Şimdi Ara

BMW 3 serisi (F30) (2105. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: Santini.737 , Santini.737
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 5 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü2 Mobil1 Android
5 sn
70.299
Cevap
511
Favori
4.414.873
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 21032104210521062107
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende 2015 Ocak çıkışlı 3.20i var motor soğukken vitese geç geçebiliyor 1-2 2-3 arası motor kısa süre boşa dönebiliyor ama bu tam otomatik için tamamen doğal bir süreç ve bir sorun olarak nitelendirilemez.Zaten bu, sert geçişi önlemek amacıyla özellikle yapılmış bir şey. Mesela VW CC aracımda bu yoktu soğukken seçimleri ve vites değişimlerini biraz daha iyi yapabiliyordu ve biraz daha konforlu oluyordu.(Kavrama değiştikten sonra tabi :) Yine de rahatsız edici diyemem.

Araç ısınınca (1-2dk ya) her şey normale dönüyor zaten.Sürüş modları da durumu etkiliyor elbette.Bu kısımları anlatmaya gerek yok.

Bu bilgilerin yanı sıra tam otomatik genel olarak çift kavramalılardan daha konforludur.İlk kalkışta özellikle.Yarı kavrama hissi olmaması da konforda etkilidir.Çift kavramalı şanzımanlar manuel meraklılarına aslında daha çok hitap ediyor.Vites geçişleri sarsıntısız ama motor sesi ve devirden vites geçişleri net ve kayıpsız olduğundan manuel vites atmış hissini en iyi verebiliyor. Otomatik viteste konfor=Tam otomatiktir.

Ancak tam otomatiklerde yeri gelir sert geçiş te olabilir.Şaşırtıcı bir durum değil.

• freeman6161 kullanıcısına yanıt
    Evet voglant önerdi oda iymiş bi arkadaşımın golf aracı vardı garantisi bitmeden yay takmışdı daha sonra amörtisör arızasıyla ilgili servise gitti bakmışlar yaylar deyişmiş aracı garanti dışı bıraktılar sizin aracın garantisi devam ediyormu acaba başımıza iş açmasın sonra

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dıimam

Evet voglant önerdi oda iymiş bi arkadaşımın golf aracı vardı garantisi bitmeden yay takmışdı daha sonra amörtisör arızasıyla ilgili servise gitti bakmışlar yaylar deyişmiş aracı garanti dışı bıraktılar sizin aracın garantisi devam ediyormu acaba başımıza iş açmasın sonra

Benim araç garantili değil ancak servis yay olmasa bile kullanıcı hatası der kurturuldu yine
  • freeman6161 kullanıcısına yanıt
    hocam, cok yakismis...hayirli olsun... 18 inch te tam doldurur.... Fabrikasyon yaylar gercekten konforlu ama virajlara sert girince kesinlikle esneme yapiyor, fakat yolda cikma falan soz konusu degil...
    Burda butun mesele, KONFOR ile SPORTIF surus arasinda teraziyi dengelemek... bazi insanlar konfora cok onem veriyor bazilirada saglam tutusa... TR kullanici profili galiba konfor yaninda bu nedenle
    M pakette bile M suspansiyonlar iptal oluyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpha2012tr

hocam, cok yakismis...hayirli olsun... 18 inch te tam doldurur.... Fabrikasyon yaylar gercekten konforlu ama virajlara sert girince kesinlikle esneme yapiyor, fakat yolda cikma falan soz konusu degil...
    Burda butun mesele, KONFOR ile SPORTIF surus arasinda teraziyi dengelemek... bazi insanlar konfora cok onem veriyor bazilirada saglam tutusa... TR kullanici profili galiba konfor yaninda bu nedenle
    M pakette bile M suspansiyonlar iptal oluyor...

bu tamamen beklentiye ve koşullara bağlı. Sert süspansiyonun tadını çıkaracak yol ve vakit varsa, tercih edilir. Ama öyle imkan yoksa, haftada 1 saat hızlı süreceğim diye konfordan vazgeçip vazgeçmemek zor bir tercih. Bir de tabii arabanın gücü de önemli, o sert süspansiyonun hakkını verecek kadar gücü var mı aracın, o da yine kişinin hız beklentisine göre değişir.

Görüntü olarak bence de yakışıklı olmuş bu uygulama.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: alpha2012tr

Bu arada arkadaslar, gecen sene tam bu tarihlerde aldigim, 1 yil boyunca buyuk bir keyif ve zevkle bindigim F30 aracimi satiyorum.... Biliyorum ayrilmak zor olacak ama :(

F30 fani ve 320i ED hayrani olan arkadaslar icin iyi firsat diye dusunuyorum... Aracimda hasar kaydi oldugu icin cok uygun fiyata veriyorum... Ozelliklle 40.yil paketi cok pahalli bulanlar, bu firsati kacirmasin derim....

Tabii nasip kismet.. kime gider bilmiyorum...

------------------------------

Neden satiyorum ? Bir cilginlik yapip, eski model bir M5 almaya karar verdim... yakin bir arkadasim M5 ini satiyor, bu araci kacirmak istemiyorum... F30 hala uretimi olan bir arac, her zaman gidip alinabilir.. tabii butce uygunsa :))
    Eski araclar oyle degil ama.... Onun temizini duzgununu, bulmak, hele M5 gibi sofistike bir araci bulmak cok cok zor birsey... artik klasiklesmeye dogru giden bir model... E39 M5... gelmis gecmis BMW nin yaptigi en iyi araba...
    Tabiiki F30 gibi dusuk vergisi, dusuk tuketimi, son model elektronigi yok... ama o bir efsane :) Dedigim gibi bu bir cilginlik... yeni M5 alamam... ama eskisi alabilirim diye dusunuyorum :)

2015 320i ED 40.Yıl

No: 285713199

Not: Arac ile ilgili her turlu soruyu, alici arkadaslar mesaj ile sorabilirler... Zaten F30 un her turlu hikayesi burda islendi... yine canli tecrubelerimi anlatabilirim...

Hayırlısı olsun. Benimde aklımda hep M3, M5 vardı. M5 e geçince haber vermeyi unutma.... Kutlamasını yaparız..

• Araç hala konforlu beyler benden sölemesi
  • Araclar rftden dolayi sert zaten , h&r serttir ve daha fazla dusurur araci ama eibach daha az dusurur ama konforda azalma olmaz

• redkid778 R kullanıcısına yanıt
    Tesekkurler abi.... M5 alayim, insh sizin canavar Porsche ile bir kapisalim.. :) saka saka... benim alacagim M5, yaşli bir aslan olacak.... fazla strese girecegini zannetmiyorum...
  • alpha2012tr kullanıcısına yanıt
    Ilaninizi keyifle okudum. Guzel yazmissiniz ama zaten kacindiginiz sorulari yine bunlari okumaya usenen tarzda insanlar soracaktir.

• Bugun istanbul buyaka avm de sifir dusurulmus bir tane F30 gordum.... Arac gercekten cok seksi gorunuyor... yanliz o araci, herhangi cukurdan ve tumsekten nasil gecirirler bilemiyorum... Turkiyedeki asfalt ve yol kalitesini her zaman hesaba katmak lazim...
    Bu mesaja eklenen görseller:

• Mutluthegreat M kullanıcısına yanıt
    Evet aynen dediginiz gibi hocam... Yurdum insani, okumayi sevmiyor... Yazilan sorunun cevabini inatla bir daha soruyor telefonda... bizde saygisizlik yapmamak icin nazikce cevapliyoruz....
  • marmarislife M kullanıcısına yanıt
    hayırlı uğurlu olsun, kazasız belasız keyifli sürüşler dilerim iyi ki o gün whatsapp'den yazmışım
  • Dıimam D kullanıcısına yanıt
    Hicbir sikinti olmuyor kndi aracimda 3cm yay ve 18" jantlarla kullaniorum yaklasik 8 aydir
    Hicbir rahatsizligim olmadi

• kerem_cinar kullanıcısına yanıt
    Üstad yetkili servisde taktıra bilirmiyim yay olayını sadece yoksa amortisörlerdemi deyişiyo bilgisi olan varmı

• Merhabalar, telefondan navigasyona rota - konum göndermeyi ben yapamadım. Remote uygulamasından gönderiyorum ama gitmiyor. Başka yolu var mı? Teşekkürler.

• Selamlar,

Dün Bursa - İzmir yolunda plakayı yeni değiştirmiş giderken trafikte arkadaşın biri arkadan vurdu. Neyse ki çok çok büyük bir sorun yok. Dalgınmış arkadaş. Dalgınsan çıkma trafiğe. İndik, kaza tutanağı falan tuttum. Görünürde bir şey yok, çok yanına girmedikçe anlaşılmıyor tamponda ki olay. Araç mavi olunca uzaktan çokta belli etmiyor. Fakat boya yapılması gerekiyor. Boyatırsam benim için zararlı olur mu ?
  • Merhaba,

40.yıl aracımı alalı neredeyse 1 ay olacak. Halen keyifle kullanmaktayım.

Kafama takılan bir hususu paylaşmak istedim. Gece sürüşlerinde aracın içindeyken "acaba bu araçta ayak aydınlatması mı yok" diye düşündüm. O kadar zayıf bir ışık geliyor ki o bölgeden, dayanamadım kafamı eğip baktım lamba varmış fakat aydınlatması çok zayıf. Ben de bu aydınlatmanın şiddetini güçlendirmeye karar verdim. İnternette yaptığım araştırmalar sonucunda f30 bimmerpostta bu durumu kafaya takıp bilgi paylaşanlar olmuş. Bir link paylaşmışlar, burda fotolara gösterilmiş hatta aydınlatmanın şiddeti de görülmekte sayfanın aşağısında. Bu arada ben sadece ayak bölgesi için aydınlatmaları değiştirmek istiyorum, kapı altı öyle kalsa da olur.

http://www.burgertuning.com/BMW_LED_Courtesy_Lights.html

Fikirlerinizi alabilirsem sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zorbis -- 29 Mart 2016; 10:42:03 >

• quote:

Orijinalden alıntı: esOess

Merhabalar, telefondan navigasyona rota - konum göndermeyi ben yapamadım. Remote uygulamasından gönderiyorum ama gitmiyor. Başka yolu var mı? Teşekkürler.

Connnected drive sitesinden veya google maps sitesine aracinizi ekleyerek google maps'ten (uygulamadan degil) gonderebiliyorsunuz. Remote uygulamasinda simdiye kadar hic problem yasamadim, uygulamayi kullandiginiza gore aracinizi register ettiniz diye tahmin ediyorum, aracinizi tekrar aktive etmeyi deneyebilirsiniz.
    Buarada gonderilen rotalar ConnectedDrive - Messages bolumune dusuyor, ekranda da mail isareti belirir okunmamis mesaj varsa, acaba uygulamadan gonderdiniz de oraya mi bakmadiniz?
  • bigtiger1 B kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim, messages bölümüne bakmadım :) ben sadece remote ile rota gönderdim, bilgilendirme için sağolun.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 21032104210521062107
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.