Şimdi Ara

BMW 3.20d Almak İstiyorum (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
1
Favori
2.398
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: ermanka26

Motor farkı var 318 ve 320 arasında

O kadarını biliyorumda biraz daha teknik anlamda yakıtları falan nasıl hangisi daha az yakıyor. Bu gidişle 70bine çıkacam heralde çünkü genelde almışken 3.20d al gibi birşey söz konusu ama 3.18d lerdede makyajlı kasalar gerçekten çok daha güzel.
  • hocam içi hiç şık değil başka araçlara bakın
  • Tabii zevk meselesi bunlar ama 3.20d lerinmi içi şık değil yoksa BMW lerin genel olarak mı? Biraz daha açabilirseniz demek istediğinizi bende ona göre fikir oluşabilir.
  • sen beni dinle sakın bulaşma bu arabalara kafanı çok duvara vurursun sonra
  • İyi güzel diyorsunuzda ne demek istediğinizi anlamıyorum. Kafamı niye duvara vuracakmışım ki Daha önce bu arabaları kullandınız mı?
  • Kafayı duvara falan vurmazsınız merak etmeyin.

Bir defa şu an piyasada bu kadar az tüketip bu kadar gidebilen bir araç yok. Bu işin optimum değeri 320d dir. Daha hızlısı için daha büyük hacimli araçlara bakmak gerekir. Daha ekonomiği için ise düşük hacimli motorlara bakmalısınız. Bundan dolayı 2. eli kuvvetlidir.

Temizlik konusu tabiiki çok önemli. Fakat şunu belirteyim , 320d ikinci el piyasasında kupon statüsünde bir araç değildir. Tamamen temiz bir aracın piyasa fiyatı bellidir. Hatasız bir aracın fiyatı 70 bin tl ise, siz hasarsız bir aracı 60 bine bulamazsınız çünkü zaten 60 bine zaten adam ilk gördüğü galericiye bile verebilir. İkinci eli kuvvetli olduğu için makası açık değildir.

Temiz bir araç bulun, baktırın 3,18d - 320d fark etmez bütçeniz hangisine uyuyorsa satın alın. Kesinlikle üzülmeyeceksiniz.

Donanım konusunda ise çok fazla seçenek mevcut, 1. kriteriniz aracın temizliği olsun , 2. seçenek ise 2. elde değer koruyan ve satışı kolaylaştıran xenon-sunroof -deri gibi opsiyonlar olsun. Birçok kişi belli bir rakamın üzerini 2. el araca öderken bazı donanımların olmasını bekliyor. Araç bmw ise bunlar başlı başına alma sebebi veya almama sebebi olabiliyor bir çok müşteri için.

30 bin km de bir servis gören bir araç, servis ücretleri de 700-800 Tl aralığındadır. ( ağır servis hariç) . Doğal olarak tahmin edilenin aksine şu an piyasadaki standart bir 1,6 dizel aracın 30 bin km deki servis maliyetinin altındadır bu araçlar.

e90 RFT lastiklerin ve süspansyon sisteminin etkisi nedeni ile çok rahat araçlar değildir. Konfor odaklı bir alışveriş değil onu baştan söyleyeyim. Ama yol tutuş, sürüş dinamiği , atletik yapısı bir de güçlü motor ve yüksek tork ile birleşince fazlası ile tatmin ediyor.

İmza
    320d kullanıcısı bir dost

• quote:

Orijinalden alıntı: windwind

quote:

Orijinalden alıntı: eczman2000

quote:

Orijinalden alıntı: SeRHaS

Aslında 2007 model aradığım fiyatlara güzel 3.20d ler var gibi ama merak ettiğim 2008 le arasında uçurum var mı? Farklar neler?

2005-2007 arası 163 hp
    2007-2010 arası 177 hp
    2010-2012 arası 184 hp
    Motor güçleri bu şekilde.Benim için motor güçlerinin çok da önemi yok.
    2009 ve sonrası makyajlı kasa bence çok daha güzel.Bu yüzden 318d alabilirsin diyorum.
    2007 mi 2008 mi dersen de benim gözümde farkı yok.

peki tavsiye ettiğiniz 3.18d ile 3.20d arasında ne fark var.(dış görünüş iç detay satarkenki kolaylık zorluk bilgi verebilrseniz..)

Her ikisi de 2000 cc fakat motor olarak farkları var,kasa olarak bir fark yok.
    Sana diyince ben de baktım,318d lere çok para istiyorlar.
    320d lerden çok farkı yok.Biz arkadaşa baktığımızda 318d ler 4-5 bin euro daha ucuzdu.
    Şu an çok tavsiye edilecek bir tarafı yok.
    Dediğin paralara makyajlı araç bulamazsın gibi.O zaman 2006-2008 320d lere bakabilirsin.
    Biraz daha bütçeyi artırırsan Kosiflerdeki bu ilanlar çok daha mantıklı
    http://www.kosifleroto.com.tr/kullanilmis_oto_detay.aspx?id=357&marka=1&lang=TR
    http://www.kosifleroto.com.tr/kullanilmis_oto_detay.aspx?id=354&marka=1&lang=TR
    Yada benzinli isterim dersen filtrelediğim bu ilanlara bakabilirsin.
    http://www.sahibinden.com/bmw-3-serisi-3.20i?a5_min=2009&a5_max=2009&sorting=a4_asc

• 318d artık üretilmiyor diye biliyorum çünkü bu motor tutulmadı, neticede 2000 motor vergisini verip düşük performans almak kimse istemedi. Bu yüzden 2. eli zayıf olacaktır.

Bakacağın araçta Xenon sunroof deri muhakkak olsun çünkü 2. el de bakan insanlar full olsun istiyor. Şahsen bir ara bende 320d'lere bakıyordum ve xenonsuz sunroofsuz modellere bakma bile bakmıyordum, tercih meselesi tabii. He son olarak imkanın varsa makyajlı kasa 2009 320d'lere baki fiyatı biraz yüksek ama sonrasında üzmez diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ridleyscott

Kafayı duvara falan vurmazsınız merak etmeyin.

Bir defa şu an piyasada bu kadar az tüketip bu kadar gidebilen bir araç yok. Bu işin optimum değeri 320d dir. Daha hızlısı için daha büyük hacimli araçlara bakmak gerekir. Daha ekonomiği için ise düşük hacimli motorlara bakmalısınız. Bundan dolayı 2. eli kuvvetlidir.

Temizlik konusu tabiiki çok önemli. Fakat şunu belirteyim , 320d ikinci el piyasasında kupon statüsünde bir araç değildir. Tamamen temiz bir aracın piyasa fiyatı bellidir. Hatasız bir aracın fiyatı 70 bin tl ise, siz hasarsız bir aracı 60 bine bulamazsınız çünkü zaten 60 bine zaten adam ilk gördüğü galericiye bile verebilir. İkinci eli kuvvetli olduğu için makası açık değildir.

Temiz bir araç bulun, baktırın 3,18d - 320d fark etmez bütçeniz hangisine uyuyorsa satın alın. Kesinlikle üzülmeyeceksiniz.

Donanım konusunda ise çok fazla seçenek mevcut, 1. kriteriniz aracın temizliği olsun , 2. seçenek ise 2. elde değer koruyan ve satışı kolaylaştıran xenon-sunroof -deri gibi opsiyonlar olsun. Birçok kişi belli bir rakamın üzerini 2. el araca öderken bazı donanımların olmasını bekliyor. Araç bmw ise bunlar başlı başına alma sebebi veya almama sebebi olabiliyor bir çok müşteri için.

30 bin km de bir servis gören bir araç, servis ücretleri de 700-800 Tl aralığındadır. ( ağır servis hariç) . Doğal olarak tahmin edilenin aksine şu an piyasadaki standart bir 1,6 dizel aracın 30 bin km deki servis maliyetinin altındadır bu araçlar.

e90 RFT lastiklerin ve süspansyon sisteminin etkisi nedeni ile çok rahat araçlar değildir. Konfor odaklı bir alışveriş değil onu baştan söyleyeyim. Ama yol tutuş, sürüş dinamiği , atletik yapısı bir de güçlü motor ve yüksek tork ile birleşince fazlası ile tatmin ediyor.

İmza
    320d kullanıcısı bir dost

Değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Bana ihtiyaç duyduğum bir sürü bilgiyi tek bir yorumda verdiniz Ama işin ilginci ben çıtayı yükselttikçe arabaların fiyatıda benim belirlediğim fiyatın yine çok üstünde oluyor ben bu yola çıktığımda 45-50 binlerle güzel bir şey alırım diye hesap ederken bakın nerelere kadar çıktım yani 65-70 arası bir şey bulursam alacam ama beklemem gerekecek heralde.

• Verdiğiniz ilanlardaki araçlar gerçekten çok güzel ama hem bütçemin üstünde hemde vergileri yıllarından dolayı yüksek olacak o yüzden tercih edemem Bu arada sizin baktıgınız dönemden bu döneme ne değiştiki böyle 4-5bin euroluk fark kapandı. Acaba mevsimden dolayı fiyatlarda artışmı söz konusu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: apollonx

318d artık üretilmiyor diye biliyorum çünkü bu motor tutulmadı, neticede 2000 motor vergisini verip düşük performans almak kimse istemedi. Bu yüzden 2. eli zayıf olacaktır.

Bakacağın araçta Xenon sunroof deri muhakkak olsun çünkü 2. el de bakan insanlar full olsun istiyor. Şahsen bir ara bende 320d'lere bakıyordum ve xenonsuz sunroofsuz modellere bakma bile bakmıyordum, tercih meselesi tabii. He son olarak imkanın varsa makyajlı kasa 2009 320d'lere baki fiyatı biraz yüksek ama sonrasında üzmez diye düşünüyorum.

Aslında aynı şeyleri düşünüyoruz ve istemişiz ama ben piyasada dogru düzgün 3.20d bulamıyorumki bu özellikleride olsun piyasada kıtlık var heralde şu aralar.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: apollonx

318d artık üretilmiyor diye biliyorum çünkü bu motor tutulmadı, neticede 2000 motor vergisini verip düşük performans almak kimse istemedi. Bu yüzden 2. eli zayıf olacaktır.

Aslında aynı şeyleri düşünüyoruz ve istemişiz ama ben piyasada dogru düzgün 3.20d bulamıyorumki bu özellikleride olsun piyasada kıtlık var heralde şu aralar.

Evet temiz, 100bin km'yi görmemiş 2009 makyajlı kasa bütçem dahilinde bulamadım (bütçem 70-73bin). Bende rotayı Seat leon (1.6 TDI DSG, led far cam tavan navi'li şekilde)'a çevirdim, mayısta gelecek diyorlar bi gelsin hele bide onu görelim fiyat olarak ama bu araca da şahsen 60 binden fazla vermem

• quote:

Verdiğiniz ilanlardaki araçlar gerçekten çok güzel ama hem bütçemin üstünde hemde vergileri yıllarından dolayı yüksek olacak o yüzden tercih edemem Bu arada sizin baktıgınız dönemden bu döneme ne değiştiki böyle 4-5bin euroluk fark kapandı. Acaba mevsimden dolayı fiyatlarda artışmı söz konusu?

Hiç bilemiyorum ama bu kadar yakın fiyatlara 320d dururken kimse gidip de 318d almaz.
    Siz bence biraz daha çıkıp Kosiflerdeki 320d lerden birini almaya bakın.Muhtemelen 32bin euro civarına bırakırlar.Yada 320i leri alın,tüp taktırın.
    Üç-beş el değiştirmiş servis kaydı olmayan araçlardan uzak durun.

• Yoluncak adam aranıyor
  • Bu arada aracımıda satılığa çıkardım arkadaşlar ilgilenen olursa telefondan ulaşabilir.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-cok-temiz-kullanilmis-lpg-li-dusuk-km-118473618/detay
  • Hocam bence 60.000 TL'ye öğrencilik hayali olan bir Audi A3 al keyfine bak.
  • Evet arkadaşlar hepinizin çok değerli yorumları için sonsuz teşekkürler. Sizlerin sayesinde çok güzel fikirlerim oldu. Bugün çok düşünüp en sonunda ben ne yapıyorum böyle dedim. 6-7 yıllık arabaya minimum 70bin lira para vereceğime 0 araba alırım 2-3 sene sonra biraz daha para biriktirince 0 3.20d alırım diye karar aldım. Alacağım arabada muhtemelen yeni golf olacak. Teşekkürler herkese tekrar.
  • quote:

Evet arkadaşlar hepinizin çok değerli yorumları için sonsuz teşekkürler. Sizlerin sayesinde çok güzel fikirlerim oldu. Bugün çok düşünüp en sonunda ben ne yapıyorum böyle dedim. 6-7 yıllık arabaya minimum 70bin lira para vereceğime 0 araba alırım 2-3 sene sonra biraz daha para biriktirince 0 3.20d alırım diye karar aldım. Alacağım arabada muhtemelen yeni golf olacak. Teşekkürler herkese tekrar.

Yerinde bir karar olmuş.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.