Şimdi Ara

BMW 3 serisi (F30)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir (2 Mobil) - 7 Masaüstü2 Mobil
5 sn
68.742
Cevap
512
Favori
3.990.092
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 18 sa. önce
  • Cevaplayan Üyeler 2600
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 14
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 saat 6 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 6
  • Favoriye Eklediklerim 512
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • helpgod (1163 mesaj) jonywayt (1132 mesaj) erciftci (1036 mesaj) kkurt2002 (997 mesaj) JN008 (976 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (21512 mesaj) Mobil (23938 mesaj) Tablet (4511 mesaj) (10 mesaj) Mini (952 mesaj) Uygulama (1198 mesaj)
  • @
21 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Markalar >> Bmw >> BMW 3 serisi (F30)
Giriş

Arabayla bir sıkıntım yok ama en ufak bir bir değişim yapmaya kalkınca başımı çok ağırtıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Emre baran kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Offff be zekaya bak!! 23 aylık kızım bile daha mantıklı konuşuyor
    nasıl anlayabildiğiniz sizi kastetmediğimi?

mtutun kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Şimdi yanlış anlamalar devam ettiği için son bir düzeltme daha yapalım.
    Önce gelelim estorile.
    Ben bu renge kötü demedim bu renk tercihinde bulunan kişilere zevksizde demedim.Sadece yaşım itibarıyla bana uygun olmadığını söyledim ayrıca çok fazla etrafta görüldüğü için rengin yüzünün eskimeye başladığını söyledim.Plastik boya görüntüsü intibası verdiğinide ekledim.Benim lafım bu rengi alanlara değil getirenlere.
    Çünkü ithalatı yaparken 10 estoril 10 siyah 10 beyaz gönderin bize diyorlar sonrada müşteriye elimizde bu var diyorlar.Müşteride öyleyse bu olsun deyip alıyor.
    Müşteriyi resmen tehdit ediyorlar bakın sipariş araba alırsanız 2 ayda gelir kur ne olur bilemeyiz indirim oranıda değişebilir diye iyice köşeye sıkıştırıyorlar.Arabanınfiyatını tl üzerinden alsalar anlarım ama arabayı euro üzerinden satıyorlar.Al benden 50000 euroyu geç siparişini fatura kesilirkende ver elindeki euroları bitsin gitsin.Ama bu zahmeti yol yaparlar mı hiç?Değişik renkler getirmek ayrıca risk ya hemen satılmazda stok maliyeti oluşturusa.Bunlarla uğraşacağına müşteriye aba altından sopa göster elindekileri ver gitsin.
    Harman kardona gelelim 2010 model eski corolmdaki adı bile yazmayan sistemin HK kadar iyi hatta daha üstün olduğunu ne kadar antsam yazsam anlamassınız.
    Ben ikisinide karşılaştıracak kadar dinledim ve size değil kusura bakmayın kulağıma inanıyorum.Yeni kasa corolldaki sistem HK kadar iyi değil bence karşılığı hi fi dır.
    Donanım tercihi meselesine gelelim 40.yıl veya m plus almak istediğimde st cisi her rengin tercih edilemeyeceğini söyledi niye böyle yapıyorlar acaba diye soruncada bazen müşteriler o kadar kötü kombnasyolar seçiyorlar ki arabanın imajını bozuyorlar onun için böyle yapıyorlar dedi.Doğru söze ne denir.
    Tamamda bu işi bazende BmW ta kendisi yapıyor.3 serisi gibi spor karakterli bir arabaya luxury paketi koyanda senin benim gibi bir insan insanlar topluluğu.Ve bu tercih bence yanlış.
    Galileo da dünya dönüyor dediği zaman adamı yargılamaya kalktılar mahkemede dönmüyor dedi ama mahkeme çıkışında ne derseniz deyin yinede dönüyor dedi.O gün dünya üzerinde dünyanın döndüğüne inanan tek kişi idi.Bugün herkes bunu biliyor kısacası bu tercih bmw dizynırları tarafındab yapılıyor olsa dahi yanlıştır.
    Müşterisi var ki satıyor.Yanlışın zirvesi işte tamda burası.Sen elindeki100 yılda oluşturduğun imajını müşterisi var yapalım abiye dönüştürsen gideceğin nokta pekte hayırlı olmaz.
    Bu hasta istiyor diye gereksiz ameliyat yapmak gibi birşey.Abi adam önden bakınca arkası gözüksün istiyor karnı delik dolaşmak istiyormuş yapalım demek gibi.olmaz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    mtutun kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    2832 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: mtutun

quote:

Orijinalden alıntı: Hyskuzpoy1

Haklısınız ama ben tüketicilerin üreticileri yönlendirmesi gerektiğine inandığım için sert yorum yapıyorum yoksa bana ne herkes kendi zevkini yaşar biz tüketiciler örneğin arabada limitör yerine CC isteyebilmeliyiz her rengi her line da alabilmeliyiz piona black ve ucuz ahşap görüntüsünün kötü olduğunu satış temsilcilerine söylemeliyiz feedback ler oluşmalı forumlarda paylaşılmalı heryerde her zeminde konuşulmalıki ses üreticiye kadar gitmeli
    Yoksa sırf BMW yaptı diye kötü şeylerin iyi kabul edilip olumlu yorum yapılmasına dayanamıyorum
    Luxury bence sadece 7 seisinde satılmalı net.

Sevgili Dostum,

Ben 25 yıldır bu sektörün içindeyim. İnan bana benden daha çok ne hata bulabilirsin, ne de eleştirebilirsin? Ben hiç kimsenin ne üreticiyi ne de satıcıyı hatalarına karşı eleştirmesine karşı değilim. Ben direk yüzlerine karşı yapıyorum. Ancak burada senin iddialı eleştirilerine maruz kalan unsurlar bir hata değil, donanım tercihi. Bu forumda o donanımları tercih eden birçok arkadaşın da varken bu şekliyle söylemen şuna benzer. Dizel otomobil BMW değildir, BMW demek devir çevirmektir... bu argüman bir zamanlar çok modaydı. Ben o zaman da buna karşıydım, BMW demek sadece motor değildir, tercihlere saygı duyalım diye...

Şimdi bu durumda birisi luxury değil, bir başkası dizel değil, birisi sentetik derilisi değil, diğeri 1.6 motorlusu değil vs vs diyebilir. Bunlar bir hata değildir, bir tercihtir. Müşterisi var ki, firma bunları satıyor, müşterisi var ki luxury, HK, estoril satılıyor. Siz tercih etmediniz diye estoril kötü bir renk olmaz, ya da luxury BMW olmaktan çıkıp başka bir otomobil olmaz, veya HK parasını etmez demek değildir. Eleştirilerimizi doğru, yerinde, ölçülü ve üslubuyla yapmalıyız ki, amaçladığımız etkinliğe ulaşsınlar. Mesela HK'ya o parayı verecek kadar beni etkilemedi denilebilir. Ama Corolla'daki müzik sistemi daha iyiydi diye eklendiğinde ölçü kaçıyor.

İşte durum bundan ibaret, elinize sağlık.

Zaten Corolla daki ses sistemi Harman Kardondan daha iyiydi cümlesini okurken neyin kafası bu dedim.
    |
    |

• Yüzbaşı
    600 Mesaj
    merhaba arkadaslar,

yakin zamanda bir arac almayi planliyorum. Fakat biraz dolu 3.20i ed mi yoksa cok daha az aksesuar olan bir 3.20d mi secmeliyim bilemedim. Yildan 20000km yakin yol yapiyorum. Sizce vergi, bakim ve benzin parasini dusundugumde hangisini tercih etmeliyim.

PSN:claptrap87
  • Yüzbaşı
    709 Mesaj

Merhaba,
    Sabah ilk çalıştığında motor ısınana kadar yüksek devirde çalışıyor bu durumda bir titreme hissediyorum ama ısındıktan sonra farketmedim böyle birşey tekrar kontrol edeyim.
    |
    |
    marlon13 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Eski araçlar: 2013 Sedef Beyaz Toyota Corolla Active 1.6 MultidriveS, 2014 Füme Subaru Xv Elegance 2015 BMW Melbourne Kırmızı 320iED Sport Line Plus,2015 Gümüş Gri Kia Picanto 1.2 EL ,2007 Bej Megane II HB, 2014 Kar Beyaz Toyota Auris Advance Skypack MultidriveS, 2004 Metalik Mavi Yaris Terra 1.0 MM, 2013 Beyaz Ford Kuga 1.6 Ecoboost, 2011 Duman Gri Renault GrandScenic 1.5 dci, 2008 Çelik Gri Renault Megane HB 1.5 dci, 2006 Natural Renault Modus Dynamic, 2003 Gri Fiat Marea, 2001 Kırmızı VW Polo 1.4 16V, 1998 Kırmızı Hyundai Accent GL, 2012 Siyah Honda CBR 250, 2014 Gri Honda CBR 500
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    quote:

Önce gelelim estorile.
    Ben bu renge kötü demedim bu renk tercihinde bulunan kişilere zevksizde demedim.Sadece yaşım itibarıyla bana uygun olmadığını söyledim ayrıca çok fazla etrafta görüldüğü için rengin yüzünün eskimeye başladığını söyledim.Plastik boya görüntüsü intibası verdiğinide ekledim.Benim lafım bu rengi alanlara değil getirenlere.
    Çünkü ithalatı yaparken 10 estoril 10 siyah 10 beyaz gönderin bize diyorlar sonrada müşteriye elimizde bu var diyorlar.Müşteride öyleyse bu olsun deyip alıyor.
    Müşteriyi resmen tehdit ediyorlar bakın sipariş araba alırsanız 2 ayda gelir kur ne olur bilemeyiz indirim oranıda değişebilir diye iyice köşeye sıkıştırıyorlar.Arabanınfiyatını tl üzerinden alsalar anlarım ama arabayı euro üzerinden satıyorlar.Al benden 50000 euroyu geç siparişini fatura kesilirkende ver elindeki euroları bitsin gitsin.Ama bu zahmeti yol yaparlar mı hiç?Değişik renkler getirmek ayrıca risk ya hemen satılmazda stok maliyeti oluşturusa.Bunlarla uğraşacağına müşteriye aba altından sopa göster elindekileri ver gitsin.
    Harman kardona gelelim 2010 model eski corolmdaki adı bile yazmayan sistemin HK kadar iyi hatta daha üstün olduğunu ne kadar antsam yazsam anlamassınız.
    Ben ikisinide karşılaştıracak kadar dinledim ve size değil kusura bakmayın kulağıma inanıyorum.Yeni kasa corolldaki sistem HK kadar iyi değil bence karşılığı hi fi dır.
    Donanım tercihi meselesine gelelim 40.yıl veya m plus almak istediğimde st cisi her rengin tercih edilemeyeceğini söyledi niye böyle yapıyorlar acaba diye soruncada bazen müşteriler o kadar kötü kombnasyolar seçiyorlar ki arabanın imajını bozuyorlar onun için böyle yapıyorlar dedi.Doğru söze ne denir.
    Tamamda bu işi bazende BmW ta kendisi yapıyor.3 serisi gibi spor karakterli bir arabaya luxury paketi koyanda senin benim gibi bir insan insanlar topluluğu.Ve bu tercih bence yanlış.
    Galileo da dünya dönüyor dediği zaman adamı yargılamaya kalktılar mahkemede dönmüyor dedi ama mahkeme çıkışında ne derseniz deyin yinede dönüyor dedi.O gün dünya üzerinde dünyanın döndüğüne inanan tek kişi idi.Bugün herkes bunu biliyor kısacası bu tercih bmw dizynırları tarafındab yapılıyor olsa dahi yanlıştır.
    Müşterisi var ki satıyor.Yanlışın zirvesi işte tamda burası.Sen elindeki100 yılda oluşturduğun imajını müşterisi var yapalım abiye dönüştürsen gideceğin nokta pekte hayırlı olmaz.
    Bu hasta istiyor diye gereksiz ameliyat yapmak gibi birşey.Abi adam önden bakınca arkası gözüksün istiyor karnı delik dolaşmak istiyormuş yapalım demek gibi.olmaz.

dediğinizin çoğuna katılıyorum, corolla olayına da inanırım, ben japonları ruhsuz buluyorum ama kalite sorunsuzluk olarak bizim gibi marka kompleksler olmayan batılı ülkelerde piyasaları baştan sona salladılar
    fakat 3 serisindeki luxury paket olayına katılmıyorum, sonuçta 136 yada 170 bg olan 1.6 yada tasarruflu dizel arabalardan bahsediyoruz, ha m3 te fln zaten ahşaplı paket yok, sanki ferrari 4 kapı araba yapmış da ya ferrari karakterine aykırı diyoruz :))) altı üstü 4 kapı bi sedan ya, isteyen ahşap alır isteyen piano yani ne karakteri var ki, yoldaki normal arabalar tüketici gözünde safkan spor, böle olunca da bu almanlar etmedikleri paraları, gayet ister al ister alma havasında kıl aldırmayan distribitörlerle satıyorlar.

• Binbaşı
    1757 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: feriterk

Offff be zekaya bak!! 23 aylık kızım bile daha mantıklı konuşuyor
    nasıl anlayabildiğiniz sizi kastetmediğimi?

Allah bağışlasın ve benden de zeki olsun tabi. Sonuçta bu ülke onların ülkesi, bizler geldik, gideceğiz. Ülkemizin yeni jenerasyonların zekasına çok ihtiyacı var. Tekrar Allah bağışlasın, mutlulukla, sağlıkla büýüsün inşallah.

Bu arada ben zaten hiç zekam ile ilgili iddialı bir insan olmadım. Üstelik bunu zaten insanın kendisinin takdir etmesinin de doğru olmayacağını düşünüyorum.

İnanın bana internette diğerlerine hakaret etmek çok kolaydır. Esas zor olan ve karakterini, eğitimini, olgunluğunu gösteren ise bu kolaylığı seçmek değildir. Fikirlerini emek harcayarak, kimseyi kırmamaya çalışarak, üsluplu bir şekilde anlatmaya çalışmaktır.

İş hayatınızda benim çok değer verdiğim bir kurumun mensubu olduğunuzu söylemiştiniz galiba. Eğitiminizin de bu vesile ile çok yüksek olduğuna inanıyorum. Sizden eğitiminize yakışır davranmanızı rica ediyorum. Hiçbirimiz burada kavga, hakaret etmek için var değiliz sanıyorum. Sağlıklı bir diyalog yoksa, burada da zamanla yazılmamaya başlanır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mtutun -- 6 Eylül 2015; 9:53:19 >

• Binbaşı
    1757 Mesaj
    quote:

Önce gelelim estorile.

Sevgili Dostum,

Sizi mutlaka BMW'nin başına getirmek lazım ki, benim gibi luxury tercih edip, markanın imajını bozan müşteriler uzak dursun. Bu arada Galileo ile Luxury line arasındaki bağlantıyı sevdim, konuyu çok iyi izah eden bir örnek olmuş. Benim tek endişem ise, Corolla'nın ardından BMW'nin sizi mutlu edemeyeceği ihtimali.

Şaka bir yana, aracınızı güzel günlerde kullanın. Artık konuyu daha fazla uzatmanın bir esprisi yok, kendimizi tekrar edip, duracağız. Herkes ikimizin de ne demek istediğini anlamıştır artık.

• Binbaşı
    1757 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: koleksiyoner

quote:

Önce gelelim estorile.

dediğinizin çoğuna katılıyorum, corolla olayına da inanırım, ben japonları ruhsuz buluyorum ama kalite sorunsuzluk olarak bizim gibi marka kompleksler olmayan batılı ülkelerde piyasaları baştan sona salladılar
    fakat 3 serisindeki luxury paket olayına katılmıyorum, sonuçta 136 yada 170 bg olan 1.6 yada tasarruflu dizel arabalardan bahsediyoruz, ha m3 te fln zaten ahşaplı paket yok, sanki ferrari 4 kapı araba yapmış da ya ferrari karakterine aykırı diyoruz :))) altı üstü 4 kapı bi sedan ya, isteyen ahşap alır isteyen piano yani ne karakteri var ki, yoldaki normal arabalar tüketici gözünde safkan spor, böle olunca da bu almanlar etmedikleri paraları, gayet ister al ister alma havasında kıl aldırmayan distribitörlerle satıyorlar.

Ben çok uzun yıllardır aralıksız Japon aracı kullanıyorum. Son 12 yılda Honda, Subaru ve Mazda markalı çok sayıda araç kullandım. Halen de BMW yanında Mazda kullanıyorum. Eğer konu surunsuzluk ve uzun ömürse, japon eşsiz bir mekanik, elektrik ve elektronik kaliteye sahiptir. Bunu sadece ben söylemiyorum, çeşitli istatistikler de doğruluyor zaten.

Ancak kalite çok geniş bir kavramdır. Yukarıda bahsettiğimiz sorunsuzluk bunun sadece bir yönüdür. Örneğin aktarma organları mekanik dizayn kalitesi, bu konuda BMW eşsizdir. Bir motordan en yüksek performansı, en düşük tüketim ile almak için harcanan mekanik dizayn mühendisliği. Kullanılan malzeme kalitesi, detaylara önem verme kalitesi. Aerodinamik dizayn, ergonomik dizayn, mekanik verimlilik, direksiyon ve çekiş için farklı aksların tercih edilmesi vb. bu böyle gider.... aracın dış dizaynı gibi sübjektif konulardan bahsetmiyorum bile... Ben şu an Skyactiv teknolojili Mazda CX-5 kullanıyorum. Gerçekten gerek teknoloji, gerek dizayn, gerek mekanik verimlilik, gerekse malzeme konusunda son dönemde gördüğüm en iyi japon'lardan biri. Bu aracı bile total kalitede üstündür demekde zorlanırım.

Tekraren söylüyorum, japon uzun ömür ve sorunsuzlukta eşsizdir. Ama sadece bu özellik total kaliteyi ifade etmez. Bir de Corolla'yı BMW 3 serisi ile kıyaslamak zaten bu araca da haksızlık olur. Birisi D diğeri C segmenti. Bence en doğru kıyas Lexus IS olacaktır.

|
    |

• Yüzbaşı
    360 Mesaj

ayda iki depo harcayacak gibisin 320ied 'de seçebilirsin
    |
    |
    cell1987 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    arkadaşlar selam. aracım 2012 honda fd6 civic ve bugün itibari ile kardeş getirdik :D aslında bmw f30 estroril blue iç dakota kırmızı 40.yıl özel serisi alacaktım ama hem bmwnin aşırı fiyatı hemde zangır zangır titreyen sorunlu direksiyonundan dolayı tercihimi mercedes benz c180 AMG den yana kullandım. tabi spor süspansiyon iptali ile. aracımda ekstradan koltuk hafıza ve ısıtma paketi gibi donanımlar var. touchpad vs tam dolu. size tavsiyem direksiyon titremesi önemsiz gibi görünebilir ancak mekanik bi arıza ve nerde ne zaman yapacağı belli olmaz. canınızdan önemli birşey de yoktur.
    ha bu arada kendimi kısaca tanıtayım büyük bir otomotiv şirketinde endüstri yüksek mühendisiyim araçlarla aşırı ilgili olduğum için olaya mühendislik gözüyle de bakıyorum. hondamı da hala keyifle kullanıyorum atmosferik benzinli çok güzel bir keyif bence ve en ufak sıkıntısı yok. bakalım şimdi yıldız geldi onu da göreceğiz :D

Bauhaus vb. yapı marketlerin oto reyonlarında bulabileceğiniz spray silikon alıp kapı fitillerinize sıkıp bu tür seslerden kolayca kurtulabilirsiniz. Servisin yapacağı da farklı değil.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    ilker1999 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

mercedes şimdiden hayırlı olsun. Bu forumda belkide ilk türkiye paketli c180 amg alan kişiyim. Araca 1800 km zor dayanıp sattım şimdi bmw alıcam. 1800 km içinde yaşadıklarım. direksiyon gacırdaması,direksiyonu sağa sola döndürürken gelen inleme sesi,anahtarın aracı tanımaması, direksiyon müdahalelerinden sonra öntakımdan gelen takırtılar,anahtarsız çalıştırmadan kaynaklı içerideki kuş sesi benzeri cik cik leme. Şanzımanın 2 den 3 geçerken silkelemesi. Birde bunun üzerine aracın tatmin edici şekilde hızlanamaması ve performans zayıflığı. İşte benim mercedes ile yaşadıklarım. Umarım siz bunları yaşamazsınız. Kolay gelsin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Orijinalden alıntı: mtutun

quote:

Önce gelelim estorile.

Sevgili Dostum,

Sizi mutlaka BMW'nin başına getirmek lazım ki, benim gibi luxury tercih edip, markanın imajını bozan müşteriler uzak dursun. Bu arada Galileo ile Luxury line arasındaki bağlantıyı sevdim, konuyu çok iyi izah eden bir örnek olmuş. Benim tek endişem ise, Corolla'nın ardından BMW'nin sizi mutlu edemeyeceği ihtimali.

Şaka bir yana, aracınızı güzel günlerde kullanın. Artık konuyu daha fazla uzatmanın bir esprisi yok, kendimizi tekrar edip, duracağız. Herkes ikimizin de ne demek istediğini anlamıştır artık.

eyvah, o zaman bmw'nin imajını bozduğu için 7 serisi 5 serisi fln da kalkar kesin, hadi hepsi neyse de 2 gran tourer gibi bi arabayı ne yapacağız, neden sokağa çıktığımızda zibil gibi gördüğümüz, maaşlı bankacıların bile kasıp 3.16 sına göz kırptığı bu safkan spor otomobil üreticisi 2 gran tourer gibi bi araç yapmış ki :)))

paket olaylarını konuşmak için hoş bir zemin oldu bi açıdan, ben luxury paketi arka tarafta sunduğu uzun krom çıta dışında beğeniyorum, ne sunduğu ne önerdiği net olan bi paket, m paket dediğiniz aynı aracın tamponları biraz farklı bi kalıptan çıkarıp binlerce lira ek para istemek, üstelik 136 ya da 170 bg lik araçları dışardan 500 bg gibi göstermek yani asıl le algıyı süs yaparak değiştirmek dışında bir misyonu da pek yok, yurtdışında süspansiyon iptali olmadığı için en azından bi bmw için çok yumuşak f30u sertleştirdiğini söyleyebilirdik. spor paket ise, yani aracın içine kırmızı bi şerit çekmek o aracı sportifleştirir mi? jaguar, aston martin, lexusun sporları vb iç ahşap ile gelirken ben içinde kırmızı şerit olan bi spor araç hatırlamıyorum, bi algıyıı bu kadar kesin ve doğru bu diyecek kadar net sunuyorsak bunu en azından bikaç temelle besleyebilmemiz gerekir, önden görünümde ise m i de anllıyorum da sport paketin neresi spor gerçekten ben şahsım adına anlayamıyorum, kromun düz çizgi olması bi arabayı spor mu yapar? ha, süspansiyon, yazılım, turbo kalitesi vb yani böle şeyler değişse anlayacağım da bu paketlerin çoğu süsleme makyajı, 40.yıl çıkmadan evvel luxury hem deri hem hk vb sunarak süs dışında net bi donanım artısı katıyordu, şahsen ben de luxury yerine 5 e geçmeyi de tercih edebilirdim, ama 2000 dizel vergisine çıkmamışsanız 1.6 benzinli motora, hatta 2000 dizel motora bile o koca kasayı sürürmeye de gerek yok, o açıdan da 3 luxury daha mantıklı oluyor yine

• Binbaşı
    1556 Mesaj
    Bmw yi aklinda cok yanlis yere koyanlar var, bmw nin sadece marka algisi dinamik spor otomobil seklinde, yoksa diger tum markalar gibi tum siniflarda araci olan normal bir marka, sen buna premium dersin (ki degil) bir baskasi orta sinif ustu arac der olay gorecelesir.

İnsanlar o kadar onyargili bakiyor ki ayni malzeme baska markada olsa yerden yere vuracagi halde bmw de olunca aa cok kaliteli tok malzeme diyor :)

Ayni sorun baska markada olsa x marka iste ne beklersin ki diyecegine baska seyler soyluyor.

Ben 30 yasinda Luxury paketi, m pakete tercih ederim, spor gorunum benim icin bir sey ifade etmiyor, arac spor arac olmadiktan sonra.

|
    |
    M Plus pakette akıllı telefon bağlantı sistemi yok mu?
    Son olarak pazarlık edip fiyat alanlar var ise 40.yıl ile M Plus paket ve Sportline Plus arasında ne kadar fiyat farkediyor? Teşekkürler herkese...

|
    |
    BMW satış servıs oldukça başarısız vs bunu kabul ederım malesef ulkemız yönetım kapasıtelerı bukadar ama Bakıyorum BMW nın yanında esamesı okunmayacak markaların adı geçıyor BMW marka bağımlılığı vs degıl bınek araçta onun surus zevkının yanına yaklasılamaz bızım ulkemız ınsanı kalıte almaya Çalışıyor hepsı bu e 36 kasa ben ABD Olduğum yıl 6. Ödülü'nü alıyordu ust üste araçta bır ıkı problem çıktı dıye Japon aracıyla mukayese edılıyor kı kötü arabalar asla degıller ama asla bır BMW degıller bu marka 70 yıllardada 80 90 2000 lerdede her doneme damga vurmuşlardır

|
    |
Europatrans evden eve nakliyat '' 444 69 95''
Webtures SEO;SEO Nedir?
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,635
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.