Şimdi Ara

BMW 3 SERİSİ E90 (431. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
15.713
Cevap
105
Favori
1.276.294
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 429430431432433
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çok teşekkür ederim.. Evet alüminyummuş, aynı şey söylendi.. ezik madeni 1 tl kadar bile yok ama, tam kabartmanın üzerinde.. düzelmeyebileceğini belirttiler ama genede denenecek.. ayrıca düzeltip boyamaktansa değiştirmek daha kolay gibi geldi. neyse canımız sağolsun.. kazasız belasız sürüşler dilerim.
  • değiştirmek tabi daha kolay ama araç değer kaybediyor. ağaca çarpıp kaputu eğilen bir kaza da olabilir. üzerine insan düşmüş de olabilir. ufacık madeni 1 TL kadar bi çizik de olabilir...

en iyisi değiştirirken eski ile yeniyi yanyana koyup resimlerini çekin...... bir gün satmak istediğiniz zaman, alıcıya gösterirsiniz neden değiştirmek zorunda olduğunuzu....

geçmiş olsun
  • arkadaşlar bende 2011 model 320d var araba yüksek düşük hız fark etmez yolda sağa sola dogru gezinme yapıyor direksiyonu sıkı tutayım diye baya zorlandım bazende 80 üstü hızlarda fren yaptığımda az daha diğer şeride geçiyorum ustaya gösterdim lastik basıncı ve rot balans ayarı dedi onları düzeltik usta test sürüşü yaptı tamamdır dedi neyse bu gün izmir e gidip geldim aynı olay devam ediyor az daha kaza yapıyordum böyle bir sorun yaşayan varsa yada konu hakında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim aynı ustaya gidipte düzelmedi demedim çünkü yetersiz geldi bana cevap yazacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Donanımcı Aras

değiştirmek tabi daha kolay ama araç değer kaybediyor. ağaca çarpıp kaputu eğilen bir kaza da olabilir. üzerine insan düşmüş de olabilir. ufacık madeni 1 TL kadar bi çizik de olabilir...

en iyisi değiştirirken eski ile yeniyi yanyana koyup resimlerini çekin...... bir gün satmak istediğiniz zaman, alıcıya gösterirsiniz neden değiştirmek zorunda olduğunuzu....

geçmiş olsun

ya okadar ölucu var ki boylelerinle ugrasmaya degmez.. tamponu azcık cizik olsa hemen oyle bir fiyat veriyoki aracın 5 yıl eskisi o fiyata satılmaz.. oyuzden kafanıza gore yaptırın ve almayan olursa direkt kovup aracı bayiye biraz dusuk de olsa fiyatı verin.. bu millete hic bisey acıklanmaz cunku

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alwaysfc

quote:

Orijinalden alıntı: magnumm

galiba e 90 yerine f30 a kayacam..xenon ve sunroff olmazsa olmazlarımdan idi ama ne yapalım model farkına değişmiş olacaz..

sanırım bende bu sekılde yapacagım 100.000 butcem vardı
    10.000 daha ayarlayım techno ve comfort paketli araç bakacam 2 aya kadar, yenı modeler cıkınca 2012ler bıraz daha düşer

10 değil şu an için 15 bin ayarlaman lazım o kadar araştırdım 115 e sadece buldum confort ve tchno paket..ha 2 ay sonra ne olur bilinmez euro kuru çıkarsa artar fiyatlar düşerse düşer..birde acaba borucan 320d ye verdiği desteği çekermi o da muamma..
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: alwaysfc

quote:

galiba e 90 yerine f30 a kayacam..xenon ve sunroff olmazsa olmazlarımdan idi ama ne yapalım model farkına değişmiş olacaz..

sanırım bende bu sekılde yapacagım 100.000 butcem vardı
    10.000 daha ayarlayım techno ve comfort paketli araç bakacam 2 aya kadar, yenı modeler cıkınca 2012ler bıraz daha düşer

10 değil şu an için 15 bin ayarlaman lazım o kadar araştırdım 115 e sadece buldum confort ve tchno paket..ha 2 ay sonra ne olur bilinmez euro kuru çıkarsa artar fiyatlar düşerse düşer..birde acaba borucan 320d ye verdiği desteği çekermi o da muamma..

Ocak gibi fiyatlar biraz daha düşer diye düşünüyorum
    bu arada f30 ile e90 arasında dizellerde şehiriçi 1,5 lt oynuyor sanırım
    3.16'da çok düşündüm ancak yakıt olrak 7,5 yazmıslar 9'u gecermı kı sehır ıcınde?
    yılda 20.000km yapsam başa baş gidiyor vergiden dolayı

20,000km yani 100*200 = 200*1.5 = 300LT tasarruf
    4.5 * 300 = 1350 TL eder
    zaten ikisi arasındaki vergi farkıda bu kadar, aslında taarruf sağlamıyor 20,000KM ve azını yapan için

30,000 TL fazla verip dizel almaya değer mi ( bu durumda sadece güç farkı var ) ?

Bu durumda tek çekincem performans kalıyor, 136hp yeterli gelir mi? keyif verir mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alwaysfc -- 12 Kasım 2012; 8:59:41 >

• quote:

Orijinalden alıntı: cagan82

arkadaşlar bende 2011 model 320d var araba yüksek düşük hız fark etmez yolda sağa sola dogru gezinme yapıyor direksiyonu sıkı tutayım diye baya zorlandım bazende 80 üstü hızlarda fren yaptığımda az daha diğer şeride geçiyorum ustaya gösterdim lastik basıncı ve rot balans ayarı dedi onları düzeltik usta test sürüşü yaptı tamamdır dedi neyse bu gün izmir e gidip geldim aynı olay devam ediyor az daha kaza yapıyordum böyle bir sorun yaşayan varsa yada konu hakında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim aynı ustaya gidipte düzelmedi demedim çünkü yetersiz geldi bana cevap yazacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler...

onun sebebi rot balans değil, run flat lastikler. rft lastikler yoldaki izlerin içine giriyor ve izi takip ediyor. geçtiğiniz yollarda asfalt düzgün yapılmamışsa örneğin kamyon tekerinin izi falan olur ya yollarda, onun içine girip takip ediyor lastik. ilk başta ben de yadırgamıştım sonradan alıştım..

• quote:

Orijinalden alıntı: diagnotics

quote:

Orijinalden alıntı: Donanımcı Aras

değiştirmek tabi daha kolay ama araç değer kaybediyor. ağaca çarpıp kaputu eğilen bir kaza da olabilir. üzerine insan düşmüş de olabilir. ufacık madeni 1 TL kadar bi çizik de olabilir...

geçmiş olsun

ya okadar ölucu var ki boylelerinle ugrasmaya degmez.. tamponu azcık cizik olsa hemen oyle bir fiyat veriyoki aracın 5 yıl eskisi o fiyata satılmaz.. oyuzden kafanıza gore yaptırın ve almayan olursa direkt kovup aracı bayiye biraz dusuk de olsa fiyatı verin.. bu millete hic bisey acıklanmaz cunku

Bu arabaların "laneti" bu. İkinci elde herkes BMW ilanlarına bakıyor ama teklif vermeye gelince paket, donanım vs hiç kaale alınmıyor. Bilinçli alıcıya denk gel(ebil)seniz zaten arabanın hak ettiği teklifi alırsınız, gelen teklifler abuk sabuk araçla takas, araba karşılığı ev vs oluyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi echelon246 -- 12 Kasım 2012; 12:39:45 >

• quote:

Orijinalden alıntı: coyoote

quote:

arkadaşlar bende 2011 model 320d var araba yüksek düşük hız fark etmez yolda sağa sola dogru gezinme yapıyor direksiyonu sıkı tutayım diye baya zorlandım bazende 80 üstü hızlarda fren yaptığımda az daha diğer şeride geçiyorum ustaya gösterdim lastik basıncı ve rot balans ayarı dedi onları düzeltik usta test sürüşü yaptı tamamdır dedi neyse bu gün izmir e gidip geldim aynı olay devam ediyor az daha kaza yapıyordum böyle bir sorun yaşayan varsa yada konu hakında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim aynı ustaya gidipte düzelmedi demedim çünkü yetersiz geldi bana cevap yazacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler...

onun sebebi rot balans değil, run flat lastikler. rft lastikler yoldaki izlerin içine giriyor ve izi takip ediyor. geçtiğiniz yollarda asfalt düzgün yapılmamışsa örneğin kamyon tekerinin izi falan olur ya yollarda, onun içine girip takip ediyor lastik. ilk başta ben de yadırgamıştım sonradan alıştım..

evet özelikle bir yer var bozuk satıh yolda lastik izi şeklinde girinti var orda arac bildiğini okuyor ben rft leri hesaba katmamıştım ama yinede ön takıma rot başlarına baktırmak için servise götürecem aracı alalı 15 gün oldu nerdeyse aractan soğuyordum forumu takip ediyorum e90 için her türlü soruya cevap var teşekkürler

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: coyoote

quote:

evet özelikle bir yer var bozuk satıh yolda lastik izi şeklinde girinti var orda arac bildiğini okuyor ben rft leri hesaba katmamıştım ama yinede ön takıma rot başlarına baktırmak için servise götürecem aracı alalı 15 gün oldu nerdeyse aractan soğuyordum forumu takip ediyorum e90 için her türlü soruya cevap var teşekkürler

Bendede oluyordu önceleri rot balabnstan zannettim kontrol ettirdim düzgün dediler
    sonra direksiyon miline baktırdım .Oda normal.Bir ustada aynı şekilde yol izlerini takip eder dedi.İçim rahatladı.Şİmdi alıştım. :)Ama kontrol de iyi oldu...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasso331 -- 12 Kasım 2012; 15:34:51 >

• Bir sorum var.Otomatik vites yağı kaç binde bir değişir.Veya nasıl kontrol edilir.Bilen var mı acaba ? Araştırdım.Farklı bir çok sey söyleyen var.Emin olamadım. Genelde 150.000 deniyor

Araç : 320 D 2006 E90 110.000 km
  • quote:

Orijinalden alıntı: driekrem

Çok teşekkür ederim.. Evet alüminyummuş, aynı şey söylendi.. ezik madeni 1 tl kadar bile yok ama, tam kabartmanın üzerinde.. düzelmeyebileceğini belirttiler ama genede denenecek.. ayrıca düzeltip boyamaktansa değiştirmek daha kolay gibi geldi. neyse canımız sağolsun.. kazasız belasız sürüşler dilerim.

Hocam öncelikle geçmiş olsun. aracınız kaç model aceba? Çünkü benim araç 2007 E90 ve daha önce yapmış olduğum kaza sonrasında aynen sizin dediğiniz kadar hasar onarılmıştı. Hatta kaportacı da ustayla beraber baktık ve aracın kaportasının alüminyum değil sac olduğu için yapılması daha kolay demişti. Merak ettiğim acaba sonradan kaporta aksamları değiştirildi mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: serengineer

Arkadaşlar merhaba,
    bugün ufak bir kaza yaptım ve kasko falan da yok. Aceba resimlerde görünen hasar kaç para tutar???

Bu da bahsettiğim kaza fotoğrafları...

• quote:

Orijinalden alıntı: serengineer

sıralamaya göre fotolar

Bu da yapılan tamirat fotoları....

Umarım yardımcı olur. Çünkü parça değişince ne olursa olsun orjinal gibi olmuyor bence...

• Size de geçmiş olsun, çamurlukta sorun yok, motor kapağında ezik var.. Çamurluk doğrultulabiliyor.. Problem motor kaputunun değişecek olması.. neyse ben unutmuştum bile.. orjinal takıntım pek yok.. 5 yıl kadar da satmayı planlamıyorum siz gibi.. 5 yıla da kim öle kim kala.. saygılarımla..
  • arkadaşlar aracım 22850 km kaldı 700 km servise 1 yada 2 haftaya giderim size servis ücreti hakkında bilgi veririm...
    antalya kosiflerde gireceğim bakalım ne fiat cıkacak...
  • merhaba arkadaşlar.
    1 ay kadar önce 2010 model 3.20d 177hp aldım. 72.000 de. kafama takılan bir şey var. sizlere sormak istedim. benim aracımda aydınlarma 'a' otomatikte dururken kitapçığa göre gündüz farlarının yanması gerekiyor. fakat aracımda kısa farlar ile birlikte yuvarlak park lambaları yanıyor. bu normalmidir. gündüz farı ayarlarını yapsamda bir şey değişmedi. park modundaki gibi yanlızca yuvarlak simitlerin yanması gerekmiyormu? sizin araçlarda nasıl acaba. birde üzerinde bmw business teyp var onu professional ile değiştirebilirmiyim? uyum sağlarmı. en önemlisi ikinci el veya çıkma nereden bulabilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bubew

merhaba arkadaşlar.
    1 ay kadar önce 2010 model 3.20d 177hp aldım. 72.000 de. kafama takılan bir şey var. sizlere sormak istedim. benim aracımda aydınlarma 'a' otomatikte dururken kitapçığa göre gündüz farlarının yanması gerekiyor. fakat aracımda kısa farlar ile birlikte yuvarlak park lambaları yanıyor. bu normalmidir. gündüz farı ayarlarını yapsamda bir şey değişmedi. park modundaki gibi yanlızca yuvarlak simitlerin yanması gerekmiyormu? sizin araçlarda nasıl acaba. birde üzerinde bmw business teyp var onu professional ile değiştirebilirmiyim? uyum sağlarmı. en önemlisi ikinci el veya çıkma nereden bulabilirim.

Auto modunda farlar güneş ışığı şiddetine göre xenonları yakıyor veya yakmıyor. Gündüz farı dediğimiz zaten halkaların sarı olarak yanması. Sorun yok yani.

• quote:

Orijinalden alıntı: bubew

merhaba arkadaşlar.

merhaba
    araç halojen mi xenon mu

halojen ise
    zaten gündüz farı yok

xenon ise
    far ayarı autoda ise
    ayarlardan "sürekli açık farlar" kısmını kapatın

• ilginiz için teşekkürler. araç helojen. ben istiyorumki sadece halkalar yansın. farlar gece otomatik yansın. a harfi ve yanındaki yeşil led uyarı otomatik olduğu anlamına geliyorsa ki kitapçıkta öyle yazıyor. benimki güneşte de kapalı havada da gecede devamlı yanıyor. acaba gece sensörü mü arızalı. birde dikiz aynasının arkasındaki sensör farmı yoksa yağmur sensörümü. yağmur sensörü old. düşünmüyorum çünkü silecekler fasılalı çalışıyor kanımca.
  • 
Sayfa: önceki 429430431432433
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.