Şimdi Ara

BMW 3 serisi (F30) (2104. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
70.299
Cevap
511
Favori
4.415.176
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 21022103210421052106
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İnşallah ölen yoktur ama sanki 130 deyilde 230 la kaza yapmış gibi allah kimsenin başına vermesin böyle şeyi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu kaza olamaz... Bu arac resmen Press olmuş.... !!!
  • Bu arada arkadaslar, gecen sene tam bu tarihlerde aldigim, 1 yil boyunca buyuk bir keyif ve zevkle bindigim F30 aracimi satiyorum.... Biliyorum ayrilmak zor olacak ama :(

F30 fani ve 320i ED hayrani olan arkadaslar icin iyi firsat diye dusunuyorum... Aracimda hasar kaydi oldugu icin cok uygun fiyata veriyorum... Ozelliklle 40.yil paketi cok pahalli bulanlar, bu firsati kacirmasin derim....

Tabii nasip kismet.. kime gider bilmiyorum...

------------------------------

Neden satiyorum ? Bir cilginlik yapip, eski model bir M5 almaya karar verdim... yakin bir arkadasim M5 ini satiyor, bu araci kacirmak istemiyorum... F30 hala uretimi olan bir arac, her zaman gidip alinabilir.. tabii butce uygunsa :))
    Eski araclar oyle degil ama.... Onun temizini duzgununu, bulmak, hele M5 gibi sofistike bir araci bulmak cok cok zor birsey... artik klasiklesmeye dogru giden bir model... E39 M5... gelmis gecmis BMW nin yaptigi en iyi araba...
    Tabiiki F30 gibi dusuk vergisi, dusuk tuketimi, son model elektronigi yok... ama o bir efsane :) Dedigim gibi bu bir cilginlik... yeni M5 alamam... ama eskisi alabilirim diye dusunuyorum :)

2015 320i ED 40.Yıl

No: 285713199

Not: Arac ile ilgili her turlu soruyu, alici arkadaslar mesaj ile sorabilirler... Zaten F30 un her turlu hikayesi burda islendi... yine canli tecrubelerimi anlatabilirim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alpha2012tr -- 28 Mart 2016; 0:15:47 >

• alpha2012tr kullanıcısına yanıt
    Hocam hayırlı satışlar benim sana bir sorum olacaktı, aracımı vale çarptı şu anda avukatta ama bu değer kaybını almak için nasıl bir yol izledin beni bilgilendirirsen sevinirim. Umarım tez zamanda işin görülür bu arada saolasın.
    Hocam kaza günü beraberdik hatırlarsan inan çok üzülmüştüm hatta kendimi bile suçlu hissettim ama aracı alan arkadaş inan çok memnun kalıcak aracınıza olan ilginizi titizliyinizi biliyorum gönül rahatlığıyla alınıp binilicek bi araç hakkınıza hayırlısı

• Dıimam D kullanıcısına yanıt
    Serkan dostum sen misin? Nickin mi degisti abi...taniyamadim... :) Neyse, kaderde varsa yapilacak birsey yok... Kimin aklina gelirdi Istanbulda duran trafikte herkes trafigin acilmasini beklerken, bir tane okuz gelip sana arkadan dokunsun... :) Ilk zamanlar canim cok sıkılmisti, sonra baktim, cana gelecegine mala gelsin dedim... araba her zaman alinir, satilir... ya bir sakatlik olsaydi, can kaybi olsaydi.. Allah korusun.... Cok hafif bir kaza olmasina ragmen, bmw nin parcalari cok pahalli... yetkili servisleride hic acimiyorlar... a dan z ye herseyi degistiriyorlar... tabii onlar icinde bir firsat :) yanliz o kosifler in -2 katinda gordugum araclari hala unutamiyorum :( hala ruyalaarima girer.... Almanya %100 pert sayilan araclar TR de toplatiliyor... Benim aracin hasarini, ciddiye bile almadilar...cok sasirdim.....
  • Emre baran E kullanıcısına yanıt
    Çok sert degil hafif ileri doğru itleme şeklinde diyelim sanki devir birden yükselip normale donuyor gibi

Sadece ilk iki viteste olması ilginç diğer vitesler sıkıntısız anlaşılmıyor bile durum böyle olunca göze batıyor tabiki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deejaycluber -- 28 Mart 2016; 1:03:35 >
  • koza1989 K kullanıcısına yanıt
    Hocam, bu biraz uzun hikaye... mesajdan sana yazayim... simdi milletin kafasi sismesin.... kisaca ozeti suu... bu konularda uzman firmalar var... Yuzde uzerinden anlasiyorsunuz, dava sonunda onlar komisyonu, sizde paranizi aliyorsunuz... Gerci yakinda bunada gerek kalmayacak.. kaskoya direk eklenecek diye biliyorum Deger Kaybi Tazminati....
  • quote:

Orijinalden alıntı: deejaycluber

quote:

Selamlar arkadaşlar
    Allah kısmet etti de dün bir sıfır araç aldım uzun aradan sonra yalnız kafama takılan bir kaç bisi oldu

Bunların biri acil durum çağrı sistemi hatası ki bataryası değişecek mis 30km de ki aracımı geri almadılar ayrı mesele

İkincisi aynaların biri digerine oranla daha geç kapanıp açılıyor

Üçüncü ve benim icin en önemlisi araba 1 den 2 ye vitesi ararken sarsıntı yapıyor yanı sanki seni ileri atıyor gibi bir şey tam olarak

Merak ettiğim bunlar bu araçların hepsinde var mı özellikle su vites olayi

Kullanan arkadaşların yorumlarını alabilirsem çok memnun olurum

İyi forumlar.

Arkadaşlar bana da bir yardım etseniz salı günü servis randevum var ona gore haraket edeceğim

Aynalar hemen hemen tüm araçlarda farklı zamanda kapanır.

Soğukken 1 ve 2 arasında sanki ileri atlar gibi bir sarsıntı var.

Evet dostum benim serkan diyer hesap patlayınca bende yeni hesap açtım biliyorum süreçten haberim var dışarda çok ucuz meblalara halledebile ceyin şeyi yetkili servisde yaptırdın nan aracım olmasa direk senin aracı alırdım yine diyorum seninki kaza deyil tamamen duran araca öküzün gelip vurması

• Aracıma eibach 25/30 mm yayları taktırdım. Düşündüğüm gibi konfor gitmedi. Yolda daha iyi yapışıyor artık. Bazı arkadaşlar yüksek hızlarda tedirgin ediyor diyordu, şimdi çok daha iyi. Söküp takması oldukça kolaymış. 1 saat falan sürdü. Aracın o leylek görüntüsünden kurtuldum.

17 jantlarla durum bu. yakında 18 e geçiyorum o zaman dahada iyi duracak
     BMW 3 serisi (F30)

BMW 3 serisi (F30)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi freeman6161 -- 28 Mart 2016; 10:46:30 >

• mtutun M kullanıcısına yanıt
    Hayret ediyorum gerçekten bu tarz araçlarda normal gelmedi açıkcası bana inanmak istemedim.

Cla 200 aracımda yoktu
    Audi a4 aracımda yoktu

Aldıysak yapılacak bir şey yok herhalde

Yardımın ve cevabın icin çok teşekkür ederim.

• Dıimam D kullanıcısına yanıt
    Amin , haberde 130 yaziyordu.

• Merhaba Arkadaşlar,

Bir yakınım oldukça sınırlı bir bütçesi var ( 30-35 bin TL) 1997-2003 model 3.20 almak istiyor. Fakat bu dönemde BMW nin çift Vanos'a geçiş dönemi. Forumlardan okuduğum kadarıyla üretime ilk olarak 1997 yılında giriyor fakat 1997 yılında yapılan bu üretim 3 serisi için geçerli mi o konuda çok emin olamadım. Bilgisi olan yardımcı olursa çok sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ykp33

Merhaba Arkadaşlar,

Bir yakınım oldukça sınırlı bir bütçesi var ( 30-35 bin TL) 1997-2003 model 3.20 almak istiyor. Fakat bu dönemde BMW nin çift Vanos'a geçiş dönemi. Forumlardan okuduğum kadarıyla üretime ilk olarak 1997 yılında giriyor fakat 1997 yılında yapılan bu üretim 3 serisi için geçerli mi o konuda çok emin olamadım. Bilgisi olan yardımcı olursa çok sevinirim.

Çif vanos e46 kasayla başladı diye aklımda kalmış. şayet 97-98 model e36 alacaksa vanos yoktur. en garantisi almaya niyetlendiği araçların şasi nosunun son 7 hanesiyle realoem sitesinden motor kodunu öğrensin sonra google dan bilgi bulabilir.
  • freeman6161 kullanıcısına yanıt
    Tümseklere dikkat bende düşünmüyo deyilim jantlar 18 bende eibach sordum ataşehirde biryere başka bi marka söyledi ısrarla isteyince bir buçuk aya gelir dedi

• quote:

Hayret ediyorum gerçekten bu tarz araçlarda normal gelmedi açıkcası bana inanmak istemedim.

Cla 200 aracımda yoktu
    Audi a4 aracımda yoktu

Aldıysak yapılacak bir şey yok herhalde

Yardımın ve cevabın icin çok teşekkür ederim.

Benim C180 Coupe aracımda şanzımanda daha fazla vuruntu oluyor. BMW bu konuda daha iyi.

Ayrıca C180'de de aynalar farklı zamanda kapanıyor. Bu da çok doğal çünkü ayna gövdelerinin açıları ve yürüme mesafeleri farklı.

DCT&DSG gibi çift kavramalı şanzımanlarda zaten düşük viteslerdeki konforsuzluk bilinen bir hadise. Yani çok fazla detaya konsantre olmak yerine, keyfini çıkarmak lazım.

Güle güle kullanın.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dıimam

Tümseklere dikkat bende düşünmüyo deyilim jantlar 18 bende eibach sordum ataşehirde biryere başka bi marka söyledi ısrarla isteyince bir buçuk aya gelir dedi

Artık daha dikkatli olmak gerekiyor tabi. Voglant önermiş olabilir. O nu da çok övüyorlar. Ancak eibach kalitesini kanıtlamış bir marka
  • helpgod kullanıcısına yanıt
    Bilgi için teşekkürler. O zaman 99 model E46'lar çift vanoslu diyebiliriz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ykp33

Bilgi için teşekkürler. O zaman 99 model E46'lar çift vanoslu diyebiliriz.

muhtemelen, yine de şasi no dan motor kodunu bulup kontrol etmek gerek.e46 kasada motor çeşidi çok, özellikle ülkemize 320i diye gelen ama motor hacmi 2200 cc falan olan gariplikler var.
  • 
Sayfa: önceki 21022103210421052106
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.