Şimdi Ara

BMW 3 SERİSİ E90 (764. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
15.713
Cevap
105
Favori
1.276.311
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 762763764765766
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kıyaslaman için söylüyorum 2011 e90 lci 320d aracım 80k km de ppk var araçta ve şehir içinde en sakin kullanımda 35 kuruş en sert kullanımda da 55 kuruş yakıyor. (Mazot litre fiyatı 5.2 den hesapladım yani litre cinsinden en sakin 6.7lt en sert 11lt yapıyor). Senin hesabına göre 75 kuruş 14.5lt yapar ki bence ya arabada ya da senin sürüş tarzında bir sorun var (ama sanmıyorum okadar yaktırabilecek bir sürüş tarzın olabileceğini).

Eğer hiç kullanmadıysan şu ürünü bauhouse’da 17 liraya bulabilirsin “wynn's diesel clean 3“, tavsiyem aracın kmsi yüksekse muhakkak mazot filtresi değiştikten sonra ve tam dolu depoyla kullan.

UYARI: Ayrıca bu bir tavsiyedir bir sorumluluk almıyorum kullanıp kullanmamak senin elinde! Bu tür ürünleri kullanıp sorun yaşayan insanlar da var ama ben neredeyse 10 senedir her aracımda kullanırım her 5-10 bin km de ve sorun yaşamadım çok faydasını gördüm. E90ımda da 7 senedir kullanıyorum.

Ayrıca eğer ki araçta bir sorun varsa ve bu yüzden fazla yakıt tüketiyorsa (yani sorumlusu sen değilsen) sorun başka bir şey de olabilir (egr,afr vb.. gibi)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Do It Yourself

Kıyaslaman için söylüyorum 2011 e90 lci 320d aracım 80k km de ppk var araçta ve şehir içinde en sakin kullanımda 35 kuruş en sert kullanımda da 55 kuruş yakıyor. (Mazot litre fiyatı 5.2 den hesapladım yani litre cinsinden en sakin 6.7lt en sert 11lt yapıyor). Senin hesabına göre 75 kuruş 14.5lt yapar ki bence ya arabada ya da senin sürüş tarzında bir sorun var (ama sanmıyorum okadar yaktırabilecek bir sürüş tarzın olabileceğini).

Eğer hiç kullanmadıysan şu ürünü bauhouse’da 17 liraya bulabilirsin “wynn's diesel clean 3“, tavsiyem aracın kmsi yüksekse muhakkak mazot filtresi değiştikten sonra ve tam dolu depoyla kullan.

UYARI: Ayrıca bu bir tavsiyedir bir sorumluluk almıyorum kullanıp kullanmamak senin elinde! Bu tür ürünleri kullanıp sorun yaşayan insanlar da var ama ben neredeyse 10 senedir her aracımda kullanırım her 5-10 bin km de ve sorun yaşamadım çok faydasını gördüm. E90ımda da 7 senedir kullanıyorum.

Ayrıca eğer ki araçta bir sorun varsa ve bu yüzden fazla yakıt tüketiyorsa (yani sorumlusu sen değilsen) sorun başka bir şey de olabilir (egr,afr vb.. gibi)

Egr rezistansi patladi. Radyatore suyuna yag kacti. Dolayisiyla
    Egr yeni degisti. Degistikten sonra boyle yakmaya basladi. Yag ve mazot ve hava filtresini de degistireyim mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barbarossa18 -- 7 Şubat 2018; 13:45:26 >

• barbarossa18 kullanıcısına yanıt
    Eğer radyatöre yağ kaçtıysa, yağa da su karışmış olabilir. Yani yağ da bozulmuş olabilir. Yağ, yağ filtresi değiştirmekten zarar gelmez. Hatta bir engine flush (liqui moly engine flush gibi) bile yapılabilir. Ama yağın doğru ölçüde ve doğru yağ koyulduğundan emin olmalısın. (5.2 litre bmw ll04 onayı olan bir yağ)

• quote:

Orijinalden alıntı: Do It Yourself

Eğer radyatöre yağ kaçtıysa, yağa da su karışmış olabilir. Yani yağ da bozulmuş olabilir. Yağ, yağ filtresi değiştirmekten zarar gelmez. Hatta bir engine flush (liqui moly engine flush gibi) bile yapılabilir. Ama yağın doğru ölçüde ve doğru yağ koyulduğundan emin olmalısın. (5.2 litre bmw ll04 onayı olan bir yağ)

Tam olarak naptirayim. Acik olarak yazabilir misin?

• Bosch Car Serviste bakım yaptıran var mı?

Öncelikle fren hidroliğini ve sonrasında da balataları değiştirmeyi düşünüyorum. Bunlar Bosch marka mı kullanıyor acaba her ürünü?
  • Ustaya gittim bugun. O yag degil eksoz gazi dedi. Bi kac kez anti firiz degisince duzelir dedi. Yakit icin de butun filtreleri degistirdi

• quote:

Orijinalden alıntı: Al-Yeleli Arslan

2006-2009 benzinli otomatik 3.20 lerde kronik başımızı ağrıtacak sorun var mı? İkinc el olarak almayı düşünüyorum bir tane yakıt problem değil lpgli olmayacak kesinlikle araç.

Yardımcı olabilecek yok mu?

• Arkadaşlar selam 2006 e90 m paket araca sahibim memnunum severek kullaniyorum.Araç bir kere uzun zaman önce hava yastiklari ariza uyarisi verdi sanayiye gidip arkadaşima b.sayar yardimiyla sildirdim.Gecenlerdede yolda normal giderken sari motor işigi hatasi aldım.Sanayi uzak mecbur kalmadikca gitmek istemiyorum.İnternette yurtdışi sitelerde ELM 327 OBD2 hata kodu silen cihazlar var.Bizim araçlara uymulu oluyormu kullanan arkadaşlar varmi.Bir zarari olurmu karambolden almak istemedim.Yardimci olacak varsa memnun olurum teşekkürler.

• Beyler 2012 e90 sahibiyim orjinal büyük ekran var geri görüş baglatmak mümkün müdür yaptıran var mi

• quote:

Orijinalden alıntı: barbarossa18

Ustaya gittim bugun. O yag degil eksoz gazi dedi. Bi kac kez anti firiz degisince duzelir dedi. Yakit icin de butun filtreleri degistirdi

Aracin uzerinde kis lastikleri var. butun filtreler arti yag degisti. Ferro mu ne oyle bi yag. ll04 ozellikli. Su anda da 11-12 arasi gosteriyo yakit ekrani

• serhat1971 kullanıcısına yanıt
    En detaylısı budur

http://www.mycarly.com/product/bmw-app/

Ama yazlımı ve obd cihazı paralıdır. Kodlama dahil bir çok işlem yapılabiliyor (ecu güncelleme gibi bazı çok ileri düzey işlem yapılamıyor onlar da riskli olduğu için yok programda)

Onun dışında eğer bedava olsun istersen internetten herhangi bir obd2 wireless (elm 327) cihazını (mümkünse en ucuzu çünkü hepsi aynıdır) alabilir ve telefondan “obdcardoctor” gibi programlarla arıza silebilirsin (ama hiçbiri carly kadar detaylı bilgi vermez arızalar için)

Son olarak eğer işini bilgisayardan halletmek istersen bir k+dcan kablo alabilirsin (aliexpreste 20-30 lira arası şuan trde ne kadar bilmiyorum, 4-5 sene önce aliexpressden 7 liraya almıştım) bu k+dcan kablo normalde 2007 öncesine uygun olarak gelir yani 2007 modelden yeni bir araçta kullanabilmrk için içeriden bir lehimi sökmek gerekir, ama senin 2006 olduğu için sorun olmayacaktır. Eğer bulabilirsen tabi bunların anahtarlıları da var. Üzerinde anahtarı bi tarafa getirince 2007 öncesi diğer taraf 2007 sonrası. Bu kablo ve internetten indereceğin ücretsiz “bmw standard tools 2.12” yazılımları ile arabanın tüm yazılımını kontrol edebilirsin inpa ile arıza tarayıp silebilirsin.

Bütün bu kablo ve programlar e serisi içindir f serisinde değişti bunlar (ama carly bmw tüm araçlarla çalışır yalnız pahalıdır)

• Do It Yourself D kullanıcısına yanıt
    Öncelikle emeğiniz ve verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim.Ben bu işe çok teferruatlı girmek istemedim açikcası sadece hata kodlarini görüp silebilirsem diye düşündüm.Aliexpresste dolaşırken 10 tl civarinda bluetooth elm 327 cihazları görünce ilgimi çekmişti youtube da videolarını izlemiştim ama e90 kasalar ile ilgili kimse bilgi vermemişti.Saticilara sordum cvp gelmedi.Tabi bu arada cihazı arabaya bağlayip uyumsuz falan olurda arabayi hepten bozmaktanda korkuyorum.Ama yok uyumlu taktim proğramla tarattim hata kodunu buldu ve sildi.Bunu yapabiliyorsa şansımı denemeyi düşünüyorum.Yoksa cihaz 10 tl ben sanayiye gitsem gelsem sadece yakit 20-30 tl yakar.Ha şuda var hata kodunu sildin sonra tekrar yandi o zaman sanayiye mecbur gidecez.Ama ilk etapta kodu silip şansimizi denemekte fayda var...

• htlr H kullanıcısına yanıt
    Bakim icin gittigimde kendi yag ve filtrelerimi goturmustum sadece iscilik parasi almislardi.

• Aracin kendi hafizasina nasil muzik ekleyip/cikaririm ?

Benden onceki sahibi bir seyler eklemis ama eski muzikler. Yenilemek istiyorum nasil yaparim. E90 2012 3.20d

• quote:

Orijinalden alıntı: ~PainKiller

Aracin kendi hafizasina nasil muzik ekleyip/cikaririm ?

Benden onceki sahibi bir seyler eklemis ama eski muzikler. Yenilemek istiyorum nasil yaparim. E90 2012 3.20d

Müzik çalarken "options" tuşuna basınca çıkıyordu sanırım. Müzik ekle/çıkart diye bir seçenek çıkıyor. Arabaya geçince detaylı bakıp foto atarım
  • quote:

Orijinalden alıntı: htlr

quote:

Orijinalden alıntı: ~PainKiller

Aracin kendi hafizasina nasil muzik ekleyip/cikaririm ?

Müzik çalarken "options" tuşuna basınca çıkıyordu sanırım. Müzik ekle/çıkart diye bir seçenek çıkıyor. Arabaya geçince detaylı bakıp foto atarım

iyi olur hocam usb den ekleniyor acaba hafizaya.

bos olunca atarsan sevinirim

• Usb' ti takın ve müziklerin olduğu yere gelin. Vitesin yanındaki "Option" düğmesine basın aşağıdaki menü açılır. Buradan müzik ekleme ya da silme işlemlerini yapabilirsiniz.
    Olmazsa video çekip atarım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi htlr -- 21 Şubat 2018; 3:33:21 >
  • Arkadaşlar benim e90 da kol koyma haznesinde değilde torpidoda bir tane usb giriş var o ne işe yarar Bluetooth bir usb alıcı taksam telefondan müzik çalar mı eş zamanlı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RaiTrQ -- 10 Mart 2018; 12:39:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: RaiTrQ

Arkadaşlar benim e90 da kol koyma haznesinde değilde torpidoda bir tane usb giriş var o ne işe yarar Bluetooth bir usb alıcı taksam telefondan müzik çalar mı eş zamanlı ?

Ekran var mı araçta?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: htlr

quote:

Orijinalden alıntı: RaiTrQ

Arkadaşlar benim e90 da kol koyma haznesinde değilde torpidoda bir tane usb giriş var o ne işe yarar Bluetooth bir usb alıcı taksam telefondan müzik çalar mı eş zamanlı ?

Ekran var mı araçta?

Var hocam 2012 model ekranlı navigasyonlu

• 
Sayfa: önceki 762763764765766
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.