Şimdi Ara

BMW 3 serisi (F30) (1010. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
70.299
Cevap
511
Favori
4.414.988
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10081009101010111012
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Aytron

quote:

Orijinalden alıntı: Omerguzel

quote:

Orijinalden alıntı: ferhatgs

quote:

Orijinalden alıntı: alwaysfc

quote:

Orijinalden alıntı: JN008

17 jant takacaksanız 225 50 17 olacak alacağınız lastikler..205 alırsanız yanak yüksekliği azalacağıiçin yolda tutamazsınız arabayı..
    daha yüksek ebatlar için borusan a sorun onlar söyler..Lastikçilere güvenmeyin bir şey bilmezler..Hayatınız söz konusu.. @Omerguzel

225 altına inmeyin 245 üstüne çıkmayın hatta mümkünse

225 önler 245 arkalar olsun
    muhtelemen en iyi tutuşu bu tabanlar veriyordur.M serileri de bu ölçülerde geliyor

M jantlarda önler 225,arkalar 255 geliyor.Ben bi arkadaşın sıfır aracindan cikma 18 m jant-lastik aldım.oda kendisine replika 19 almisti.ancak 2 gün dayanabildi :) replikalari sokup gitti orjinal 19 m jant aldi..
    İlk basta orjinal jant pahalı gelebilir ama ön takımlarda açtığı masraflar,durmadan balans bozuklugu,performans dusuklugu,bunlara bağlı olarak fazla tuketim ve en önemlisi her 80-90 i geçtiğinde kafamda acaba bise olurmu diye soru olacağına biraz fazla verin orjinal alın kafanız rahat olsun.ayrıca sahibinden i takip edin çok temiz ve lastik parasına orjinal jant-lastik takımları oluyor

Dun gece sahibinden e cok baktim hocam henuz orjinal dusen yok ya :)) acayip de sabirsirz olum bu aralar napcam bilmem. Kime sorsam al gtsin replikayi heryer replika diyor

Arkadaşıma Golf'e replica aldık
    balans tutmadı,
    balansı aldığı yer yaptığı için jantı değiştirdiler,
    oda tutmadı,
    almadan çıktık,
    Jantlar TSE damgalı..

Az once borusandaydim zaten on kisima bsey olursa direk garanti disi dediler mecburen cikma bakacagim...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Xed

quote:

Herkese selamlar. Arkadaslar enistem 316i ye sahip race chip istiyor. Yardimci olur musunuz neyi almali araca zarar verir mi ve garanti disi kalir mi arac? Yada bi sorun oldugunda kolaylikla sokuleblr mi servise gderken flan. Kullananlarin yorumlarina ihtyacim var cok tesekkurler

zarar verir
    zarar verdiği yer garanti dışı kalır.

Yasadiniz mi yoksa boyle bir durumu ?

• quote:

Orijinalden alıntı: mmbodrum

quote:

Herkese selamlar. Arkadaslar enistem 316i ye sahip race chip istiyor. Yardimci olur musunuz neyi almali araca zarar verir mi ve garanti disi kalir mi arac? Yada bi sorun oldugunda kolaylikla sokuleblr mi servise gderken flan. Kullananlarin yorumlarina ihtyacim var cok tesekkurler

5 dakıkada soker takarsınız. 3 tane kablo var zaten.
    1 aydır kullanıyorum farkedıyor.zararını sorarsan teknık bır sey dıyemem.ama bu dunyada kullanılan bır sıstem.racechip bendekı

Tesekkur ederim yorumunuz icin

• ec7kadir kullanıcısına yanıt
    Selamlar,

Bu sıralar pek foruma giremiyorum, o nedenle mesajınızı yeni gördüm.

Yağ değişimi için 300 euro civarı bir ücret almışlardı bir daha serviste o paraya değiştirmeye niyetim yok.
    Yağ, balatalar, vs. ile ilgili en iyi bilgiyi Kemal (tekkemal) arkadaşım biliyor, ondan öğrenebilirsiniz herhalde.
  • 2014 3.16i İzlenimlerim:

Yaklaşık 1 Ay önce 2014 Model 3.16i Mjoy + Sunroof araç aldım.

Beyendiklerim :

• Performans olarak beklediğimden daha iyi çıktığını söyleyebilirim , sanırım bunda aracın hali hazırda 136 hp değil hem yurt dışında hem Türkiye'de yapılan dyno sonuçlarının da gösterdiği gibi 146-153 hp olmasının payı büyük.
  • Aracın şasesinin rigitliğini beyendim bunu özellikle oturduğum yerdeki yüksek açılı eğimlerden sıfır eğime geçişlerde ( park yeri bir garip ) kapılardan konsoldan bir esnemeden kaynaklı ses duymuyorum.
  • ZF Şanzıman tork konvektörlü bir şanzımana göre gayet başarılı ve hızlı . Evet geçişlerde bir DSG kesinlikle değil ama acaba şanzıman ne zaman arıza yapacak diye her gün düşünmekten iyidir. ( 2 Farklı araçta 2 DSG arızam mevcut )
  • Ön bölüm özellikle koltuklar en aşağı pozisyondayken oldukça ferah , özellikle yolcu kısmında aracın içinde kayboluyorsunuz , tabi arka kısım için değil bu söylediklerim
  • Kapı içi aydınlatmalar ( keşke biraz daha parlak olabilseler , M ayarında beyaz yanıyor ama bence klasik ayarındaki kırmızı çok daha hoş )
  • Plastik kalitesi bence orta sınıf için gayet iyi kapı ceplerini üzerinin de yumuşak malzemeden yapılması ayak sürtme sonucu çizilmeleri önlüyor. ( Evet sert plastikler daha kolay çiziliyor )

Beyenmediklerim :

• Malesef vizyonsuz ( spor gözüksün ama spor olmasın mantığı ) müşteri şikayetlerinden dolayı M Süspansiyonlar iptal ediliyor. Sonuç olarak RFT lastiklerinden kaynaklanan sertleşmeyi de biraz dengelemek için süspansiyonlar gereğinden fazla yumuşak. Ben aracımın orjinalliğini bozmam düşüncesinde olup dinamik sürüş sevenlere kesinlikle önermem bu arabayı. ( En iyi çözüm Bilstein B8 + H&R Sport / Eibach Pro ) . Araç çok fazla yatıyor ve frenlemede dalıyor. Engelden kaçınma manevrası benzeri durumlarda zor anlar yaşatacağı %100
  • Araç ultra sert lastik yanaklarından dolayı minör direksiyon hareketlerine daha fazla ve hızlı tepki verdiğinden orta hızlı seyirlerde ( E-5 TEM gibi ) biraz sağa sola gezinmeler yaşıyorsunuz ( çok fazla odaklı kullanmadıkça ) .
  • Her araba çalıştırıldığında açılan klima
  • Frenler ani frenajda fren destek ünitesinin girmesiyle yeterli güce kavuşsa da orta ölçüde frenlemelerde güçlü hissettirmiyor ve çok az tedirgin edebiliyor , ama genel olarak kesinlikle kötü değil , sadece biraz daha iyi olabilirdi.
  • Ses sistemi gerçekten kötü , mümkünse almayı düşünenler opsiyon listesine eklesinler hi-fi sistemi ... kabul edilebilir gibi değil ...

Race Chip Ultimate :

Hafta sonu taktırdım . Gayet memnunum . Şöyle bir his yarattı bende : Özellikle gündelik kullanımda ( Comfort da kullanıyorum ) araç çok daha rahatlamış ve akıcı hissettiriyor. Tork artışından kaynaklanan bu durum bence en keyifli yanı , nerdeyse (bu noktada biraz abartıyorum) dizel tadı veriyor .
    Kafanız sadece 0-100 veya 0-200 değerlerinde kalmasın bence dediğim gibi kullanması oldukça keyifli bir araç oluyor normal kullanımda. Kesinlikle tavsiye ederim.

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi johngalt -- 7 Temmuz 2014; 16:56:57 >

• mustyyyy13 M kullanıcısına yanıt
    Bildiğim kadarı ile bundan 3 4 ay önce 316 için de bu yapılmış
  • decodinho88 D kullanıcısına yanıt
    Vazgectim almiyorum araci.tkrar expertiz yptirmislar hcbsy yokmus.ayna far cam dgsmis olabilir dediler ama aractan sogudum.

• 2014 1850 km 3.20ied
    Sportline sunroof teknoplus
    130.000 tl uygunmu sizce yada 3.16 m paket mi alsam

• quote:

quote:

quote:

quote:

17 jant takacaksanız 225 50 17 olacak alacağınız lastikler..205 alırsanız yanak yüksekliği azalacağıiçin yolda tutamazsınız arabayı..
    daha yüksek ebatlar için borusan a sorun onlar söyler..Lastikçilere güvenmeyin bir şey bilmezler..Hayatınız söz konusu.. @Omerguzel

muhtelemen en iyi tutuşu bu tabanlar veriyordur.M serileri de bu ölçülerde geliyor

M jantlarda önler 225,arkalar 255 geliyor.Ben bi arkadaşın sıfır aracindan cikma 18 m jant-lastik aldım.oda kendisine replika 19 almisti.ancak 2 gün dayanabildi :) replikalari sokup gitti orjinal 19 m jant aldi..
    İlk basta orjinal jant pahalı gelebilir ama ön takımlarda açtığı masraflar,durmadan balans bozuklugu,performans dusuklugu,bunlara bağlı olarak fazla tuketim ve en önemlisi her 80-90 i geçtiğinde kafamda acaba bise olurmu diye soru olacağına biraz fazla verin orjinal alın kafanız rahat olsun.ayrıca sahibinden i takip edin çok temiz ve lastik parasına orjinal jant-lastik takımları oluyor

Dun gece sahibinden e cok baktim hocam henuz orjinal dusen yok ya :)) acayip de sabirsirz olum bu aralar napcam bilmem. Kime sorsam al gtsin replikayi heryer replika diyor

F10 jantlarıda olabilir bence araştırın replikadan iyidir

• dbcr kullanıcısına yanıt
    Uzun süre araştıran biri olarak 2014 sportline için fiyat çok uygun ama sağlam birine gösterin hocam o donanımda 135-140 arası piyasa

• quote:

Orijinalden alıntı: Furious_tr

Selamlar,

Bu sıralar pek foruma giremiyorum, o nedenle mesajınızı yeni gördüm.

Yağ değişimi için 300 euro civarı bir ücret almışlardı bir daha serviste o paraya değiştirmeye niyetim yok.
    Yağ, balatalar, vs. ile ilgili en iyi bilgiyi Kemal (tekkemal) arkadaşım biliyor, ondan öğrenebilirsiniz herhalde.

Balatalar ile ilgili fiyat bilgisi paylaşmıştım gayet ekonomik oldu km resetlemeyide hallettim fakat bende yağ bakımlarından bıktım bir sonraki bakım zamanı km resetleyerek bakımı 5-6000 km ileri alabilirsem 15-16000 km gibi servis ihtiyacım olurki Buda senede bire denk gelir Borusana 1000tl veririm servis bakımlı olması için iki servise 2000tl vermem

• quote:

Orijinalden alıntı: raskolnikov77

quote:

Orijinalden alıntı: erdemözdemir

quote:

Orijinalden alıntı: raskolnikov77

Arkadaslar 2013 beyaz aracima cam filmi dusunuyorum ama hangi ton tavsiye dersiniz? 1 mi 2 mi? Ankda nereyi tavsiye edebilirsiniz? Bir de arac muayenede veya trafik kontrolde hafif kusur mu agir kusur mu.. Sikinti olur mu?

Tesekkurler

Aracı aldığım zaman kosiflerden hediye film aldım, 2 numara ve gayet memnunum. 1 numara çektirdiğine değmez dediler 2 ideal demişlerdi itiki de 2 numara olmuş. Polis ve muayene sıkıntıSı biraz muhattap olduğun kişinin insafına kalmış.

Cok tsk ederim.. 3-4 yil once hafif kusur sayiliyordusorun cikmiyordu muayenede..o yuzden merak ettim..

Bir de Ankarada cam filmi icin tavsiye edeceginiz yer var mi?

Arkadaslar baska gorus onerisi olan var midir?

• drhasanturgut kullanıcısına yanıt
    Expertiz garantili bmw premium selection onayli.gerci 3.16 bakmstm onada oyle dediler sonra tramerdr carpma cikti en iyisi kendi ustama gotureyim

Premium selection olması bence önemli bir ayrıntı ama yine de ustanıza gösterin fiyat sportline ve 2014 için çok uygun 2 hafta önce aldım bende 2013 12000 de comfortline full herbişeyi var 125 e piyasa hep öyle malesef oyuzden sizin fiyat bence çok uygun

• quote:

Orijinalden alıntı: tekkemal

quote:

quote:

quote:

quote:

Biraz goz gezdirecegim bulamazsam cms alacagim artik

Teknik Oto`dan vazgeçmiyorsunuz sanırsam :)

Söz konusu otomobil Teknik Oto Eskişehir`deki beyaz, kumaş döşemeli otomobil ise piyasaya göre fiyatı iyi...
  • otuzbes kullanıcısına yanıt
    Evet cunku mazda 6 aracim var takasa kabul ettiler onun disinda cogu kabul etmiyor ayrica kapora odemistim.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tekkemal

quote:

quote:

quote:

quote:

Biraz goz gezdirecegim bulamazsam cms alacagim artik

Sahibinden comda f30 jant olarak arayınca sportline jant-lastik 2100 tl-2250 tl iki tane çıkıyor sport jantı güzel ben 3ay önce 7-8000 km lastiklerle bir arkadaşa 2250 tl ye satmıştım hayrını görmüştür Inşallah

Anlıyorum...

Otomobilde herhangi bir hasar / boya / onarım mevcut değilse teklif edilen fiyat piyasaya göre makul...

Siz yine de bağımsız olarak otomobili kontrol ettirin...

Hayırlı olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Badulay

320i ED için Tüm linelara plus gelicek Luxury plusta harman-cardon diğerlerinde hi-fi std. Tr paketinde artık gelişmiş bluetooth (telefondan müzik çalma) xenon geri görüş kamerası arka kol dayama ve en önemli BMW SOS sistemi Standart olmuş. Luxury plusta tüm paketleri toplamışlar üstüne Harman cardon ve Arka perde eklemişler opsiyon alamaya gerek kalmamış fiyatlar eylülde belli olacak fakat galiba şu anki exclusive li araçla aynı olacak

Bahsettiğiniz konuyu ben de işittim, 320ied ler de donanımlar artıyor...

Görünen o ki ağırlıklı olarak 316i ler mjoy, 320ied ler de line plus olarak gelecek gibi...
  • 
Sayfa: önceki 10081009101010111012
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.