Şimdi Ara

BMW 3 SERİSİ E90 (668. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
15.713
Cevap
105
Favori
1.276.281
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 666667668669670
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

3.16i 2006 model m paket araç var bi tanıdığımda bu araçta isofix var mı acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: S.Soylu

alttaki arkadaşın yorumuna katılıyorum 316i bende pek tavsiye etmem. Niye diyecek olursan E90 LCIlere bende bakmıştım hatta tanıdığımız şuanda da gittiğimiz BMW servisindeki ustaya sordurmuştum babama ustanın dediği "abi o motorlar sorunlu genelde yağ yakıyorlar" demişti. 2-3bin liraya yapılır demiş babama. Tabi bir ustanın demesiyle motor sorunlu olmaz fakat güvendiğimiz bir ustadır eskiden beri tanıdığımızdır. İkincisi de zaten performansı iyi olan bir araç değil LPG ile performans iyice düşer yine arkadaşın dediği gibi. Bence BMW'de 318'den aşağısı alınmaz. Benim için performans önemli değil derseniz orası ayrı alınabilir tabi

şu an 4. bmw aracımı kullanıyorum yakında da F30 kasaya geçeceğim. Henüz motoru az da olsa yağ eksiltmeyen bmw görmedim. Yani bugün bakım yaptırıp 15.000 km sonra tekrar bakıma geldiğinizde yağ mıtlaka eksilmiş oluyor. Daha önce başka marka 5 aracım daha olmuştu onlarda bu kadar bariz değildi.Hatta e90LCI de yağ çubuğu yerine gösterge tablosundan elektronik olarak seviyeye baktığınızda eksikse ADD 1 LITER yazıyor. Yani bu eksiltme durumunu üretci bilip böyle bir ikaz bile eklemiş sistemine.

• helpgod kullanıcısına yanıt
    Doğrudur ama belki o motor standartında üzerinde eksiltiyor olabilir. Dediğim gibi bi ustanın demesiyle olmaz tabi :) hocam madem bu kadar bmw kullandın yukarıda sordum da yardımcı olan olmadı sence e90 makyajlı veya makyajsız kasaya 50-80 bin arasında para bağlamak mantıklı mıdır yüksek kmleri göz önüne alınca. Bakıyorum araçlara 200binden düşük yok. Olanlarında fiyatı yüksek misal makyajsız e90 95 binde 78bin istiyorlar

• Hocam ben sadece en sonda sorduğun soruyu cevaplayacağım.

- bende 2010 model 177 hp lik 3.20d var. Mart 2009 dan sonra üretilen 177 hp lik motorlarda bir sorun yok. Ama verdiğim tarihten önce üretilen 177 lik motorlarda triger zincirinde problem çıkabiliyor.

Benim araç kasım 2009 üretimi, şu an 125 bin kmde gram sorun yok motorla ilgili. Ankara şehir içi 6.5 lt tüketimi.
    undefinedundefined

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Magnat_HiFi -- 19 Nisan 2016; 8:34:18 >
  • quote:

Doğrudur ama belki o motor standartında üzerinde eksiltiyor olabilir. Dediğim gibi bi ustanın demesiyle olmaz tabi :) hocam madem bu kadar bmw kullandın yukarıda sordum da yardımcı olan olmadı sence e90 makyajlı veya makyajsız kasaya 50-80 bin arasında para bağlamak mantıklı mıdır yüksek kmleri göz önüne alınca. Bakıyorum araçlara 200binden düşük yok. Olanlarında fiyatı yüksek misal makyajsız e90 95 binde 78bin istiyorlar

hocam mantık diyorsan hiç bmw ye girmemek gerek. Mantık arabası renault, tofaş biraz da peugeot dur. Eğer arabanın yakıtı,vergisi,bakım maliyetleri sizi düşündürüyorsa mutlaka daha ekonomik araçlar var. Ama prestij,sürüş zevki,güvenlik gibi unsurlar sizin için ön plandaysa bmw, mercedes gibi markalar öne çıkıyor. Şu anki aracım e90 makyajlı 3.16. 2 yıl önce aldığımız fiyata satmak üzereyim anlaşma aşamasındayız. Satınca da yeni kasa 3 serisi alacağım. Ama benim bu seçimim bana göre doğrudur. Örneğin maddi durumu harika arkadaşım var ama der ki ben arabaya 50 binden fazla bağlamam. Karar verirken en önemli etken beklentiler.
    Ben trafik ışıklarında sürekli gaz verip ilk kalkan olmaya çalışan biri değilim. Hondacıların gazına da gelmem ama otobana çıkınca isterim ki 180-200 bassın ve frene dokununca da en kısa mesafede dursun, olası bir kaza anında bana maksimum güvenlik sağlasın. Renault ile bmw euro ncap den aynı sayıda yıldız aldı diye eşit güvenlik seviyesinde araçlar değil bunu biliyorsunuzdur. Bmw 3.16 bana bunları sağlıyor. Yine burada çokça yazıldı 3.16 gitmez diye. iyi de 1.2 - 1.4 motorların peynir ekmek gibi satıldığı ülkedeyiz ABD de olsam 2500 cc den aşağı binmem ama amerikada değiliz.

Şahsen hor kullanılmış 50.000 km yerine iyi bakılmış 150.000 km almakta sakınca görmüyorum tabii 150 bin km olanın fiyatının makul seviyelerde olması gerek. Bunu da yaptım 88 model 3.16 almıştım motoru bitik sayılırdı bilerek aldım uygun fiyata 1 yıl sonunca motor iyice ölünce başta alırken ucuza aldığım miktarı motor rektifiyesine harcadım araba mükemmel oldu hem üzerine 1 yıl daha sorunsuz bindim hem de yeni rektifiye edilmiş motor sebebiyle kolayca sattım.

Nihayetinde bakış açısı "para bağlamak" ise "ölüsü para eden" bir otomobile para bağlanır. Bağladık Yine bağlarız.

• Arkadaslar mrb rft lastikleri golfe taksam olurmu,bmw yenı yazlık düşünuyorum golfte zamanı geldı ala satacagım onu geçiciolarak rft lastıklerı ona taksam olurlu,normal janta oluyor dıye sölemışti bikaç arkadaş

Ben o ışıklarda veya honda gelince gaza gelirim işte Yakıt ve bakımlarından çok motor durumu düşündürüyor. Yoksa 96 model 318 kadar bakım masrafı olmaz heralde sonuçta daha eski ve bakıma ihtiyaç duyan bir araba. Beni düşündüren misal 200bindeki araç bizi daha ne kadar süre götürür? Tabi ki önceki kullanıma ve aldıktan sonraki kullanımla doğrudan orantılı fakat ne kadar düzgün kullanılsada sonuçta motorların bir ömürleri var

• quote:

Ben o ışıklarda veya honda gelince gaza gelirim işte Yakıt ve bakımlarından çok motor durumu düşündürüyor. Yoksa 96 model 318 kadar bakım masrafı olmaz heralde sonuçta daha eski ve bakıma ihtiyaç duyan bir araba. Beni düşündüren misal 200bindeki araç bizi daha ne kadar süre götürür? Tabi ki önceki kullanıma ve aldıktan sonraki kullanımla doğrudan orantılı fakat ne kadar düzgün kullanılsada sonuçta motorların bir ömürleri var

evet 3.16 ya kıyasla bazı hondalar vs ışıklardan hızlı kalkıyor ama ilk keskin virajda miyavlarken siz arkadaşa selektör yapıyorsunuz yada yanından geçip gidiyorsunuz. E90 yol tutuşu harika bu konuda hemfikir olan çok kişi var.
    kendi aracıma göre söyleyim e90LCİ 3.16 iyi yol tutan ama hızlanma değerleri 1600cc motorlu atmosferik (turbosuz) birçok araçla benzerdir. Hatta BMW nin arkadan itiş olması, kasa ağırlığı vb nedenlerle diğer 1.6 motorlu araçlardan kötü bile olabilir. Ama yüksek hızda verdiği güven, prestij bunları konuşmaya gerek yok zaten standart şeyler. 3.20d ile 3.16i arasında kasa anlamında fark yok,disk,balata,amortisör vs tabii ki farklı ama dizel ile benzinli arasında bariz bir yol tutuş farkı yoktur. Ne kadar ekmek o kadar köfte. 3.16 fiyatına aynı yaşta aynı özelliklerde 3.20d olsaydı ben de dizelini alırdım. ama aradaki fiyat farkını kaç kilometrede telafi ederim diye düşündüm bana uymadı. Örneğin bugün bir 3 serisi alıp 3 yıl kullanacaksınız;
    Eşit özelliklerde Benzinli ile dizeli yanyana koyup bugünkü değeri+ 3 yıllık bakım masrafı+3 yllık mtv+kaskoya ödenecek miktar ile
    aynı formülü benzinliye uygulayıp aradaki farkın bütçenize uyup uymadığına bakmanız gerek.

Bu forumda bir arkadaş E90 3.20D alacakken fiyatların çok yüksek olması nedeniyle F30 kasa 3.20ied almıştı. Güç se konu 3.20ied 170hp. Yani özetle karar vermenin merkezinde beklentiler varsa size göre mantıklı olan başkasına mantıklı gelmeyebiliyor.
    Son bir ekleme yapayım. Eşim öğrensin ve sürttü, vurdu stresi olmasın diye kasko şirketinden kazalı pert ama güvenliği etkilemeyecek şekilde toparlanabilir bir opel corsa almıştım. 2 yıl kullanıp güzel de kar edip sattım hem de ağır hasar kayıtlı olduğu bilerek aldı arkadaş. O da eşi pratik yapsın diye alıyormuş.
    Yani konu alım satım kolay olsun hatta prim yapsın ise bmw pek doğru tercih değil.

İyi bakılmış bir BMW motorunun (özellikle hararet görmemiş) motorun 350-400k km görmesi şaşılacak durum değildir. Alacağınız araç 200k km lere yakınsa tercihiniz ilk sahibi olsun en azından bir kişiyi görüp fikir sahibi olmaya çalışırsınız. Diğer kullananların aracı nasıl kullandığı sizi düşündürtmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi helpgod -- 19 Nisan 2016; 11:32:25 >

• quote:

Orijinalden alıntı: fastforyou

Arkadaslar mrb rft lastikleri golfe taksam olurmu,bmw yenı yazlık düşünuyorum golfte zamanı geldı ala satacagım onu geçiciolarak rft lastıklerı ona taksam olurlu,normal janta oluyor dıye sölemışti bikaç arkadaş

takacağınız jantların kollarının iç tarafında EH veya eh2 kodu yoksa takarsınız ama patlama anında lastik jantta durmaz atar.
    Şuanki aracımızla yaklaşık 6 ayda 5bin km filan yapmışız. Yani illa ki dizel olması şart değil fakat genç yaşımdan dolayı biraz seri olma isteği var içimde bu demek değil ki her virajda yanlıcam her ışıkta ok gibi ileri fırlıcam yada makas atıcam demek değil tabi. Biraz güç istediğimden dolayı genelde bmw motorlarında dizel motorlar gerçekten çok iyiler birde yakıtıda göz önüne alındığında pek bi rakibi yok.

Hayırlısıyla alabilirsek makyajlı/makyajsız e90 tanıdığımız servise götürüp gösteririz muhtemelen.

Merak ettiğim şey mesela bi abim Giulietta aldı dizel 2011 model expertizde motorun durumu çok iyi sıfır gibi demişler. Expertisde anlaşılıyor mu motorun durumu?

• quote:

Orijinalden alıntı: helpgod

quote:

Orijinalden alıntı: fastforyou

Arkadaslar mrb rft lastikleri golfe taksam olurmu,bmw yenı yazlık düşünuyorum golfte zamanı geldı ala satacagım onu geçiciolarak rft lastıklerı ona taksam olurlu,normal janta oluyor dıye sölemışti bikaç arkadaş

takacağınız jantların kollarının iç tarafında EH veya eh2 kodu yoksa takarsınız ama patlama anında lastik jantta durmaz atar.

Janttan atması büyük sıkıntı,hızlı giderken karsılasırsak allah korusun,olmazsa golfu kışlık lastikleriyle satayım tşkler.

• Arkadaşlar selam 2006 model m paket 316i aracim var.Anahtarlarin kumandaları 3 metreden zor algiliyor.Kumandasindaki pil ise şarjli pilmiş sanirim.Kumandada açilabilecek bir kapak falan yok.Bu durumu bu şekilde kullanmaya devammi edecez yada herhangi bir fikri yada çözümü olan varmi tşk...

• quote:

Merhaba arkadaşlar tecrübelerinize dayanarak bir kaç sorum olacak. Şuanda 96 model E46 kullanıyoruz, eğer işler yolunda gider ise kredi yardımıyla vs yeni bir arabaya terfi etme düşüncesindeyiz. Maksimum 80 bin liralık bir bütçe var ki aslında bu rakam bile bizi çok zorlayacak bir rakam eğer araba gerçekten çok çok iyi ise bu parayı verebiliriz ancak.

Benim danışmak istediğim ise ilk olarak makyajsız E90 320D için olacak. Malum siteden bakınca 200 bin km aşağısında bulmak gerçekten zor. 200bin aşağında olanlarda çok para istiyorlar. Sizce bu km'deki araçlara 50-55 bin lira vermek ne kadar mantıklı ve ne kadar performans alabiliriz araçtan ? Performanstan kastım bizi ne kadar süre daha idare edebilir ikide bir servis yolu görünür mü ? Sonuçta dizel bir motor için 200bin çok yüksek bir km aslında.

İkincisi ise makyajlı 2009-2010 320D ve 320i hakkında. Genelde 320i'ler navigasyon paketli vs olup daha ucuz oluyor fakat bu araçların performansı hakkında bir bilgi bulamadım malesef. 184 hp'lik 320D ile kıyaslayınca nasıl bir araçtır 320i ?

Edit: Birde 320D LCI kasaların bazıları 177 bazıları 184 hp. Bu motorlar arasında çok fark var mı yakıt ve performans olarak ?

Hocam merakını biraz gidereyim diye yazıyorum.

Benim araç 2007 model ve 221k dizel. Daha motorda terleme bile yok çok şükür.
    Önemli olan aracın bakımları.
    200k-300k bizim araçlar için km değil.

Aklınızda bulunsun.

• Temiz 2011-2012 320d satan var mı arkadaşlar??

• quote:

Orijinalden alıntı: serengineer

quote:

Merhaba arkadaşlar tecrübelerinize dayanarak bir kaç sorum olacak. Şuanda 96.......

Hocam merakını biraz gidereyim diye yazıyorum.

Benim araç 2007 model ve 221k dizel. Daha motorda terleme bile yok çok şükür.
    Önemli olan aracın bakımları.
    200k-300k bizim araçlar için km değil.

Aklınızda bulunsun.

Bir de kullanıcnın önemini ekleyelim. Soğuk motora basmayan, sıcak havalarda da aşırı yüklenmeyen bilinçli kullanıcı önemlidir. Sık yağ değişimi de önemli tabii

• quote:

Orijinalden alıntı: erciftci

quote:

Orijinalden alıntı: serhat1971

Arkadaşlar selam 2006 model m paket 316i aracim var.Anahtarlarin kumandaları 3 metreden zor algiliyor.Kumandasindaki pil ise şarjli pilmiş sanirim.Kumandada açilabilecek bir kapak falan yok.Bu durumu bu şekilde kullanmaya devammi edecez yada herhangi bir fikri yada çözümü olan varmi tşk...

Kumandanın alıcısı arka camda bir yerde. Camda film varsa sıkıntı olabiliyor uzaktan görmesi.

Anahtarın da açılabilecek yeri mevcuttur.https://www.youtube.com/watch?v=J2mM7woeTWQ

2032 kodlu pil bir sürü yerde bulunur, varta falan alırsanız 4 lira civarı. Standart markalar 2 lira civarı.

bu ruslardan korkulur adam inat etti ama açtı anahtarı. Anasını ağlattı gibi ama...

• S.Soylu kullanıcısına yanıt
    Merhaba;
    6 ayda 5000 km ise dizel önermem size.
    bmw nin 8 ileri zf şanzıman ve 1.6 lt 170 hp lik yeni nesil motorları güzel tatmin edebilir sizi. hızlanması ve performansı iyidir. Tabi 2000 dizel değiller.
    dizel lerde e90 nın 184 hp motorunu tercih edin. bu motor sorunsuz. 177 liklerde trigger kayış sorunu var. 184 lüklerde bu sorun yok.
  • mehkoc kullanıcısına yanıt
    Fiyatları nedir peki çok yüksek bi bütçemiz yok çünkü

• quote:

Orijinalden alıntı: yuxexesahmet

Temiz 2011-2012 320d satan var mı arkadaşlar??

Belki ben aracımı satacağım hocam, ama aşırı titiz baktığım ve araçta gerçekten çok temiz olduğu için istediğim rakam 90 bin tl olabilir...

Araç 2011 model(184 bg), 72.000 km, 2 parça kozmetik boyalı, ağır bakımları yapılmış (balatalar diskler vs), 16 inc F30 jant-lastik, hasar kayıtsız, deri koltuklu, içi dışı tertemiz halde vs... lux led beyaz halkalar gibi ekstra ayrıntılar da var... (sunroof-xenon yok)

Bu arada aracın 15.000 TL'ye kadar 2 defaya mahsus olmak üzere 2017 Aralık ayına kadar 2. el garantisi var yani mekanik olarak da garanti altında....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ali® -- 20 Nisan 2016; 16:28:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: helpgod

quote:

Orijinalden alıntı: erciftci

quote:

Orijinalden alıntı: serhat1971

Arkadaşlar selam 2006 model m paket 316i aracim var.Anahtarlarin kumandaları 3 metreden zor algiliyor.Kumandasindaki pil ise şarjli pilmiş sanirim.Kumandada açilabilecek bir kapak falan yok.Bu durumu bu şekilde kullanmaya devammi edecez yada herhangi bir fikri yada çözümü olan varmi tşk...

Kumandanın alıcısı arka camda bir yerde. Camda film varsa sıkıntı olabiliyor uzaktan görmesi.

Anahtarın da açılabilecek yeri mevcuttur.https://www.youtube.com/watch?v=J2mM7woeTWQ

2032 kodlu pil bir sürü yerde bulunur, varta falan alırsanız 4 lira civarı. Standart markalar 2 lira civarı.

bu ruslardan korkulur adam inat etti ama açtı anahtarı. Anasını ağlattı gibi ama...

@erciftci

Hocam siz aman kendi anahtarlarınızı açmaya kalkmayın, bu rus arkadaşın açtığı anahtar comfort access özelliği olan araça ait, yani anahtarsız giriş, o anahtarlar sarj olmayan pille değişiyor ve değişmesi gerekiyor...

Bizim anahtarların pilleri değişemiyor, direk kontaktan sarj olan pillerimiz mevcut, dolayısıyla 3 metre 5 metre idare etmek zorundayız Benim araçta da arka camda film var ve bu yüzden 10-15 metre civarında çekiyor anahtar, bende alıştım artık, zaten radyo ve uzaktan kumanda anteni camın köşesindeki direğe entregre.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ali® -- 20 Nisan 2016; 16:41:07 >

• 
Sayfa: önceki 666667668669670
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.