda attım ama sen o gözleri baktır bi

turk insanında tatminsizlik ve gösteriş düşkünlüğü var, daha fazla verince illa ya e olacak ya 5 kalantör olacak

ya da hiç olmadı 4 gc olacak, 3 4 ten buyuk ya 4 daha ust segment sanıyorlar, halbuki 4 gc türetilmiş, dizaynı guzel ama ne sedan ne coupe olabilmiş bir araç.

3 silindirli motorla bile daha da gosterişli, havalı olsun 4 olmaya kasanlar boyut olarak bence de5 ve e den daha ideal bir aracı özel bi şekilde almayı anlamazlar. halbuki m3 e milyon verenler var, m4 gc diye türetilme bişi var mı acaba?

yine de bu meblaları vermişken ben olsam dizel almazdım km de 10-15 kurus az yakacak diye. 3.30 da 2000cc benzinlli, dizelden çok daha süratlli 2000 in hakkını veren ve çok az da yakan süper bir motor var, bir de o motorlu olsa gösteriş için skodadan yavas 4 almaya kasanalrın ülkesinde cok guzel, nezih bi tercih olmuş derdim de..

dizel olayını anlamıyorum. 350 bini arabaya verdikten sonra km de 5-10 kurus az yaksın diye takıp niye dizel?
    |
    |

• Yarbay
    3978 Mesaj
    ilk depom

tamami istanbul ici klima hep acik ve hep ecoda

530 yapmisim+80 range var. toplam 610 km gibi
    |
    |

• Yüzbaşı
    385 Mesaj
    Yine boş muhabbetler almış başını yürümüş. Dizele o para verilmez onu alacagina bunu alsaydin yok ekran 1 cm buyuk olsa her tarafta sensor olsa ne olur...

Arkadaslar sahibi olmadiginiz seyi kotulemeyi birakin. Herkesin oncelikle kendine gore bi zevki sonra da kesesi var.. 2 litre dizelin ne kadar bedavaya gezdigini hanginiz inkar edebilirsiniz? Veya 40.yil gibi full dolu bi otomobili size verseler "aa ben bu ozelligi kullanmiyorum ve kullanmayacagim" mi diyeceksiniz? Birakin bu isleri insanlarin sevklerini zevklerini kacirmayin. Yok 3 serisi 170 bin etmezmis tepki koyulsa rakamlar geri gidermis.. Bu ulke yakin tarihte gunluk yasanti olaylarindan neye tepki koydu da buna tepki koyabilir ? Hoş koyulabilse de BMW yi kaba tabirle cok ta ırgalamaz yani... Koyacak olsa ulke olarak benzin mazot fiyatina tepki koymamiz lazim once. Otomobiller cok yakmiyor benzin mazot cok pahali once bunu anlayin. Ulke olarak hepimiz sadece 1 gun benzinlige gitmeyelim. Cok degil sadece 24 saat... Var mi oyle bi imkaniniz? Burda bos konusup insanlari forumdan sogutan hic bir yararli bilgi paylasmayip, paylasilanlari sömürüp daha sonra da polemik olusturabilecek yorumlari bulunan insanlar görüyorum. Faydali olabilecek gelisim gosterebilecek seylerden bahsedin. İnsanlarin secimlerini tercihlerini elestirmeyin.

• Yarbay
    5235 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: lightnight55

3 serisi 1.6 araba 170 etmez
    neymiş, doluymus, dolu araba önce 1.6 olmamalı eger doluysa, yoksa 1.6 ya ıvır zıvır tonla sensör koy, ekranını 1 cm genişletsen nolcak genişlemese nolcak

yine de 3 guzel bi arac, 3.20 d değil de 3.30 a o paraları verseler kesinlikle anlarım, cunku ufak kasa ayı motor, inanılmaz zevklidir, ama yakıttan 3-5 kurus tasarruf yapmak için tonla para verip sonra dizel araba çekmek.. dizel dediğin zaten hacim olarak benzinliye göre verimsiz, yavastır., o yuzden luks araca cok samna. 3.20 d anca 3.20 i kadar gidiyor

bu paraya 5 alınmalı mantıgına ise katılmıyorum. cogu yol sehir içi, tek kişi yapılıyor. d segment araclar her kasa çıkışında buyuye buyuye boyutları gayet yeterli, 5 dediğin hem agır, hem buyuk. surus zevki aynı motorla geride olur.

bizim insanımızda cinslik var, 3 silindirli motor alacak, hadi 1 ufak diyelim, 3 aile diyelim yok yetmiyor daha da gosterişli olsun diye 4 istiyor, yaw o kadar gösteriş neye yarıyacak, kaputu acsan skodaya gecilecek makine var içinde, 1 serisi için 4 /4 lük motor ona bişi demiyorum da 4 e o motor nedir?

bmw yi çok sevmeme ragmen yuzu eskimiş 3 u yeni c den yuksek fiyatlara iteliyorlardı, o dönem düşündüm fiyat mantıgı eşleşmiyordu, şu kampanya fiyatları genele yayılırsa ama rekabetçi, guzel fiyatlar olmuş. bu fiyatlarda yuzu eskidiydi, yeniydi mesele degil, gönül rahatlığıyla denk gelen alsın.

Size göre bmw araba satmasın

|
    |

• Onbaşı
    28 Mesaj

Dün bir bayi ile görüştüm. Yeni fiyat ve kampanyalar haftaya perşembe gününe kadar ancak belli olur yeni fiyat ve kampanya bilgisi için ben size cuma günü dönüş yaparım dedi...

|
    |
    karagoz07 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: lightnight55

3 serisi 1.6 araba 170 etmez
    neymiş, doluymus, dolu araba önce 1.6 olmamalı eger doluysa, yoksa 1.6 ya ıvır zıvır tonla sensör koy, ekranını 1 cm genişletsen nolcak genişlemese nolcak

söylediklerinin bi çoğuna katılıyorum 1,6 arabaya 220 bin ben vermem ne kadar dolu olursa olsun tabi bu benim görüşüm.
    |
    |

Reklamlar
Radyo Dinle
Europatrans evden eve nakliyat '' 444 69 95''
Masal Oku
Canlı Tv izle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
1,281
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.