Şimdi Ara

BMW 3.18i ŞEHİRİÇİ YAKIT TÜKETİMİ HAKKINDA (2016)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
74
Cevap
1
Favori
51.910
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • istanbul içi dur kalk ve biraz devirli kullanımlarda dahil 10 litreyi gözden çıkardım. makyajlı (3 silindir, 136hp) 3.18i sahipleri tüketimlerini paylaşabilirler mi? teşekkür ederim.

• forumda 3.18 kullanan yok mu hiç?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 10-11 yakar zaten. Fazlasi imkansiz.

• 3.18 bilemem ama 3.16i m paket 136hp sakin kullanımla şehir içi 9 - 9.5 yakıyor. 3.18 de biraz basarak 10 - 11 arası yakar tahminimce.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cbascan

10-11 yakar zaten. Fazlasi imkansiz.

"İmkansız"
  • Bir 320i sahibi olarak geçenlerde 318i kullandım.Kendi arabamdan sonra 318i 1.3 Linea kullanıyomuşum gibi geldi,BMW'ye yakışmayacak kadar hantal bi motor.

• quote:

Orijinalden alıntı: msansertekin

quote:

Orijinalden alıntı: cbascan

10-11 yakar zaten. Fazlasi imkansiz.

"İmkansız"

170 hp 118i ile bile 11-13 civari yakiyorum ara ara gazlayarak. Kaldi ki o arac 118i den ekonomik. Normal kullanimda 10-11 arasi yakar 318i, fazlasi abarti olur.

• cbascan kullanıcısına yanıt
    Asiri beslemeli benzinli motora 11 lt den fazlasi imkansiz nasil diyorsunuz anlamadim.
    Ben 1150 kiloluk 1.6 atmosferik aracla istanbulda 14 litre yakiyorum. Ustelik agresifde surmuyorum.
    Ayni sartlarda bu araba da yeni teknoloji diye 12 litreden asagi yakmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: furkantasdemir

Asiri beslemeli benzinli motora 11 lt den fazlasi imkansiz nasil diyorsunuz anlamadim.
    Ben 1150 kiloluk 1.6 atmosferik aracla istanbulda 14 litre yakiyorum. Ustelik agresifde surmuyorum.
    Ayni sartlarda bu araba da yeni teknoloji diye 12 litreden asagi yakmaz.

Arkadasim anlamiyorsunuz galiba.

Arkadasin sorusunu tekrar okuyun.

Ben o araca 25 litre de yaktiririm, mevzu o degil.

Diyor ki; istanbul trafigi ve ara ara devirli kullanim.

Benim cevabim buna istinaden 10-11 litreydi. Kaldi ki eco pro modunda 118i bile 10 litreyi anca goruyor. 318i, 118i den muhtemelen daha az yakacaktir. Eger cok kisa mesafe ve asiri rampali guzergahta kullanilmadigi surece, o arac istanbul trafiginde 11 litre ortalamayi kesinlikle gecmez.

• Bende var aralıkta aldım İstanbuldayım, soğuklarda 10lt gördüm şu an 8.5 yakıyor eco mod kullanarak. Foruma resmini atmıştım ankaradan gelirken ortalama 105 hızla 5.5 lt yaktı.

• quote:

Orijinalden alıntı: armany

Bende var aralıkta aldım İstanbuldayım, soğuklarda 10lt gördüm şu an 8.5 yakıyor eco mod kullanarak. Foruma resmini atmıştım ankaradan gelirken ortalama 105 hızla 5.5 lt yaktı.

forumdan bazı arkadaşlar 3.18 i m paket alacağına 4000 lira daha ver 3.20i sport line al diyorlar bende m paketten vazgeçemiyorum. o tamponlar aracı çok değiştiriyor.

170 beygir ile 136 arasında uçurum varmıdır? eski aracım atmosferik 125hp lik 150 torkluk civic ti.

• Fark muhakkak vardır ama küçümsenecek bir performans yok, atmosferikten sonra helede sport modda çok keyif alınan bir araç, kendi adıma yeterli görüyorum. Ayrıca 3silindirin sesi daha bir farklı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: armany

Fark muhakkak vardır ama küçümsenecek bir performans yok, atmosferikten sonra helede sport modda çok keyif alınan bir araç, kendi adıma yeterli görüyorum. Ayrıca 3silindirin sesi daha bir farklı

bmw 3.20i nin motorunu (170hp 4 silindir) pejodan aldı diye biliyorum.

makyajdan sonra 3.18i ye koyduğu 3 silindirli motorda kendi üretimi o ses ondan öyle tatlı çıkıyordur

bende performansın bana yeterli olacağını düşünüyorum.

• 1.5 136lık Mini Clubman kullandım geçenlerde, 1100 küsur kmlik uzun süreli ortalaması 37 km hızla 8.7 litreydi. Şehirdışı genelde 6 litre, 6 litrenin altına düşer ama sürekli 90-100 gitmek gerekir.
    1.5 136lık Düz Cooper ise şehirdışı 4.5'a kadar düşüyor ama araç çok hafif 1100 kg civarında.

Motor hakkında şahsi fikrim ise sesi hariç olmamış be BMW. 80-120'si 318i ve 418i GranCoupe'de 7-8 sn civarı. Ben Clubman ile denedim 7 sn civarı çıkıyor. Bunların yanında eşşek ölüsü olan 1.6 TDi 105 beygir Octavia bile 7.5 sn'de çıkıyor 80'den 120'ye.
    Sonuç olarak yeni 1.5 motor performans olarak 1.6 136lıktan daha zayıf, ve yakıt tüketimi olarakta kayda değer bir avantaj sunduğu yok.
  • akrepyusuf kullanıcısına yanıt
    Hocam 3 silindir motorlar teknik olarak 6 silindirlerin yarısı gibi. O yüzden 6 silindir sesi geliyor. 1.2 vti c elyse kullandım 3 silindirdi motor sesi fenaydı. Hele 4 bin civarında spor araç sesi geliyordu. Yağmasa da gürlüyordu. O ses bmw üretimi olmasından değil motor karakterinden. Psanın 1.6 t motoru kemilki makine rcz-r modelinde 270 hp güç veriyor. Biraz fazla yaktığı için güncellendi.

• VİDANJÖRCÜ HELANIZA GELDİ HANIMLAR konusunu başlattı (7 ay önce) eskiden vidanjör cüler vardı fil beni oralara götürdühttp://i.ensonhaber.com/resimler/diger/fil_1645.jpg... Mesaja git »
    YİNE ADANA! YENGESİNE TECAVÜZ ETTİ konusunu başlattı (7 ay önce) ben kadının pek masum olduğunu düşünmüyorum. kalkanın imanı olmazmış kadın en azından bunu öğrenmiş oldu Merkez Yüreğir İlçesi'nin Büyükbaklalı M... Mesaja git »
    VİTES DEĞİŞTİRİRKEN GENÇ KIZIN KALÇALARINA ELLEDİ konusunu başlattı (7 ay önce) araç cobra şoför feritte az kalsın cobrayı salıyormuş. İstanbul'un en uzun otobüs hattı olan ve 'Üzerinde güneş batmayan otobüs hattı' denilen... Mesaja git »
    BİRAZ GÜLELİM konusunu başlattı (7 ay önce) koptum yine protezli adamla niye dalga geçiyon diyenler, aynısını bende kullanıyorum tatava yapmayın gülün geçinhttp://galeri12.uludagsozluk.com... Mesaja git »
    MADEM DÜNYA DÖNÜYOR PEKİ UÇAKLAR NEDEN UÇUYOR? konusunu başlattı (3 ay önce) eğer dünya dönüyorsa uçaklar uçmak için boşa yakıt harcamamalı havada yani uzayda hareketsiz beklesinler gitmek istedikleri rotadaki ülke önlerine gel... Mesaja git »
    ERKEK KADININ KÖLESİDİR konusunu başlattı (3 ay önce) evet köleyiz var mı itirazı olan? admin kardeş nasılsın?... Mesaja git »

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shadowgeist -- 7 Mart 2016; 23:11:55 >

• kartalus kullanıcısına yanıt
    Katılıyorum . O kadar paralar verildikten sonra asla 3.18i almazdım. 320i ed performans olarak oldukça tatminkar ve tüketimini sonuna kadar hakediyor. iki aracıda test sürüşünde kullandım Kuga ve 318 i çok benzer performans gösterirken 320i 100 den sonra açık ara daha iyi hızlanma elde ediyor. Aradaki farka bence değer..
  • shadowgeist kullanıcısına yanıt

hacı şeceremizi dökmüş, nasıl mutlu oldun mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akrepyusuf -- 5 Ağustos 2016; 14:07:33 >
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.