Şimdi Ara

bmw 3.20i ed yakıt tüketimi (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
109
Cevap
3
Favori
124.248
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bigtiger1

Mesajlari karistiriyor olabilir misiniz veya arada beta ios uygulamasindan goremedigim mesajlar mi var bilmiyorum zira ben hic bir mesajimda a3 tuketimi hakkinda yorum yapmadim cunku hic a3um olmadi ve kullanmadim. Bahsettigim iki arac da 320iedydi.

Evet hakkınızı helal edin yanlış msjdan alıntı yapmışım i padin azizliği kusura bakmayın.sizin üstünüzdeki absürt msjdan alıntı yapmak istemiştim:)iyi forumlar dileğiyle..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Problem degil keyfinize bakin :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yakin zaman da 3.20 ed dusunuyordum . Fabrika verilerine gore 3.16 i den daha az gözukuyo yakit ama kullanici yorumlarina gore 3.16 i daha ekonomik galiba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dogangurel89

Yakin zaman da 3.20 ed dusunuyordum . Fabrika verilerine gore 3.16 i den daha az gözukuyo yakit ama kullanici yorumlarina gore 3.16 i daha ekonomik galiba

Kesinlikle fikrinizi değiştirme çünkü 3.20i ed gerçekten ekonomik ve konforlu bir araç.gerçek kullanıcı olmayan,ama sanki hergün aracı kullanıp yol yapıyormuş yazan,aracın içine dahi oturmamış kişilerin yorumlarına aldırmayın.aracım 40.000 km'de bursa ve istanbul'da çoğu kere metre metre ilerleyen trafikte kullanıyorum ortalama 8.2-8.5 arası değişiyor.uzun yolda otobanda 5.5 lt/tüketime kadar düşüyor.yukardaki yorumlara bakarsınız birisi 14 15 litre yazmış arkadaşımdaki mitsubishi pajero jip bile 12-14 ltre arası tüketiyordu.3.16 da güzel bir araç ancak performans ve tüketim açısından kesinlikle 3.20 i ed tercih edilmeli.bundan önce iki adet e90 kasa araç kullanmış biri olarak hem tüketim hem performans beni çok mutlu etti.bu arada benim araçta lastik ebatları 225/45/18 orjinal ebatları çıkardım eminim dahada ekonomik kullanan arkadaşlarda vardır.size tavsiyem forumlardaki subjektif yorumlardan ziyade çevrenizde bire bir referans alabileceğiniz real kullanıcıların yorumlarına bakarak tercih yapmanız.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Cok tesekkur ederim verdiginiz bilgiler icin ilk tercihim kesinlikle 3.20 id olacak

• Anlik tuketimi nasıl aciyoruz arkadaslar?

• Selamun Aleyküm f30 316 i ile 15lt nin altına şehir içi 1 kere düştü gözlerim yaşardı 525 xd sert kullanda bile 8-9 lt 320 ied düzenli şehir içi de ne yaktığını bilen var mı

• 2 aydır 3.20 ied aracımı kullanıyorum. Ankara şehir içi ort hız: 35/36 km/h yakıt 8.0 lt.

Dün ilk kez uzun yola çıktım. Antalya ya geldim. Konya üzerinden gittim. Yolu bilenler bilir inişli çıkışlı bir yol. Yokuşlarda sport mode geri kalan zamanlarda eco pro modu.

Genel ortalamam 8 den 7.6 ya düştü (3500 km)

Bence bu güce ve bu arabaya göre gayet makul. Eşimin aracı Honda jazz (2011 i-shift) geçen sene onunla aynı yolda 6.1 yakmıştım.
    Bu mesaja eklenen görseller:

bmw 3.20i ed yakıt tüketimi

• Onur yazıcı kullanıcısına yanıt
    Senin kullandığın araba f30 316i değil

• Merhaba arkadaslar, musaadenizle tuketim verisi paylasmak istiyorum

2015 model 320ied lci 205/60/16 lastikler ile bursa-izmir arasi verisine aittir. Kullanim sekli olarak eco pro ve hiz limitinin 90 oldugu yerde 90, 110 oldugu yerde de 110 ile gittim, duzgun bir kullanim soz konusu yani. Radar da yemedim cok sukur bu sayede, limitor olayini cok begendim, uzun yolda bana gore cc'den daha iyi ve pratik. Bu arada bursa bitisine kadar olan kisim otobandi, orada da 160 ortalama ile gittim yarim saat kadar. Sunu da ekleyeyelim ic isik paketi ile gece yolculugu harika oluyor, arac cok rahat, istediginizde heyecan, istediginizde huzur veriyor masallah.

Arabada 3 kisiydik, bagaj da agzina kadar doluydu. 5.5 lt carpi benzinin guncel litre fiyati 4.59 = 25 kurus/kilometre yapiyor. Daha iyisi de yapilabilir, ama normal kullanim icin gayet tatminkar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yankımido -- 30 Mayıs 2016; 13:43:28 >
  • Gorsel yuklenmedi, yine deniyorum
    Bu mesaja eklenen görseller:

bmw 3.20i ed yakıt tüketimi

• Herkese iyi sabahlar. Sahurdan sonra uyku tutmadi. Iftar donusu silivriden bahcelievlere gelirken yolda arabalarla ilgili sohbet ettik babamla. Ilk konuyu babam acti dizel ile benzinli arac arasindaki fiyat farkinin nerdeyse 20 bin lira oldugunu soyledi. Yilda 15bin km yapan icin benzinli mantikli dedi. Sanki aklinda arabayi dwgistirmek var gibi. Birazda bizim arabanin iyi gitmemesinden kaynaklaniyor bu durum. 1.5 dci 110 latitude var bizde. Aslinda arabadan ailecek memnunuz genisligi rahatligi ve tatminkar gidisi olsun ama gonulde biyandan bi 320i istemiyo degil hani.

Is ev arasi gibi bi mesele yok bizde iste evde ayni yerde. Yani is saati trafigi diye bi durum yok. Ayda bi kac defa bahcelievler dudullu bahcelievler beylikduzu arasi gideriz, birde gun icinde isimiz olursa kullaniriz arabayi. Yilda en az bir kere istanbuldan tokata gideriz vakit firsat olursa yol uzerinden samsuna gecme ihtimalimiz olabiliyoki ufak bi ihtimal. Yilda belki bir iki defa istanbuldan bursaya gideriz.

Simdiki aracimizi 2013 agustosta 60 bin km de aldik simdi 99binde. 3 yilda 40bin km. Yakit olarak aracimizdan memnunuz hal boyleyken fantesi yapip benzinli bmw ye gecmeyede korkmuyor degilim(en azindan benim fiseklemem ile alinirsa babam pisman olursa kendimi suclu gibi hissederim)

Suanki aracimizda;
    Anahtarsiz giris calistirma
    Deri isitmali masajli hafizali koltuk
    Cam tavan sunroff
    Bose ses sistemi var(ki olsada olur olmasada olur bi donanim)

Deri isitmali koltuklu led yada bixenon farli muadillerine gore dolu sayilacak bi 320 ne kadar eder ilk tercih ikinci el fiyat farki az ise 0km de dusunulebilir.

Ozellikle bu kullanim sartlarinda tavsiye edermisiniz? Yakit konusunda ne dusunuyorsunuz?

Araba hemen alinmayacak bu sure bir yila yayilabilir. Tavsiye ve goruslerinizi bekliyorum.

• 2 misli fazla benzin yakarsınız... O kadar.. Önemli değilse alın

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar. 3.20i ED'lerin LPG uyumu var mı? Teşekkürler.
  • Arkadaslar merhaba, 3.20ied aracimi alali 5 ay ve 9 bin km oldu, bu donemde arac bilgisayarini hic sifirlamadim, olusan degerler su sekilde:

Ortalama hiz 38 km/s
    Yakit tuketimi 8.4 lt/100km

İstanbulda yasiyorum, istanbul ici icin saniyorum yuksek bir ortalama hiza sahibim diger arkadaslara gore, ibb trafikten bakiyorum trafik varsa bazen yola cikmama gibi opsiyonum olabiliyor, trafik alerjim var. Ortalama hizi 20 km/s olan arkadaslarda daha yuksek cikacaktir yakit tuketimi. Ancak ben de sakin bir sekilde kullanmiyorum, eco pro kullanmam, yanlarim gazlarim yani rahat dursam 8'in altina dusebilirdi.

• fabrika verilerini görmek için
    motor ısındıktan sonra, düz bir yolda sabit hızla seyretmek gerekiyor
    az yakma olayı görecelidir
    100k küsür parayı verip sıfır alan birisine göre az yakar
    2. el daha uygun fiyattan düşünen birisine göre çok yakar
    Edit:Araba çok yakmıyor benzin pahalı :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: yankımido

Arkadaslar merhaba, 3.20ied aracimi alali 5 ay ve 9 bin km oldu, bu donemde arac bilgisayarini hic sifirlamadim, olusan degerler su sekilde:

Ortalama hiz 38 km/s
    Yakit tuketimi 8.4 lt/100km

İstanbulda yasiyorum, istanbul ici icin saniyorum yuksek bir ortalama hiza sahibim diger arkadaslara gore, ibb trafikten bakiyorum trafik varsa bazen yola cikmama gibi opsiyonum olabiliyor, trafik alerjim var. Ortalama hizi 20 km/s olan arkadaslarda daha yuksek cikacaktir yakit tuketimi. Ancak ben de sakin bir sekilde kullanmiyorum, eco pro kullanmam, yanlarim gazlarim yani rahat dursam 8'in altina dusebilirdi.

güzergahınız nedir?

teşekkürler
  • Donanımcı Aras kullanıcısına yanıt
    Evim beylikduzu/beykentte, is olarak eminonu, gunesli ve avcilar olmak uzere farkli yerlere gidiyorum. Avrupa yakasi D-100 yani, trafigin aksi yonu de olmuyor benim guzergahim.

Ancak jantlarim 16" , ben buyuk janttan ziyade dolgun lastigi seviyorum yanagi kalin olacak ohh. Velhasil tabani dar oldugu icin bana gore m jantlara gore yuzde 10 yakit tuketimi daha dusuk oluyor.

Rica ederim.

• Herkese merhaba değerli forumdaşlar. P.tesi günü nasipse bmw 3.20i ed 40. yıl almayı planlıyorum. Önceki aracım 2014 opel astra 1.4 turbo active select otm. Şanzımandı. Sizce 3.20i iyi bir seçim mi ? Ayrıca araç ile ilgili olumlu/olumsuz fikirleriniz nelerdir ? Yardımcı olursanız sevinirim.

• yankımido kullanıcısına yanıt
    benzer güzergah sayılır.... şişli - büyükçekmece mimarobaya gidiyorum ben de... yani beykentten 15 km daha ilerdeyim...

teşekkürler verdiğiniz fikirler için
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.