Şimdi Ara

BMW 3 serisi (F30)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: PcMert Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 17 Misafir Kullanıcı, 17 Masaüstü Kullanıcı, 1 Mobil Kullanıcı ( 1 Mobil Cihaz )
67.867
Cevap
514
Favori
3.806.825
Tıklama
Giriş
    4 Mesaj

Bende bugün 2015 aralık çıkışlı 3.20i ED 40.Year Edition aracima Cruise Control ü Bursa Teknik Otoda 1100 TL ye taktirmis bulunmaktayim. Kampanya borusan oto ya ait olduğunu, diğer servisleri kampanyaya dahil etmedikleri için aynı indirimi uygulayamıyacaklarını belirttiler. BMW yi illede borusan danmı almamız gerektiği gibi söylemlerimden sonra anlayışla karşıladılar ve yaklaşık kampanyalı fiyattan taktılar. Gaz - Fren fonksiyonlu Limitör ü aktif durumda hic bir problemi gözükmüyor. selamlar.
    |
    |
    irfanmuratsrr kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    bana sole olur bole yaparız olmazsa karısmayız gıbı bırsey soylemedı kımse sası nodan kontrol ettık aracınız bu ıslem ıcın uygundur. yazılım yapılıcak bır problem olmazsa aynı gun teslım ederız sekılnde bılgı verdıler sadece.

gitmişken bazı aksesuarlar içinde görüşeceğim. bilgi alabilirsen burdan size yazarım.

Orijinalden alıntı: beyoglubeyy

quote:

Orijinalden alıntı: helpgod

quote:

Orijinalden alıntı: s_hakan_guler

quote:

Orijinalden alıntı: irfanmuratsrr

quote:

Orijinalden alıntı: s_hakan_guler

Arkadaşlar LED far dönüşüm ile alakalı halen bir bilgi edinemedim. Bu konuda bilgi sahibi olanlar bana yardımcı olabilir mi? LED farlar için de xenondaki gibi beyin gerekiyor mu? Far setini alsam ya da çıkma bulsam araca taktırabilir miyim? Bu soruların cevabını hiçbir yerden alamıyorum

Merhaba;

Yanlis anlamazsaniz kendi fikrimi beyan ettigimi belirtmek istiyorum. LED far a dönüşüm icin bana kalirsa macera ariyorsunuz. Bunu yapsa bile kodlayabilecek ariza isigi yakmadan oldurabilecek biri oldugunu dusunmuyorum. Bana kalirsa eBay den Aliexpress ten orijinal mercekli fari temin edin. LED icin daha piyasaya dusmemis olabilir onu da bulursaniz ne âlâ tabi... Hem mevcut farinizi kullanilamaz hale getirmekten kacinirsiniz hemde oldu olmadi korkusu yasamazsiniz.

Yok yanlış anlamam, teşekkür ederim. Aslında yapmak istediğim tam da bu. Mevcut farımı lede dönüştürmek istemiyorum. Orjinal led farı temin etsem araca taktırabilir miyim?

hocam halojen farınızın içindeki ampulü söküp ledli bir far takmaksa amacınız ( ben başından beri makyajlı kasanın komple farını kendi aracınıza adapte etmeye çalıştığınızı düşünmüştüm) işiniz çok basit ama karşılaşmanız muhtemel sıkıntılar var.
    Şöyle ki ben kendi aracımın sislerine çin den deneme yanılma yöntemiyle denediklerim içinde en iyi aydınlatanı bulup taktım yine de aydınlatma görevini layığıyla yapmıyor yani sadece görüntü düzeldi. Piyasadaki en üst kalite ledlerden biri de cree marka olanlar ama bunlarında iyi ve kötü serileri var catalogdan bakıp en iyi ışık gücünü vereni bulup ondan sonra da çinli satıcılardan bu ledleri kullanıp üretilmiş H-7 soketli ampul bulmanız gerek. f30 kasa halojen farlı araçların hem uzun hem kısa ampulleri H-7 soket görünüyor realoem de. Siz çinliden cree ledli H-7 soketli ampul bulup alsanız bile yeteri kadar verim alıp alamayacağınız meçhul. Ama ben olsam denerdim. Diğer yandan sahibinden ilanlarında H-7 led yazınca farklı ampullerde var istanbuldaysanız gidip yerinde deneyebilirsiniz diye düşünüyorum.

resim yükleme şansınız var mı?. bir de bunu gündüz farlarına mı, kısalara mı uyguladınız. arıza kodu verdi mi. az daha açıklayabilirmisiniz. uygulamanızı. teşekkürler.

Daha önce paylaşmıştım ama bu konuda çok sorulduğu için paylaşıyorum. Burası F30 forumu farkındayım ama bu tip ampul değişimine ilgi duyanlara elimden geldiğince ürün seçiminde yardımcı olurum.

bunlar ledli geri vites ampullerim tabii ki çinden
    Bu mesaja eklenen görseller:

|
    |

• Yarbay
    2789 Mesaj
    bunlar da sislere taktığım H-8 soketli led ampuller. Tek başına yandığında yolu fazla aydınlatmıyor ama rengi güzel göründü bana. arıza ikazı yaktı bunu hatırlatmakta fayda var.

Bu mesaja eklenen görseller:

|
    |

• Yüzbaşı
    385 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: dr teo

Bende bugün 2015 aralık çıkışlı 3.20i ED 40.Year Edition aracima Cruise Control ü Bursa Teknik Otoda 1100 TL ye taktirmis bulunmaktayim. Kampanya borusan oto ya ait olduğunu, diğer servisleri kampanyaya dahil etmedikleri için aynı indirimi uygulayamıyacaklarını belirttiler. BMW yi illede borusan danmı almamız gerektiği gibi söylemlerimden sonra anlayışla karşıladılar ve yaklaşık kampanyalı fiyattan taktılar. Gaz - Fren fonksiyonlu Limitör ü aktif durumda hic bir problemi gözükmüyor. selamlar.

Hayirli olsun güle güle kullanın.

Diğer aksesuar ve yedek parça fiyatlarini görmek isterseniz eğerwww.etk.cc den bakabilirsiniz. Tüm BMW modellerinin yedek parçalari ve servis satış fiyatlari mevcut. Üstüne KDV eklemeyi unutmayin yalnizca

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

• Yüzbaşı
    311 Mesaj

Bugün gelen BMW e-bülten. Bahsedilen indirim buymuş demek ki.

SABİT HIZIN GÜCÜNÜ KEŞFEDİN.
    CRUISE CONTROL.

Sayın,
    Mart ayı sonuna kadar Cruise Control'e işçiliğiyle beraber tüm Borusan Oto Şubeleri'nde %15 avantajlı fiyatlarla sahip olun. Bu aksesuarın otomobilinize uygunluğu konusunda gerekli bilgiyi Borusan Oto Servis Danışmanları'ndan alabilirsiniz.
    |
    |
    Bahsedilenler: dr teo
    Taktirmayi dusunmuyorum ama merak ettim, M direksiyona takilan CC kontrolleri asagidaki 1. fotodaki gibi mi yoksa 2. fotodaki gibi mi? 1.dekiyse LIM tusunun yanindaki ve onun altindaki ACC kontrollerinin islevi yok saniyim, 2. gibiyse limitor nasil aktive ediliyor RES'in altindaki tus mu? Yeni taktiranlardan teyit rica ediyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bigtiger1 -- 25 Mart 2016; 17:29:48 >
    |
    |

• Er
    4 Mesaj
    M direksiyon ve 2. resimdeki gibi. Limitör ve cc kodlanarakgaranti kapsamındA, aktif hale getirildi. Kodlama işlemi 2-3 saat sürebiliyor..

Orijinalden alıntı: dr teo

M direksiyon ve 2. resimdeki gibi. Limitör ve cc kodlanarakgaranti kapsamındA, aktif hale getirildi. Kodlama işlemi 2-3 saat sürebiliyor..

tesekkurler, Limitor tusu RES'in altindaki mi oluyor bunda?

Orijinalden alıntı: exenjiu

cc için bende bugun borusan ıstınyeyı aradım 1047 tl fiyat verdıler ve zar zor cumartesı sabahtan randevu aldım mart sonuna kadar kampanya var. kampanyayı kaybetmemek ıcın biraz uraştım.
    bana sole olur bole yaparız olmazsa karısmayız gıbı bırsey soylemedı kımse sası nodan kontrol ettık aracınız bu ıslem ıcın uygundur. yazılım yapılıcak bır problem olmazsa aynı gun teslım ederız sekılnde bılgı verdıler sadece.

gitmişken bazı aksesuarlar içinde görüşeceğim. bilgi alabilirsen burdan size yazarım.

2015/11 40.Yıl aracıma Borusan Esenboğada CC 1047TL ye taktırdım.Sabah 08:30 randevusu ile gittim. Yıkama vs istemedim. Mümkün oldugunca çabuk teslimat istedim. 11:30 da alabildim aracımı. Tum fonksiyonlar aktif çalışıyor. Taksit seçeneği var (World'e 8). İlgi alakadan memnun kaldım. Navigasyona yeni harita güncellemesi geldiğini ve güncelleme istediğimi söyledim fakat konudan bir haberler. Araştırıp dönücez dediler.
    Not: Güncel 40.Yıl dip 180.000.-TL fiyat aldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tnakreslorav -- 25 Mart 2016; 20:36:05 >

• Çavuş
    75 Mesaj
    2014 model 3.16 aracımda, araç yürümezken farklı titremelerle karşılaşıyorum; yani araç bazen neredeyse hiç titremezken bazen titremesini bacağımla hissedebileceğim seviyede oluyor, her halukarda aşırı bir titreme mevcut değil ama yine de emin olamadım. benzer bir durumla karşılaşan var mıdır, ya da bu durum normal midir?
    |
    |
  • Yüzbaşı
    825 Mesaj
    Arkadaslar merhaba,

Konuyu hatirlayanlariniz mutlaka vardir, bu forumda bana yarari dokunan bircok arkadas oldu sagolsun,

Konuya donecek olursam tavandaki punta atikligi konusuyla ilgili 15gunden fazladir bulunan aracimin bugun itibariyle arizasinin giderildigi haberini aldim ama aracimin arizasinin farkli birseyden kaynalklandigini soylediler ve iste tam da bu noktada kafamda buyuk soru isaretleri var.

Servisin bana aktardigi kadariyla size tarif edecek olursam, aracin tavaninin arka tarafinda sag bolumde (asagiya dogru kivrilan arka kapinin sag ust kismindaki yer) tavan dis saci ile icerdeki sac arasindaki mesafe normalde 2cm kadar olmasi gerekirken bnm aracta bu mesafe daha yakinmis ve bu sebepten dolayi arac esnediginde o kisimdan tak diye bir ses geliomus, servis sorunu gidermis yani artik o aralik standartlara uygun hale gelmis ve bunu yaparken kesme bicme hicbisekilde olmamis,

Simdi tum bu soylenenlerden sonra punta arizasinin olmadigina mi sevineyim? yoksa iki sac arasindaki mesafe hatasinin aracin degerini dusurur mu dusurmezmi endisesini mi dusuneyim?

Gercekten sizlerin fikirlerine ihtiyacim var yarin araci teslim alacagim, iki sac arasinin yakin olmasi ve bunun tamirinin nasil oldugu konusunu yarin detayli bir sekilde ogrenmem lazim bunun disinda servis raporunda ne yazdiklarinida bilmem lazim,

Konuyla ilgili musteri hizmetlerine ilettigim arac degisimi talebine bir yanit gelmedi henuz ama yarin serviste olan biteni bir gorup anlamam lazim diye dusunuyorum, bu is davaya varir mi bilinmez ama bu kadar surede bu isi yapmalari bende soru isaretleri olusturmadi degil...

• Binbaşı
    1757 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: teksaz16

Arkadaslar merhaba,

Konuyu hatirlayanlariniz mutlaka vardir, bu forumda bana yarari dokunan bircok arkadas oldu sagolsun,

Konuya donecek olursam tavandaki punta atikligi konusuyla ilgili 15gunden fazladir bulunan aracimin bugun itibariyle arizasinin giderildigi haberini aldim ama aracimin arizasinin farkli birseyden kaynalklandigini soylediler ve iste tam da bu noktada kafamda buyuk soru isaretleri var.

Servisin bana aktardigi kadariyla size tarif edecek olursam, aracin tavaninin arka tarafinda sag bolumde (asagiya dogru kivrilan arka kapinin sag ust kismindaki yer) tavan dis saci ile icerdeki sac arasindaki mesafe normalde 2cm kadar olmasi gerekirken bnm aracta bu mesafe daha yakinmis ve bu sebepten dolayi arac esnediginde o kisimdan tak diye bir ses geliomus, servis sorunu gidermis yani artik o aralik standartlara uygun hale gelmis ve bunu yaparken kesme bicme hicbisekilde olmamis,

Simdi tum bu soylenenlerden sonra punta arizasinin olmadigina mi sevineyim? yoksa iki sac arasindaki mesafe hatasinin aracin degerini dusurur mu dusurmezmi endisesini mi dusuneyim?

Gercekten sizlerin fikirlerine ihtiyacim var yarin araci teslim alacagim, iki sac arasinin yakin olmasi ve bunun tamirinin nasil oldugu konusunu yarin detayli bir sekilde ogrenmem lazim bunun disinda servis raporunda ne yazdiklarinida bilmem lazim,

Konuyla ilgili musteri hizmetlerine ilettigim arac degisimi talebine bir yanit gelmedi henuz ama yarin serviste olan biteni bir gorup anlamam lazim diye dusunuyorum, bu is davaya varir mi bilinmez ama bu kadar surede bu isi yapmalari bende soru isaretleri olusturmadi degil...

Öncelikle geçmis olsun. Ama sorunun ne oldugu veya nasıl çözülduğü ile ilgili uzaktan yorum yapmak çok zor. Burada tahminen bir şey yazıp sizi yanlış yönlendirebiliriz.

Ben olsam sorun tespit edildiğinde düzeltilmeden bana arac üzerinde izah edilmesini isterdim. Ama bu imkan kalmamış belli ki. Yine de sorunun ne olduğunu size detayları ile izah edilmesini isteyin. Bahsettiğiniz bölgede can sıkıcı bir şey olduğunu düşünmüyorum. Değişen, boya yoksa zaten ortada anlaşılacak bir şey de yoktur. Yine de uzatılmış garanti vb için şansınızı zorlayın bence.

• Yüzbaşı
    825 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: mtutun

quote:

Orijinalden alıntı: teksaz16

Arkadaslar merhaba,

Öncelikle geçmis olsun. Ama sorunun ne oldugu veya nasıl çözülduğü ile ilgili uzaktan yorum yapmak çok zor. Burada tahminen bir şey yazıp sizi yanlış yönlendirebiliriz.

Ben olsam sorun tespit edildiğinde düzeltilmeden bana arac üzerinde izah edilmesini isterdim. Ama bu imkan kalmamış belli ki. Yine de sorunun ne olduğunu size detayları ile izah edilmesini isteyin. Bahsettiğiniz bölgede can sıkıcı bir şey olduğunu düşünmüyorum. Değişen, boya yoksa zaten ortada anlaşılacak bir şey de yoktur. Yine de uzatılmış garanti vb için şansınızı zorlayın bence.

Hizli cevap icin tesekkurler,

Hocam benim merak ettigim sey dediginiz gibi sorun cozuldu ama yarin ben bu arabayi satmak istesem bu problem aracin servis kayitlarinda gorulecek bu durumda alici aracin degerini dusurmeye calismayacak mi? Yapilan yerlerin gorselleride varmis onlarida gorecegim, nasil yapildigini ogrenmek icin herseyi yapacagim cunku olayi anlamam lazim ama benim korktugum sey satis degeri ve sorunun tekrar ortaya cikma ihtimali

|
    |

• DH Yönetici
    6115 Mesaj
    Arkadaşlar iphone 6s plus için telefon tutucu öneriniz var mı? Pratik fazla göze batmayan..
    |
    |
    GIGABYTE AORUS Z370 GAMING 7 / i7 [email protected] & NOCTUA NH D-15 / Gskill TRIDENT-Z 2x8 GB CL17 3600 MHZ DDR4 / Samsung 960 EVO 500GB / ZOTAC GTX 1080 TI AMP! / HAF 912 / COOLERMASTER GX80 PLUS 750W / Corsair K95 RGB PLATINUM MX SPEED / Zowie EC2-A & SteelSeries QCK Heavy / Creative OMNI & Hyperx Cloud II / PIONEER BDR-209EBK
    Zowie BenQ XL2540 @ 240 Hz
    **Sammy FARHA & Tony G. the table dominators!!! "Do you feel my pawa?!"
  • Çavuş
    61 Mesaj

40. Yılda bmw connectdrive dan harita güncellemesini indirebiliyorsunuz; 3 yıl boyunca ücretsiz yazıyor; indirip flash diske attım; yarın denicem bakalım @tnakreslorav

|
    |
    tnakreslorav kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Neo146

40. Yılda bmw connectdrive dan harita güncellemesini indirebiliyorsunuz; 3 yıl boyunca ücretsiz yazıyor; indirip flash diske attım; yarın denicem bakalım @tnakreslorav

Sorun şu ki benim hesabımda hizmetlerim adı altında harita güncellemesi bulunmuyor. Oysaki bu hizmeti kullanan bazı arkadasların dediğiniz gibi haritayı usb ye indirip araca aktardığını okumuştum. Ne yazık ki servis de böyle bir olaydan bir haber. Borusan Esenboğa da harita güncellemesi yapamadı kısacası.

|
    |

Orijinalden alıntı: Dıimam

Arkadaşlar hk ses sisteminde profesyönel bir ayar yaptıran oldumu veya kendi ses kulağına güvenen ler varsa yaza bilirmi bi türlü istediyim ayarı tutturamadım teşekkürler

geçmiş sayfalarda mevcut...
    |
    |
    cok deger verdigim bu kurumsal firma yapilan islemlerle ilgili bir fatura bile kesmiyor, sebepse aracin yapilan islemi garanti kapsaminda degismis o yuzden veremiyorlarmis, aslinda sistemde kayitliymis ama fatura kesemiyorlarmis,

yapilan islemle ilgili ne bir goruntu var nede bir baska bisey anlattiklarina gore tavan destek saci uzaklastirilmis ve wax sikilmis,

ne dersiniz arkadaslar bu is buyur mu?

Eski Kullanıcı Adı:
    remziadnan

Bence çok büyütmeyin kafanızda bu olayı, rahat rahat kullanın aracınızı. Ben arabayı satarken de ciddi bir sorun olacağını düşünmüyorum. Önemli olan sorun gerçekten halloldu mu?

|
    |
    teksaz16 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
üniversite
SEO
Bey Azura
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,594
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.