Şimdi Ara

BMW 3 SERİSİ E90 (760. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
15.713
Cevap
105
Favori
1.274.277
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 758759760761762
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kanov

M47 163hplerde hava filtresini degistirmek cok zor hocam

Sizin 163 luk mu?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Angelica kullanıcısına yanıt
    Evet bmw neden oyle bir muhendislik yapmis anlamak mumkun degil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kanov K kullanıcısına yanıt
    Bendeki de ayni motor. Bizim motorun her yeri oyle

• quote:

Orijinalden alıntı: obyzr

Merhaba, e39 520i'den bu kasaya geçersek hayal kırıklığı olur mu, böyle bir şeyi tecrübe eden var mı?

?

Hocam araba haraket halindeyken motor isisi dusuyor termostattan diye tahmin diyorum. Hic termostat degistirdiniz mi acaba? Onunda mi degistirilmesi zor Ana termostattan bahsediyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kanov -- 14 Kasım 2017; 14:38:14 >
  • quote:

quote:

Merhaba, e39 520i'den bu kasaya geçersek hayal kırıklığı olur mu, böyle bir şeyi tecrübe eden var mı?

?

Cok sert gelir ama performans tatmin eder 320d olursa.

• quote:

Hocam araba haraket halindeyken motor isisi dusuyor termostattan diye tahmin diyorum. Hic termostat degistirdiniz mi acaba? Onunda mi degistirilmesi zor Ana termostattan bahsediyorum

Arac bastikca motoru soguyor zaten. Surekli gaz fren yapmadan basmak tabiki.

Termostat degistirmedim hic. Yazin 75-80 arasi seyrediyor. Dur kalktan 100 derece gormustum. Kactan sonra tehlike basliyor bilgim yok. Konuyu dagittim biraz :)

Hocam benim asiri dusuyor Yazin bende o degerleri goruyorum ama kisin uzun yolda 55 60 dereceye dusuyor.

• quote:

Hocam benim asiri dusuyor Yazin bende o degerleri goruyorum ama kisin uzun yolda 55 60 dereceye dusuyor.

Kisin normal hocam. Benim kalorifer bile cok zor isiniyor kisin.

Gizli menuden mi bakiyorsunuz degerlere?

Normalse degistirmiyim ozaman termostati. Evet hocam ordan bakiyorum

• kanov K kullanıcısına yanıt
    Normal hocam sorun yok

• Arkadaşlar yeni aracım için ampule bakmadan aldım uymadı. Sıfır ürün. Eski e90 nimda sorunsuz kullandim 2 yıl. Geliş fiyatına verip yeni alacagim fiyat 50 tl istanbul Avrupa yakasında elden teslim edebilirim. Montajı çok basit. Kendiniz yapabilirsiniz. Tarif ederim
    Gündüz fotoğrafında belli olmamış ama bembeyaz yanıyor. Çok şık görünüyor Telefonla sarı gibi çıkmış

BMW 3 SERİSİ E90

BMW 3 SERİSİ E90

BMW 3 SERİSİ E90

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aspava17 -- 16 Kasım 2017; 20:21:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ali®

cyber-shot katılıyorum.

hava filtresini değiştirmek 5dk, klima filtresini değiştirmek 15 dk sürüyor. Bosch hava ve polen filtresi toplam 90 tl, gidin alın değiştirin, çok kolay.

fren hidroliğ ise borusan'da değiştirin mutlaka.

yağ ve yağ filtresini ise özel bir serviste bmw ll01 onaylı bir yağ ile değiştirebilirsiniz.

Bu tarz değişiklikleri bmw yetkili servisi harici bir yerde yaptırdığımızda sistemdeki uyarıların zamanı da otomatik olarak güncellenecek mi? Yoksa bu sistemlere erişebilecek özel yerlere mi götürmek gerekir?
    Ben bu ay fren hidroliğini bmw'de yaptırdım ama önümüzdeki yıl yağ, filtreler ve balatalar için hatırlatmalar var, seneye nasıl daha ucuza yapabilirim diye düşüncelerdeyim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam servisteki işlemler ne kadar sürdü ve neler değişti?
  • aspava17 kullanıcısına yanıt
    hocam kusura bakmayın nerden kaça aldınız bilmiyorum ama, aliexpressden aldığınızı varsayarsam,
    12
    3

fiyatlar 5-9 dolar değişiyor, en pahalısı ali de şu anda 36 lira çifti, 2015 kuru ile 25 lira üstüne iki sene kullanmışsınız, sanmıyorum alıcı bulabileceğinizi.
    nacizane önerim birine hediye edin veya fiyatı 15-20 liraya çekin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HaKaan16

quote:

Orijinalden alıntı: Ali®

cyber-shot katılıyorum.

hava filtresini değiştirmek 5dk, klima filtresini değiştirmek 15 dk sürüyor. Bosch hava ve polen filtresi toplam 90 tl, gidin alın değiştirin, çok kolay.

fren hidroliğ ise borusan'da değiştirin mutlaka.

yağ ve yağ filtresini ise özel bir serviste bmw ll01 onaylı bir yağ ile değiştirebilirsiniz.

Bu tarz değişiklikleri bmw yetkili servisi harici bir yerde yaptırdığımızda sistemdeki uyarıların zamanı da otomatik olarak güncellenecek mi? Yoksa bu sistemlere erişebilecek özel yerlere mi götürmek gerekir?
    Ben bu ay fren hidroliğini bmw'de yaptırdım ama önümüzdeki yıl yağ, filtreler ve balatalar için hatırlatmalar var, seneye nasıl daha ucuza yapabilirim diye düşüncelerdeyim.

Youtube veya forumda araştırırsanız servis işlemleri sıfırlama yöntemini bulabilirsiniz. Kendiniz bile ekstra ekipman olmadan sıfırlayabiliyorsunuz. Balata sıfırlamayı ise sadece fiş değiştiği sürece gerçekleştirebilrisiniz.

Fren hidroliğini Borusan'da değiştirerek çok iyi yapmıssınız.
  • twm kullanıcısına yanıt
    Eksik okumuşsunuz bu ampuller sıfır hiç kullanmadım. Daha önceki aracımda sorunsuz kullandim dedim. E90 a uyumlu olduğunu anlatmak istedim. 50 tl ye bi arkadaş aldı zaten.

• Üstadlar, 60-70 arası temiz otomatik E90 bulunur mu o fiyatlara tavsiye edermisiniz 1.6 motor harici 1.8 yada 2 iyi deniliyor bende öyle almayı düşünüyorum.
  • İzmirden kazasiz degisensiz bol ekstrali 2006 E90 320d arayan varsa bana pm atabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Angelica -- 21 Kasım 2017; 17:21:26 >
  • ~PainKiller kullanıcısına yanıt
    Parçayı temin edip youtu.be link linkinde anlatıldığı şekilde değiştirebilirsiniz. Ben silikonla yapıştırdım.

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-yedek-parca-bmw-e90-ic-kapi-kol-tutamagi-kaplamasi-bej-bmw-group-sifir-urun-367465585/detay?newSearchMode=withStandardMode&hideSearchFilter=false

https://youtu.be/HbaNU1EzC9E

• 
Sayfa: önceki 758759760761762
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.