Şimdi Ara

BMW 3 SERİSİ E90 (773. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
15.713
Cevap
105
Favori
1.276.352
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 771772773774775
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merhabalar

E90 2012 model aracımda göstergede farlar dörlü ve sinyal lambaları yanmıyor. İşlevi yerine getiriliyor ancak kadranda görünmüyor. Sebebi ne olabilir ?
  • safa008 S kullanıcısına yanıt
    eğer neronun programıyla yazarsan ismide gözükür ve birde dvd ye neroyla yazıp denemeni öneririm.
  • ghostiki kullanıcısına yanıt
    hayırlı forumlar elimden geldiğince bilgimi paylaşmak isterim. keyf ve agresiftlik istiyorsan kesinlikle e90 konfor istiyorsan e90 alma kütük abi direksiyon sert bide yaş itibari ile piyasada saglam bulmakda zor şanzımanları motoru harika zaten tork canavarı yapmıs kasa da hafif olunca .) ben suan aktif kullanıyorum 1 sene once suzamanlar aldım sana tavsiyem eğer maliyetini karsılamada sorun yaşarım diyorsan alma çok çabuk bozulabilir senelerce bozulmayadabilir.

detay konusmak istersen özelden yazabilirsin.
  • E90 2011-2012 model servo direksiyon olanları var onlar F30 direksiyon ayarında

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shanke -- 11 Ocak 2019; 9:6:22 >
  • İzmirde kodlama gizli ozellik acma islerinden anlayan yokmu?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba, 1-2 ay evvel 2012 3.20d lim. aldım. araç 71000 de.
    genelde araçtan oldukça memnunum, eşim kullanıyor izmir'de şehiriçi kısa mesafelerde neredeyse 10 lt ye varan kullanımı var, ben kullandığım zaman çok daha az
    tecrübeli arkadaşlara birkaç sorum olacak, aracı aldığım arkadaş devamlı yetkili servis bakımlı olduğunu söyledi ayrıca bakıma 30 bin km de bir girdiğini söyledi bu doğru mudur?
    aracın farları özellikle üst kısımdan içeriden soluk kendim dışarıdan uygulama yaptım ama sorun çözülmedi, far içi temizliği yapan yerlerde sorunu çözebilirmiyim tehlikesi varmıdır?
    okuduğum kadarı ile kodlama işlemleri ile
    xenon aktivasyonu, amerikan park ve anahtar üzerinden ayna katlama yapılabiliyor bunlar doğru mu, doğru ise izmir'de nereye yaptırmalıyım?
    şimdiden yardımcı olacak arkadaşlara teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi G@LGE -- 15 Şubat 2019; 19:34:24 >

• arac surekli mavi duman atmaya basladi ve cok yag kaybediyor. Ayrica cekistende dustu turbodan supheleniyorum. Sizce piston ringlerinden yagmi siziyor yada baska bisey mi? turbonun yag kacirma ihtimali varmidir sizce?
  • BMW anahtarım şarjlı pil içeriyor, yani anahtar presli, normal yollardan açılamıyor.
    Her iki anahtar pili de tükendi.

Bir tanesini kendi imkanlarım ile açıp, yeni şarjlı pil ile değiştirip, tekrar yerine lehimledim.
    Çalışmadı.

Belki kumanda ayarları resetlenmesi gerekir diye senkronize ettim
    Defalarca denedim.
    Yine çalışmadı.

Başına gelen?
    Başka çözüm önerisi olan?
  • quote:

Orijinalden alıntı: G@LGE

Merhaba, 1-2 ay evvel 2012 3.20d lim. aldım. araç 71000 de.
    genelde araçtan oldukça memnunum, eşim kullanıyor izmir'de şehiriçi kısa mesafelerde neredeyse 10 lt ye varan kullanımı var, ben kullandığım zaman çok daha az
    tecrübeli arkadaşlara birkaç sorum olacak, aracı aldığım arkadaş devamlı yetkili servis bakımlı olduğunu söyledi ayrıca bakıma 30 bin km de bir girdiğini söyledi bu doğru mudur?
    aracın farları özellikle üst kısımdan içeriden soluk kendim dışarıdan uygulama yaptım ama sorun çözülmedi, far içi temizliği yapan yerlerde sorunu çözebilirmiyim tehlikesi varmıdır?
    xenon aktivasyonu, amerikan park ve anahtar üzerinden ayna katlama yapılabiliyor bunlar doğru mu, doğru ise izmir'de nereye yaptırmalıyım?
    İzmirde kodlama yapan yer bende ariyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Beyler e92 aracımın amörtisörlerinin değişmesi gerek önler. Orjinal bulamıyorum. Hangi markanın önerisiniz? Eibach 3.5’luk yay mevcut onla kullanacağım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: G@LGE

Merhaba, 1-2 ay evvel 2012 3.20d lim. aldım. araç 71000 de.
    Hayırlı olsun.

Doğrudur, E90'ların bakım aralığı o zaman 30bin idi. Hatta F30 ilk geldiğinde de 25bin idi yanlış hatırlamıyorsam. Sonra ülke şartları falan filan düşürüldü aralıklar. Ama artık servise gitmediğinizi varsayarak, bence 10 ya 15'te yağ değişimi yapın, daha sağlıklı olur.

• erciftci E kullanıcısına yanıt
    teşekkürler
  • Arkafaşlar acil bir bir yardım . 3.20 i ilanlarınin 2007 2008 lerinde bir kaç araçta 170 hp diyor geri kalan hepsi 150 hp . internette bununla ilgili bir bilgi bulamadım . bilen bir arkadaş var mı acaba bu 170hp dogru mu ? Dogru ise bu tercihi yspnsk daha mantıklı olacaktır çünkü 20 hp + 10nm tork . yardımlarınız için teşekkürler .

• Arkadaşlar elimde fazlalık olan orjinal 2011 BMW E90 aracımda neredeyse hiç kullanılmamış halı paspası mevcut ilgilenen olursa malum sitede satılık ilanı var... İlan No 677460675

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shanke -- 31 Mart 2019; 8:47:40 >
  • Arkadaşlar merhaba ben e90 için şu tarzhttp://dhbr.co/bsEV ekran bakıyorum. Neredeyse tüm ekranların dıştan görünümleri aynı ancak fiyatları ve markaları çok farklı. Bu konuda araştırma yapmış birileri acaba bana yardımcı olabilir mi?

• Arkadaşlar bilginiz yok mu bu konuda?

• Merhabalar

2006 model E90 3.20d (208 bin km de) aracımda geçen gün her gaza bastığımda beyaz bir duman attığını farkettik. Özel servise gittiğimizde enjektör işemesi olduğunu ve tamir edilmesini söylediler 1500 tl gibi bi rakam sadece bu tamir işine aldılar. Ayrıa turbo intercooler ın yağ kaçırdığını söylediler. Kaynakla 130 tl ye hallettik onu da. Belki dpf dolmuştur hep şehir içi kullanıyorum diye düşünüp kendim yakıt katkısı attım ve baya bi kurum attı araç. Sabahları ilk çalıştırmada çıkan hafif duman bile kayboldu çok şükür. Benim sizlere sorum şehir içi yakıtım hala fazla geliyo bana 8-8.5 litre arası yakıyo araç. Ayrıca bu enjektör memesi değişimi fiyatı normal mi sizce ?

Yardımcı olursanız çok sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: helpgod

quote:

Orijinalden alıntı: supremum

Benimde angel ampüllerimden bir tanesi patlamış durumda. Bu tarz ufak işler için servise gitmeye veya birilerinden yardım almaya alışkın değilim ama BMW'de acemilik günlerinde bir haftadır falan kaldı öyle.
    Sıradan rastgele bir angel ampül alıp taksam mı yoksa daha parlak yanan beyazlardan mı alsam diye arada derede kaldım açıkçası.
    Önerisi olan varsa değerlendirmek isterim.

sizin araç 2012 320D halojen diye aklımda kalmış.öyleyse aşağıdaki ampulü almanız gerek. xenon olanlardaki gibi 5 liraya H-8 alıp angel yanar hale getiremeyeceksiniz maalesef. Bu ampulün fiyatı yüksekse bence beyaz led düşünebilirsiniz.aspava17 led almıştı

Alıntıları Göster
    H8 olmasi xenon lu olmasindan degildi LCI kasa olmasina bagli diye biliyorum hocam.

Pre LCI lerde resimdeki urun var. Hatta birazdan bende siparis vericem aliexpress den baktigimda bazi fotograflarda angellar beyaz yerine yesil yandigi goruluyor. Millet de hep olumlu yorum yapmis :)

10 dolarlik bir urun alicam umarim yesil olmaz asagidaki gibi;

• quote:

Orijinalden alıntı: aspava17

quote:

Orijinalden alıntı: helpgod

quote:

Orijinalden alıntı: supremum

Benimde angel ampüllerimden bir tanesi patlamış durumda. Bu tarz ufak işler için servise gitmeye veya birilerinden yardım almaya alışkın değilim ama BMW'de acemilik günlerinde bir haftadır falan kaldı öyle.
    Sıradan rastgele bir angel ampül alıp taksam mı yoksa daha parlak yanan beyazlardan mı alsam diye arada derede kaldım açıkçası.
    Önerisi olan varsa değerlendirmek isterim.

sizin araç 2012 320D halojen diye aklımda kalmış.öyleyse aşağıdaki ampulü almanız gerek. xenon olanlardaki gibi 5 liraya H-8 alıp angel yanar hale getiremeyeceksiniz maalesef. Bu ampulün fiyatı yüksekse bence beyaz led düşünebilirsiniz.aspava17 led almıştı

Bu ampulün çiftini 200 TL demişti bana ilk patladığında parçacı
    Led daha uyguna geliyor
    Ama bunun içindeki küçük sarı ampul de değişebiliyor sanırım ama yerinden çıkarmak problemli önünde cam falan var onu da sökmek gerek

Alıntıları Göster
    Konu gecmiste kalmis ama evet icindeki ampul ba9s diye gecer led olanlarla degistirilebilir ama guclusunu bulmak zor.

Bu arada sizin angel lar suan kargosuyla 300 liraya geliyor neredeyse ama yesil renk yaniyor hocam farkindamisiniz?

• https://m.tr.aliexpress.com/item/1501190705.html?spm=a2g0n.orderlist-amp.item.1501190705&aff_trace_key=&aff_platform=msite&m_page_id=602amp-SdL01rNHPq4KIWfT1_Lf0w1556188597510

E90 a beyaz angel led olarak ben bunları almıştım 1.5 sene kullandım sorunsuz.sonra aracı sattım

• 
Sayfa: önceki 771772773774775
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.