Şimdi Ara

BMW 3 serisi (F30) (17. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
12 Misafir (1 Mobil) - 11 Masaüstü1 Mobil
5 sn
70.290
Cevap
511
Favori
4.413.869
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
36 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Krom cam çerçeveyi ne kadar a takarlar bayi de ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: diagnotics

arkadaslar arabasina kavusmus olan hickimse yok mu?

ben inşallah 30 mayısta teslim alıyorum ama benden önce alacaklar mutlaka vardır.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: phatenon

quote:

Orijinalden alıntı: digitalunix

Mayfest dahilinde fiyat alan oldumu hiç? Ne gibi avantajlar sunuyorlar?

aksesuar indirimleri oluyormuş.

bide yüzde 2 civarında ekstra indirim uyguluyorlar.

geçen ay yüzde 4 indirimle 57500 e anlaştığım f30 için bugün 56.300 indiler. aracım 320i bu arada.

sn phatenon aracınız hayırlı olsun.. dün 320i ve 320 d ile test surusu yaptım gercekten 320i cok keyifli bir otomobil..320d de ise o dısardan gelen dizel sesinden rahatsız oldum acıkcası.. benzinli acayip guzel uzayıp gidebiliyor..320d de cok atak bir araba ama sanki o 380 torkun verdigi yapısma hissi biraz rahatsız etti beni.. yani gaza kick down yaptıgınızda benzinli gayet cabuk tepki verirken dizelde ise 1 saniye kadar tepkisiz kaldıgınız sonra ise torkun da verdigi avantajla birdenbire hızlandıgını gordum.. arabada yol tutus inanılmaz.. virajlarda hic fren basmanıza gerek kalmıyor.. sadece viraj cok keskin ise gazdan biraz ayagınızı cekip gitmek istediginiz yere dıreksiyonu cevirdiginizde ve sonradan gaza bastıgınızda arac acaip toplayıp gidiyor..ayrıca test araclarının ortalama yakıt degerlerini de karsılastırdım dizel olan 10.8 lt ortalama varken benzinlide 12.5 gibi bir ortalama vardı.. yani 100 km de 2 litre gibi bir fark var.. ayrıca araclar daha 1000km bile olmamıstı ve ayrıca herkes tarafından sert kullanılıyor.. normal kullanımla istanbul trafiginde dizel 7-8 litre arası yakarken benzinli max 9 litre yakar bu da cok cok iyi bir deger.. valla bende bu test surusunden sonra benzinli modeli dusunmeye basladım cunku cok guzel bir motor yapmıslar..

Bu degerler ile hakikaten 320i dusundurur bir daha..
    Bir de garantili bir yazilim ile 328i ye yakin bir deger elde edilirse mukemmel olur..
    Bir de su 1,6 lt benzinli 316i ya da 318i den halen kesin bir haber yok saniyorum?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: corail

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: digitalunix

Mayfest dahilinde fiyat alan oldumu hiç? Ne gibi avantajlar sunuyorlar?

aksesuar indirimleri oluyormuş.

bide yüzde 2 civarında ekstra indirim uyguluyorlar.

geçen ay yüzde 4 indirimle 57500 e anlaştığım f30 için bugün 56.300 indiler. aracım 320i bu arada.

sn phatenon aracınız hayırlı olsun.. dün 320i ve 320 d ile test surusu yaptım gercekten 320i cok keyifli bir otomobil..320d de ise o dısardan gelen dizel sesinden rahatsız oldum acıkcası.. benzinli acayip guzel uzayıp gidebiliyor..320d de cok atak bir araba ama sanki o 380 torkun verdigi yapısma hissi biraz rahatsız etti beni.. yani gaza kick down yaptıgınızda benzinli gayet cabuk tepki verirken dizelde ise 1 saniye kadar tepkisiz kaldıgınız sonra ise torkun da verdigi avantajla birdenbire hızlandıgını gordum.. arabada yol tutus inanılmaz.. virajlarda hic fren basmanıza gerek kalmıyor.. sadece viraj cok keskin ise gazdan biraz ayagınızı cekip gitmek istediginiz yere dıreksiyonu cevirdiginizde ve sonradan gaza bastıgınızda arac acaip toplayıp gidiyor..ayrıca test araclarının ortalama yakıt degerlerini de karsılastırdım dizel olan 10.8 lt ortalama varken benzinlide 12.5 gibi bir ortalama vardı.. yani 100 km de 2 litre gibi bir fark var.. ayrıca araclar daha 1000km bile olmamıstı ve ayrıca herkes tarafından sert kullanılıyor.. normal kullanımla istanbul trafiginde dizel 7-8 litre arası yakarken benzinli max 9 litre yakar bu da cok cok iyi bir deger.. valla bende bu test surusunden sonra benzinli modeli dusunmeye basladım cunku cok guzel bir motor yapmıslar..

Bu degerler ile hakikaten 320i dusundurur bir daha..
    Bir de garantili bir yazilim ile 328i ye yakin bir deger elde edilirse mukemmel olur..
    Bir de su 1,6 lt benzinli 316i ya da 318i den halen kesin bir haber yok saniyorum?

Pardon 1,6 lt 316i duyurulmus.. 0-100 8,9 sn diyor.. Eskisiyle kiyasla cok cok iyi..

• BMW 320D Sport Test resimleri ve yazılarının olduğu bir site nin linkini paylaşmak istiyorum.
    resimler çok güzel yerde çekilmiş , birde bmw nin rengi ne hoş.

http://otomobiltutkunu.com/?p=4339
  • quote:

Orijinalden alıntı: yilmazcann

BMW 320D Sport Test resimleri ve yazılarının olduğu bir site nin linkini paylaşmak istiyorum.
    resimler çok güzel yerde çekilmiş , birde bmw nin rengi ne hoş.

http://otomobiltutkunu.com/?p=4339

Daha önce paylasmistiniz

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Ugur31

quote:

demekki ben iyi bir satış elamanına denk gelmişim.

şuana kadarki ilgileri yardımları verdikleri bilgiler herşey çok iyi. 10 güne bir arayıp araba hakkında bilgi veriyorlar.

Ugur 31

nisan başına kadar benzinli CC alıyordum.

öncelikle şunu söyleyim dolu CC için 97 bin tl ye anlaşmıştım. ancak 1 ay önce bana teslim için eylül ayını söylediler. yani 5 ay bekleme süresi var ben 5 ay için bir araba beklemem. borusan ise 2 ayda teslime decek arabamı.

97 bin tl ye dolu CC mi 106 bin tl ye boş bmw 3 mü dersen bu kişiye göre değişebilir.

eğer bmw marka gücüne sahip olmak istemiyorsan evet CC bir seçenek olabilir.

ama benim donanımlara yakın bir aracı test ettiğimde fikrim değişti.

elbette ekonomik güçte önemli ve aradaki farkı vermeye gücüm yettiği için düşünmeden bmw 3 aldım.

kesinlike passat CC yeni CC den daha iyi idi. klasik passt panelini kullanmışlar. test sürüşünden sonra zaten hiç düşünmedim.

ancak şunu söyleyim donanımlı bir araba binmek istiyorsanız ve 40 bin tl fark verecek ekonomik gücünüz yoksa CC gerçekten iyi bir seçim. ama o imkanınız varsa bir daha düşünün derim. 2 ay kendimi CC ye şartladıktan sonra vazgeçmem 1 gün sürdü :)

bmw başka bişeymiş gerçekten.

bu arada donanım ekletecekseniz CC de 5 ay beklemeyi göze almanız gerekecek.

@phatenon

Volvo S60 almaya karar verdim. İki haftadır incelemelerim sonucu budur :)

hayırlı olur inşallah sizin için

her yönden çok güzel araba. üstelik çok az var piyasada.

benimde aklımdan geçmedi değil volvo s60 hatta test sürüşüne bile gittim. benim için bmw bambaşka bişey belki ön yargılı bindim volvoya o yüzden bmw deki zevki alamadım vazgeçtim.

ama kesinlikle o grupta alınabilecek en güzel arabalardan. zaten önemli olan sizin beğenmeniz. ben bmw yi beğendim siz volvoyu beğenmişsiniz.

inşallah en kısa zamanda kazasız belasız sürmek nasip olur ...

İyi ve nazik dileklerin için teşekkür ederim arkadaşım. Umarım sen de aracını kazasız belasız tadına vara vara kullanırsın.. Senin aracın gelme tarihi yaklaştı sanırım. Benim aracın gelmesine daha iki aydan fazla var..

Fiyat farkı çok fazla. Bu fark Volvo tercihimde çok etken oldu.

• sakincasi yoksa kaca aldiniz acaba volvo s60 i? birde donanimlari nasil?

• quote:

sakincasi yoksa kaca aldiniz acaba volvo s60 i? birde donanimlari nasil?

1.6 dizel motor, advance versiyonu (bu versiyonda neredeyese yok yok diyebiliriz),
    7" ekran, kör nokta uyarı sistemi, dvd player, gelişmiş müzik sistemi, aktif xenon far, arka park yardımcısı, pencere kenarları ve dış önde metal çerçeveler, gövde rengi elektronik kapanan aynalar, öndeki iki koltuk elektronik ayarlı, çift bölge otomatik klima, full iphone kullanma ve kontrol, bluetooth, hıza duyarlı direksiyon, yağmur sensörü, araca yaklaşma aydınlatması, cruise kontrol, start stop sistemi, hareket edince devreden çıkan elektrikli park freni (el freni yerine) ve aklıma gelmeyen birçok özellik var..

üzerine 17" jant, ahşap iç dekor, çift renk deri direksiyon (krem iç mekana uygun)

85.000 TL..

• quote:

quote:

1.6 dizel motor, advance versiyonu (bu versiyonda neredeyese yok yok diyebiliriz),
    7" ekran, kör nokta uyarı sistemi, dvd player, gelişmiş müzik sistemi, aktif xenon far, arka park yardımcısı, pencere kenarları ve dış önde metal çerçeveler, gövde rengi elektronik kapanan aynalar, öndeki iki koltuk elektronik ayarlı, çift bölge otomatik klima, full iphone kullanma ve kontrol, bluetooth, hıza duyarlı direksiyon, yağmur sensörü, araca yaklaşma aydınlatması, cruise kontrol, start stop sistemi, hareket edince devreden çıkan elektrikli park freni (el freni yerine) ve aklıma gelmeyen birçok özellik var..

üzerine 17" jant, ahşap iç dekor, çift renk deri direksiyon (krem iç mekana uygun)

85.000 TL..

valla ne diyeyim hayirli olsun.. bir suru de opsiyon var gule gule binersiniz insallah..bmw de heralde bu ozellikli arac 200 bine falan patlar:) ama iste o surus zevki yok mu o benim icin en buyuk standart..

• quote:

quote:

85.000 TL..

güle güle kazasız belasız kulanın.

85.000 tl ye daha ne olsun. hemde sağlam ve kaliteli bir araba.

benim arabam 30 mayısta teslim edilecek. 2 ay gelip geçer dert etmeyin :)

• diagnostics

sanırım diğer başlıkta donanımları sormuştunuz.

renk imperial blue

modern line ( ekstra olarak dokulu ahşap var ) + comfort paket + technology paketi

fren kontrollü CC , konfor giriş-çıkış sistemi , gelişmiş gösterge paneli , bluetooth paketi , hi-fi hoparlör sistemi , adaptif farlar , güneş korumalı arka camlar , elektrokrom iç ve dış aynalar(otomatik katlanır), arka kol dayama

araba full değil ama benim işimi görecek herşey var.
  • ben şu hi-fi sistemi merak ediyorum ya, inş aracınızı alınca deneyimlerinizi paylaşırsınız bizimle.

bir de şu konforlu giriş çıkış sistemi nedir ? ne işe yarar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sepulturgay -- 23 Mayıs 2012; 0:24:15 >
  • @ diagnotics arkadaş,
    @phatenon arkadaş,

iyi dilekleriniz için teşekkür ederim. Bende 3.20i peşindeydim (hatırlıyor olabilirsiniz). Yukarıda saydığım donanımın yarısına 130k fiyat çıkınca beni aştı konu. 85k'ya bu donanımda S60 almak gerçekten güzel bir duygu.. Şimdi şafak iki ay :)

Uöarım sizde aracınızı kazasız belasız kullanırsınız..
  • quote:

Orijinalden alıntı: sepulturgay

ben şu hi-fi sistemi merak ediyorum ya, inş aracınızı alınca deneyimlerinizi paylaşırsınız bizimle.

bir de şu konforlu giriş çıkış sistemi nedir ? ne işe yarar?

elbette ilk fırsatta hi-fi konusunda fikrimi yazarım.

konfor giriş çıkış dedikleri anahtarsız kullanım hocam. arabaya inerken binerken ya da bagajı açmak isterken anahtarı cebinden çıkarman gerekmiyor. arabanın yanına gelince otomatik açılıyor inincede otomatik kapanıyor.
  • quote:

@ diagnotics arkadaş,
    @phatenon arkadaş,

iyi dilekleriniz için teşekkür ederim. Bende 3.20i peşindeydim (hatırlıyor olabilirsiniz). Yukarıda saydığım donanımın yarısına 130k fiyat çıkınca beni aştı konu. 85k'ya bu donanımda S60 almak gerçekten güzel bir duygu.. Şimdi şafak iki ay :)

bunun bir de otomatik şanzıman olanı gelmiş , 1,6 + dizel + otomatik , reklamlarındaki gibi , mükemmel üçlü oluyor memleketimde. vergiler saolsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: ridleyscott

quote:

@ diagnotics arkadaş,
    @phatenon arkadaş,

bunun bir de otomatik şanzıman olanı gelmiş , 1,6 + dizel + otomatik , reklamlarındaki gibi , mükemmel üçlü oluyor memleketimde. vergiler saolsun

Doğru, ama düz vites ile otomatik arasında 10.000 TL fark var :( abartılı bir fark bu..

• arkadaslar farkettinizmi bilmiyorum ama bmw sitesinde yeni 320 fiyatlari devamli 20-30 euro gibi artiyor.. en son baktigimde bmw 320d 50477 euro iken simdi 50491 .. nasil bir is bu anlamadim??? bu borusan euro dusuyo diye devamli fiyat mi arttiriyor?

• zaten 3 aydır araç oluşturucuyu da güncelliyorlarmış araba mı tasarlıyorlar ne dir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: boostcolic

zaten 3 aydır araç oluşturucuyu da güncelliyorlarmış araba mı tasarlıyorlar ne dir?

zaten onu hic anlamis degilim.. butun ulkelerde butun fiyatlar apacik biz de yine sanki devlet sirri.. bilinmesin fiyat miyat

• 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.