Şimdi Ara

BMW 3.16TI COMPACT NASIL ARABA? (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
149
Cevap
0
Favori
69.319
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • çok ayıp.. taş olursun.. yeni kasalarla kıyaslayınca öyle olabilir ama piyasadaki fiyat açısından yakın araçlarla kıyaslandığında tokatlar derecede önde bence . motor bakımından çok performanslı olmayabilir ama performans dediğin 0-100 arasındaki 2 saniyeyse ben bmw ye binim de ışıklarda kalkarken 2 saniye geride kalim dert diil :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -sadness- -- 11 Haziran 2014; 13:02:14 >
  • Arkadaşlar konuya eski deyip sırt çevirmeyin hala bu arabayı almak için kafası karışık olanlar var(mesela ben) aslında karar verdim gibi ama sabit bir bütçeyle 316 nın E46 kasası mı(2000-2002 model) yoksa E36 olsun ama 146HP mı(1996-1999 model) alsam karar veremedim. Düşünmek için zamanım çok bu yüzden konu 2005te açılmış olabilir ama hala güncel......
  • Sa. bende almayı düşünüyorum aracı hız önemli değil benim için konfor ve yakıt yakıt yakıt.. bildiğiniz gibi benzin 5 ksür lira, Şuan kullanan varsa eğer yakıt konusunda araç nasıl ? performans beklemiyorum LPG de yakıt ne olur tahmini ?
  • nedense isinamadim compact modele. Ama sonuçta o da bir bmw, 3 serisinin kani var damarlarinda
  • Ben 3 aydır kullanıyorum 2002 316 ti çok sakin şehir içi = 0,37 kr Kasmadan performanslıya yakın Şehir İçi = 0,40 kr Çok performanslı kırmızı ışık kalkışlar, sıkışık trafik 5 kişi tam yükle 0,50 kr
  • Kısaca rahat yollarda 50 tl ye sakinde 135km normalde 120 km performanslıda ise 100 km yol gidiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mect82 -- 20 Ağustos 2014; 11:55:09 >
  • Bu arada klima açıkken kullanımda 8.5 lt km başı 0,43 kuruş tüketim aldım. açık trafik yolda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mect82 -- 20 Ağustos 2014; 12:00:06 >
  • Bende de 2003 325ti compact prins lpg li var, bundan öncede 316ti vardı. Sorusu olan varsa yardımcı olmaya çalışırım.
  • Yolcu havayastıklarının ücretsiz değişimi borusan oto bayilerinde başladı haber vereyim dedim.
  • Güncel bende düşünüyorum , araç piyasası çok saçma bir noktaya geldi 2000 model clio ya polo ya 20000 vermektense 25b bunu almak çok mantıklı. Birde sabırlı olup M paket olursa çok daha iyi olucak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • çok mantıklı bencede, en azından kaliteli arabaya biniyorsun. satamazsın olayıda tam bir yalan. iyi fiyata temiz full araba alırsan bal gibi satarsın. ben tertemiz 316ti individual paketi 23750ye alıp 24e satmıştım ve ilanı verdikten sonra 5. gün sattım. hatta 3 kişi ben alıcam kavgasına girdi.

• Merhaba arkadaslar bende 2004 model.m.paket 140 binde lpgli.bir arac alacagim 24 25 arasi biter diye dusunuyorum sizin tavsiyeleriniz nelerdir yakit performans vs bundan once peugeot 407 1.6 dizel.vardi

• Araba harika ben 7 aydır kullanıyorum en ufak problem yaşamadım. Bayandan aldığım için debriyajı bitirmiş. 550 tl baskı balataya 200 tl Fren Balatalarına 200 tl yağ değişimi ve Hava yağ filtreleri yani serviside pahalı değil. Full + full bulabilirsen BMW ye kumaş koltuk manuel klimayla binilmez.
  • Birde hava filtresini 1600 cc motorun koduyla 4 farklı 1600 filtresini denedim uymadı. sonra 1800 cc lerin motor koduna göre gelen filtreye baktık o uydu kutu içine. Yani bu araçlar 1800 cc zaten hızlanmalarda turbo dizel 1.6 araçlara bir boy fark atmasıda bundan kaynaklanıyor. Üst devirler boyunca devam eden 115 hp 170 nm tork üretimi
  • Hort :D

Gözüme kestirdim bir adet 3.16ti 25000 lira. Bakalım neler olacak. Araç biraz uzaklarda.
  • Konu hortlasın :)
    yaklaşık 3 ay önce 2004 model m paket ( fonksiyonel direksiyon ve dijital klima hariç ) satın aldım 89.000 de 30250tl ye kazasız...
    33 tü fiyatı kış döneminde fakat galerinin sahibi tanıdık çıktığından dolayı indirim yapabildik..
    Orjinaldir kmsi..
    Araç tam bir harika.. Bundan öncesinde 2012 sıfır polo kullanıyordum ki ailemin aracıydı..
    Haliyle ikinci el bir araba aldığınızda sıfır arabaya alıştıysanız şayet ufak tefek sesleri kafanıza takabiliyorsunuz.
    ıkıncı el bir araç aldığınızda teknik bir sıkıntınız olmasa bile ortalama 2000 tl' lik bir masrafı her zaman gözününüzün önünde bulundurun.
    Örneğin ben pasta cilasından ufak tefek iç döşemelerine kadar yaptırdığım noktalar oldu :)
    Araba genel olarak yakıtta biraz asabi.. Bugunun benzin fiyatından 50 tl' lik attığımda ortalama 120 km yol yapabiliyorum yumuşak kullanımda..
    Gaza bastığınız taktirde 55 kuruş yakabiliyor km de..
    Kalkış konularında biraz kabiliyetsiz illaki ufak tefek modifiye istemekte, fakat 100 km yi geçtiğiniz vakit araba tam bir yer uçağına dönüşüp 200 km' yi görmeniz an meselesidir.
    Eskilerin bir lafı vardır, 0-100 şanzıman, 100 + motorun kabiliyetini gösterir diye :)
    316 serisi 1800 motordur bunuda belirteyim, kendi kullanım kitapçığında yazan veridir.
    30/35 bin arası alabileceğiniz en konforlu, en güvenlikli en dolu ve en lüks araçtır.
    En basiti bu fiyat aralığında yeni bir model baktığınızda çift hava yastıklı bir araç alırsınız, fakat bu araçta 6 adet hava yastığından tutun, güneşliklerinde aydınlatma bile vardır..
    Kafanız hiç karışmasın, bu araba bir alman tankıdır, ara model olarak görmeyin.
    Şuan kullandığım araç 2012 kasa bir polo, bir astra' dan çok çok üstün bir araçtır kullanım tecrübelerime göre...
    Son olarak, bu araca bindiğinizde bmw hastalığınız başlar ve başka hiçbir marka arabayı kullanmak istemeyeceksiniz :)
    Sevgilerle..

• hort olacak ama
    çok tipsiz bir araba.
    günümüzde orta üst sınıf aileleri mensup üniversiteli gençler kullanıyor bunu. sırf bmw'ye biniyorum demek için bence. aynı paralara 2006-2008 megane 2'de var ama BMW ya markası yeter . malum sitede 2002-2004 modellerinin fiyatları 25-30 bin arasında. genellikle düz vites otomatiği pek yok bunların.
    motoru 115 hp ama oldukça fazla yakıyormuş. pek çoğu tüplü.
  • Tipsiz demek mantıksız. Bu bir zevk meselesi. zira fluance yada lineaya güzel araba diyen var. ama ben araç kiralama rezervasyonumu dahi iptal ettiririm bu araçlara binmemek için tercih meselesi.

ben içindeyken bir 318 ci kullanıyorum gibi hissettiriyorsa gerisi teferruattır benim için. Resim benim ti compactın içi fake dağil yani.
     BMW 3.16TI COMPACT NASIL ARABA?

• Fiyatları aşırı yüksek bu aralar. O paralar verilmez. Ben de düşünüyordum ama benim için esas olan uygun fiyatlı olup kaliteli bir araç olmasıydı. Artık o özelliği kalmadı fiyatları abartmışlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mect82

Tipsiz demek mantıksız. Bu bir zevk meselesi. zira fluance yada lineaya güzel araba diyen var. ama ben araç kiralama rezervasyonumu dahi iptal ettiririm bu araçlara binmemek için tercih meselesi.

ben içindeyken bir 318 ci kullanıyorum gibi hissettiriyorsa gerisi teferruattır benim için. Resim benim ti compactın içi fake dağil yani.
     BMW 3.16TI COMPACT NASIL ARABA?

Araban çok temizmiş inş daha uzun yıllar kullanmak nasip olur. Bu arada ti lar zamanında gerçekten mantıklıydı ama şimdi fiyatları artmış.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.