Şimdi Ara

BMW 3 serisi (F30) (1858. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
70.290
Cevap
511
Favori
4.413.855
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
36 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18561857185818591860
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bigtiger1

quote:

Orijinalden alıntı: jonywayt

quote:

Orijinalden alıntı: bigtiger1

Bahsettigim cizik ekte, umarim deriye zarar vermeden cikarirlar, cok sinirlenicem yoksa. Bi isi duzgun yapamiyorlar, servise gitmeye korkar oldum.

gecmiş olsun benimde basıma gelmişti. otoparka verdım bir baktım durum fena. hani cocuk duvarı vizerya aynı durum. hıyar oglu hıyar arabaya kalem arka çepte binmiş. bej yarı deri yarı kumaş. internete baktım tam kurumadan kolonya basın yazıyordu 5 dk lık ugraş ile ilk günkü gibi oldu koltuk :) üzerinede megarus deri koruyucu bastım mis

dakotada ne olur bilmem ama yarı doseme yarı kumastakı derının uzerinde kolonya işe yaradı.

Cizigi sabah serviste temizlettim, dikkatli bakmadikca farkedilmeyen (bilmeyen birisi onu da farketmez muhtemelen) ince bir iz kaldi, derinin deforme olmamasi icin daha fazla islem yaptirmadim. Fotograflari ekliyorum, fotograflarda hic belli olmuyor.
    Yanit veren arkadaslara tesekkurler, geng de dahil olmak uzere (tavrindan hoslanmasam da)

O kadar yorum yapıp bir teşekkür etmezsen, kalkıpta bir mesaj yazdı diye hemencecik teşekür edersen başkasına bu tavırdanda da ben hoşlanmam,

Geçmiş olsun, iyi iş çıkarmışlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Kapı gıcırtıları için fitillere bir şey sürüyor musunuz? ben aracı ilk aldığımda gıcırtı vardı. hemen servise götürdüm, hallettiler. şimdi 5 ay geçti, yeniden sesler başladı az az. Acaba serviste kalıcı bir çözüm bulan var mı yoksa kendimiz kapı fitillerine vazelin vs sürerek mi çözelim?
  • bigtiger1 B kullanıcısına yanıt
    Gayet güzel olmuş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • d4ng3r kullanıcısına yanıt
    çok teşekkür ederim fotoğraf için. 1 numara ile 2 numara arasında kararsızım bakalım.

bu arada eco pro modunda yağ tüketimi daha çok olduğu için servis süresini kısaltır aracın.

0 km araç aldığınızı ve hep sabit modda aracı kullandığınızı varsayarsak

- eco pro modda 10.000 - 11.000 aralığında servis ihtiyacı verir
    - comfort mode 12.000 - 13.000 aralığında servis ihtiyacı uyarısı verir
  • quote:

Orijinalden alıntı: secospacos

Kapı gıcırtıları için fitillere bir şey sürüyor musunuz? ben aracı ilk aldığımda gıcırtı vardı. hemen servise götürdüm, hallettiler. şimdi 5 ay geçti, yeniden sesler başladı az az. Acaba serviste kalıcı bir çözüm bulan var mı yoksa kendimiz kapı fitillerine vazelin vs sürerek mi çözelim?

Ben böyle çözdüm,burda sayfanın alt kısımlarında

http://forum.donanimhaber.com/m_58868558/mpage_612/f_//tm.htm#110540785
  • doguayaz D kullanıcısına yanıt
    Bu konuda sanırım dönüş olmamış. Benim de aklımda aynı soru var. Acaba sensör de almak gerekir mi?
    Acaba ne ile temizlediler öğrenebildiniz mi? Tükenmez kalem lekesi en zor lekelerden biridir, hele de deride daha da zordur..
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlackyTurtle

çok teşekkür ederim fotoğraf için. 1 numara ile 2 numara arasında kararsızım bakalım.

bu arada eco pro modunda yağ tüketimi daha çok olduğu için servis süresini kısaltır aracın.

0 km araç aldığınızı ve hep sabit modda aracı kullandığınızı varsayarsak

- eco pro modda 10.000 - 11.000 aralığında servis ihtiyacı verir
    - comfort mode 12.000 - 13.000 aralığında servis ihtiyacı uyarısı verir

Eco Pro da neden yağ tüketimi daha fazladır?? Bu eco pro her açıdan sorunlu bir mod galiba?? Comfortta mı kullanmak motor için daha faydalı??? Nedenleriyle biraz açıklayıp aydınlatır mısınız ??

Yazılı sorusu sorar gibi oldu resmen :))

• quote:

Orijinalden alıntı: eren1977

Acaba ne ile temizlediler öğrenebildiniz mi? Tükenmez kalem lekesi en zor lekelerden biridir, hele de deride daha da zordur..

Uzerinde bisey yazmayan yesil bir spreyle, adini markasini vs bilmiyorum malesef.
  • MAlum kış geliyor etraf yağmur çamur olmaya başladı.
    http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/bmw-3-serisi-f30-sedan-3d-havuzlu-paspas-bej-201-183542180 şöyle bir paspas alsak idare edermi?
  • Arkadaslar borusan bakim paketi olanlarin araclarina farkli bi yazilim yapip bakim suresini uzatiyor olabilir mi? Yaklasik 4000 km oldu hala 12000 yaziyor. Ayrica ilk bakimada 14.800 km lerde girmisti araba...
    Bakim paketsiz arabam 9000 den basliyordu ve ayni surus seklinde patir patir dusuyordu kalan km...

• Evet hocam. bakım paketli olanlarda hava filtresi bile ilk bakımda değişmiyor. ama bakım paketi olanlarda her bakımda her şey değişiyor.
  • Bugün ikame araç olarak makyajlı 3.20 aldım, led farlar gerçekten hoş görünüyor

• aycakir A kullanıcısına yanıt
    Merhabalar, yanlış hatırlamıyorsam, sensör için 2 farklı uygulama mevcut.
    1-amortisor üzerinde. Benim arac 316i 2014 şubat üretim.
    2-jant üzerinde.(2014 belli bir tarih
    sonrasi mi, tam bilmiyorum.)

Aracınız 1.tip ise zaten jant değişimi ile sensörün ilgisi yok.
    2.tip ise, janttan sökülüp diğer bir janta takılabiliyor. Ancak biraz sıkıntılı bir işmiş, bugün uğradığım lastikçinin bilgisi...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1.Arkadas pzt günü 40.yil aldı bugün baktım menüler değişmiş (agustos benimki)
    Rtti gelmiş menüye aylık 50tl 6 aylık 150tl yıllık 250tl yazıyor.
    Benimkini güncelle dediğim halde guncellemedı.
    2.Çalışmalar devam ediyor diye düşünüyorum bmw connected da 27.10.2015 é kadar bakimdayiz yazıyor

3.şuanki navigasyon ben de 2015-1 Gecen hafta Usb ye haritayı attım 25gb (2015-3+) ama guvenlik kodu istiyor yükleyemedim. Servis gelmeniz gerekiyor diyor madem gelicem internetten niye usb ye atip güncelleme hakkı veriyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: yeniserdar

Arkadaslar borusan bakim paketi olanlarin araclarina farkli bi yazilim yapip bakim suresini uzatiyor olabilir mi? Yaklasik 4000 km oldu hala 12000 yaziyor. Ayrica ilk bakimada 14.800 km lerde girmisti araba...
    Bakim paketsiz arabam 9000 den basliyordu ve ayni surus seklinde patir patir dusuyordu kalan km...

benim aracta 12 .500 kmde daha 3800 km var diyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: coskunabi1

MAlum kış geliyor etraf yağmur çamur olmaya başladı.
    http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/bmw-3-serisi-f30-sedan-3d-havuzlu-paspas-bej-201-183542180 şöyle bir paspas alsak idare edermi?

bu parayı hakedecek kalitede mi iyi düşünmek gerek yada e-ticaret sitesi üzerinden alıp beğenilmezse sorunsuz şekilde iade edebilmek gerek diye düşünüyorum. ben ucuz olanlardan alıyorum orijinal paspaslarına kıyamadığım için, her sezon çöpe atıp yenisini alıyorum.

• yeniserdar Y kullanıcısına yanıt
    Hadi buyrun burdan yakin. Boyle bi sacmalik olabilir mi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: niyyoo

1.Arkadas pzt günü 40.yil aldı bugün baktım menüler değişmiş (agustos benimki)
    Rtti gelmiş menüye aylık 50tl 6 aylık 150tl yıllık 250tl yazıyor.
    Benimkini güncelle dediğim halde guncellemedı.
    2.Çalışmalar devam ediyor diye düşünüyorum bmw connected da 27.10.2015 é kadar bakimdayiz yazıyor

3.şuanki navigasyon ben de 2015-1 Gecen hafta Usb ye haritayı attım 25gb (2015-3+) ama guvenlik kodu istiyor yükleyemedim. Servis gelmeniz gerekiyor diyor madem gelicem internetten niye usb ye atip güncelleme hakkı veriyor.

Saban baktigimda bendeki menude de yoktu (Tem'deki kaza yuzunden yarim saat beklerken RTTI olsa bi onceki cikistan kacardim belki, hala acilmadi mi diye bakmistim) Borusan'dan gun icersinde ogrenmeyi deneyecegim.

Arkadasin satin aldi mi? deneme imkaniniz oldu mu?
    Fiyati beklenenden biraz yuksek olmus (sasirmadim) 6 aylik paketle bir denemek lazim, duzgun calisiyorsa deger parasina. Bir sekilde menuyu aktive edebilirsen haber ver lutfen.

Connected sayfasindaki calismalar RTTI satin alma akisiyla ilgili olabilir, bildigim kadariyla satin almayla ilgili bir altyapi/ihtiyac daha once yoktu zaten TR'de. Diger yandan yazilim sektorunden biri olarak guncelleme icin 12 gunluk bir site kapatma olayi cok komik geldi, test ortaminda gelistirmeni, hazirliklarini yaparsin, bir gece kimsenin ruhu duymadan yaparsin publishini gecersin yeni sisteme

Navigasyonla ilgili otomotivden hala donus beklendigini soylediler dun. Sana hangi servis gelmeniz gerekiyor dedi bilmiyorum fakat Istinye'de suanda yukle yapilmiyor, iyice teyit etmeden gitme derim. Gecen gun yazmistim, Istinyede bana interneteki haritanin Avrupa haritasi oldugu Tr haritasinin farkli oldugunu soylemislerdi, aldiktan sonra kontrol ettim gercekten oyle, yuklu versiyonda RoadMap Turkey Evo 2015-1 yaziyor, internetteki versiyon ise Roadmap Europe Evo 2015-3. Bizim accountumuzda bu degil Turkey'in guncellemesinin yayinlaniyor olmasi gerekiyormus, sistemsel hata oldugunu ileteceklerini soylediler. Avrupa haritasinin neden yuklenmedigini bilmiyorum, belki de yukleyememiz gerektigi icin guvenlik kodu istiyor olabilir.

Ozetle suanda Turkiye guncellemesi olup olmadigini bilmiyorlar, otomotivden donus bekliyorlar, internetteki de bizim kullandigimiz harita degil, o yuzden konu netlesene kadar bence denemeyin bosuna 25gb indirip.

Edit: Sitede guncelleme uyarisi sadece Hizmetlerim -> Harita guncelleme bolumunde cikiyor, RTTI'dan ziyade Turkiye haritasi konanan kadar Avrupa haritasinin downloadunu engellemek icin yapilmis olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bigtiger1 -- 16 Ekim 2015; 11:12:22 >

arkadas satın almadı daha bence bıraz beklemek gerek belki internet internetten müzik dinlemek için paket falan yapabılırler diye düşünüyorum.
    Dediğinz gibi europe 2015-3 müş ben dikkat etmemişim ama connected drive dan giriş yapınca yükleyeceğimiz şeyler araca uyumlu olmalı zaten araç bilgilerini biliyorlar.
    Siteyi umarım suanki guncellemelerle geliştirirler. İsteklere cevap veremiyor suan.
    Google, youtube, internet radyo rtti gibi bir paket yapsalar çok güzel olur.

Ben usb ye atmıstım yükleyemeyınce servisi aradım izmiri kod istiyor diyince ne demek istediğimi anlamadı o yuzden gelin dedi büyük ihtimalle, yarın gıdıcem servısten bılgı alınca paylasırım.
  • 
Sayfa: önceki 18561857185818591860
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.