Şimdi Ara

BMW 3 serisi (F30) (13. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
70.299
Cevap
511
Favori
4.414.945
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bahsettiginiz donanımlardan sunroof dışındakiler zaten ekstra özellikli donanımlar. Yani bir geri görüş kamerası veya head up sizin özel isteginiz olur ve böyle olduğu durumda zaten hiçbir müşteri temsilcisi vaz geçiremez.

Ama alsam mı almasam mı gibi kararsız durumda iseniz veya dusundugunuz donanimin ayrintilari hakkinda bilgi aldiginizda , o zaman ancak temsilci bir derece etkili olabilir diye düşünüyorum.

Dediğim gibi bana servo direksiyonun , yıllarca sürüş keyfini baltalıyor dediklerini söyleyen de sonuçta müşteri temsilcisi.
  • demekki ben iyi bir satış elamanına denk gelmişim.

şuana kadarki ilgileri yardımları verdikleri bilgiler herşey çok iyi. 10 güne bir arayıp araba hakkında bilgi veriyorlar.

Ugur 31

nisan başına kadar benzinli CC alıyordum.

öncelikle şunu söyleyim dolu CC için 97 bin tl ye anlaşmıştım. ancak 1 ay önce bana teslim için eylül ayını söylediler. yani 5 ay bekleme süresi var ben 5 ay için bir araba beklemem. borusan ise 2 ayda teslime decek arabamı.

97 bin tl ye dolu CC mi 106 bin tl ye boş bmw 3 mü dersen bu kişiye göre değişebilir.

eğer bmw marka gücüne sahip olmak istemiyorsan evet CC bir seçenek olabilir.

ama benim donanımlara yakın bir aracı test ettiğimde fikrim değişti.

elbette ekonomik güçte önemli ve aradaki farkı vermeye gücüm yettiği için düşünmeden bmw 3 aldım.

kesinlike passat CC yeni CC den daha iyi idi. klasik passt panelini kullanmışlar. test sürüşünden sonra zaten hiç düşünmedim.

ancak şunu söyleyim donanımlı bir araba binmek istiyorsanız ve 40 bin tl fark verecek ekonomik gücünüz yoksa CC gerçekten iyi bir seçim. ama o imkanınız varsa bir daha düşünün derim. 2 ay kendimi CC ye şartladıktan sonra vazgeçmem 1 gün sürdü :)

bmw başka bişeymiş gerçekten.

bu arada donanım ekletecekseniz CC de 5 ay beklemeyi göze almanız gerekecek.

• Sadece sunroofu tekrar düşün derim. İçeriden perdesini kapadiginda roofsuz araçtan bir farkı yok ama satarken ve özellikle yaz akşamları çok etkili
  • quote:

Orijinalden alıntı: sepulturgay

quote:

Orijinalden alıntı: diagnotics

comfort pakette isitmali koltuk ve elektrikli koltuklar var ondan oyle dedim.. benim icin cok gerekli donanimlar degil.. tabi kimisi icin cik gereklidir.. ben hala 3 serisi 5 serisi kiyasina karsiyim cunku bana gore farkli yaslara hitap ediyor.. 5 serisinin icine bindigimde kendimi babamin aracinda gibi hissettim..o yuzden isterlerse ayni fiyat olsunlar tercihim 3 serisinden olur..

valla o ön kol dayama için bile alabilirim 5 seriisini, bir de M paket olanlar arkadan çok karizma duruyor beyaa :))

@phatenon

paketler arasında fark var 320d ve 328i arasında sitesinden de bakabilirsiniz.

@ridleyscott

benimde en uyuz olduğum mevzu sizin dediğiniz gibi ufak detayların bile ücretle satılıyor olması,

yeni çıkan araçlara bakıyorum yok yok gerçekten, biz ise CC ye, kol dayamaya bile para verip alıyoruz

Dostum karar vermedin değil mı henüz?

Bence m paketi beklemelisiniz. Hem fiyatların daha oturması hemde canlı canlı görülmesi acısından.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: babasulta

quote:

Orijinalden alıntı: structure1984

quote:

borusan yine yapmış yapıcağını araç ilk geldiğinde 49420 euro idi şimdi 50472 arada 1050 euro fark vvar inşallah benim araç gelene kadar daha fazla artmaz
    euro düşünce aracın euro fiyatına zam yapıyor euro yükseliyor aracın euro fiyatına indirim yapmıyor ne güzel dünya

öncelik ile aracınız hayırlı uğurlu olsun.bende f30 mu e92 mi arasında kaldım sonra e92 kampanyasından yararlanıp sipraişimi verdim.sizin gibi bende değişen bu fiyatları sordum.bana söylenen ise mercedes tl ile araç satmaya başladı malum euroda düşüyor ve bizde tl bazından fiyatlara yansıtıyoruz dediler.bence bmw gibi bir firmada mercedes gibi tl değerine geçebilirdi.allah sizede kazasız belasız günler nasip etsin.bu arada bana aracımın temmuzun 3üncü haftası gibi geleceğini söylediler size tahmini bir süre verdiler mi ?

bana verlien tahmini süre haziran sonu temmuz başı gibi teslim dediler birde fiyat teklifi verdikten sonra gelen zammı yansıtmayacaklarını söylemeniz daha çok hoşuma gitti umarım zorluk çıkarmazlar çünkü bana verdikleri fiyat teklifi ve sipariş formunda küçük elle yazılmış bir not var zam gelirse yansıtılacak diye tabii ben hertürlü itirazımı yapmayı düşünüyorum günlük kur neyse ona çevirmelerini anlarım fakat zam biraz saçma geliyor

sen korkma hic bir sekilde yansitamazlar zam falan.. yansittiklari zaman direkt vazgectim almiyorum de bak bakalim oyle full bir araci kim para verip de alabilecek.. sen arti indirim bile isteyebilirsin rahat ol;)

eyvallah dediğin gibi deli gibi asılıcam itirazım olacak elbet fakat borusanın böyle ufak hesaplar peşinde olması bmw ya yakışmıyor
    neyse sabırla beklemedeyim artı indirim şakası bile hoş fakat baştan gereken indirimi aldım artık indirim değilde aracı alırken vericekleri hediyelere bakmak lazım ilk bakım ve boya koruma verseler gerçekten karlı bir alış veriş yaptığımı düşüneceğim
    bu arada sen karar verdinmi m paket konusunda kararın nedir fiyatları belli oldu düşünüyormusun

• quote:

Orijinalden alıntı: ridleyscott

quote:

quote:

comfort pakette isitmali koltuk ve elektrikli koltuklar var ondan oyle dedim.. benim icin cok gerekli donanimlar degil.. tabi kimisi icin cik gereklidir.. ben hala 3 serisi 5 serisi kiyasina karsiyim cunku bana gore farkli yaslara hitap ediyor.. 5 serisinin icine bindigimde kendimi babamin aracinda gibi hissettim..o yuzden isterlerse ayni fiyat olsunlar tercihim 3 serisinden olur..

valla o ön kol dayama için bile alabilirim 5 seriisini, bir de M paket olanlar arkadan çok karizma duruyor beyaa :))

@phatenon

@ridleyscott

benimde en uyuz olduğum mevzu sizin dediğiniz gibi ufak detayların bile ücretle satılıyor olması,

yeni çıkan araçlara bakıyorum yok yok gerçekten, biz ise CC ye, kol dayamaya bile para verip alıyoruz

Bence m paketi beklemelisiniz. Hem fiyatların daha oturması hemde canlı canlı görülmesi acısından.

hocam benim durumum belli zaten M paket bekliycem, hem de fiyatlar da biraz daha inecek o zamana kadar

olmazsa olmazlarım ;

M paket(mavi ya da kırmızı )
    elektrikli ve destekli koltuk
    HK ya da hi-fi müzik sistemi olacak

böyle bir aracı seneye 56-57ye alabilirsem ne mutlu bana :)

sen de durumlar nasıl ??

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ridleyscott

quote:

quote:

@phatenon

@ridleyscott

hocam benim durumum belli zaten M paket bekliycem, hem de fiyatlar da biraz daha inecek o zamana kadar

olmazsa olmazlarım ;

M paket(mavi ya da kırmızı )
    elektrikli ve destekli koltuk
    HK ya da hi-fi müzik sistemi olacak

böyle bir aracı seneye 56-57ye alabilirsem ne mutlu bana :)

sen de durumlar nasıl ??

Ben birkaç sene değiştirmeyi düşünmüyorum ama sana tavsiye harman al diyeceğim. Hifi bizim arkadasta var , İnan atla deve fark yok bizim sportpluslardan.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

borusan yine yapmış yapıcağını araç ilk geldiğinde 49420 euro idi şimdi 50472 arada 1050 euro fark vvar inşallah benim araç gelene kadar daha fazla artmaz
    euro düşünce aracın euro fiyatına zam yapıyor euro yükseliyor aracın euro fiyatına indirim yapmıyor ne güzel dünya

öncelik ile aracınız hayırlı uğurlu olsun.bende f30 mu e92 mi arasında kaldım sonra e92 kampanyasından yararlanıp sipraişimi verdim.sizin gibi bende değişen bu fiyatları sordum.bana söylenen ise mercedes tl ile araç satmaya başladı malum euroda düşüyor ve bizde tl bazından fiyatlara yansıtıyoruz dediler.bence bmw gibi bir firmada mercedes gibi tl değerine geçebilirdi.allah sizede kazasız belasız günler nasip etsin.bu arada bana aracımın temmuzun 3üncü haftası gibi geleceğini söylediler size tahmini bir süre verdiler mi ?

bana verlien tahmini süre haziran sonu temmuz başı gibi teslim dediler birde fiyat teklifi verdikten sonra gelen zammı yansıtmayacaklarını söylemeniz daha çok hoşuma gitti umarım zorluk çıkarmazlar çünkü bana verdikleri fiyat teklifi ve sipariş formunda küçük elle yazılmış bir not var zam gelirse yansıtılacak diye tabii ben hertürlü itirazımı yapmayı düşünüyorum günlük kur neyse ona çevirmelerini anlarım fakat zam biraz saçma geliyor

sen korkma hic bir sekilde yansitamazlar zam falan.. yansittiklari zaman direkt vazgectim almiyorum de bak bakalim oyle full bir araci kim para verip de alabilecek.. sen arti indirim bile isteyebilirsin rahat ol;)

eyvallah dediğin gibi deli gibi asılıcam itirazım olacak elbet fakat borusanın böyle ufak hesaplar peşinde olması bmw ya yakışmıyor
    neyse sabırla beklemedeyim artı indirim şakası bile hoş fakat baştan gereken indirimi aldım artık indirim değilde aracı alırken vericekleri hediyelere bakmak lazım ilk bakım ve boya koruma verseler gerçekten karlı bir alış veriş yaptığımı düşüneceğim
    bu arada sen karar verdinmi m paket konusunda kararın nedir fiyatları belli oldu düşünüyormusun

abi walla tercihim m paket olacak heralde..daha belli olmadi fiyati ama.. cok buyuk bir ihtimal 6000 euro gibi bir sey olacak.. sadece estoril mavisi gercek gozle nasil gozukecek onu merak ediyorum.. bekliyecegim o yuzden.. eger begenmezsem beyaz alirim gider..bakalim hayirlisi.. senin arabanin gelmesinede az kaldi.. heyecan artti mi? :)

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

abi walla tercihim m paket olacak heralde..daha belli olmadi fiyati ama.. cok buyuk bir ihtimal 6000 euro gibi bir sey olacak.. sadece estoril mavisi gercek gozle nasil gozukecek onu merak ediyorum.. bekliyecegim o yuzden.. eger begenmezsem beyaz alirim gider..bakalim hayirlisi.. senin arabanin gelmesinede az kaldi.. heyecan artti mi? :)

Estroil mavisi sadece M pakette var sanırım..Eşimde o mavi ye bayılıyor...M paket+estroil mavisi geldiğinde 60 bin k yı geçmeyecek iyi donanımlı bir araba olursa bende hemen alırım...

• Baris hocam HK nin adi bile heyecanlandiriyor beni fakat 2600€ meret. Hi-fi ise 1200€
    Bir sey soracam sizin dinlediginiz hi-fi sistem f30 da miydi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: phatenon

demekki ben iyi bir satış elamanına denk gelmişim.

şuana kadarki ilgileri yardımları verdikleri bilgiler herşey çok iyi. 10 güne bir arayıp araba hakkında bilgi veriyorlar.

Ugur 31

nisan başına kadar benzinli CC alıyordum.

öncelikle şunu söyleyim dolu CC için 97 bin tl ye anlaşmıştım. ancak 1 ay önce bana teslim için eylül ayını söylediler. yani 5 ay bekleme süresi var ben 5 ay için bir araba beklemem. borusan ise 2 ayda teslime decek arabamı.

97 bin tl ye dolu CC mi 106 bin tl ye boş bmw 3 mü dersen bu kişiye göre değişebilir.

eğer bmw marka gücüne sahip olmak istemiyorsan evet CC bir seçenek olabilir.

ama benim donanımlara yakın bir aracı test ettiğimde fikrim değişti.

elbette ekonomik güçte önemli ve aradaki farkı vermeye gücüm yettiği için düşünmeden bmw 3 aldım.

kesinlike passat CC yeni CC den daha iyi idi. klasik passt panelini kullanmışlar. test sürüşünden sonra zaten hiç düşünmedim.

ancak şunu söyleyim donanımlı bir araba binmek istiyorsanız ve 40 bin tl fark verecek ekonomik gücünüz yoksa CC gerçekten iyi bir seçim. ama o imkanınız varsa bir daha düşünün derim. 2 ay kendimi CC ye şartladıktan sonra vazgeçmem 1 gün sürdü :)

bmw başka bişeymiş gerçekten.

bu arada donanım ekletecekseniz CC de 5 ay beklemeyi göze almanız gerekecek.

Sen benim yazdıklarımı yanlış anlamışsın arkadaşım..
    CC'nin baz donanımındaki mevcut olan özellikleri, alacağın BMW'de olsun istesen, 40 TL kadar ek ücret ödemen gerekir BMW'de demek istedim.
    CC'nin baz versiyonu 82k kadar. Bu versiyona hiçbir ilave donanım ekletmeden alınabilir, o kadar geniş donanım yani..
    Almaya karar verdiğimden değil ama, bu rakamlarda alınacak başka hangi güzel araç var ki ?
    Yoksa, tabii ki tercihim BMW olur. Ama bütçem sınırlı..

• quote:

Baris hocam HK nin adi bile heyecanlandiriyor beni fakat 2600€ meret. Hi-fi ise 1200€
    Bir sey soracam sizin dinlediginiz hi-fi sistem f30 da miydi ?

Hocam 2012 e92 deydi. Ekranı tv li m paket bir araç. Arabada ilk anda hifi olduğunu fark etmedim, sonra dış dikiz aynalarının iç kapaklari dikkatimi çekti, orada tweeter var. Benim araçta yok. Sonra sahibinden teyit ettim audio hifi olduğunu. Belki eq ayarı falan iyi değildir ama ben çok bı fark görmedim, hk dinlemedim ama eminim ciddi fark vardır. En azından şahsi görüşüm 1200 eu luk bi mal değil hifi.

Hk dinle bı sekilde derim.
  • Ne oluyonuz ağalar hayırdır hem E90 hem F30 topiğindesiniz
    Euro'da iyi düştü ha
  • quote:

Orijinalden alıntı: efe01

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Estroil mavisi sadece M pakette var sanırım..Eşimde o mavi ye bayılıyor...M paket+estroil mavisi geldiğinde 60 bin k yı geçmeyecek iyi donanımlı bir araba olursa bende hemen alırım...

eger 320i alirsaniz iyi donanimli bir araba kesinlikle 60 k yi gecmez.. ama 320 d alirsaniz o zaman 64 k yi bulur gibi..

• M görünümlü 320 d düşünüyorum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: efe01

M görünümlü 320 d düşünüyorum..

m paketi 6000 eurodan hesaplayin ozaman.. sadece ustune comfort ve teknoloji paketi ekletirseniz opsiyon 11000 euro olur.. birde estoril mavisi var tabi.. oda 1800 euro.. toplam 13000 euro yapar ve 60 k ya alabilirsiniz bu araci.. sunroof falan olursa 2500 euro daha ekleyin bu fiyata..
  • yakin zamanda satis temsilcisiyle konusan varmi? Ben araci agustos sonu gibi alicam siparisimi oyle verdim satis temsilcisi arkadasin dedigi o tarihlerde ben indirim bekliyorum..Birde sormak istedigim yil sonu malum model yili degisecek ve yasaya gore 2013 yili olmasi icin 2013 yilinda üretilmesi gerekiyormus ocak ayinda 2012 model araclari daha hesapli almak mumkun olurmu???

• quote:

Orijinalden alıntı: KUTTA44

Ne oluyonuz ağalar hayırdır hem E90 hem F30 topiğindesiniz
    Euro'da iyi düştü ha

Bölüm Yetkilisi kocaballi isteği üzerine konu konu geziyoz kanka
  • quote:

Orijinalden alıntı: dsg35

yakin zamanda satis temsilcisiyle konusan varmi? Ben araci agustos sonu gibi alicam siparisimi oyle verdim satis temsilcisi arkadasin dedigi o tarihlerde ben indirim bekliyorum..Birde sormak istedigim yil sonu malum model yili degisecek ve yasaya gore 2013 yili olmasi icin 2013 yilinda üretilmesi gerekiyormus ocak ayinda 2012 model araclari daha hesapli almak mumkun olurmu???

Evet böyle birşey mümkün. 30 Aralık'ta bile alsanız araç yılı 2012 olacak. 1 Ocak'tan itibaren 2013 yılı olarak sayılacak fakat eski ve yeni yıl fiyat farkı olacakmış. Sadece BMW değil diğer markalardan da haberim var az çok dğerlerinin kanaati de bu yönde olacak..
  • 2013 model yili olmasi icin 2013 yilinda uretilmis olacak diye okumustum

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.