Şimdi Ara

BMW 3 SERİSİ E90 (774. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
15.713
Cevap
105
Favori
1.276.217
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 772773774775776
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Guzel olmus hocam. Dolar yuzunden zorluyor yoksa kesin bu urunu alirdim.

Yeni araciniz hayirli ugurlu olsun bu arada.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Değerli üyeler
    3 kere akğ takviyesi yaptım diğer aracımdam 3.20 me. Son yaptığımda sinyal iç lambalar kapı kilit alarm va calısmıypr artık. Sarece farlar yanıyor.

Elektronik bmw servisine gittim frm çökmüş dedi. Akü de iflah olmaz 8 yıllık dedi.

Akü sıfır aldıgımda calısmayan aksamlar geri gelir mi?

• Arkadaşlar 2011 3.20d E90 aracımın önünden çukurlara girip çıkarken bir tıkırtı sesi geliyor. Ustama sorduğumda "Direksiyon kutusundan geliyor bunlarda kronik geçici bir çözümü var ama 6 Ay sonra yine gelmeye başlar uğraşma boşuna" dedi. Bunun için bir tavsiyeniz var mı?

Birde Akü değiştirmem gerekiyor. N47 motor ve AGM li akü var üzerinde. Akü değişiminde dikkat etmem gereken bir şey var mı ve hangi marka aküyü önerirsiniz? Akü fiyatları 800 TL den başlıyor ve 1.200 TL isteyen var. Neredeyse çıkma akü bakacağız artık...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kala17 -- 13 Mayıs 2019; 15:5:3 >
  • merhaba arkadaşlar 1 sorum olacak başına gelen vardır sanırım aracım 320d e90 2005 otomatik vites
    bazen ilk çalıştırmada şanzıman arıza ışığı yanıyor ve hemen sönüyor check kontrol yaptığımda her şey ok görünüyor vites geçişlerinde bir sorun yok bilen varmıdır bu ışık neden arada yanıyor
  • kala17 K kullanıcısına yanıt
    sakın arabayı stop edipte aküsünü değiştirmeyin,bu araçların aküsü araç motoru çalışırken değiştirilir,normal arabalarınki gibi değiştirirseniz aracın heryerinden arıza kodu alırsınız,FRM sistemi çöker.
    önceden bir bmw servisi ile görüşmenizde fayda var.
  • lionscoach L kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim uyarınız için. Direksiyon kutusu ile ilgili yukarda bahsettiğim gibi bir tecrübeniz oldu mu?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lionscoach

sakın arabayı stop edipte aküsünü değiştirmeyin,bu araçların aküsü araç motoru çalışırken değiştirilir,normal arabalarınki gibi değiştirirseniz aracın heryerinden arıza kodu alırsınız,FRM sistemi çöker.
    önceden bir bmw servisi ile görüşmenizde fayda var.
    Böyle bir zorunluluk yok. Yapılması gereken tek şey doğru özellikte akü ile değişim yapılmalı ve değişimden sonra akü mutlaka araca kayıt edilmeli ki araç ona göre şarj etsin aküyü ona göre doğru voltajı ayarlasın, işte bu kayıt işi yapılmaz ise frm başta olmak üzere bir çok kontrol ünitesinin hasar görme ihtimali vardır. Arıza kodu sadece bir tık ile silinir önemli olan IBS’in (intelligent battery system) aküyü doğru şekilde tanımasıdır, bunun için de tanıtma işlemi şarttır.

Ayrıca tanıtma işlemi yapılamayacak bir durum var ise ve değişim şart ise yapılması gereken; aracı harici bir 12v ile beslerken aküyü değiştirmektir. Araç çalışırken aküyü sökmek sağlıklı bir durum değil, tüm yükü alternatöre bindirirsiniz ve alternatörün de bir kapasitesi var, ya şanzımandan ya frm”den ya da başka bir kontrol ünitesinden patlak verebilir.

Yani kısaca bmw’nin yönergelerine göz atmanızı öneririm.

https://www.newtis.info/tisv2/a/en/e90-320d-lim/repair-manuals/12-engine-electrical-system/12-00-engine-electrical-system/ASvwVcCY

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Do It Yourself -- 17 Mayıs 2019; 14:54:44 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: kala17

Arkadaşlar 2011 3.20d E90 aracımın önünden çukurlara girip çıkarken bir tıkırtı sesi geliyor. Ustama sorduğumda "Direksiyon kutusundan geliyor bunlarda kronik geçici bir çözümü var ama 6 Ay sonra yine gelmeye başlar uğraşma boşuna" dedi. Bunun için bir tavsiyeniz var mı?

Birde Akü değiştirmem gerekiyor. N47 motor ve AGM li akü var üzerinde. Akü değişiminde dikkat etmem gereken bir şey var mı ve hangi marka aküyü önerirsiniz? Akü fiyatları 800 TL den başlıyor ve 1.200 TL isteyen var. Neredeyse çıkma akü bakacağız artık...
    1.Viraj denge çubuklarından olabilir ucuzdur değiştirin.
    2. Viraj denge demirinin takozlarından olabilir kontrol edin gerekiyorsa değiştirin.
    3. Alt üst tabla burçlarından olabilir kontrolü kolaydır.
    4. Amortisör takozu olabilir
    5. Direksiyon kutusundan olabilir, direksiyon şaftının bir ayar civatası vardır, sesin kesilmesi için doğru torkta ayarlanması (sıkılması) gerekir, fazla sıkılırsa direksiyonun geri toplaması azalır. Az sıkılırsa lık lık ses yapar Sesin kaynağı eğer buraysa muhtemelen bir darbe sonucu oluşmuştur ve sesi bir süre keser (6 ay mı keser 6 yıl mı bilemem) sanayide bunu doğru tork değeriyle ayarlayacak usta bulmak samanlıkta iğne aramakla aynı şey. Yetkili serviste yapıyorlar mı onu da bilmiyorum, muhtemelen direkt değişim diyorlardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Do It Yourself -- 17 Mayıs 2019; 15:10:30 >

• Do It Yourself D kullanıcısına yanıt
    Verdiğiniz bilgiler için Teşekkür ederim . Ses için Rotbalans ustasına gösterdiğimde arızalı parça yok dedi. Kendi ustam da ön takımda sorun yok kutudan sesi ve bahsettiğiniz vidayı yeterince sıktığını ve biraz daha sıkarsa direksiyonu çeviremeyeceğimi söyledi. Biraz araştırdım. Tornacı direksiyon kutusunun içerisine revizyon ile bir burç yapabiliyormuş ama onun da ömrü 6 ay sürüyormuş. Yeni kutu almakta gereksiz masraf olacak.. Sese alışmaktan başka çare kalmıyor gibi..

• kala17 K kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle bende aynı sorundan muzdariptim, ufacık ses için çok gereksiz geldi kutu değişimi. Alışabiliyorsanız ne ala ama ben alışamadığım için değiştirdim e90 320d aracımı ve f30 320i ed ye geçtim. Başka ufak sıkıntılar da vardı tabi ama ben biraz takıntılı olduğum için farkediyordum ve üstesinden gelemeyince satmaya karar verdim o sırada da kardeşim istedi onun için sorun olmadığını söyledi bu sıkıntıların. Şu an mutlu mesut kullanıyor aracı bende şükür memnunum şu an aracımdan.

Yani takıntılı değilseniz ne mutlu size.

• Do It Yourself D kullanıcısına yanıt
    F30 3.20i ben de düşündüm ama birkaç gün kullandıktan sonra E90 daki sürüş keyfini hissedemedim. Belki de aracıma alıştığımdan öyle geldi bilemiyorum. O sebeple kasa değişikliğine gitmedim. Yeni çıkacak kasa çok cezbedici duruyor ama fiyat da çok uçuk oldu artık. Bundan sonra mevcudu korumak en makulü gibi geliyor..

• Herkese hayırlı geceler. 3 günlük 2006 318i kullanıcısı olarak aranıza yeni katıldım.

En son citroen c4 ile dizel motoru elime alınca(3. Fransız arabam) kafayı bozup “kaliteli” araçlara yöneldim. Normalde w210 kasa e200 lere bakıyordum ama hem kafama göre temizini bulamadım hem de bu aldığım 318 galeri gezmemiş ve ilk elden sahibinden olduğu ve de 156km tüp takilmadigi için tercih ettim.

En çok merak ettiğim yakıt konusu bugün depoyu fulledim bakalım istanbul içi kaç km yol yapabilicem bu arabayla. Tabiki bir dizel megane performansı beklemiyorum. İki eski arabam megane2 1.6 benzinli ile sakin kullanımda şehir içi 750km yol yapabiliyordum eğer bununla 600km yi devirirsem bence uygun. Zira hem ağır hem de 2.0 motor için kabul edilebilir bir değer gibi geliyor bana.

Son olarak daha önce hiç bmw kullanmamış biri olarak arabada merak ettiğim çok şey var şu dtc düğmesinin olayı nedir biri tam açıklayabilir mi? Ekranda dtc yazısı çıkınca ne oluyor ya da sarı ünlem olursa ne oluyor?

Teşekkürler iyi geceler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Laztronot -- 1 Haziran 2019; 23:58:3 >

• Merhaba arkadaşlar,
    2006 3.16 aracımla ilgili bir sorunum var, bilgisi olan cevaplarsa sevinirim.
    Aracın arka camlarını kapattıktan sonra kendiliginden 5cm civarında tekrar açılıyor, arıza gibi değil ama bir ayarını da bulamadım. Düğmeyi tek kademeli çektiğimizde durdurabiliyoruz ama araca her binen 1 saat uğraşıyor :) Yardımcı olursanız sevinirim.
  • Arkadaşlar merhabalar . e90 3.20i aracım için angel ların rengini nasıl değiştirebilirim bir fikri olan var mı yada mevcut angel ların parlaklığını nasıl artırabilirim . internetten seyrettim bir program vasıtasıyla parlaklığını arttırıyorlar . kırmızı mavi angel halkaları gördüm çok hoş duruyor bunu Basit 1 ampul değiştirme ile yapıyorlar sanırım . tecrübe etmiş arkadaşlar yardımcı olabilirlerse sevinirim .

• Overlord7134 kullanıcısına yanıt
    Arac makyajli mi makyajsiz mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Angelica

Arac makyajli mi makyajsiz mi?
    makyazsız hocam 2008 model .
    US $9.63 30% İndirim | 2X10 W BMW Için E60 E61 E63 E64 E70 X5 E71 X6 E82 E87 E89 Z4 E90 E91 m3 LED CANBUS Melek Gözler ışık Far Lambası Mavi beyaz
    https://s.click.aliexpress.com/e/LCdbKBsEB

Bu urunu aldim ben epey memnun kaldim. Gun isiginda belli olmuyor ama gece fazlasiyla belli oluyor ss atarim.

Montaj icin on davlumbazi sokmeniz gerekiyor.

• quote:

US $9.63 30% İndirim | 2X10 W BMW Için E60 E61 E63 E64 E70 X5 E71 X6 E82 E87 E89 Z4 E90 E91 m3 LED CANBUS Melek Gözler ışık Far Lambası Mavi beyaz
    https://s.click.aliexpress.com/e/LCdbKBsEB

Bu urunu aldim ben epey memnun kaldim. Gun isiginda belli olmuyor ama gece fazlasiyla belli oluyor ss atarim.

Montaj icin on davlumbazi sokmeniz gerekiyor.
    Siz hangi rengini aldınız hocam ? Bunların parlaklığını ayarlıyorlar ya süper oluyor . obd den cihazı baglayıp programla yapıyorlar . ben kırmızısını alacağım parlaklığını da artırabilirsem tadından yenmez yani . kendim becerebilir miyim hocam ön davlumbaxı sökmeyi ?

Ben beyaz aldim.

Carly adli programla parlakligi artirilabiliyor.

Eliniz yatkinsa sokersiniz. İslemler sirasinda lastigi tam sag veya tam sol kirip calismak gerekiyor. Janti sokebiliyorsaniz cok daha kolay calisirsiniz.

• quote:

Ben beyaz aldim.

Carly adli programla parlakligi artirilabiliyor.

Eliniz yatkinsa sokersiniz. İslemler sirasinda lastigi tam sag veya tam sol kirip calismak gerekiyor. Janti sokebiliyorsaniz cok daha kolay calisirsiniz.
    Bu carly yi kendi obd cihazım ile kullanamadım hocam ya . internetten 40 liraya bi elm diye obd2 cihazı aldım torque programından arıza kodlarını silmek için . lakin carly bu obd ile çalışmıyor :/ jantı sökmekle ugraşamam hocam ya o çok zor . şunların siparişini vereyim ben gelinceye kadar bu parlaklığı çözeyim ben . çok teşekkür ederim

• 
Sayfa: önceki 772773774775776
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.