Şimdi Ara

BMW 3 SERİSİ E90 (585. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
15.713
Cevap
105
Favori
1.274.267
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 583584585586587
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: feritbulut

bahsettiğiniz filtreler hangi marka fiyatlar uygun geldi ben fazla mı ödedim?
    polen+hava+yağ filtrelerine 175 tl verdim marka: Mahle

Filtreleri mann alırım.Mahle de kötü değil bildiğim kadarı ile.

Uygun ve kaliteli.

Unutmadan söyleyeyim yağı ne olursa olsun 1 sene yada 10.000 km dolmadan değiştiririm.Hangisi önce dolarsa.Çok önemli...
  • Arkadaşlar,
    Birşey sormak istiyorum.
    2006 kasa E90'nın göğüsün üst kısmını yeni kasadaki ile değiştirebilir miyiz acaba?
    Ekranlı olan ile yani.
     BMW 3 SERİSİ E90
     BMW 3 SERİSİ E90

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi melihbursa -- 27 Nisan 2015; 13:36:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasso331

quote:

Orijinalden alıntı: feritbulut

bahsettiğiniz filtreler hangi marka fiyatlar uygun geldi ben fazla mı ödedim?
    polen+hava+yağ filtrelerine 175 tl verdim marka: Mahle

Filtreleri mann alırım.Mahle de kötü değil bildiğim kadarı ile.

Uygun ve kaliteli.

Unutmadan söyleyeyim yağı ne olursa olsun 1 sene yada 10.000 km dolmadan değiştiririm.Hangisi önce dolarsa.Çok önemli...

Ilk bakim 29000 de ikinciye daha gitmedim. Arac 54000 de . Arka balata 80000 on 48000 gösteriyor. Lastikler de hala değişmedi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: melihbursa

Arkadaşlar,
    Birşey sormak istiyorum.
    2006 kasa E90'nın göğüsün üst kısmını yeni kasadaki ile değiştirebilir miyiz acaba?
    Ekranlı olan ile yani.
     BMW 3 SERİSİ E90
     BMW 3 SERİSİ E90

Yapan yer vardı diye hatırlıyorum ama astarı yüzünden pahalıya gelebilir, neticede ön konsol sökülecek-takılacak vs.

Şöyle alternatifler var, aşağı doğru resimler devam ediyor:

http://www.e90post.com/forums/showthread.php?t=153700

Şu ürünleri tavsiye etmişler:

Bunlar sabit ekranlı olan

http://www.pioneerelectronics.com/PUSA/Car/NEX/AVIC-8100NEX

http://www.pioneerelectronics.com/PUSA/Car/NEX/AVIC-6100NEX

Bunda ise ekran kasanın içinden açılıyor, sonra tekrar geri giriyor. Cep telefonu senkronizasyonu ile navigasyon erişimi de oluyor:

http://www.kenwood.com/usa/car/navigation_multimedia/kvt-7012bt/

Bir de Apple Car Play uyumlu cihazlar var ama fiyatları yüksek diye biliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi echelon246 -- 27 Nisan 2015; 17:23:00 >
  • hasso331 H kullanıcısına yanıt
    tesekkurler

• merhaba bir sorum olacak 2011 e90 dizel sahibiyim.geçen gün depoyu doldurdum.Pompa attığında biraz daha bastım sonra sağ arka lastiğin davlumbazından mazot akmaya başladı.1 lt kadar aktı sanırım.Daha önce doldurğumda da basmıştım fazladan ama ilk defa başıma böyle birşey geldi.Fazlalığı mı attı acaba ? Bir de arka koltuğun altı komple yağ gibi birşey dökülmüş gibi.Acaba kaçan mazot koltuğun altına mı akıyor ?
  • Gizli (saklı) menülerden km'ye bakınca aracın gösterdiğinden biraz fazla çıkıyor. Denemiş olan var mı?

http://e90.wikifoundry.com/page/BC+hidden+menus
  • btaskinn B kullanıcısına yanıt
    Hocam normaldir o durum. Ben de ilk olarak geçen sene yaşadım. Akan mazotu görünce servise gittim ve baktırdım. Ustanın söylediğine göre BMW'ler şamandıra arızalanmasın diye fazlasını atıyormuş. Ondan sonra her yakıt aldığımda pompacıya tembihliyorum atınca bırak diye. Bazen pompadan pompaya göre de değişebiliyor olay, ancak benim koltuk altlarında bir akıntı olmamıştı. Aracı inceletirken bakmıştık bizim depolar iki parçalı olacak şekilde arka koltukların altında, o yüzden eğer oradan da kaçırmışsa bence bir baktırın.

Geçmiş olsun.
  • Arkadaşlar herkese merhaba e90 için aracımdan çıkarttığım jom marka coiloverımı satmayı düşünüyorum.Ürün e90 a birebir uyumludur.İlgilenen olursa burdan iletişime geçebilirsiniz.İyi forumlar dilerim
  • 90 bin Bakımımı yaptırdım
    500TL Tuttu işçilik dahil

• Selam arkadaş bende bmw 2006 316i e90 m paket ile araniza katildim.yillardir mercedes serisi kullanan birisi olarak ilk defa bmw ile tanisrim.Bilmiyorum iyimi ettim kotumu ettim ama aracim özel sipariş full.Katlanir aynalar gögüs multimedya ekrani,isitmali hava ayarli recary koltuklar torpido sogutma daha bircok sayamadigim ozellikler.Biraz pahali oldu ama deger.Simdi özelliklerini ç9zmeye calişiyorum.Sizlerdende ögrenecegim cok sey var.saygilar...
     BMW 3 SERİSİ E90

• aspava17 kullanıcısına yanıt
    hocam normal bakımlardan farklı olarak değişen bir parça var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bmw.

Arkadaşlar aranızda hiç ön cam fitili değiştiren oldumu ?

hocam benim sürücü tarafındaki fitiller eskidi,yırtıldı, borusanda değiştirttim 300 tl tuttu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Magnat_HiFi

quote:

Orijinalden alıntı: Bmw.

Arkadaşlar aranızda hiç ön cam fitili değiştiren oldumu ?

hocam benim sürücü tarafındaki fitiller eskidi,yırtıldı, borusanda değiştirttim 300 tl tuttu

hocam bugün öylesine sorduğumda ön camın söküleceğini söyledi ? sizin cam söküldümü sökülsün istemiyorumda.
  • Bmw. kullanıcısına yanıt
    Benim cam fitilleri değilde arabanın gövdesinde olan fitiller değişti, o yüzdende cam sökülmedi

• secospacos S kullanıcısına yanıt
    Yağ (mobil1 0-30 esp)
    Hava filtresi
    Yağ filtresi
    Mazot filtresi
    Polen filtresi

Haftaya da fren diskleri ve balatalar ve balata fişleri değişecek onlara da sırf Parçalar 700 tl fiyat aldım . İşçiliğini değişince yazarım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar 18 inçe geçiş yapıyorum lastikleri aldım. Jant modeli için önerisi olan var mı ? Replica alacağım.
  • Le.Mans L kullanıcısına yanıt
    hocam bence araca replica jant takma, balans sorunları olur ve çoğunun et değerleri farklı orjinal jantlarla.

çıkma orjinal jant bulabilirsin, model olarakta bunu tek geçerim

https://store.donanimhaber.com/45/13/f0/4513f028ab30964e690c541b3bf6716b.JPG

BMW 3 SERİSİ E90
  • quote:

Orijinalden alıntı: Le.Mans

Arkadaşlar 18 inçe geçiş yapıyorum lastikleri aldım. Jant modeli için önerisi olan var mı ? Replica alacağım.

ben de e90lci aracımdaki rft 16" kışlıkları söküp yazlık 18" jant ve lastik aldım. jant işinde replikalar balans yapar aman yanaşma diyenler olduğu için çok detaylı araştırma yaptım ve replikalar içinde 2 satıcı üzerinde kalite konusunda karar kıldım.

fatih / istanbul islam oto- rc racing marka jantları satıyor
    esenler arıcıoğlu jant- könig gibi tanınan markaların yanında kendi ithal ettikleri jantları da satıyorlar. hatta sahibinden ilanlarında jant ağırlıklarını bile fotoğraf çekip ekliyorlar.
    18" peşinde 1100 tl civarıydı. ben birkaç model arasında kararsız kalmıştım ama m6jantlarının rc racing marka 2. elini bulunca hiç düşünmeden aldım. hem beğendiğim modelleri hem de aldığım jantları ekliyorum

BMW 3 SERİSİ E90 BMW 3 SERİSİ E90 BMW 3 SERİSİ E90 BMW 3 SERİSİ E90 BMW 3 SERİSİ E90 BMW 3 SERİSİ E90 BMW 3 SERİSİ E90 BMW 3 SERİSİ E90 BMW 3 SERİSİ E90 BMW 3 SERİSİ E90 BMW 3 SERİSİ E90 BMW 3 SERİSİ E90 BMW 3 SERİSİ E90

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi helpgod -- 4 Mayıs 2015; 1:09:09 >
  • bunlarda benim M6 jantlarım önler 8.5 " 225/40/18 falken lastik takılı arkalar 9,5" 255/35/18 lastik takılı.
    üzerindeki 16" orijinal bmw jantı ve goodyear rft lastiklerin ağırlığını tarttım ve 22.350 kg gördüm.
    yeni lastiklerim ve jantlarımın ağırlığı ise önler 20.150 kg ve arkalar ise 21.100 kg oldu. Yani jant seçimim sayesinde ağırlık artmadığı gibi azaldı.
    ağırlığın artması tekerleğin dönüş esnasındaki merkezkaç kuvvetini değiştirdiğinden hem yakıt artışı hem de balans sorunları oluşturduğu gibi alt takımlara da zararlı olduğundan jant lastik ağırlığı çok önemli.

runflat 16" den sonra runflat olmayan xl kodlu güçlendirilmiş yanaklı 18" lastiğe geçince konforumun rft ler kadar olmasına razıydım ama daha kötüsü olur diye korkuyordum. ama yeni lastiklerde direksiyon yumuşadı ve konforum bir miktar arttı bile.

BMW 3 SERİSİ E90 BMW 3 SERİSİ E90 BMW 3 SERİSİ E90

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi helpgod -- 4 Mayıs 2015; 1:18:29 >
  • 
Sayfa: önceki 583584585586587
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.