Şimdi Ara

BMW 3 SERİSİ E90 (779. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.713
Cevap
105
Favori
1.274.304
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 777778779780781
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hız sabitleyici uygulayabilecegim bir yer var mıdır fiyatlari nedir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Araxes

Hız sabitleyici uygulayabilecegim bir yer var mıdır fiyatlari nedir?
    Bende yaptırmayı düşünüyorum hocam bulursanız iyi bir yer bana da haber verin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Maerdir

Tekrar Merhabalar DH ailesi,

2011 320d M Sport aracımla ilişkimiz son sürat devam ediyor :)

10 ay önce yedek parça için bir soru sormuştum, artık tüm filtreleri (tercihim genelde MANN oluyor) onlineyedekparca.com adresinden temin ediyorum. Hala bakım için sarf malzemesi arayan varsa diye yazıyorum.

450 günde 27.500km yaptım. Bu süreçte bazı retrofit işlere giriştim.

Dış kısımda;

• Çok abartı olmayan Alpineweiss rengine boyanmış bir bagajüstü spoiler.
    • 320d, 328i vb motorlar için BMW Performance orjinal arka difüzör. (Sol çift çıkış, orta kısımda karbon kaplama uyguladım.)

İç kısımda;

• 3AG - Geri Görüş Kamerası (iDrive'a ve aracın orjinal menüsüne entegre, adaptif park şeritleri olan bir kamera ekledik)
    • 544 - Hız sabitleyici (tüm kodlamaları yapıldı, göstergede hız ibaresi görülüyor)
    • 644, 6FL, 6VC - Combox donanımı ile kolçak içi USB, orjinal mikrofon ve anten ile bluetooth konuşma, bluetooth üzerinden müzik dinleme gibi ekstralara sahip oldum.

Yakında standart M direksiyon yerine LCI kasa için üretilen yeni nesil F1 pedalları olan M direksiyona geçiş yapmayı düşünüyorum.

Şimdiden sorulacak tahmini sorulara cevaplar yazayım;
    -Kamera ve emülatörü aliexpress üzerinden getirttim. (Kamera bagaj kilidi ile birleşik, orjinal kamera modülleri ile aynı şekilde)
    -Hız sabitleyiciyi çıkma olarak temin ettim.
    -Combox'u, mikrofon ve anteni çıkma olarak temin ettim.
    -Tüm bu retrofit işleri gerçekleştirirken orjinal kablo grubunun yolları izlenerek kablolama vb işlemleri yapıldı. (Mikrofon, kamera vs tesisatı için)

Saygılar, sevgiler..
    Hocam merhaba hız sabitleyiciyi nerede taktırdınız ?

• E90 LCI 2011 ve LCI olmayan 2008 model 2 aracımız var. İkiside xenon lu. Sarı angel ampulleri led beyazla değiştirmek istiyoruz. Bilgisi ve tavsiyesi olan var mı?

• Kablocu_16 K kullanıcısına yanıt
    LCI olan cok sansli. Kaputu kaldirip farin arkasindan istedigi H8 led ampulu takabilir.

Pre-LCI olan ise camurlugu söküp en dandigi 150 liradan baslayan, belli bir standardi olmayan, asagidakine benzer lambalardan kullanmasi lazim.

• Angelica kullanıcısına yanıt
    Farları temizletmek için verdiğim usta yeni takılacak ledlerin adını şuan hatırlamadığım bir sigortayı yakabildiğini ve 5bin tl ye kadar masraf açabileceğini söyledi. Bende vazgeçtim.

Diğer bir konu far camında çok ciddi kılcal çatlaklar var. Usta temizlesek bile birçoğu kalır dedi. LCI kasaya uygun far camıda üretilmiyormuş. İnternetteki birçok ürün uyumsuzmuş. Ben aliexpress ten aşağıdaki ürünü buldum. Yorumlar çok iyi. Sizde far camında çinden ürün getirmek mantıklı mı? Türkiyede ürün olmadığı için biraz çaresizim. Birkaç yere sordum LCI a uygun üretim yok diyor herkes.

https://tr.aliexpress.com/item/33034883248.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.52a35b77HQ4Ipg&algo_pvid=0567b95b-a846-4377-a3cd-5ef78d78f9c9&algo_expid=0567b95b-a846-4377-a3cd-5ef78d78f9c9-0&btsid=0ab6f82315952401947894032e7d2c&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kablocu_16 -- 20 Temmuz 2020; 14:36:12 >
  • BMW Araçlara Nasıl Carplay Yapılır ile İlgili Bir Konu açtım.

Konu hakkında fikirlerinizi belirtirseniz memnuniyet duyarım.

Aklınızdaki soruları cevaplamaya çalışacağım.

TIKLAYINIZ
    https://forum.donanimhaber.com/carlinkit-andream-vs-mmi-kutusu-kablosuz-carplay-ve-android-auto-ana-konu--144810039

BMW Aracıma Nasıl Carplay Yaptım?

• Arkadaşlar merhaba,

hollanda' da yasıyorum ve 2007 model 320i aracım var
    dün aracımda 'motor arızası azaltılmış güç' hatası aldım. Araba ilk başta sıkıntısız gidiyordu ama sonra 50 km hızı geçmemeye başladı, bugün ustaya gösterdim valvetronic arızası var dedi. türkçesi eksantrik sanırsam ve iki parça 600 euro. bunun daha ucuz bir çözümü var mıdır? yoksa bu arıza kronik mi? sizce yapılıp binilmeli mi yoksa arıza tekrarlanır mı?
  • Angelica kullanıcısına yanıt
    Makyajlı E90 320d alma aşamasındayız, gokart benzetmesindeki anlam nedir hocam?

• Merhaba ben ilk kez bmw 320d alıcam. bu aracı buldum beğendim. Bu araç sonradan mı M paket olmuş, yoksa fabrika çıkışlı mı ?

• Herkese merhaba,

Elimde E90 kasa BMW CIC navigasyonlu araçlar için en son sürüm olan Road Map Turkey Premium 2021 haritası mevcuttur. İsteyen arkadaşlara getirmemo@gmail.com üzerinden yardımcı olabilirim.

Forumu takip ediyorum. Ancak mail ile daha hızlı geri dönüş yapabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi silibili -- 13 Ağustos 2020; 17:58:40 >
  • Hugh Jackman kullanıcısına yanıt
    Yerde gitmeniz, surus zevki, yoldaki her seyi okuyan direksiyon vs vs..

• Mehmetzerecen M kullanıcısına yanıt
    Hocam bu arac m paket degil. En basitinden tavan dosemesinden anlarsiniz siyah olmasi lazim. Gerci onuda yapiyorlar ama bu en azindan siyah degil.

• Elinde orijinal yay takimi olupta satmak isteyen varsa pm atabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: canlee89

+++

Alıntıları Göster
    ++
  • Araca uzun dönem binen 2011 Model 320D M Sport kullanıcısı olarak, herhangi bir ses vb olmamasına rağmen gerek 9 yaşına girmemiz, gerekse 154.000 km olmamız sebebiyle zincir değişimine karar verdim.

Zincir değişiminin yanında emme manifoldu kurum temizliği, tüm aksamların genel kontrolünü de yaptırdım.

Yanına birde ön arka disk bakımı tuzu biberi oldu
    • Febi N47 Alt Zincir
    • Febi N47 Alt Zincir Kızağı
    • Febi N47 Alt Zincir Gergisi
    • Febi N47 Üst Zincir
    • Febi N47 Üst Zincir Kızağı
    • Febi N47 Üst Zincir Gergisi
    • Febi N47 Yağ Pompa Zinciri
    • Victor N47 Reinz Krank Keçesi
    • BMW Original Krank Dişlisi
    • BMW Original Mazot Pompa Dişlisi
    • BMW Original Emme Manifold Contası
    • MANN N47 Filtre Seti (Mazot, Hava, Polen, Yağ)
    • Textar Ön Disk - Balata - Fiş
    • Textar Arka Disk - Balata - Fiş
    • Castrol Edge 5w30 C3 (5.2 litre)
    • Castrol Radiocool Antifriz

Ürünleri yine Online Yedek Parça sitesi üzerinden farklı zamanlarda temin ettim.
    (Dipnot: Whatsapp üzerinden ulaşıp Facebook E90 Club Türkiye üyesi olduğunuzu belirtirseniz site üzerindeki fiyatlardan ek indirim de yapılıyor.)
  • 2006 model e90 aracıma 2012 model ekranlı göğüs taktırdım teyp setini aldım tesisatıyla beraber bağlantısı yapacak birini arıyorum varmı yardımcı olacak birisi daha önce uygulamasını yapmış olan

• Arkadaşlar aracının sağ on tekerini 20 km hızla yan bir şekilde kaldırıma vurdum sağ on teker geriye ve hafif dısa kaydı gıdalar çok pis kaydı pazar günü olduğu icin ustaya götürmedim Araç bmw 3.20 e90 forumlarda şase çekilmesi lazım felan yazmışlar gözüm bayağı korktu arabada hic bir hasar felan yok emniyet kemerleri takılıydı airbag falanda açmadı sizce gerçekten şase demo sorun yoksa salıncak denge kolu tablalar kaymış bozulmuş olabilirmi

• zcan01 Z kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun şasenin o kadar kolay yamulacağını sanmam. Şaseye gelene kadar diğer bağlantı elemanları enerjiyi absorbe etmiştir. Parça değişimi ile çözülür gibi ama yinede bakmadan bir şey demek doğru olmaz. Umarım basit bir şeydir. Tekrar geçmiş olsun.

• herkese merhabalar oncelikle.. bu aralar bir araba arasıyısı icerisindeyim ve butceme uygun e90 kasa almayı planliyorum. 2006 kasa ve 2009 kasa arasında buyuk farklar varmı acaba? birde bu arayı almadan once bakmam dikkat etmem gerekenler nelerdir? tskler

• 
Sayfa: önceki 777778779780781
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.