Şimdi Ara

BMW 3 SERİSİ E90 (587. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
15.713
Cevap
105
Favori
1.276.285
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 585586587588589
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar fotoğrafları ekledim. profesyonel bir makina olmadığından eldekiyle bukadar oldu. ama göründüğünden daha güzel duruyor emin olun.
     BMW 3 SERİSİ E90 BMW 3 SERİSİ E90 BMW 3 SERİSİ E90 BMW 3 SERİSİ E90 BMW 3 SERİSİ E90

• Merhaba,

ETK, TIS gibi yazılımları kulüp üyelerinin katıldığı Facebook grubumuzda paylaştık.

E90'cılar olarak sık sık buluşma düzenliyoruz. 19 Mayıs'ta Anıtkabir ziyareti gerçekleştireceğiz. Katılmak isteyen arkadaşlarımızı facebook sayfamıza bekleriz.

Facebook Grubumuz | Facebook Sayfamız

BMW 3 SERİSİ E90

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Maerdir -- 15 Mayıs 2015; 11:04:34 >

• e92 arka konsolda bahsedilen ampul tipini görmeden bir şey diyemiyorum ama diğer listesi yazılı olan ampuller toplamda 2 model. sofit ve dipsiz park ampul denen w5w ampul.

geri vites ampulü de w16w adlı dipsiz park ampulle soketi aynı ama boyu uzun ve watt değeri yüksek. geri vitese w16w tip ledli taktım arıza ışığı yanmadı ve yeni kasa mercedes lerdeki gibi süper parlak bir görüntü oldu çok da iyi aydınlatıyor geriyi.

bildiğim kadarıyla iç aydınlatmalar kolay kolay arıza ışığı yakmıyor, zaten arıza ışığının mantığı "bulb out warning" ampul patladığında sürücüyü uyarmak maksatlı. İç aydınlatmadan bir ampulun çalışmıyor olması sürüş güvenliğini etkilemediğinden iç aydınlatma ampul değişiminde daha esnek davranabiliriz.
    Yani iç aydınlatma için ihtiyaç miktarı kadar sofit ve w5w (dipsiz park) led ampulü alırsak çinden beklemeye bile gerek kalmaz ama çinden almanın faydası daha ucuz oluyor.

şayet ampulleri alırsanız montaj aşamasında uzaktan yardımcı olabilirim montaj esnasında. elektrikçiye boşuna para vermeyin hem de emin olun bir çok elektrikçi ampullerin değişmesi için açılması gereken kapakları bilmez ve zarar verebilir.

• helpgod kullanıcısına yanıt
    aslında okadar çok basitki yeterki biraz elin yatkın olsun vallahi ustaya verdiğim paraya pişman oldum. adam bir kaç ampül uymuyo dedi sonradan kendim soktum baktım uyumlu kendım değiştirdim. tek zorlanıcak yer tavandaki ampuller. o beyaz kapak cıkarken bacakların kırılma olasılıgı çok fazla dikkatlice sökmek gerekiyor. fotografları attıktan sonra farkettım bende makyaj aynasını torpido ve arka konsolu cekmemişim. hatta arka konsolun ordaki kapağı çıkartıp fotografını cekerımki uyumsuz olan ampülü sizde görmüş olursunuz. çok minik 2tane ampul var orda.
  • ben kendim monte ettim öncesinde bir yerleri kırmamak için e90post dan baktım tavandaki beyaz kapakların sökülme şeklini gördüm. kapakları çıkartmak için de tornavida değil, eşimin pasta yaptığı plastik spatulayı kullandım :-))

sizin arka konsol fotosunu hala bekliyoruz yerini kafamda canlandıramadım.
    arabayı servise verdim sabah çekmeyide unuttum fotografını :) internetten buldum arka tarafın fotografı
     BMW 3 SERİSİ E90
  • fotoğraftaki aydınlatma mı sizdeki
     BMW 3 SERİSİ E90
    AYNEN
    Geri park ampulü bizim sette yoktur heralde onu nerden aldınız siz acaba türkiyeden mi
    Kolay bulabilir miyiz istanbulda resmini atar misin?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar eskiyen ve aşınan direksiyonumu yeniledim, nasıl olmuş?

yapılan işlemler,

ankara şaşmaz erdal oto deri'de nappa deri ile direksiyonun yeniden deri kaplanması ve ''m'' dikişler, 200tl

almanyadan direksiyon trimi ısmarlanması ,80 euro
     BMW 3 SERİSİ E90

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Magnat_HiFi -- 17 Mayıs 2015; 11:13:38 >
  • aspava17 kullanıcısına yanıt
    benim araç e92 belki onlarda led olarak sunuluyodur. 2.sahibiyim ve aldıgım adam hiçbir sekilde arabada oynama yapmamıştı. üretim farkı olabilir. ben kıbrıstayım araçta ingiltreden gelmiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aspava17

Geri park ampulü bizim sette yoktur heralde onu nerden aldınız siz acaba türkiyeden mi
    Kolay bulabilir miyiz istanbulda resmini atar misin?

ürünün linki
    http://www.aliexpress.com/item/2pcs-lot-New-Canbus-7-5w-T15-LED-Reverse-Light-W16W-15SMD-NO-ERROR-Back-UP/1774931606.html

geri vites ampulü bu. daha önce 4-5 çeşit denedim arıza ışığı yaktı ve ışık yetersiz gelmişti ama bunlar gerçekten çok iyi çıktı.

uygun zamanda yanarken foto çekip eklerim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Magnat_HiFi

arkadaşlar eskiyen ve aşınan direksiyonumu yeniledim, nasıl olmuş?

yapılan işlemler,

ankara şaşmaz erdal oto deri'de nappa deri ile direksiyonun yeniden deri kaplanması ve ''m'' dikişler, 200tl

almanyadan direksiyon trimi ısmarlanması ,80 euro
     BMW 3 SERİSİ E90

harika olmuş, yaptırdığınız yeri ayrıca tebrik etmek gerek, mükemmel işçilik çıkarmış.

Bende sizden cevap gelmeyince bugün aldım onu iptal edeyim bari. Fiyatı çok uygun çünkü benim aldığım . Çifti 5 buçuk dolar.
    Bunu almıştımhttp://www.aliexpress.com/snapshot/6667143539.html?orderId=67276661510984

Edit : 6.50 dolarmış neyse onu da iptal etmiyorum bulunsun başka yerde kullanırım belki.

Şimdi gelsinler kendim değiştirmek istiyor hepsini . O zaman da yardımlarınızı isterim
    Resim bekliyorum bu arada geri vitesin gücünü görmek isterim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aspava17 -- 18 Mayıs 2015; 15:27:57 >
    Çok beğendim bende .

Trim almak şart mı? Eski trimle kaplama iyi olmaz mı?

• bu trim sanırım f30 kasa trimi gibi. bendeki bundan değil çünkü.

ledlere gelince, ben de bu şekilde önünde lens olanlardan düşünmüştüm ama denk gelmedi diyelim. umarım istediğiniz ışığı verir. ucunda lens olduğu için iç mekanda hoş duracağını sanmam. geri vitese arıza ışığı yakmazsa takarsınız.
    Lensliyi iptal ettim ya . Boşuna almayayim dedim sonradan.

Sizin aldığınız hem arıza ışığı yakmiyor hemde güçlü aydınlatıyor demişsiniz.

Bende sadece sizinkinden aldım

• aspava17 kullanıcısına yanıt
    kaplamada yapılabilir tekrardan tabiki, ben işçiliğe güvenmediğim için güzel olmaz diyerekten yeni trim aldım.

f30 kasanınki değil bu arada aldığım, 2012 model x1 lerin, f30 un direksiyonu tamamen farklı.
  • geri vites ampullerinin birkaç fotoğrafını ekliyorum,
    bunlar gündüz çektiklerim

BMW 3 SERİSİ E90 BMW 3 SERİSİ E90

bunlar da gece çekimi, özellikle son fotoğraf aracın arkasından çekilmesine rağmen neredeyse sis farları kadar ışık veriyor.

BMW 3 SERİSİ E90 BMW 3 SERİSİ E90 BMW 3 SERİSİ E90

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi helpgod -- 19 Mayıs 2015; 1:36:19 >

mercedeslerin geri vites ampülleri gibimi burdan ışık patlamarından tam anlıyamadım
  • 
Sayfa: önceki 585586587588589
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.