Şimdi Ara

BMW 3 SERİSİ E90 (770. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
15.713
Cevap
105
Favori
1.275.719
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 768769770771772
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hasanmerto

Arkadaslar merhaba,

2011 model 125.000km de 320d standart paket icin anlasmaya vardim onumuzdeki hafta aliyorum kismetse .

Sormak istediklerim,

Araca baktirdim temiz kondisyonu iyi ama detayli bir ekspertiz olmadi kaportadan anlayan ustamla gittim.

Bakima alacagim on balatalar degismesi gerek gibi duruyor.

Istanbul beylikduzu taraflarinda servis oneriniz var mi

Nelere baktirmaliyim ne yaptirmaliyim ? Ne kadar tutar asagi yukari bakim

Yag icin oneriniz nedir? Ne marka ve 5 30w mi yag kullanmaliyim? SAygilar/
    Hayırlı olsun inşallah aracın.

Triger zinciri (timing chain) hiç değişmediyse kontrolünü yaptır gerekiyorda iyileştirilmiş parça ile değiştir (önemli)

V kayışını kontrol et değişmediyse değiştir, orjinali Contitech marka (ucuz bir parça)

Fren hidroliyi 2 yılda bir değişir, kontrol et sadece

Yakıt filtresi de 2 bakımda bir değişir

Ön takım parçalarını iyi bir ustaya göster. Özellikle tabla burçları (thrust arm bushings) eskimiş olabilir gerekirse değiştir onlar da maliyetsiz parçalar (lemforder ya da trw ikisi de oem üretici)

Yağ olarak Liqui Moly Toptec 4200 5w30 5.2 litre ısrarla tavsiye ederim. 2. İhtimal sunmuyorum egemot otomotivden (resmi satıcılardan biri) internetten alabilirsin, ben öyle yapıyorum.

Hava filtresi: mann c30 135

Yağ filtresi: mann hu 6004 x

Klima filtresi: mann cuk 8430 (karbonlu)

Yakıt filtrsi: wk 5010 z

Son olarak lastiklerini ihmal etme 5 yıldan eskiyse tereddüt etme değiştir, en mühim güvenlik ekipmanı lastiktir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Do It Yourself

Hayırlı olsun inşallah aracın.

Triger zinciri (timing chain) hiç değişmediyse kontrolünü yaptır gerekiyorda iyileştirilmiş parça ile değiştir (önemli)

V kayışını kontrol et değişmediyse değiştir, orjinali Contitech marka (ucuz bir parça)

Fren hidroliyi 2 yılda bir değişir, kontrol et sadece

Yakıt filtresi de 2 bakımda bir değişir

Ön takım parçalarını iyi bir ustaya göster. Özellikle tabla burçları (thrust arm bushings) eskimiş olabilir gerekirse değiştir onlar da maliyetsiz parçalar (lemforder ya da trw ikisi de oem üretici)

Yağ olarak Liqui Moly Toptec 4200 5w30 5.2 litre ısrarla tavsiye ederim. 2. İhtimal sunmuyorum egemot otomotivden (resmi satıcılardan biri) internetten alabilirsin, ben öyle yapıyorum.

Hava filtresi: mann c30 135

Yağ filtresi: mann hu 6004 x

Klima filtresi: mann cuk 8430 (karbonlu)

Yakıt filtrsi: wk 5010 z

Son olarak lastiklerini ihmal etme 5 yıldan eskiyse tereddüt etme değiştir, en mühim güvenlik ekipmanı lastiktir.

Alıntıları Göster
    cok tesekkurler bilgilendirme icin Allah razi olsun

• hasanmerto kullanıcısına yanıt
    Bendede 2010 var ve beylikdüzünde oturuyorum, fakat Rami Edirnekapı arasında bir ustam var ona gidiyorum. Mega Servis - Burhan Yeşiova

özelden yaz telefonunuda veririm.
  • Arkadaşlar 320D aracım var, Bosch serviste bakım yaptıracağım. Shell ve Castrol yap var hangisini tavsiye edersiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • htlr H kullanıcısına yanıt
    Sadece İkisi arasında bir tercih olacaksa shell helix, daha iyisisini sorarsan 4 mesaj üste bakabilirsin.

• Do It Yourself D kullanıcısına yanıt
    Sadece ikisi var serviste. Tam karar veremedim her ikisi için de iyi diyenler var. Borusanda shell kullanılıyormuş şu anda sanırım.

Hangisi sponsorsa borusan onu kullanir :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Angelica

Hangisi sponsorsa borusan onu kullanir :)
    Onun farkındayım da servis kötü yağ kullanmaz diye düşünüyorum
    Angelica kullanıcısına yanıt
    Bmw (borusan) shell yağ kullanmıyor diye biliyorum. Bmw’nin castrol ile bir ortaklığı vardı tavsiye edilen yağ olarak, onu bitirdi ve shell ile anlaştı, yani artık bmw shell yağlarını tavsiye ediyor. Fakat serviste kullandığı dolum yağı halen castolün üretiiği bmw markalı yağ diye biliyorum, yanlışım varsa düzeltin. Ki borusandaki castrol yağ ithaldir sizin dışarda alcağınız castrol gemlik castrolüdür ve kimyasal yapıları tamamen varklı ithal ve yerli castrolün.

• Merhaba 2012 model 320d standart araç araçta boya yok deforme yok 93000 tl deniyor fiyat nasıldır vede nelere bakmam lazım yardım edecek arkadaş varsa sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: tedus

Merhaba 2012 model 320d standart araç araçta boya yok deforme yok 93000 tl deniyor fiyat nasıldır vede nelere bakmam lazım yardım edecek arkadaş varsa sevinirim
    Sunroof varmı, km kaçta ?
  • Do It Yourself D kullanıcısına yanıt
    Yok hocam, uzun süredir Shell üretiyor BMW'ye.

Fakat piyasada sattığı Shell yağlarını değil BMW için özel ürettiği yağı BMW amblemi ile satıyor.
  • Merhaba arkadaşlar.
    Bu araç hakkındaki yorumlarınızı alabilir miyim? Alınır mı? Bu fiyat eder mi? Ya da ne kadar eder?
    Teşekkür ederim.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-beyaz-melek-satilik-587529260/detay
  • quote:

Orijinalden alıntı: erAn_

Merhaba arkadaşlar.
    Bu araç hakkındaki yorumlarınızı alabilir miyim? Alınır mı? Bu fiyat eder mi? Ya da ne kadar eder?
    Teşekkür ederim.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-beyaz-melek-satilik-587529260/detay
    Fiyat fazla hocam, 90 bin TL altına çekerseniz alınabilir.
  • Merhabalar arkadaşlar, E90 kasa BMW'de dikiz aynası altında bulunan alarm ışığı yanmıyor, sebebi nedir acaba?
  • Merhaba. 2007 3.20i aracim 1 haftadir calisirken sikinti yaratiyor. Anahtari takiyorum isiklar yaniyor, star stopa bastigimda diger isiklar da taniyor ama calismiyor. Sanki frene basmamisim gibi. Tekrar basinca sanziman ariza lambasi yaniyor. Anahtari cikarip tekrar takip deniyorum, anahtari takar takmaz gene sanziman hatasi yaniyor, sonra airbag, abs ve lifte kaldirilmis araba ve unlem resmi cikiyor. Sonra silecekler kendi kendine calismaya basliyor. Anahtari cikar tak start stopa bas, (bu arada vitesi bosa almaya calisiyorum kontak acik ve frene basarken bile p den bosa alamiyorum) filan derken bi sure sonra calisiyor. Stop edip tekrar basinca sorunsuz calisiyor. Bir muddet bekleyip basinca calismiyor. Garip bir sorun kafayi yiyecegim. Neden olabilir bu acaba?

Ek: anahtari takinca cikirt diye bir ses geliyor ya o ses gelmediginde calismiyor. Acaba anahtar yuvasi immobilizer filan olabilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enigma_e -- 26 Ağustos 2018; 12:40:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: enigma_e

Merhaba. 2007 3.20i aracim 1 haftadir calisirken sikinti yaratiyor. Anahtari takiyorum isiklar yaniyor, star stopa bastigimda diger isiklar da taniyor ama calismiyor. Sanki frene basmamisim gibi. Tekrar basinca sanziman ariza lambasi yaniyor. Anahtari cikarip tekrar takip deniyorum, anahtari takar takmaz gene sanziman hatasi yaniyor, sonra airbag, abs ve lifte kaldirilmis araba ve unlem resmi cikiyor. Sonra silecekler kendi kendine calismaya basliyor. Anahtari cikar tak start stopa bas, (bu arada vitesi bosa almaya calisiyorum kontak acik ve frene basarken bile p den bosa alamiyorum) filan derken bi sure sonra calisiyor. Stop edip tekrar basinca sorunsuz calisiyor. Bir muddet bekleyip basinca calismiyor. Garip bir sorun kafayi yiyecegim. Neden olabilir bu acaba?

Ek: anahtari takinca cikirt diye bir ses geliyor ya o ses gelmediginde calismiyor. Acaba anahtar yuvasi immobilizer filan olabilir mi?
    Akuye baktirin zayıflamış olabilir.

• 1 haftadır ampul arıza lambası yanıyordu. Az önce sol farın kısa farı yanmamaya başladı. Daha öncede olmuştu ancak yerinden hafif oynatınca düzelmişti. Sizce sorun ne olabilir ?
  • helpgod kullanıcısına yanıt
    ilk akuyu olctu elektrikci onda sorun cikmadi. Simdi ozel servise biraktim 3 gundur teshis koyamadi. Sanzuman beyni veya elektrik tesisatindan olabilir diyor.

• SA. Bende 2008 model 3.16i var sol angel halkası yanmıyor Araca binincede ampul arıza uyarısı veriyor. daha öncede aynı uyarıyı verdi kendi kendine düzeldi. Aküyü de yeni değiştirdim. Sorun ne olabilir?
  • 
Sayfa: önceki 768769770771772
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.