Şimdi Ara

BMW 3 serisi (F30) (2101. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
70.286
Cevap
511
Favori
4.411.356
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
36 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 20992100210121022103
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: dr teo

M direksiyon ve 2. resimdeki gibi. Limitör ve cc kodlanarakgaranti kapsamındA, aktif hale getirildi. Kodlama işlemi 2-3 saat sürebiliyor..

tesekkurler, Limitor tusu RES'in altindaki mi oluyor bunda?
  • quote:

Orijinalden alıntı: exenjiu

cc için bende bugun borusan ıstınyeyı aradım 1047 tl fiyat verdıler ve zar zor cumartesı sabahtan randevu aldım mart sonuna kadar kampanya var. kampanyayı kaybetmemek ıcın biraz uraştım.
    bana sole olur bole yaparız olmazsa karısmayız gıbı bırsey soylemedı kımse sası nodan kontrol ettık aracınız bu ıslem ıcın uygundur. yazılım yapılıcak bır problem olmazsa aynı gun teslım ederız sekılnde bılgı verdıler sadece.

gitmişken bazı aksesuarlar içinde görüşeceğim. bilgi alabilirsen burdan size yazarım.

2015/11 40.Yıl aracıma Borusan Esenboğada CC 1047TL ye taktırdım.Sabah 08:30 randevusu ile gittim. Yıkama vs istemedim. Mümkün oldugunca çabuk teslimat istedim. 11:30 da alabildim aracımı. Tum fonksiyonlar aktif çalışıyor. Taksit seçeneği var (World'e 8). İlgi alakadan memnun kaldım. Navigasyona yeni harita güncellemesi geldiğini ve güncelleme istediğimi söyledim fakat konudan bir haberler. Araştırıp dönücez dediler.
    Not: Güncel 40.Yıl dip 180.000.-TL fiyat aldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tnakreslorav -- 25 Mart 2016; 20:36:05 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2014 model 3.16 aracımda, araç yürümezken farklı titremelerle karşılaşıyorum; yani araç bazen neredeyse hiç titremezken bazen titremesini bacağımla hissedebileceğim seviyede oluyor, her halukarda aşırı bir titreme mevcut değil ama yine de emin olamadım. benzer bir durumla karşılaşan var mıdır, ya da bu durum normal midir?
  • Arkadaslar merhaba,

Konuyu hatirlayanlariniz mutlaka vardir, bu forumda bana yarari dokunan bircok arkadas oldu sagolsun,

Konuya donecek olursam tavandaki punta atikligi konusuyla ilgili 15gunden fazladir bulunan aracimin bugun itibariyle arizasinin giderildigi haberini aldim ama aracimin arizasinin farkli birseyden kaynalklandigini soylediler ve iste tam da bu noktada kafamda buyuk soru isaretleri var.

Servisin bana aktardigi kadariyla size tarif edecek olursam, aracin tavaninin arka tarafinda sag bolumde (asagiya dogru kivrilan arka kapinin sag ust kismindaki yer) tavan dis saci ile icerdeki sac arasindaki mesafe normalde 2cm kadar olmasi gerekirken bnm aracta bu mesafe daha yakinmis ve bu sebepten dolayi arac esnediginde o kisimdan tak diye bir ses geliomus, servis sorunu gidermis yani artik o aralik standartlara uygun hale gelmis ve bunu yaparken kesme bicme hicbisekilde olmamis,

Simdi tum bu soylenenlerden sonra punta arizasinin olmadigina mi sevineyim? yoksa iki sac arasindaki mesafe hatasinin aracin degerini dusurur mu dusurmezmi endisesini mi dusuneyim?

Gercekten sizlerin fikirlerine ihtiyacim var yarin araci teslim alacagim, iki sac arasinin yakin olmasi ve bunun tamirinin nasil oldugu konusunu yarin detayli bir sekilde ogrenmem lazim bunun disinda servis raporunda ne yazdiklarinida bilmem lazim,

Konuyla ilgili musteri hizmetlerine ilettigim arac degisimi talebine bir yanit gelmedi henuz ama yarin serviste olan biteni bir gorup anlamam lazim diye dusunuyorum, bu is davaya varir mi bilinmez ama bu kadar surede bu isi yapmalari bende soru isaretleri olusturmadi degil...

• quote:

Orijinalden alıntı: teksaz16

Arkadaslar merhaba,

Konuyu hatirlayanlariniz mutlaka vardir, bu forumda bana yarari dokunan bircok arkadas oldu sagolsun,

Konuya donecek olursam tavandaki punta atikligi konusuyla ilgili 15gunden fazladir bulunan aracimin bugun itibariyle arizasinin giderildigi haberini aldim ama aracimin arizasinin farkli birseyden kaynalklandigini soylediler ve iste tam da bu noktada kafamda buyuk soru isaretleri var.

Servisin bana aktardigi kadariyla size tarif edecek olursam, aracin tavaninin arka tarafinda sag bolumde (asagiya dogru kivrilan arka kapinin sag ust kismindaki yer) tavan dis saci ile icerdeki sac arasindaki mesafe normalde 2cm kadar olmasi gerekirken bnm aracta bu mesafe daha yakinmis ve bu sebepten dolayi arac esnediginde o kisimdan tak diye bir ses geliomus, servis sorunu gidermis yani artik o aralik standartlara uygun hale gelmis ve bunu yaparken kesme bicme hicbisekilde olmamis,

Simdi tum bu soylenenlerden sonra punta arizasinin olmadigina mi sevineyim? yoksa iki sac arasindaki mesafe hatasinin aracin degerini dusurur mu dusurmezmi endisesini mi dusuneyim?

Gercekten sizlerin fikirlerine ihtiyacim var yarin araci teslim alacagim, iki sac arasinin yakin olmasi ve bunun tamirinin nasil oldugu konusunu yarin detayli bir sekilde ogrenmem lazim bunun disinda servis raporunda ne yazdiklarinida bilmem lazim,

Konuyla ilgili musteri hizmetlerine ilettigim arac degisimi talebine bir yanit gelmedi henuz ama yarin serviste olan biteni bir gorup anlamam lazim diye dusunuyorum, bu is davaya varir mi bilinmez ama bu kadar surede bu isi yapmalari bende soru isaretleri olusturmadi degil...

Öncelikle geçmis olsun. Ama sorunun ne oldugu veya nasıl çözülduğü ile ilgili uzaktan yorum yapmak çok zor. Burada tahminen bir şey yazıp sizi yanlış yönlendirebiliriz.

Ben olsam sorun tespit edildiğinde düzeltilmeden bana arac üzerinde izah edilmesini isterdim. Ama bu imkan kalmamış belli ki. Yine de sorunun ne olduğunu size detayları ile izah edilmesini isteyin. Bahsettiğiniz bölgede can sıkıcı bir şey olduğunu düşünmüyorum. Değişen, boya yoksa zaten ortada anlaşılacak bir şey de yoktur. Yine de uzatılmış garanti vb için şansınızı zorlayın bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: mtutun

quote:

Orijinalden alıntı: teksaz16

Arkadaslar merhaba,

Öncelikle geçmis olsun. Ama sorunun ne oldugu veya nasıl çözülduğü ile ilgili uzaktan yorum yapmak çok zor. Burada tahminen bir şey yazıp sizi yanlış yönlendirebiliriz.

Ben olsam sorun tespit edildiğinde düzeltilmeden bana arac üzerinde izah edilmesini isterdim. Ama bu imkan kalmamış belli ki. Yine de sorunun ne olduğunu size detayları ile izah edilmesini isteyin. Bahsettiğiniz bölgede can sıkıcı bir şey olduğunu düşünmüyorum. Değişen, boya yoksa zaten ortada anlaşılacak bir şey de yoktur. Yine de uzatılmış garanti vb için şansınızı zorlayın bence.

Hizli cevap icin tesekkurler,

Hocam benim merak ettigim sey dediginiz gibi sorun cozuldu ama yarin ben bu arabayi satmak istesem bu problem aracin servis kayitlarinda gorulecek bu durumda alici aracin degerini dusurmeye calismayacak mi? Yapilan yerlerin gorselleride varmis onlarida gorecegim, nasil yapildigini ogrenmek icin herseyi yapacagim cunku olayi anlamam lazim ama benim korktugum sey satis degeri ve sorunun tekrar ortaya cikma ihtimali

• Arkadaşlar iphone 6s plus için telefon tutucu öneriniz var mı? Pratik fazla göze batmayan..
  • tnakreslorav T kullanıcısına yanıt
    40. Yılda bmw connectdrive dan harita güncellemesini indirebiliyorsunuz; 3 yıl boyunca ücretsiz yazıyor; indirip flash diske attım; yarın denicem bakalım @tnakreslorav

• quote:

Orijinalden alıntı: Neo146

40. Yılda bmw connectdrive dan harita güncellemesini indirebiliyorsunuz; 3 yıl boyunca ücretsiz yazıyor; indirip flash diske attım; yarın denicem bakalım @tnakreslorav

Sorun şu ki benim hesabımda hizmetlerim adı altında harita güncellemesi bulunmuyor. Oysaki bu hizmeti kullanan bazı arkadasların dediğiniz gibi haritayı usb ye indirip araca aktardığını okumuştum. Ne yazık ki servis de böyle bir olaydan bir haber. Borusan Esenboğa da harita güncellemesi yapamadı kısacası.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dıimam

Arkadaşlar hk ses sisteminde profesyönel bir ayar yaptıran oldumu veya kendi ses kulağına güvenen ler varsa yaza bilirmi bi türlü istediyim ayarı tutturamadım teşekkürler

geçmiş sayfalarda mevcut...
  • cok deger verdigim bu kurumsal firma yapilan islemlerle ilgili bir fatura bile kesmiyor, sebepse aracin yapilan islemi garanti kapsaminda degismis o yuzden veremiyorlarmis, aslinda sistemde kayitliymis ama fatura kesemiyorlarmis,

yapilan islemle ilgili ne bir goruntu var nede bir baska bisey anlattiklarina gore tavan destek saci uzaklastirilmis ve wax sikilmis,

ne dersiniz arkadaslar bu is buyur mu?

• teksaz16 T kullanıcısına yanıt
    Bence çok büyütmeyin kafanızda bu olayı, rahat rahat kullanın aracınızı. Ben arabayı satarken de ciddi bir sorun olacağını düşünmüyorum. Önemli olan sorun gerçekten halloldu mu?

Hocam nasıl garanti kapsamında olmuyor ? Sizden ücret talep edecekler mi peki ? Eğer etmeyeceklerse garanti kapsamında demektir ve araç üzerinde yapılan her işlem faturalanmalı tarafınıza. Bunların yapmak istedikleri şu bence; sorun ilerde tekrar ederse siz fatura ve içeriğiyle bunlara itiraz edip işlem yaptırabilirsiniz fakat fatura olmayınca elinizde bunlar da belki size o fatura kaydını vermekte veya onu belge olarak kullanmanıza zorluk çıkaracaklar. Ayrıca resimleri de olması lazım nasıl iş bu böyle. Daha ciddi ve başka bir işlem yapmadıklarını nereden bileceksiniz ? Bence bastırın biraz.

• cevaplar icin tesekkurler arkadaslar, fatura isi cozuldu verecekler, konu ile ilgili sitem edince fatura yola cikti bile,

bunun disinda ses falan kalmamis aracta, tas gibi olmus ve siz emin olmazsaniz expertiz bile yapabilirsiniz dediler,

benim asil gicik oldugum sey basta fotosuda cekilcek oyle olcak boyle olcak diye salliyorlardi bol keseden simdi is bitti hadi kaybol der gibi davraalari hic hos degil, azcik trip atinca isler degisiyor, musteri hizmetleriyle gorusup onlarada bilgi verecegim

• Herkese selamlar,

İlk gelen makyajlı partiden Ağustos 2015 başında teslim almış olduğum 320iED aracım içi, ConnectedDrive portalinden bakınca indirebileceğim güncel harita, zaten aracımda yüklümolan Evo 2015-2 versiyonu görünüyor. Daha güncel harita yayınlanmadı mı? Evo-3 çıktı diye görmüştüm sanki daha önce. Daha güncel haritalar için, ilk partilere özel durum olarak, aracımın yazılımının güncellenmesi gerektiğini ifade etmişti bir arkadaşım, doğru mudur acaba? Borusan net bilgi veremiyor bilmediği için bence.
    Teşekkürler.

• Herkese iyi günler,

Konuyu yaklaşık 1 senedir misafir olarak takip ediyorum. Sayfaların % 80-90'ınıda okumuşumdur herhalde.
    Aracım 2015 3.20 i ed. Çok keyif alarak takip ediyorum ve bilgileniyorum. Daha önce hiç mesaj yazmadım.
    Belki daha önce yazılmıştır ama benim rastlamadığım birsey paylaşmak istedim.

Hafızalı koltuklarda hafızayı geri getirmek için tuşa basılı tutmak gerekiyor. Ancak kilidi açıp, aracı çalıştırmadan
    ve kapı açıkken (kapalı da çalışabilir emin olamadım) tuşa bir kere basınca koltuk pozisyona geliyor tuşa basılı tutmadan.

Eğer bilinen birşey ise idare edin artık

İyi forumlar...
    Size ayipli mal satmiar bu durum avrupada yasansa tereddutsuz degisim yapili her ne kadar muz cumhuriyeti olsakta hakkinizi arayin keske yaptirmadan once bilir kisiden rapor alsaydiniz bence hic usunmeyim verin mahkemeye hakkinizi arayin hatta size bu araci satip uzerinede ugrastirdiklari icin yasadiginiz mamevi cokuntuden dolayi manevi tazminat davasi da acin , o araci satinca servis kayitlarina bakacak alacak olan kisi ve kaybiniz olacak ben kesinlikle kabul etmezdim, alin aynisinin makyajlisini verip hatalarini kabul etmek zorundalar , bize 3 dunya ulkesi muamesi yapiyorlar ugrasin bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: irfanmuratsrr

Bugün itibariyle 3.20i ED 40.Year Edition aracima Cruise Control ü Avcilar Borusan da 1047.80 TL ye taktirmis bulunmaktayim. Gaz - Fren fonksiyonlu Limitör ü aktif durumda hic bir problemi olmadan Çorlu ya dönene kadar kullandim. İslem biraz uzun sürdü acikcasi 10.30 itibariyle servise girdim CC yazilim yuklenmesi kapi fitillerinden gelen citirtilar falan derken 18.00 itibariyle ancak cikabildim. Bu süre icinde gayet iyi iliskiler kurdugum Servis Sorumlusu ve yedek parca aksesuar sorumlusu bana inanilmaz hos sohbet ve iyi niyetli yaklastilar. Hatta ikame araç temin edip benim diger islerimden de geri kalmamami sağladilar. İkame arac olarak 5.20 i ED temin ettiler. Araçta Soft Close Ghost Elektrikli direksiyon ayarlama arka otomatik perde gibi özellikler vardi sanirim Premium paket olmasi lazim.

Bugün itibariyle Borusan Avcilar deneyimim budur. Acikcasi memnun kaldim diyebilirim.

Sonradan takilan cc : fren kontrollu oluyor mu??
    Yani inis assagi araba fren yapiyor mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: mtutun

Geriye takınca sağ aynanın kaldırım pozisyonuna inmesi.

Konuyu takip edemedim hocam bahsettigin ozellik nedir? Aktiflestirebilir miyim bende? Tesekkurler

• quote:

Orijinalden alıntı: assasinseagle

quote:

Orijinalden alıntı: irfanmuratsrr

Bugün itibariyle 3.20i ED 40.Year Edition aracima Cruise Control ü Avcilar Borusan da 1047.80 TL ye taktirmis bulunmaktayim. Gaz - Fren fonksiyonlu Limitör ü aktif durumda hic bir problemi olmadan Çorlu ya dönene kadar kullandim. İslem biraz uzun sürdü acikcasi 10.30 itibariyle servise girdim CC yazilim yuklenmesi kapi fitillerinden gelen citirtilar falan derken 18.00 itibariyle ancak cikabildim. Bu süre icinde gayet iyi iliskiler kurdugum Servis Sorumlusu ve yedek parca aksesuar sorumlusu bana inanilmaz hos sohbet ve iyi niyetli yaklastilar. Hatta ikame araç temin edip benim diger islerimden de geri kalmamami sağladilar. İkame arac olarak 5.20 i ED temin ettiler. Araçta Soft Close Ghost Elektrikli direksiyon ayarlama arka otomatik perde gibi özellikler vardi sanirim Premium paket olmasi lazim.

Bugün itibariyle Borusan Avcilar deneyimim budur. Acikcasi memnun kaldim diyebilirim.

Sonradan takilan cc : fren kontrollu oluyor mu??
    Yani inis assagi araba fren yapiyor mu?

Evet el ile fren gaz fonksiyonlu ayni zamanda yokus asagi inerken kendisi hizi sabit tutuyor. Daha once bahsettigim gibi + - 5km/s e kadar kaymalar mevcut ancak hemen sabitlediginiz hiza getiriyor sizi.

• 
Sayfa: önceki 20992100210121022103
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.