Şimdi Ara

BMW 3 serisi (F30) (1038. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
10 Misafir - 10 Masaüstü
5 sn
70.299
Cevap
511
Favori
4.415.148
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10361037103810391040
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Eğer titreme direksiyondan olmuyorsa niye forumdaki bir çok arkadaş "direksiyonumda titreme var/oluyor" diyor eğer direksiyonda titreme yoksa ve bunu belli hız limitleri aralığında yapıyorsa ya lastik/jant ilişkisinden yada rot/balans ayarlarında problem vardır demek. (Sizin söylediğinize istinaden söyledim [öyle direksiyon titreyerekten araç kullanmıyoruz] )
    Size zahmet bi video koyarsanız bizde görelim hangi hız aralığında direksiyon nasıl titriyor? Tabi kaymak tabir edilen bir asfaltta deneybilirseniz..

Saygılar..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: finecenker

3 serisinde yeni donanım paketleri için de bir kaç yorumda bulunmak isterim. Yer yeni model yılında baz donanımların artırılması ve paketlerin genişlemesi borusanın pazarlama stratejisidir ve benzerleri de vardır örneğin doğuş otomotiv. Otomobil dünyasında bu önce araç alanların lanetidir, eğer yeni ve herkesin bakacağı bir araca binmek istiyorsanız ödemeniz gereken bir bedel bu:
    * üretim problemleriyle boğuşmak - kimi zaman kanser olmak
    * aynı paraya ya da daha fazla paraya daha az donanımlı araç almak

yeni paketlerle ilgili olarak da bana luxury plus line hiç mantıklı gelmedi, çok pahalı ve normalde kullanmayacağınız bir çok donanım var. boşa para vermeyin derim. Sentetik deri bedava gelse, üste para bile alsanız mutlaka uzak durun. Deri yüzünden 3 serisi satan arkadaşlar var forumda, kışın bile çok terletiyor, öyle böyle değil.

Standart ses sistemi çok kötü. Hifi baya toparlıyor ama ön taraf çok güçlü arka taraflar çok güçsüz. Nasıl ayarlarsanız ayarlayın müziğin sesini zaten açarak dinyelemiyorsunuz çünkü düzgün bir dağılım olmadığı için müzik değil gürültü oluyor. Harman Kardon için bütün olanaklarınızı zorlayın, müziği arabada seviorsanız.

Ben sizin yerinizde olsam sport / modern üstüne Harman Kardon sipariş geçerim. Hatta garip takıntılarınzı yoksa türkiye paketli bir aracın üstüne istediklerinizi ekleyin, daha ucuza bile gelebilir. bir çok donanım zaten tr paketinde standart olmuş durumda.

Saygılar.

Mantıklı yorum. Aynen katılıyorum...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: dbcr

Masallah fotografta cirkin hicbir sey yok..Arka perdelerinizi sonradan mi aldiniz

Teşekkürler,
    Arka ve yan perdeler orijinal. Sonradan ancak manüel arka perde takılabiliyor diye orijinal aldım.
  • jonywayt J kullanıcısına yanıt
    2000 DİZELLER O KADAR DEĞİL DE 1600 BENZİNLİLER FAZLACA DEĞER KAYBEDER HERHALDE.. @jonywayt
  • quote:

Orijinalden alıntı: finecenker

titreşim problemi üzerine yazılan bir kaç yoruma istinaden derleme bi yorum vermeye çalışacağım.

Öncelikle titreme problemi olmayan arkadaşlara zorla titreme yaşattırmak gibi saçma sapan bi yaklaşı olamaz :) sadece titreme sorunu yaşamadığını sanan sürücülerin sayısı çok yüksek.

"yandaki arkadaşlara tutturan" arkadaşlar, titreme direksiyonu tutarken hissedilmiyor, zaten titreme de olmuyor. Direksiyon sağa sola titreye titreye bmw kullanmıyoruz herhalde :)

110-120 arası denettim diyen arkadaşlar, titreme de 60-80 arasında meydana geliyor, daha yüksek hızlarda değil. İkinci bir şey de titreme sadece kısıtlı bir hız aralığında yapıyor (sanırım bu da lastik ve jant ebadıyla ilgili) yani bazı araçlar 60 civarı yapıyor bazıları 80 civarında yapıyor. 80 civarında titreyen 78-82 km arası gibi bir hızda, düz yolda ve aynı hızla ilerlerken yapıyor, bu araç 60 civarında titreme yapmıyor.

aracınızda titreme olup olmadığını kesin olarak anlamak istiyorsanız bunun pratik olan tek yolu var. boş ve düz bir yolda telefonunuzu gösterge paneline yaslayın, videosunu direksyiona ve size bakacak şekilde açın, belli hızlarda belli hızlarda giderken direksyionu bırakın. Örneğin 60 la düz yolda düz giderken bırakın biraz öyle gidin, sonra 70te aynısını yapın sonra 80de aynısını yapın.

Eve gidince izleyin. Titreme varsa direk anlayacaksınız çünkü telefon araçla aynı frekansta gittiği için en ufak titreme fark edilecektir.

Servislerin titreme tespiti için kullandığı yöntem de budur. Problem konusunda sürücülerden çok daha tecrübeli olmalarına rağmen direksiyona geçerek ya da "yandan tutarak" var mı yok mu diye bakmıyorlar, kayda alıyorlar.

Titremesiz ve keyifli sürüşler, saygılar.

Ancak cep telefonunu direksiyona dayıyarak fark edilebilen bir titremeden bahsediyorsanız bu çeşit bir titremeyi her araçta bulabiliriz ayrıca arabayı telefon kullanmıyorki önemli olan bizim hissetmemiz bizim rahatsızlık duymamız.

• 2012 3.16i'nin yakıt tüketimi ne durumda arkadaşlar?Yeni kasadan bahsediyorum.2012 C180 bakiyorduk,tip olarak bu kesinlikle daha guzel.Benzin olarak durumunu ogrenebilirsek almayi dusunuyoruz.

Surekli karar degistitiyoruz,sifir C'den sifir E'ye gectik dusunme asamasinda.Simdi 3.16i ve C180

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Borusan yine golü attı, Plus paketli ED lerde indirim %5 te kalmış siparişi iptal etmeyi düşünüyorum Volvo yeni 2.0 Dizel çıkarmış 8 ileri 181 hp 400 tork 0-100 7.3 sn, fiyatta dolu araç için 140...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ksk_kaan

2012 3.16i'nin yakıt tüketimi ne durumda arkadaşlar?Yeni kasadan bahsediyorum.2012 C180 bakiyorduk,tip olarak bu kesinlikle daha guzel.Benzin olarak durumunu ogrenebilirsek almayi dusunuyoruz.

Surekli karar degistitiyoruz,sifir C'den sifir E'ye gectik dusunme asamasinda.Simdi 3.16i ve C180

3.16i yerine 3.20ied daha iyi olur sanki :))
  • tr_marduk kullanıcısına yanıt
    Selamlar,

mesaj için tşk. ederim.

2 gün önce aracı aldım, geceleri rüyalarıma giriyor :)
    araçta herhangi bir kronik arıza hata vs sıkıntı var mı? dikkat etmek gereken birşey?
    modifiye ettin mi?
    birde bu gizli olan özellikleri açtıran bir yer biliyor musun?
    telefondaki mp3 leri bluetooth tan dinleme vs...
  • Arkadaşlar yakıt konusunda geçenlerde ( tek başıma ve bagajsız )750 km yolculukta 4.8 litre ortalamayı ben de başardım:) Ancak bu kullanım aracı az yaktırmak için rekor denemesi gibi bir şeydi bana sorarsanız öyle 80-90- km süratle kullanımlar normalde mümkün değil (kamyonlara yol vermekle geçti yolculuk:) bence hangi arabayı böyle kullansanız çok çok az yakar… Az yakması için bir çabam olmayınca normal süratte uzun yol ortalamam yol şartlarına göre 6.2-6,7 litre civarıdır.. ( f30 316i )
  • Badulay B kullanıcısına yanıt
    LİNESİZ ARAC ALANLARA KÖTÜ ESKİDEN DAHA AVANTAJLIYDI TEKNO PLUSLI İED 123000 GELİYORDU ŞİMDİ GİRİŞ PAKETİ 123500 OLMUŞ BU NE YA ANLAMADIM GİİTTTİ
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tolga_06tr

quote:

Orijinalden alıntı: ksk_kaan

2012 3.16i'nin yakıt tüketimi ne durumda arkadaşlar?Yeni kasadan bahsediyorum.2012 C180 bakiyorduk,tip olarak bu kesinlikle daha guzel.Benzin olarak durumunu ogrenebilirsek almayi dusunuyoruz.

3.16i yerine 3.20ied daha iyi olur sanki :))

Su an icin butcemiz 90-95 bin hocam.320ied 120 kusur diye biliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Badulay

Borusan yine golü attı, Plus paketli ED lerde indirim %5 te kalmış siparişi iptal etmeyi düşünüyorum Volvo yeni 2.0 Dizel çıkarmış 8 ileri 181 hp 400 tork 0-100 7.3 sn, fiyatta dolu araç için 140...

1. Si plus paketi derken?? biz dün Adana-Mersin Borusan a gittik babamla ben 320i ED techno plus comfort paket sunroof ve 17" jant arabayı 133000 tl dedi bizim e90 320d ye de fiyat söyleyecek bügün ona göre 2.el mi 0 mı karar vereceğiz . Bize %10 indirim verdi arabada line yok 2.el alırsakda sportline ekleniyor bu alacaklarımıza kısaca 0 şa comfort techno plus sunroof 2.el ise comfort techno plus sunroof ve sportline

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Toxicated -- 24 Temmuz 2014; 13:46:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustyyyy13

LİNESİZ ARAC ALANLARA KÖTÜ ESKİDEN DAHA AVANTAJLIYDI TEKNO PLUSLI İED 123000 GELİYORDU ŞİMDİ GİRİŞ PAKETİ 123500 OLMUŞ BU NE YA ANLAMADIM GİİTTTİ

baz araç aşağıda. eski aracın üzerine eklenen çok şey var.

plusin mantıgı cok donanim az para. deri doseme + metalik renk + elektrikli hafızalı koltun gelince zaten rakam normal seviyeye geliyor. burada zorla adama doannim sattırıyorlar :D

ÜRKİYE PAKETİ
    205 OTOMATİK ŞANZIMAN / 8 İLERİ
    216 SERVOTRONIC
    2PA KİLİTLİ BİJON
    2VB LASTİK BASINÇ GÖSTERGESİ
    3AG GERİ GÖRÜŞ KAMERASI
    423 VELUR HALI PASPASLAR
    431 ELEKTROKROM İÇ AYNA
    497 ARKA KOL DAYAMA
    502 FAR YIKAMA SİSTEMİ
    507 PARK MESAFE KONTROL ON / ARKA
    520 ÖN SİS FARLARI
    521 YAĞMUR SEZİCİSİ
    522 BI-XENON FARLAR
    563 AYDINLATMA PAKETİ
    5DC KATLANIR ARKA KOLT.BAŞLIKLARI
    6AC BMW ACİL DURUM ÇAĞRISI
    6AE BMW TELESERVICES
    6S1 TÜRKÇE ÖN PANEL
    7R3 7R3
    845 AKUSTİK KEMER UYARISI
    8S3 OTOMATİK KAPI KİLİT FONK.
    8SD KARTER KORUMASI

• quote:

Orijinalden alıntı: jonywayt

quote:

plusin mantıgı cok donanim az para. deri doseme + metalik renk + elektrikli hafızalı koltun gelince zaten rakam normal seviyeye geliyor. burada zorla adama doannim sattırıyorlar :D

ÜRKİYE PAKETİ
    216 SERVOTRONIC
    2PA KİLİTLİ BİJON
    3AG GERİ GÖRÜŞ KAMERASI
    423 VELUR HALI PASPASLAR
    431 ELEKTROKROM İÇ AYNA
    497 ARKA KOL DAYAMA
    502 FAR YIKAMA SİSTEMİ
    520 ÖN SİS FARLARI
    521 YAĞMUR SEZİCİSİ
    522 BI-XENON FARLAR
    563 AYDINLATMA PAKETİ
    6AE BMW TELESERVICES
    6S1 TÜRKÇE ÖN PANEL
    7R3 7R3
    8SD KARTER KORUMASI

Bunların hepsi Türkiye paketi mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Onur13Darkness

quote:

quote:

ÜRKİYE PAKETİ
    216 SERVOTRONIC
    2PA KİLİTLİ BİJON
    3AG GERİ GÖRÜŞ KAMERASI
    423 VELUR HALI PASPASLAR
    431 ELEKTROKROM İÇ AYNA
    497 ARKA KOL DAYAMA
    502 FAR YIKAMA SİSTEMİ
    520 ÖN SİS FARLARI
    521 YAĞMUR SEZİCİSİ
    522 BI-XENON FARLAR
    563 AYDINLATMA PAKETİ
    6AE BMW TELESERVICES
    6S1 TÜRKÇE ÖN PANEL
    7R3 7R3
    8SD KARTER KORUMASI

Evet

• quote:

Orijinalden alıntı: dbcr

quote:

Orijinalden alıntı: Onur13Darkness

quote:

quote:

ÜRKİYE PAKETİ
    216 SERVOTRONIC
    2PA KİLİTLİ BİJON
    3AG GERİ GÖRÜŞ KAMERASI
    423 VELUR HALI PASPASLAR
    431 ELEKTROKROM İÇ AYNA
    497 ARKA KOL DAYAMA
    502 FAR YIKAMA SİSTEMİ
    520 ÖN SİS FARLARI
    521 YAĞMUR SEZİCİSİ
    522 BI-XENON FARLAR
    563 AYDINLATMA PAKETİ
    6AE BMW TELESERVICES
    6S1 TÜRKÇE ÖN PANEL
    7R3 7R3
    8SD KARTER KORUMASI

Evet

Techno plus standart olmuş o zaman :)

• Merhaba arkadaşlar 320i ed luxury plus icin fiyat aldim fakat içime sinmedi yarin kapora veriyorum. Araçta cruise ve katlanir ayna yok. Arac için verilen fiyat net olmamakla birlikte 141k

Araçta isteklerim mineral beyaz dakota deri ve hafızalı koltuk. Harman kardon. Bu katlanir aynada olsun bi zahmet:)

Daha uygun bi sportline çıkarma ihtimalim var mıdır? Acil yardimci olurmusunuz. Yarin yoksa kaporayi veriyorum:(

BMW 3 serisi (F30)

• quote:

Orijinalden alıntı: meletus419

Merhaba arkadaşlar 320i ed luxury plus icin fiyat aldim fakat içime sinmedi yarin kapora veriyorum. Araçta cruise ve katlanir ayna yok. Arac için verilen fiyat net olmamakla birlikte 141k

Araçta isteklerim mineral beyaz dakota deri ve hafızalı koltuk. Harman kardon. Bu katlanir aynada olsun bi zahmet:)

Daha uygun bi sportline çıkarma ihtimalim var mıdır? Acil yardimci olurmusunuz. Yarin yoksa kaporayi veriyorum:(

BMW 3 serisi (F30)

Gözünü seveyim nereden aldın rakam ? hangi bayi.

bu bayilerin hepsine saglam bir kufur edesim var. max inecegimiz oran luxury de 147.000 derler sonrada size gelip 141.000 verirler.

1 haftadır yapmadıgım sebeklik kalmadı.

muhtemelen sportline veya modern line daha uygun olacaktır. buun nedeni harman kadron ve tam deri yok bu paketlerde.

size verilen aynı mantıkta 131 verilmesi lazım.

ozelden bana size verilen teklifin tam goruntusunu yollayabilirmisiniz lütfen.

• meletus419@hotmail.com mail ile ulaşabilirsiniz. Araç bu hersey var kahve dakota deri dahil. Fakar cc ile katlanir ayna yok buda moralimi bozdu acaba ne yapsam tam karar veremedim

• 
Sayfa: önceki 10361037103810391040
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.