Şimdi Ara

BMW 3 serisi (F30)

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir (6 Mobil) - 4 Masaüstü6 Mobil
68.066
Cevap
510
Favori
3.866.884
Tıklama
Giriş
    1381 Mesaj

Selamlar,

Bilgilendirme için teşekkürler. Bu arada ben de kendi aracımı 2016 haritası ile güncelledim. Sadece Türkiye olanından.
    Henüz bir fark görmedim ama bir hayli mekan eklemişler. Gerçi zaten online search özelliği olduğu için önemsiz bir fark gibi geldi.
    Yeni yollar konusunda bişey diyemeyeceğim, malum haftasonu havalar pek iyi değildi dışarı çıkmadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi secospacos -- 13 Ekim 2015; 11:28:31 >
    |
    |
    bigtiger1 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
    1048 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: secospacos

Selamlar,

Bilgilendirme için teşekkürler. Bu arada ben de kendi aracımı 2016 haritası ile güncelledim. Sadece Türkiye olanından.
    Henüz bir fark görmedim ama bir hayli mekan eklemişler. Gerçi zaten online search özelliği olduğu için önemsiz bir fark gibi geldi.
    Yeni yollar konusunda bişey diyemeyeceğim, malum haftasonu havalar pek iyi değildi dışarı çıkmadım.

Tesekkurler, su uydu goruntusunu zoom'da da gorme imkani olsa daha guzel olurdu, bazen cok daha kullanisli oluyor (Tabi ya online olacak ya da saglam bir boyuta cikacak harita, Audide oyle sanirim)
    |
    |

• Binbaşı
    1381 Mesaj

.
    .
    Harman Kardon Surround Sistemli araç sahibi arkadaşların dikkatine!!!

Yabancı forumlardan ve kendi kulağıma güvenerek yaptığım ayarlar sonucu en berrak ve güzel dağılımlı sesin standart ayarlarda gelmediğini farkettim.
    Birkaç ses mühendisi arkadaşın da belirttiği üzere ufak bir EQ ayarlı yapmak gerekiyor.
    Aşağıda hem yazıyorum hem de görsel olarak paylaşıyorum. Deneyip sonuçları yazarsanız çok sevinirim.

Ses ayarı menüsünde :
    Tiz 0
    Bas +1
    Fader Arkaya +2
    Logic 7 Aktif

Equalizer Ayarı menüsünde

100 Hz +2 (daha güçlü bas vuruşu isterseniz +4'e kadar açın)
    200 Hz -3 (kesinlikle -3,-4 değerlerinde kalması gerekiyor, aksi halde bas saçma sapan vuruyor)
    500 Hz +1
    1 kHz +1
    2 kHz +1
    5 kHz 0
    10 kHz 0 (yüksek seste biraz sibilance yapabiliyor, bu durumda 5kHz ile birlikte -1 yaparsınız)

Dipnot: Aracın camları (veya en azından sunroof) açıkken ses çok daha güzel geliyor. denemenizi tavsiye ederim. Basınçla ilgili bir durum olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi secospacos -- 13 Ekim 2015; 11:39:29 >
    |
    |

• Binbaşı
    1757 Mesaj

Aynen, işin özeti son yazdıklarınız; İhtiyaç, beklenti ve zevk meselesi...
    |
    |
    bezakii kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

servis zamanı eco pro da sık kullanıyorsanız da çabuk geliyor,birde ağır kullanırsanız çabuk geliyr.Tabii çok şehiriçi kullanımda da çabuk geliyor.. @finecenker
    |
    |
    finecenker kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: secospacos

.
    .
    Harman Kardon Surround Sistemli araç sahibi arkadaşların dikkatine!!!

Yabancı forumlardan ve kendi kulağıma güvenerek yaptığım ayarlar sonucu en berrak ve güzel dağılımlı sesin standart ayarlarda gelmediğini farkettim.
    Birkaç ses mühendisi arkadaşın da belirttiği üzere ufak bir EQ ayarlı yapmak gerekiyor.
    Aşağıda hem yazıyorum hem de görsel olarak paylaşıyorum. Deneyip sonuçları yazarsanız çok sevinirim.

Ses ayarı menüsünde :
    Tiz 0
    Bas +1
    Fader Arkaya +2
    Logic 7 Aktif

Equalizer Ayarı menüsünde

100 Hz +2 (daha güçlü bas vuruşu isterseniz +4'e kadar açın)
    200 Hz -3 (kesinlikle -3,-4 değerlerinde kalması gerekiyor, aksi halde bas saçma sapan vuruyor)
    500 Hz +1
    1 kHz +1
    2 kHz +1
    5 kHz 0
    10 kHz 0 (yüksek seste biraz sibilance yapabiliyor, bu durumda 5kHz ile birlikte -1 yaparsınız)

Dipnot: Aracın camları (veya en azından sunroof) açıkken ses çok daha güzel geliyor. denemenizi tavsiye ederim. Basınçla ilgili bir durum olabilir.

Ben de biraz kurcalamistim kafama gore ama cok da zaman ayiramadim, ilettigin konfigurasyonu deneyecegim, az kalan cizirti da cikmaz belki bu configle :)
    |
    |

• Binbaşı
    1555 Mesaj

eski aracimda boyle bir sorun olmuyordu, telefon cebimde oluyordu hatta, direksiyon uzerinden telefona hic dokunmadan arama yapabiliyordum, sorun telefondan yada siriden degil, sistemden.
    |
    |

Bakış açısı geliştirme, maliyetli yoldan deneyim elde etmeden fikir edinme anlamında yorumlarınızı benim için değerli, emeğinize sağlık.
    |
    |
    Bahsedilenler: koleksiyoner , mtutun

Eski araçlar: 2013 Sedef Beyaz Toyota Corolla Active 1.6 MultidriveS, 2014 Füme Subaru Xv Elegance 2015 BMW Melbourne Kırmızı 320iED Sport Line Plus,2015 Gümüş Gri Kia Picanto 1.2 EL ,2007 Bej Megane II HB, 2014 Kar Beyaz Toyota Auris Advance Skypack MultidriveS, 2004 Metalik Mavi Yaris Terra 1.0 MM, 2013 Beyaz Ford Kuga 1.6 Ecoboost, 2011 Duman Gri Renault GrandScenic 1.5 dci, 2008 Çelik Gri Renault Megane HB 1.5 dci, 2006 Natural Renault Modus Dynamic, 2003 Gri Fiat Marea, 2001 Kırmızı VW Polo 1.4 16V, 1998 Kırmızı Hyundai Accent GL, 2012 Siyah Honda CBR 250, 2014 Gri Honda CBR 500
  • Binbaşı
    1497 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: _joeblack_

Arkadaşlar son zamanlarda Bmw 3.20i ed sportline plus için fiyat alan oldu mu acaba,son durumda nedir fiyatları ?

En son sordugumda 146 filan demislerdi 1 ay once

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

quote:

Orijinalden alıntı: sinnan

eski aracimda boyle bir sorun olmuyordu, telefon cebimde oluyordu hatta, direksiyon uzerinden telefona hic dokunmadan arama yapabiliyordum, sorun telefondan yada siriden degil, sistemden.

Eski aracin ve OS versiyonun neydi? iOS'9 kullaniyorum ve bunu acan bir ayar gormedim henuz, @secospacos sende kilitliyken siriden arama yaptigimda telefonu acmalisin diyor mu denedin mi hic?
    |
    |
    Bahsedilenler: secospacos

tesekkur ederim, o sizin guzel bakış açınız, sağolun
    |
    |
    descartes46 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: bigtiger1

quote:

Eski aracin ve OS versiyonun neydi? iOS'9 kullaniyorum ve bunu acan bir ayar gormedim henuz, @secospacos sende kilitliyken siriden arama yaptigimda telefonu acmalisin diyor mu denedin mi hic?

Tamamdir cozdum olayi, Settings-> TouchId & Passcode bolumunde hem Siri hem de Voice Dial ayarinin acilmasi gerekiyor. Arabada henuz denemedim fakat telefondan teyit ettim kilitliyken de Siri arama yapabiliyor bu sekilde.

bende ikisi de acik ama olmuyor, telefondan arama basina basili tutunca son aranan numaraya geliyor, siriyi acmiyor.
    |
    |

bende ikisi de acik ama olmuyor, telefondan arama basina basili tutunca son aranan numaraya geliyor, siriyi acmiyor.

Sadece telefon kilitliyken mi? acikken de mi oyle? "arama basina basili tutunca"'dan kastin home tusu diye anliyorum.

telefon kilitliyken, direksiyon uzerindeki telefon isaretine basili tutunca eski aracim nissan qashqai`de siri aciliyordu, bmw f30 da son aranan numarayi ariyor.
    |
    |

telefon kilitliyken, direksiyon uzerindeki telefon isaretine basili tutunca eski aracim nissan qashqai`de siri aciliyordu, bmw f30 da son aranan numarayi ariyor.

NBT var mi aracta? yoksa calismiyor diye biliyorum, arkadaslar teyit etsinler lutfen.

Orijinalden alıntı: bigtiger1

quote:

NBT var mi aracta? yoksa calismiyor diye biliyorum, arkadaslar teyit etsinler lutfen.

Yazdigina tekrar bakinca farkettim, siri icin telefon isaretine degil voice control (Kafa resmi var) dugmesine basili tutman gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bigtiger1 -- 13 Ekim 2015; 13:51:57 >

benim aracta ise yaramiyor o dugme sanirim kac kere denedim calismadi.
    |
    |
SEO
192.168.1.1
bankalar.org
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,641
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.