Şimdi Ara

BMW 3 SERİSİ E90 (584. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.713
Cevap
105
Favori
1.276.269
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 582583584585586
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar beyaz renk 320d 2011 58 binde isik paket sunroof cruise control sadece on camurlukta yarim parca boya var.ev alacagim icin satiyorum.ilgilenen arkadaslar arayabilirler.532 374 13 00 saygilar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bonuss

Arkadaşlar merhaba,

Biraz acil bir soru sormam gerekiyor.

İstanbul'dan 2011 Luxury Edition 3.20d için anlaştık fakat Hız Sabitleyici olmadığını öğrendim.

Ankara borusanı aradım taktırmak için fiyat almak üzere.

Sistemde parçanın görünmediğini ve takamayacaklarını söylediler.

Bende avcılar borusanı aradım. Haber bekliyorum.

Taktıran var biliyorum ama uyumlu mu değil yoksa parça mı yoktur anlayamadım?

Takılabiliyor ise maliyeti hakkında bilgi verebilecek olan var ise yardımlarınızı bekliyorum.

Teşekkürler.

Istanbul Mert elektronik 1700 civarı istiyor. Eğer sizden çıkan göbeği onlara verirseniz 1200 gibi yapıyorlardı. Pazarlığı size kalmış. Takılan parça da orijinal bmw ürünü oluyor. Ben de bir ara istanbul a geçtiğimde yaptıracağım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhaba bir kaç sorum olacaktı, bilgisi olan arkadaşlar cevap verebilirse çok sevinirim:

İkinci el tercihen 60-70,000 km civarında bir E90 320d almak istiyorum.

Bu araçlarda okuduğum kadarıyla fazla yazılım değişimi, Chip bağlantısı vs yapılmamış. Almak istediğim araçta bunu görmem mümkün mü? Aracı almadan önce bir ustaya göstereceğim ancak özellikle turbosuna yönelik dikkat etmem gereken bir durum var mı?

Navigasyon ekranı olmayan araçlarda Aux girişi var diye görüyorum ancak hard disk yok diye biliyorum? Bu araçlarda müziklerinizi nasıl çalıyorsunuz? SD card girişi var mı? İnternette bir iki yerde kablo bağlayarak SD card girişi yapmışlar. Aslında Ipod bağlayabilsem de bana yetecek.

Teşekkür ederim.
  • driekrem D kullanıcısına yanıt
    Selamlar,

Geçen hafta Continental SportContact 5 aldım SSR (RunFlat).
    Yuvarlanma sesi bayağı alıyor. RFT olmasından kaynaklanan sertliğin üzerine ekstra ses var gibi geldi bana.
  • Goodyear F1 leri taktırdım, oldukça memnunum.

Lastikler zaten alınabilecek en iyi lastiklerden biri her anlamda. 3 yıl öncesine göre etiket değerleri iyileştirilmiş. ( E/A/72db den C/A/70db ye çekilmiş) Sanırım lastiğin ağırlığı azaltılmış, bu da hem dönüş direncini dolayısıyla yakıt tüketimini azaltmış. Daha 500 km kullandım ve ortalama 11 l / 100 km den 10.8 l ye düştüm. 10.5 e kadar ineceğini düşünüyorum.
    Özellikle ıslak zeminde müthiş fren performansı sağlıyor. Kuruda da yine çok başarılı. 255 taban ile araç yola zaten sımsıkı tutunuyor.
    Yalnızca sabah hava soğukken lastiklerin performans göstermesi için biraz ısınmaları gerekiyor. Soğuk havada biraz konforsuz hissettirebiliyor, ama fren performansı hep aynı.
    Ses düzeyinde de belirgin bir iyileşme var. Gayet sessiz ilerliyor araç birçok yol tipinde.
  • cgnday kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

F1'leri RFT mi tercih ettiniz?
  • mtkarakaya M kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

RFT değil. XL profilli normal tercih ettim ve 2015 üretimi.
    RFT çok sert geliyor bana. Bildiğim kadarıyla F1 255/35/18 ebatında RFT olarak üretilmiyor. 225/40/18 RFT mevcut.
  • Focal F3 3 yollu ses sistemi araca monte edildi.
    Öncelikle kapı köşelerine Harman/Kardon yazılı parçalar monte edildi, buralara F3 tweeter lar takıldı.
    Kapı döşemeleri söküldü, Focal BAM XL kullanılarak kapılara izolasyon yapıldı. Kapılardaki mid hoparlörler yerine F3 mid ler takıldı. İzolasyon sayesinde kapının kapanma sesi ve kapanma hissi de değişti. Oldukça tok bir hale geldi.
    Koltuklar söküldü ve koltukaltındaki woofer lar çıkarıldı.(bunlar subwoofer değil, woofer olarak geçiyor. Subwoofer kadar düşük frekanslara inemiyorlar) Bunların yerine F3 wooferlar monte edildi. Woofer lar için ayrıca MDF de yapıldı, bu şekilde monte edildi. Woofer çevresine de izolasyon yapıldı.
    Bu bölgedeki toz ızgaraları, yeni woofer lara uymadığı için ızgara şu an yok. Sadece woofer ın üzerinde kendi yuvarlak ızgarası var ama bu bölüm tamamen koltuk altında kaldığı için kesinlikle belli olmuyor. Sese de herhangi bir etkisi yok.
    Ön paspasların altındaki köpüklerin altına Focal crossover lar takıldı. Kesinlikle halıyı alttan kaldırma gibi bir durum yok. Araç tamamen standart hali gibi görünüyor.
    Son olarak bagaja Audison SR2 2 kanallı amfi takıldı. Arka hoparlörleri değiştirmediğim ve teybe takılı kullanmaya devam edeceğim için 2 kanal yeterliydi. Sol köşede, araç beyninin altına monte ettik. Kablolar çekildi ve amfiye bağlandı.

Sonuç tek kelimeyle süper. Subwoofer kullanmadan kendi adıma oldukça doyurucu baslar alıyorum. Tizler aynı şekilde tertemiz. Yüksek seste en ufak distortion yok. Bas ve tiz ayarım tam ortada iken bile son derece yeterli. Standart ses sisteminden belki %50 daha yüksek seviyede dinleyebiliyorum.

Rock,metal tarzlarda özellikle davul sesleri inanılmaz detaylandı. Tizleri çok fazla açınca biraz kulak tırmalayabiliyor ama canlı tiz seviyorsanız rahatsız etmeyecektir.
    R&B, Hiphop, Reggae, Pop gibi tarzlarda baslar oldukça yumuşak ve doyurucu. İnsan sesleri, vokaller çok net.
    Klasik müzik ve jazz türevleri dinlerken kendinizi canlı bir konser izliyormuş gibi hissediyorsunuz. Piyano çok berrak, kontrbas yanıbaşınızda çalınıyor gibi.
    Dubstep, house, trance tarzlarında da yine dijital sesler oldukça temiz.

Ses sisteminden memnun olmayanlara bu kiti kesinlikle tavsiye ederim.
    Fiyatı merak edenler için söyleyeyim, F3+Audison SR2 amfi+Kablo ve tüm montaj parçaları+orjinal HK tweeter parçaları+işçilik toplam 2750 TL ödedim.
    Sesi dinlemek isteyen olursa İstanbul içinde buluşma ayarlayabiliriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cgnday -- 15 Nisan 2015; 21:21:46 >

• Hayırlı olsun güle güle kullanın
    @cgnday

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • mtkarakaya M kullanıcısına yanıt
    Bende bu sebepten Conti Sport Contact 5 SSR den Michelin Primacy 3 ZP ye geçtim. Lastik sesi inanılmaz azaldı.
  • Son zamanlarda 320d sine ozel serviste bakım yaptıran var mı?

Filtreler ve mobil 1 esp 5-30 yağ (2×4litre)
    420 tl

Ön arka fren Balatalari ve disklere 740 tl fiyat aldım .Balata markasını sormayı unuttum

Fiyatlar işçilik hariç

Sizce nasıl ?

• aspava17 kullanıcısına yanıt
    Fultreler ve yag fiyati normal.iscilik 40 tl .ama balata ve iscilik bilmiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: cgnday

Focal F3 3 yollu ses sistemi araca monte edildi.
    Öncelikle kapı köşelerine Harman/Kardon yazılı parçalar monte edildi, buralara F3 tweeter lar takıldı.
    Kapı döşemeleri söküldü, Focal BAM XL kullanılarak kapılara izolasyon yapıldı. Kapılardaki mid hoparlörler yerine F3 mid ler takıldı. İzolasyon sayesinde kapının kapanma sesi ve kapanma hissi de değişti. Oldukça tok bir hale geldi.
    Koltuklar söküldü ve koltukaltındaki woofer lar çıkarıldı.(bunlar subwoofer değil, woofer olarak geçiyor. Subwoofer kadar düşük frekanslara inemiyorlar) Bunların yerine F3 wooferlar monte edildi. Woofer lar için ayrıca MDF de yapıldı, bu şekilde monte edildi. Woofer çevresine de izolasyon yapıldı.
    Bu bölgedeki toz ızgaraları, yeni woofer lara uymadığı için ızgara şu an yok. Sadece woofer ın üzerinde kendi yuvarlak ızgarası var ama bu bölüm tamamen koltuk altında kaldığı için kesinlikle belli olmuyor. Sese de herhangi bir etkisi yok.
    Ön paspasların altındaki köpüklerin altına Focal crossover lar takıldı. Kesinlikle halıyı alttan kaldırma gibi bir durum yok. Araç tamamen standart hali gibi görünüyor.
    Son olarak bagaja Audison SR2 2 kanallı amfi takıldı. Arka hoparlörleri değiştirmediğim ve teybe takılı kullanmaya devam edeceğim için 2 kanal yeterliydi. Sol köşede, araç beyninin altına monte ettik. Kablolar çekildi ve amfiye bağlandı.

Sonuç tek kelimeyle süper. Subwoofer kullanmadan kendi adıma oldukça doyurucu baslar alıyorum. Tizler aynı şekilde tertemiz. Yüksek seste en ufak distortion yok. Bas ve tiz ayarım tam ortada iken bile son derece yeterli. Standart ses sisteminden belki %50 daha yüksek seviyede dinleyebiliyorum.

Rock,metal tarzlarda özellikle davul sesleri inanılmaz detaylandı. Tizleri çok fazla açınca biraz kulak tırmalayabiliyor ama canlı tiz seviyorsanız rahatsız etmeyecektir.
    R&B, Hiphop, Reggae, Pop gibi tarzlarda baslar oldukça yumuşak ve doyurucu. İnsan sesleri, vokaller çok net.
    Klasik müzik ve jazz türevleri dinlerken kendinizi canlı bir konser izliyormuş gibi hissediyorsunuz. Piyano çok berrak, kontrbas yanıbaşınızda çalınıyor gibi.
    Dubstep, house, trance tarzlarında da yine dijital sesler oldukça temiz.

Ses sisteminden memnun olmayanlara bu kiti kesinlikle tavsiye ederim.
    Fiyatı merak edenler için söyleyeyim, F3+Audison SR2 amfi+Kablo ve tüm montaj parçaları+orjinal HK tweeter parçaları+işçilik toplam 2750 TL ödedim.
    Sesi dinlemek isteyen olursa İstanbul içinde buluşma ayarlayabiliriz.

Merhaba hocam focal sistemi yaptırdığınıza sevindim, ben çok git gel yaşadım çok araştırma yaptım 5000 lira fiyat çıkardım kendime herşeyi en üst seviye özen hifiden..

Fakat burada özenhifi gibi bu işe gönül vermiş focal bayisi abimin yanına gittiğimde ki oda bmw için çalışıyor sadece, aracımın üstünde bmw prof alpine sistemi olduğunu tekrar yineledi, 320kbs orjinal ses kalitesi ile şarkıları spotify aracılığıyla dinliyorum, ses şuan sizin aldığınız gibi net ve temiz gerçekten gram bozma yok bende şaşırdım yaptıkları ayarlardan sonra dahada mükemmelleşti :)

Tekrar hayırlı olsun keyifli dinlemeler..

Aracım için son bi kaç şey yapıyorum yaz sonuda satacağım inşallah arkadaşlar sıfır ya estoril blue yeni çıkacak 3 serisini alacağım m paket, ya gidip e93 cabrio hakkımızda hayırlısı diyelim tavsiyeleri beklerim :)

• merhabalar;
    bilgisi olanlar için bir sorum olacaktı. Aracım 2010 3.16 lci kasa. kapı içindeki etikette ön 225/40/18 arka 255/35/18 yazıyor. Kışlık kullandığım 16" lastikleri söküp yerine yeni aldığım 18" replika M6 jantlarını takmak istiyorum. jantların önler 8,5" arkalar ise 9,5" genişliği. Şimdi önler için lastik aldım runflat değil xl kodlu lastikler. ancak sorunum şu;

1. arkaya takacağım 18x9,5" jantlara 225/40/18 takarsam jantlar lastiğe göre az dışarıda kalıyor bu emniyet açısından sorun teşkil eder mi? Honda araçlarda çok daha agresif şekilde tyre streching görüyoruz yani 225 tabana 10,5" jant takanlar bile var sorun yaşandığını söyleyen yok.

2. Araç üreticisi tavsiyesine göre 9,5" janta 255/35/18 lastik alsam ET37 ofset değeriyle amortisöre veya çamurluğa sürtme yapar mı 4 kişi falan bindiğimizde.

yabancı forumlardan 18x 9,5" janta 225/40/18 lastik takanların fotoğraflarını buldum bilgi mahiyetinde ekliyorum BMW 3 SERİSİ E90

BMW 3 SERİSİ E90 BMW 3 SERİSİ E90 BMW 3 SERİSİ E90
     BMW 3 SERİSİ E90 BMW 3 SERİSİ E90 BMW 3 SERİSİ E90

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi helpgod -- 24 Nisan 2015; 10:58:44 >

• Arkadaşlar aranızda hiç ön cam fitili değiştiren oldumu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: aspava17

Son zamanlarda 320d sine ozel serviste bakım yaptıran var mı?

Filtreler ve mobil 1 esp 5-30 yağ (2×4litre)
    420 tl

Ön arka fren Balatalari ve disklere 740 tl fiyat aldım .Balata markasını sormayı unuttum

Fiyatlar işçilik hariç

Sizce nasıl ?

castrol 5-40 : 4lt =100 tl x2 : 200 tl (önerilen castroldur dikkat!) 2lt diğer bakıma için kaldı.
    yağ filtresi :25 tl
    hava filtresi 30 tl
    mazot filtre 80 tl
    polen (karbonlu ) 25 tl

toplam 310 tl verdim .

(50 tl - 2 tl yağı katmadım.) Bu arada 2 -2,5 ay önceki fiyatlardır.

durum bu.İşçilik arkadaş olduğu için 50 tl gibi bir fiyat....

diskler pahalı bence ama marka önemli.(ve tornalama yaparak satıyorlar dikkat eskiyi yeni gibi yapıp yani...)
    Bmw disk orjinal derlerse üzerinde bmw amblemi olması gerekir.Dikkat edin.
    Brembo ve Trw ise iyidir.
    ön 180-200 tl ,
    arka 190-200 tl
    balata ön 100
    balata arka 100 Textar ise iyidir.
    balata fişi de almış olmalısınız 25-30 tl gibi tanesidir.120 tl de o yapar.yoksa sıfırlama yapamassınız.

Bu arada hazır diskler değişirken fren hidroliğinide değiştirin.2 sene de bir değişmesi gerekir normal km yapıyorsanız...

bendeki bilgiler bu kadar....Umarım işinize yarar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasso331 -- 24 Nisan 2015; 16:48:29 >

• hasso331 H kullanıcısına yanıt
    Bilgi için teşekkürler.

Yağ olarak mobil 1 i ustam önerdi. Biraz araştırdım. Bizim araçlara icin de oldukça tavsiye edilen bir yağ 0-30
    Fiş leri anlamamistim neden değişiyor.
    Birde su An araç göstergesinde frenler için daha 30-40 bin km gösteriyor ama usta gözle jantin üzerinden baktı değiştirelim dedi.ben daha var göstergeye göre deyince o zaman bakıma gelince iyice bi söker bakarız dedi :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aspava17 -- 24 Nisan 2015; 20:43:59 >
  • Bu yağ konusunda bir standart yok sanırım. Bir arkadaş 5-30 diğeri 5-40 bir başkası 0-30 koymuş.

• quote:

Orijinalden alıntı: ridleyscott

Bu yağ konusunda bir standart yok sanırım. Bir arkadaş 5-30 diğeri 5-40 bir başkası 0-30 koymuş.

aynen bende castrol dpf li 5w30 doldurdum 150tl ancak kafamda tilkiler dolaşıyor
    bmw longlife LL-04 yağ doldurmadığım için. onu da borusandan başka yerde bulamadım.

castrol ün 5w-40 ı ve 0w-30 yağları longlife onayı almış bi daha kinde onlardan birini kullancam
    castrol 5w-40 LL-04 favorimdir.
  • hasso331 H kullanıcısına yanıt
    bahsettiğiniz filtreler hangi marka fiyatlar uygun geldi ben fazla mı ödedim?
    polen+hava+yağ filtrelerine 175 tl verdim marka: Mahle
  • 
Sayfa: önceki 582583584585586
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.