Şimdi Ara

BMW 3.16i (2006) LPG uyumu ? LPG'de yakıt tüketimi?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
1
Favori
40.590
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2006 model civarı 3.16i almayı düşünüyorum.Fakat yılda 20binkm'yi rahat geçen biriyim.7 aydır da Clio 3 aracımı LPG li olarak kullanıyorum ve çok memnunum.Tamamen LPG yanlısı biriyim.Bu aracın LPG sistemleri ile uyumu nasıldır? Sorunsuz uzun süre binebilir miyim?

Bİr de 2006 civarı olan kasalarda 3.16i'lerin paketleri hakkıdna bir bilgim yok.Bilen varsa kısaca özetleyebilirse sevinirim.Yani dolusudur ne anlama geliyor? Kimisi "premium" yazmış böyle bir paket var mı?

Örneğin şu araç nasıldır?Siz olsanız 45 bin verip bu aracı alır mıydınız?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-2006-bmw-3-16i-orjinal-borusan-cikisli-52542305/detay/

veyahttp://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-sahibinden-59700km-temiz-masrafsiz-sorunsuz-52726778/detay/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ecay -- 24 Haziran 2011; 19:12:09 >

• Bu araçlar genelde zaten deri koltuk xenon spor direksiyon standart olarak geliyor diğer dolu dedikleri elektirkli koltuk hafızalı koltuk gibi ayrıntılar. Lpg uyumuna gelince ben uyumlu diye biliyorum ama araştırnmak lazım yinede
  • Teşekkürler hocam.Başka yardımcı olabilecek var mı acaba?
  • Yukarı.
  • 37 küsüre gider 0 cruze alıp lpg taktırırdım sonuçta 0 0 dır
  • Cruze'e bineceğime Clio 3'e binmeye devam ederim. Benim prestijli bir araca ihtiyacım var ve buna en uygun olarak BMW 3 serisini görüyorum.

Başka araba tavsiyesinden ziyade donanım paketleri ve LPG uyumuna yoğunlaşırsak memnun olacağım.
  • Bir arkadasımda lpgli 2007 316i vardı, sorun yaşadığını duymadım.
  • motoru lpg ye uygun olması gerekiyor bi arkadaşımda 1.16 vardı aynı motorsanırım ve lpg ile sorun yaşamıyor

donanıma gelince aracın sanıyorum starndart donanımı türkiye paketi diye geçiyor far yağmur sensörü sis farı analog klima hava yastıkları esp gibi donanımlar standart bundan sonra isteğe bağlı olarak alaşımlı jant dış ışık paketi (kapı kollarının altında lambalar) bi-xenon far elektrikli arka perde dijital çift bölgeli klima profesyonel müzik sistemi deri koltuk gibi donanımlar koydurabiliyorsun

dikkat et en boş olanını almamaya çalış standart donanımda arka koltuklar bile katlanmıyor haberin olsun prestij ararken donanımdan olma

ayrıca hangi özellikler var yok diye bikaç ipucu olarak arka yolcular için havalandırma kanalı varsa çift bölgeli djital klima da vardır farlar mercekliyse xenon far da vardır teyibin ekranı 2 çeşit oluyor kalınsa daha iyi hoperlorler vardır elektrikli koltuk pahalı diye fazla alınmıyor ama olanını bulursan iyi

gönlüne göre bir araç bulman dileğiyle
  • Çok teşekkürler hocam.Boş almaya hiç niyetim yok.Gerekirse fark verip full olanı alacağım.Özellikle çift bölgeli klima,alaşım jant ve ışık paketi mutlaka olmalı.Paketler hakkında bir bilgim yoktu mesajınız çok iyi oldu.

Direksiyonla ilgili sorum olacak.Hangisi hangi donanım paketinde acaba?

• aldın mı arabayı? ne oldu sonunda?
  • Merhaba. Araç lpg uyumludur. Yalnız ne kadar yaktığı konusunda aracı kullanan birine danışsanız iyi olur. Çünkü kimi der ki kasaya 1.6 motor ufak geliyor 2000 cc kadar yakıyor kimi der ki yahu 1.6 arac ekonomik olacak tabi. En ıyısı kullanıcısına danısmak :)
  • Aracı henüz alamadım çünkü bu işlerle uğraşacak vakti bulamadı.Bulunduğum yer itibariyle araba satmak zor BMW bulup alması daha da zor.Vakit bulduğumda alacağım.
  • Biraz geç olsada:). BMW 3.16 2006 aracım var benzinle ortalama 35 krş tüple 20 krş yakıyor lpg kiti prins olmalı bmw de başka kit düşünmeyin bile .Hem arabamdan hemde prins li yakıttan çok memnunum
  • öncelikle hayırlı olsun kazasız belasız binmeniz dileğiyle... Benimde aklımda bmw 3,16 alıp lpg taktırmak var ve araç hakkında genel fikriniz nedir (halen 2010 golf TSİ kullanıyorum). Lpg ile yakıt tüketiminiz biraz daha stabil hale gelmiştir, şehir iç/dış tüketimi paylaşırsanız iyi olur! Ayrıca satın alırken paket veya özellik olarak benimde pek bilgim yok tavsiyeleriniz faydalı olacaktır. Saygılar
  • 3 yıllık bir hort olacak ama bu ilk mesajda arkadaşın sormuş olduğu soruları ben de merak ediyorum, konusu varken tekrardan bi konu açmayayım dedim.
  • Bende bu 320 ve 316 lar merak ediyorum e90 kullanan eden varsa
  • arkadaşlar yeni konuda açabilirim ama bulmusken sorayim. maksimum 47 bin TL bütçem var. Bir kac aydır 40 bin TL 2008-2010 honda civic elegance bakiyordum ama su an butceyi biraz daha zorlayip ust model civic almak istiyorum. Fakat godum ki bu fiyatlara bmw 3 serisi de alinabiliyormus. Simdi kararsiz kaldim. 30 bin km de 2011 civic elegance mi yoksa yuzbin ustu 2006 bmw 316i mi. Arabayi şuanki benzin fiyatlarindan dolayi kesinlikle LPGsiz kullanamam. Belki sacma gelebilir honda ve bmw arasinda kararsiz kalmam ama anlayisla karsilarsiniz herhalde. Yikaridaki sorulara da simdiye kadat cevap gelmemis. Kullanan varsa yazabir mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zngntr

arkadaşlar yeni konuda açabilirim ama bulmusken sorayim. maksimum 47 bin TL bütçem var. Bir kac aydır 40 bin TL 2008-2010 honda civic elegance bakiyordum ama su an butceyi biraz daha zorlayip ust model civic almak istiyorum. Fakat godum ki bu fiyatlara bmw 3 serisi de alinabiliyormus. Simdi kararsiz kaldim. 30 bin km de 2011 civic elegance mi yoksa yuzbin ustu 2006 bmw 316i mi. Arabayi şuanki benzin fiyatlarindan dolayi kesinlikle LPGsiz kullanamam. Belki sacma gelebilir honda ve bmw arasinda kararsiz kalmam ama anlayisla karsilarsiniz herhalde. Yikaridaki sorulara da simdiye kadat cevap gelmemis. Kullanan varsa yazabir mi?

Arkadaşın soruna bir ilave de ben yapayım 2007 model 150 bin km civarı LPG li BMW 3.16i alınır mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 386sx25

quote:

arkadaşlar yeni konuda açabilirim ama bulmusken sorayim. maksimum 47 bin TL bütçem var. Bir kac aydır 40 bin TL 2008-2010 honda civic elegance bakiyordum ama su an butceyi biraz daha zorlayip ust model civic almak istiyorum. Fakat godum ki bu fiyatlara bmw 3 serisi de alinabiliyormus. Simdi kararsiz kaldim. 30 bin km de 2011 civic elegance mi yoksa yuzbin ustu 2006 bmw 316i mi. Arabayi şuanki benzin fiyatlarindan dolayi kesinlikle LPGsiz kullanamam. Belki sacma gelebilir honda ve bmw arasinda kararsiz kalmam ama anlayisla karsilarsiniz herhalde. Yikaridaki sorulara da simdiye kadat cevap gelmemis. Kullanan varsa yazabir mi?

Arkadaşın soruna bir ilave de ben yapayım 2007 model 150 bin km civarı LPG li BMW 3.16i alınır mı?

150 bin biraz çok araç temiz olabilir ama satarken illaki zorlanırsın fiyat uygunsa çok alınabilir
  • quote:

100 binin çok üstünde olmassa ve sunroof dolu versiyonu olursa bmw derim ama boş 150 binlerde bi bmw den pişman olursunuz honda daha akıllı yatırım ve keyifli olacaktır
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.